Atheism , Hakkında herşey Bilmedikleriniz Bilmek İstedikleriniz..

Users who are viewing this thread

kingmanyak5 said:
Ulubatlı said:
Japon mu bayılduıııı! :grin:

@king merak etme Mando Kuranı senden daha iyi biliyor

nerden bilion bakim :wink: kuranın mealini okudum bitirdim ayrıca elmalılı'nında tefsirini okudum  :wink:

Sen sadece kuranı biliyorsun o adam bütün din kitaplarını biliyor  :mrgreen: 

Arkadaşalar lütfen birbirinizin inançlarına ( Ateism hariç  :mrgreen: )  Saygılı olalım kokuyor veya ediyor değil  evet herif belki inanıyor cennete gitcegine milletede der müslüman olun cennete gidin 1134 li yıllarda avrupada yapılmıyormuydu bu ? Hatta daha eskilerde bile hristiyanlar aynı şeyi yapardı 2 din arasındaki fark şu hristiyanlar paraya hakim oluyordu istedikleri zaman para alıyorlardı , müslümanlarda halka şeyh bir şey istedigi zaman yapıyorlardı..

Şimdi kalkıpta bu adama ateiszmi anlatamam ben belli konuyu bile okumamış mandolorian'ın yazdıgı bi yoruma cevap olsun diye cevap atmış ( King bu kişi sen deilsin yalnış anlama biliyo o kendini ) ben o adama kalkıpta anlatmaya kalksam anlamaz niye cennete gitcegine inanıyor bulmuş ya rahatı nasıl olsa o bizi inkar ediyor cehennemde saunada kaplıcalarda termal havuzlarda kalmayacak yani cenneti bırakmak istemez nasıl olsa gidecek ya o yüzden birşey diyemezsin neyse iyi yolculuklar diyelim ona giderken uçak agrıza yapıp Losta düşer belki cennetle cehennem arasında kalır..

NeO7 said:
Bildiğim kadarıyla ateistlik hiç bir dine mensup olmamak hiç bir tanrıya inanmamak.

Ama nedense konuda hep İslam üzerinden kışkırtmalar var.

Hristiyan,Yahudi, Ortodoks, Budizm gibi bissürü din var.

Onlar müslümanlıktan beter inan bana onlar adam öldürür pazar günü camiye gider günahlarını satar tanrıya karşılıgında günahsız kalır , Evliyken baldızına sarkar baldızda ona yasak aşk yaşarlar baldız hamile kalır herşey ortaya çıkar yine gider günahlarını satar..

Müslümanlıkta günah satma diye birşey yok bok yere cumaya gitmeyin affediliyoz diye cennete gitceginede inanma ne ahlaksız ne puşt oldugunu iyi biliyorum ben bu halkın 75 milyonuın 35 milyonu ahlaksız puşt sübyenci şerefsiz insanlar iddia ediyorum karşı çıkan varsa söylesin ?

Her millet için geçerli bu rakam ( Japonlar hariç )  sonra bu 35 milyon çıkar gelir bu ateistlere veya başkalarına anti israil boykot israil  ordan halifeleri çıkar Van minüt van minüt : peres : ****** lan a.. ç... gemilerdeki insanları vurur saldırmaya devam eder

Bunlar devam eder van minüt kahramanımız filistinin koruyucusu diye halbuki bi s... yaptıgı yok bu yönetimin filistine.. 

Bunlar devam eder işte müslümanlık yayılıyo sanarlar  :mrgreen:  Cihad havasına girerler libya lideri kaddafi isveçe cihad ilan eder kimse katılamaz  :mrgreen: hani lan sizin müslümanlıgınız ezik yönetim ezik tayyip  ama aynı şeyi avrupa birliği yapar bütün ülkeleri katılır..

Kısacası ilk önce şu arap sevdasından kurtulun siz müslümanlıgı yaymadan önce Türk müslümanlıgına geçin Araplar 2 yüzlüdür evet iddia ediyorum tamam peygamberinizde arap mış , Çocuklarını kim kesti ? Kızılderilermi , HZ.Aliyi kim öldürdü ? Taylandlılarmı  2 yüzlü bir millete böylesine baglısınız işte arapalrda türbeye gitme denen birşey yoktur mezarlıkta yoktur ama siz kendinizi avutun sonra biz cennete gitcez cennete gitcez  be deyyus sen 45 yaşına kadar teravi namazları dışında camiye ayak basmıyan adamsın sonra *** korkusunda gidiyorsun gelip burda ben cennete gitcem diyosun

Aslında o cennet veya cehennem dediginiz yere gittiginizde teknolojik cihazlar olsa ne güzel olur orda

Böyle elektronik bir fırın içine giriyorsun işte yaptıgın dualar filan orda rakam çıkıyo 300 yıl yanacak her günah için görüntü iniyor önüne  14 kasım 1997 Baldıza sarkarken , 18 kasım 1990 Liseli kızları dikizlerken ( a.. k.. sübyencileri )  ordada çıkıp derler fotomontaj bu montaj öylemi diceksin ? 

Kusra bakmada o dediginiz şey varsa 6 milyarın 3.5 milyarı cehenneme gidecek  :wink: 

ve lütfen bu konuda ne müslümanlar ateizme şaçma desin ne ateistler müslümanlara şaçma konuyu tartışma amaçlı açmadım..

La benim inancıma göre cehennem şu baldızına sakanlar, düzenli camiye gitmeyenler falan için değil.Dünyada onca gerçek kötülük yapmış kişiler var.Hitler gibi var milyonlarca ölüme sebep olan kişiler var.Bazı ülkelerin başkanları var ne kötülükler etmiş.

Konuyla alakası yok ama görşümü paylaşmak istedim :grin:

Steelo said:
Kimse zaten namaz kılırsan cennete gidersin demiyorki.Dediğin gibi şeyler önemli olan.İbadet insan için yapılır.
Siz dalga geçip yok ayak kokusu felan, diyip çıkıyorsunuz.

o zaman ne diye şaçma salak yorumlar yapıyor çogu insan ? yok cennete gidemezsiniz siz diye kendini allah olarak görüyor o halde yada sekreteri , allahın menejerimi lan onlar ? sen cehenneme gitcen sen cennete gitcen diyebiliyor..

Arkadaş ben tüm sorduklarınızı geniş bir şekilde açıkladım önceki sayfalarda.''Joker'in sorusuna da geniş şekilde cevap verdim.Mantıklı açıklamaları kabul edip susacağınıza okumadan laf çaktırıp çift meselesini eleştirip aklınızca dalga geçtiniz.-Farenin biri ölü taklidi yapsında bu kartal burdan uçup gitsin :lol: .Ben her defasında seviyeli cevap verdim ama cevapları kaldıramayınca hakarete varan ifadeler kullandı bazıları.Ben de sadece gereken cevabı verdim.Yani sıkışınca laf sokan ben değil karşı taraf oldu.Aklın mantığın kaldırmıyorsa konuya girip lafa karışmayacaksın.Moderatöründen tut konuyla alakası olmayanlara kadar herkes cevap verme yarışına katıldı.İnsaf arkadaş.Hayır benim derdim ne de sizin gibi dik kafalı adamlara bir şey ispatlamaya çalışıyorum..Adam gibi anlatsak ta inanmıyorsunuz zaten.Biz evrensel mesajlardan ve insani değerlerden bahsedelim diyoruz adam kalkmış üç beş kendini bilmezin yaptığını müslümanlar kötü,pis vs. diye burada söylüyor.Biz bilmiyoruz sanki.O adamlar toplu yerlere gelme adabını bilmiyorsa,başkaları insanlara bu konuları nasıl anlatacağını bilmiyorsa suç dinimizin mi oluyor?(İnkar edecek ya gerçek olmadığı halde Kur-an'ın bozulduğunu ya da insan sözü olduğunu bile iddia edebiliyor.)Aklınıza şaşarım.Sizin gibileri anlatan çok güzel ayetler var Kur'an da ama buraya koyup hiç değerlerini düşürmeyelim.
Siz önce şu herşeyi biz biliriz,inananlar cahildir mantığınızı-ya da mantıksızlığınızı- bir tarafa bırakıp,dik kafalılığınızdan vazgeçin de adam gibi dinleyip anlamayı öğrendikten sonra gelin mesaj yazın.Sözde geyik yapmaya geliyorsunuz işiniz gücünüz çocuk gibi gelip inananları eleştirmek,alay etmek.Akıllı mısınız?

Zaten sizin mantığınız bu, adam gibi şeyler açıklamıyıp 40 kere duyduğumuz şeyleri bize bir daha anlatınca ve biz onlarla tatmin olmadığımızı söyleyince, ''biz inatçi'', ''biz laf sokan'' oluyoruz. Hayır Kingmanyak orada yazmış fikirlerini, bende tek tek cevap verdim... Sonra ?!?!? Mandalorian öğrenmemekle inatçı. Oh ne güzel...

Not: Sen diğer sitelerde olduğu gibi, ''ateistler salak lan'' diyerek işi bitereceğini sandın, ama beklemediğin bir tepkiyle karşılaştın şimdi de çemkiriyorsun ''Hepiniz İbnesiniz laaaaannn'' diye.

Mandalorian said:
Zaten sizin mantığınız bu, adam gibi şeyler açıklamıyıp 40 kere duyduğumuz şeyleri bize bir daha anlatınca ve biz onlarla tatmin olmadığımızı söyleyince, ''biz inatçi'', ''biz laf sokan'' oluyoruz. Hayır Kingmanyak orada yazmış fikirlerini, bende tek tek cevap verdim... Sonra ?!?!? Mandalorian öğrenmemekle inatçı. Oh ne güzel...

Not: Sen diğer sitelerde olduğu gibi, ''ateistler salak lan'' diyerek işi bitereceğini sandın, ama beklemediğin bir tepkiyle karşılaştın şimdi de çemkiriyorsun ''Hepiniz İbnesiniz laaaaannn'' diye.
Hiç bir sitede laf sokup çıkmaya çalışmadım.Hepsinde senin gibilere doğru düzgün anlatmaya çalıştım uzun uzun ama burada olduğu gibi inatçı,kendi bildiğinden başkasını doğru kabul etmeyen,burnu havada çok bilmişler kendilerini akıllı karşılarındakini salak saydıkları için bir sonuca varamadan konular çıkmaza giriyordu.Adam gibi nasıl açıklanır bilimsel anlatıyoruz yok,tarihten anlatıyoruz yok.O kadar bilgilendirici mesaj yazdık,adam kelimeleri içinden cımbızla seçip karşımıza dikiliyor.Oh ne güzel.Niye şuna lafı dolandırmadan siz düzgün anlatsanızda ben sizinle aynı görüşü paylaşmam kendi bildiğime giderim deyip artık susmuyorsun?
Özellikle sen mandalina kendi ağzınla daha önce 40 kere duyduğun halde hiç bir şey öğrenmediğini,ibret alıp anlamaya çalışmadığını belirtmiş oluyorsun.Hani bunun inatçılıktan,dik kafalılıktan başka bir ismi var mı?Varsa söyle de onu kullanayım.Sen türünün ilk örneği olduğunu mu sanıyorsun?Biz çok çeşit gördük,tek sert tepki gösteren sen değilsin yani.Daha inatçı,aklını çok kullandığını sananlarda vardı.(Hem size salak diyen yok ki aklını doğru yolda kullanamıyorsun o kadar :smile: )

KONUYA KİLİT KOYUN PLS
Bİ DAHA BÖYLE KONULAR AÇMAYINLAN BİLERİKMİ YAPONUZ OĞLUM :mrgreen: :mrgreen:

ATEİSTLER PEKİ ÖLÜNCE NR OLUCAĞINIZI DÜŞÜNÜYORSUNUZ LÜTFEN CVP VERİN BEN LAF SOKMAMM?

İnanlar haklıysa eğer gerçek inanansalar zaten yırtcaklar.Varsayalım ki ateistler haklı herkes eşit oranda zıcacak. :grin: Yine inanların kaybı yok. Hiç bi yorumu okumadım sayfadaki sadece bunu söylemek istedim.

@SULTAN_ALPARSLAN
Hiçbir şey olmıyacak.
Hiç bir sitede laf sokup çıkmaya çalışmadım.
Bunu bilemem, seni takip edicek değilim. :smile:
Hepsinde senin gibilere doğru düzgün anlatmaya çalıştım uzun uzun ama burada olduğu gibi inatçı,kendi bildiğinden başkasını doğru kabul etmeyen,burnu havada çok bilmişler kendilerini akıllı karşılarındakini salak saydıkları için bir sonuca varamadan konular çıkmaza giriyordu
Bakalım şu mesajımda birisine cevap vermiş hepsini açık açık söylemişim;
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3337962.html#msg3337962
Varan 2
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341229.html#msg3341229
Aldığım cevap:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341246.html#msg3341246
Yine tehditlerle dolu bir mesaja cevabım:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341353.html#msg3341353
Burada da laf sokmaya çalışmıssın:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3343738.html#msg3343738
cevabım:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3344182.html#msg3344182
ve kişisel bir tartışma...
Ve büyük bomba inatçi Mandalorian (Sırf adamın sorusunu cevaplıyıp, söylediklerini çürüttüğüm için)
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3347639.html#msg3347639
ve yine laf sokmalar
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3349669.html#msg3349669
Sonuç: Mandalorian inatçııııı cık..cık..cık...

Mandalorian said:
@SULTAN_ALPARSLAN
Hiçbir şey olmıyacak.
Hiç bir sitede laf sokup çıkmaya çalışmadım.
Bunu bilemem, seni takip edicek değilim. :smile:
Hepsinde senin gibilere doğru düzgün anlatmaya çalıştım uzun uzun ama burada olduğu gibi inatçı,kendi bildiğinden başkasını doğru kabul etmeyen,burnu havada çok bilmişler kendilerini akıllı karşılarındakini salak saydıkları için bir sonuca varamadan konular çıkmaza giriyordu
Bakalım şu mesajımda birisine cevap vermiş hepsini açık açık söylemişim;
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3337962.html#msg3337962
Varan 2
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341229.html#msg3341229
Aldığım cevap:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341246.html#msg3341246
Yine tehditlerle dolu bir mesaja cevabım:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3341353.html#msg3341353
Burada da laf sokmaya çalışmıssın:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3343738.html#msg3343738
cevabım:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3344182.html#msg3344182
ve kişisel bir tartışma...
Ve büyük bomba inatçi Mandalorian (Sırf adamın sorusunu cevaplıyıp, söylediklerini çürüttüğüm için)
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3347639.html#msg3347639
ve yine laf sokmalar
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,138582.msg3349669.html#msg3349669
Sonuç: Mandalorian inatçııııı cık..cık..cık...
Birincisi bilmiyorsan konuşmayacaksın,ikincisi başkalarının söylediklerini de bana yükleme,üçüncüsü milletin her dediğiyle dalga geçip yalanlayarak söylediklerini çürütmüş mü oluyorsun?,dördüncüsü laf soktun dediğin mesajlardan hemen önce verdiğin karşılıklara bakarsan kimin laf sokmaya çalıştığını anlarsın,beşincisi sözde söylediklerini açıkladığın mesajların linklerini vereceğine bir kerecik olsun benim yazdıklarımı anlamaya çalışsaydın konu buralara gelmezdi bile,altıncısı inandığın görüşü düzgünce anlatmak yerine hala kendini haklı çıkarma çabası içindesin,böyle bir ahmaklığın adı ne olmalı ki hala mesaj yazmaktasın.
son olarak bir arkadaşın da dediği gibi ''he he sen haklısın :lol: ''

youtube a giremiyorum nasıl girilebiliyor ktunnel vs siteler hariç?

Pardon ya bilmek istedikleriniz yazınca bunu da yazdım ve silmeye üsendim.

Herkesin dini dinsizliği kendine belik adam yanmak istiyor?Sizene ister ateist olur ister feminist.Yok yanacaksınız kıçınızdan duman çıkacak felan boşverin.Siz kendi dininize bakın gidin ibadet yapın.

a4 said:
youtube a giremiyorum nasıl girilebiliyor ktunnel vs siteler hariç?

Pardon ya bilmek istedikleriniz yazınca bunu da yazdım ve silmeye üsendim.

Herkesin dini dinsizliği kendine belik adam yanmak istiyor?Sizene ister ateist olur ister feminist.Yok yanacaksınız kıçınızdan duman çıkacak felan boşverin.Siz kendi dininize bakın gidin ibadet yapın.
208.67.222.222
208.67.220.220
Ağbağlantılarım/özellikler/TCP.IP4 e Dns ayarlarını otamatik yerine manueli seçiyorsun verdiğim Ipleri giriyosun.
Ben şu an kullanıyorum.yoksa diğer yöntemler yavaşlatıyor internet hızını.

Edit: Ya benim umrumda değil bu adamları müslüman yapmaya uraşmıyorumda.Hakaret ve aşağılayıcı konuşunca tartışma uzuyor gidiyor.

Birincisi bilmiyorsan konuşmayacaksın
Bilmediğimi mi söyledim ben? abov paranoraya bağlagı...

ikincisi başkalarının söylediklerini de bana yükleme
Sana yüklemiyorum, biz adam gibi yazıyoruz adam taşşak geçiyor diyorsun, ona cevabım bu.

milletin her dediğiyle dalga geçip yalanlayarak söylediklerini çürütmüş mü oluyorsun?
Benim üslübum bu cevap veririm ama dalgacı bir şekilde. Beğenmessen yazmassın.

dördüncüsü laf soktun dediğin mesajlardan hemen önce verdiğin karşılıklara bakarsan kimin laf sokmaya çalıştığını anlarsın
OO sidik yarışı yeaa

beşincisi sözde söylediklerini açıkladığın mesajların linklerini vereceğine bir kerecik olsun benim yazdıklarımı anlamaya çalışsaydın konu buralara gelmezdi bile
Copy Paste yazdıklarını mı yoksa ''ulan mandalorian ne çakal adamsın yine karıştırdın ortalıkları'' mı?

ltıncısı inandığın görüşü düzgünce anlatmak yerine hala kendini haklı çıkarma çabası içindesin
Ben orada yazdıklarınıza cevap veriyorum o kadar, he görüşlerimi öğrenmek istiyorsan 1 sayfaya bakabilirsin...

böyle bir ahmaklığın adı ne olmalı ki hala mesaj yazmaktasın.
cık cık cık

He illa duymak mı istiyordun al dostum tama sen haklısın, ben enayiyim, esrar çekip oturuyorum bilgisayara, hadi canım hadi sağdan sağdan.

Steelo:
olmamış şöyle olurdu?

Steelo: İslam çok iyi
Mandolarian : Nerde iyi? Yok ettikleri İskendreye kütüphanesinde ?? yada katlettikleri halklarda?? hihih hohoho hııhıhıh :twisted:
olurdu...
Bunun gibi birşey. He ergenliğin hediye ettiği, müthiş dalga geçme gidüsü o ayrı.

Not: Hoşçakal, totsiens, Lebewohl, Wdāʻā, lamtumirë, əlvida, agur, da spatkannia, goodbye, beannacht, Sayōnara, au revoir, paalam, antío, addio, jagbyeol....

Tamam kişisel tartışmaya geçtik ben çıkıyorum, sizinle tartışılmaz.

Not: Bunu koymassam ölürüm, bütün olayı özetliyor.
n5t26d.jpg

Mandalorian said:
Tamam kişisel tartışmaya geçtik ben çıkıyorum, sizinle tartışılmaz.

Not: Bunu koymassam ölürüm, bütün olayı özetliyor.
n5t26d.jpg
Çık zaten manasız konuşmanın alemi yok.Şimdi de klasik batı iftirasına mı geçiyorsun müslümanlara karşı.Karikatürde adam hristiyanlığa tepki gösteriyor.Hem batıyı asırlarca cahil bırakan onların bozuk hristiyanlık diniydi.Din bizi geri bıraktı derken nasıl islamiyeti içine katıyorlar anlamıyorum.
bak sana cevap yazmıyorum,gereksiz restleşmeler bir anlam ifade etmiyor.Zaten doğrunun ne olduğu belli,işinize gelmiyorsa ne ala,biz zorlamıyoruz,istediğinizi yapın :smile:

Boş işler bunlar(konu değil içeriği yani ateistlik değil anladınız  :lol:).Muhabbete din,ulus ve ırk girdiği zaman sadece birbirinizi kırarsınız.Kendinize göre mantıklı olanı savunursunuz ama karşınızdakinin mantıklı profili farklıdır yazdıklarınız karşıda ki için ifade etmez.Yurdumun inançsızı(dünya) genel olarak çok saygısız aslında inananlar içinde aynı şey söz konusu.Bir müslüman bir hristiyana karşı sürekli ön yargılıdır veya bir musevi bir hristiyana karşı (küçük büyük harf için pardon :<) insanlar birbirinin inancına saygı göstermeyi öğrenseler süper olacak.Bu konuda karşıtı fazlasıyla görülüyor

Back
Top Bottom