Kurt Adam: Isırık! [İyiler Kazandı]

Users who are viewing this thread

Doğru olmak zorunda değil ama bence doğru. Çünkü 2. gece hiç yoksun zaten. Ayrıca daha önceki muhabbette de "gümüş saçma..." diyorsun. Yani buradan gümüş saçma kullanmanın öldürebileceğini anlamış bir aydınlanmışsın. Köyün yaşlısı olarak da avcı olman olası. Ben böyle bir çıkarım yaptım dolayısıyla.

Diğer ifade ise yanlış, kendimden biliyorum çünkü. Hikayeden farklı bir çıkarım yapabilen varsa benim için olan ifadeyi anlatan, bekliyorum.

Cioss, ormana doğru işaret veren kişiydi.
Azer Bülbül, gece saati evinde değildi.

1. Cioss Kahin olabilir. (Yada köylü de olabilir tam emin değilim hala.)
2. Azer Bülbül Geçen hikaye içerisinde "Gümüş saçma" diye içinden mırıldanmıştı ve 2. gece ortalarda hiç yoktu. Büyük ihtimal ya köyün yaşlısı yada avcı. Belki kurt bile olabilir?

•Hikayeden yürüyecek olursak; "Cioss Cavalry'den şüphelenmişse de üstüne o kadar gitmemişti."
Bu cümle ile Cioss'un avcı olmadığı kesinleşiyor.

"Gözlerini kısa bir süre ormana çevirdi, yüzüne belirsiz bir ifade yayılır yayılmaz tekrar Electus'a döndü ve bu gece önlemini al dedi."
Cioss büyük ihtimal ile köy yaşlısı ve Electus'ta koruma veya avcı. Ya da Alfa kurt ve diğerlerine emir veriyor.

Şuanlık yapabileceğim izlenimler bunlar sadece.

Turlar akşam 11 demi başlıyodu ben sabah 11 sanıyodum.Akşam 7 den sonra napoleonic wars'ta antremanlarım ve maçlarım var o yüzden akşam foruma girmiyorum.

Hikâyeyi ve ifadeleri tekrar okuyup önemli yerleri not aldım. Sizinle paylaşayım.

=Cioss durgun. Şüpheli hareketler sergiliyor gibi geldi bana. Ama olmayabilir de. Herkes gibi olanları anlamlandırmaya çalışıyor belki.
=Azer Bğülbül, yani ben, öğüt veriyorum köylülere, onları uyarmaya çalışıyorum. Köyün yaşlısı olarak yapmam gereken en doğal şey herhalde. Bu iyi rollü biri olduğuma işaret bence.
=Turkish Cavalry(cennet mekan) neden apar topar ayrıldı? Gerçi bunun cevabını aramaya pek lüzum yok. Zira köylü olduğu ortaya çıktı.
=Dohtget gümüş izini görünce neden geriledi? Yoksa ona ölümünü mü çağrıştırıyor? Bence bu isim aklımızın bir köşesinde kalsın.

İlk turun sonucu:
-Cavalry/köylü öldü.
+Bir kurt öldü.
Katliam yeteneği kullanılmadı. Belki de dönüştürme kullanmışlardır. O zaman kurt adam sayısı hâlâ aynı demektir.

İfadelere gelecek olursak.
1-Cavalry kurt adam. Yanlış
2-Ordulu kahin. ???
3-John Di Penliaz avcı ya da kurt adam. ???
----------------------------------------------------
4-Cioss gece ayakta olmadığına göre kurt değil. ???
5-Azer Bülbül avcı ya da kurt adam. Yanlış

Cioss'un sergilediği hareketler hedef şaşırtma ve toplumu yönlendirmekten başka bir şey değil. Dikkatleri başka bir tarafta toplamaya çalışıyor ve insanların gözlerinin kendisini göremeyeceğinden emin oluyor. Cioss kurt adam bence.

Linç : Cioss

Tam tersine aynısını iletiyorum. Ormana gitme konusundaki aşırı istek dışında hiçbir belirti göstermedi Ordulu. Tam tersi kurtadam olup insanları tuzağa çekmeyi düşünmüş olabilir. Beni de hedef gösterme sebebi bu olabilir yine delinç hakkımı akşama saklamayı düşünüyorum. Tamamen yanılgıdaki bir köylü hatta avcı da olabilir.

Hikayeye göre yorumlayacaksak Dohtget'in kurt olma ihtimalli daha açık.
Bu sebeple linç oyumu ona kullanıyorum.

Linç: Dohtget

Edit : Bir kurta linç oyu atan birisinin(Cioss) kurt olduğunu düşünmek mi ? Yani çok düşük bir ihtimal böyle bişey olabilir ancak bir kurtun arkadaşını daha ilk turdan satacağını düşünmüyorum. Bu sebeple Leonidas'a linç oyu kullananlar şu an için testi geçtiler  :party:

+2.Edit: Cioss'un masum olduğunu düşündüğüm için onu suçlayan Ordulu'da benim için şüphelidir.

Linç: Dohtget
çok sıradışı bir şey olmadıkça Dohtget'e linç oyu atmaya devam etmeyi düşünüyorum. Sebebini zaten ilk gözlemlerimi yapıp yorumladığım yazıda belirtmiştim, tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak can sıkıcı ve yorucu olduğundan lütfen sebep belirtmediğim için masum, eli nasırlı bendenizi asmayınız efendim.

Hikaye de neredeyse tek açık olan şey var benim gümüşü görünce bi geri çekilmem bu kadar basit bir şekilde kurt olduğumu düşünüyorsanız bende sizden şüphelenirim.Benim kurt olmadığımı bilenler sadece rolü kurt olanlar ki onlar için de iyi tarafta olduğum belli de olacağı için hep bi üzerime oynama dikkatleri bana çekme gibi durumlar var.Tiags bunu ilk andan berli yapıyor ve ayrıyetten
Dohtget said:
15 Temmuz Gazisi Phyanaphos ¤ said:
-Kahvehane-
Kavganın sonlarına doğru Tiags elinde tırpanıyla bağırarak içeri daldı! Herkes bakışlarını ona çevirdi, Tiags bir şeyler anlatmaya çalışır gibiydi fakat anlayabilen 1 insan dahi yoktu. Onu bir iskemleye oturtup, sakinleştirdiler ve olan biteni anlatmasını sağlamaya çalıştılar. Dün gecenin bir cesedi daha ortaya çıkmış, dağlara giden arazide olduğunu ve bunun Phyanaphos'a ait olduğunu söylemişti. Üzerinde gümüş saçmaların olmasınıda araya sıkıştırmıştı.
Burada kahvehaneye sonradan gelip böyle amansızca bir tepki veren tek kişi Tiags.''Dikkatleri bu şekilde üzerime çekeyim de suçsuz olduğumu düşünsünler.''  mantığıyla hareket ediyor olabilir.

Ayriyetten İlkeryus'un da tedirgin bir halde sohbete dahil olmayıp sadece dinlemesi de kurt adam olma olasılığını arttırıyor diye düşünüyorum.

Bu sebeple
Linç:Tiags

Yalnız hikayede verilen bilgilerin doğruluğundan şüphe edilmemesi gerektiğini biliyorum ben. Yani geri çekildiğin yazıyorsa, çekilmişsindir gerçekten. İfadeler bölümünde yazmış olsaydı oradaki bilgilerin doğruluğu şaibeli olduğundan iki kere düşünebilirdim. Aklınızda bulunsun, hatırlatayım dedim. Kusura bakma.

Kurtadamlarımız birazcık daha duyarlı ve pasif olmasalar alırlardı. Tur kurtadam katliamı ile bitmesede İlkeryus'un linç oyu vermemesinden ötürü bitecekti zaten.

Back
Top Bottom