3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

Bekoberk said:
Sosruko said:
Erozbey said:
Alfabemizde ý harfi olmadığı için bulamıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?
" ý " bu harfi sil yerine ı yaz yada ö,i,ü gibi harfler dışında herhangi bir harf yaz açılır büyük ihtimal
Bence orada " ý " harfi yok, ö,ı,ü gibi Türkçe karakterler var. Ki wings de bunu algılamayınca açıklama olarak öyle gösteriyor. Çözüm @Bekoberk Bey'in de dediği gibi, Türkçe karakter kullanmadan klasörü yeniden adlandırman. :smile:

SynthLyn-X said:
Güzel olmuş. Nvidia'nın yıllar önce yayınladığı bir ekran kartı demosunu hatırlattı bana. Mağara duvarının zemin ile birleştiği yerdeki keskin geçiş biraz rahatsız edici görünüyor. Unity 4'te pixel depth desteği var mı bilmiyorum. Pixel depth ile bu sorunu çözebilirsin.
Teşekkürler yorum için. İnternette araştırdım ama bulamadım dediğiniz şeyi. Sanırım yok Unity'de.

Dr.Nyber said:
Esrarengiz duruyor.
O havayı verebildiysem ne mutlu. Tam da öyle bir şey yapmaya çalışmıştım. :grin:

Bu da farklı bir sahne çalışması. Fazla detaysız, farkındayım. Kabaca yaptım sadece. Detaylara inmedim.
GDBV56.png

Biraz daha düzenleme yaptım.
VDMOPP.jpg

3Ds Max programında modellemeyi öğrenmek istiyorum ama uygun bir öğretici video bulamadım.

Acaba elinizde uygun bir video varsa linkini atabilir misini?

https://www.youtube.com/watch?v=KbzRE2PAzEI&list=UUZogBhLd6FaxWK9e7I0387w

@MasterTech 'e ait bir seri. Bana çok faydası dokunmuştu zamanında, mutlaka bakmanı öneririm. Bu arada kendisine böyle bir seri hazırladığı için çok teşekkür ederim. :smile:

Genel olarak temel olan fonsiyonlarından bahsediyor, belki nadirde olsa bazı komutları bulmakta ilk başta zorlanabilirsin ama büyük ölçüde pek sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum.

Abdullah Zubeyr Akyüz said:
HeavenTC said:
3ds Max programında yaptığım ilk kılıcım  :grin: :grin:
                Önerilerinizi bekliyorum...

REFERANS

MODEL
Güzel olmuş ta bana mı öyle geldi yoksa kabzası çok mu ince

Evet çok ince olmuş hiç dikkat etmemişim

HeavenTC Blender kullansaydın bir kaç taktik verebilirdim kılıç yapımı için (keskin kenar, kabza vs.) fakat 3Ds Max'i hiç kullanmadım.

Zemin hariç el boyaması texture ve Unity ışıklandırma çalışması.
vP6Q7v.jpg

Back
Top Bottom