Zulüme Göz Yummayalım!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

naruk

http://www.doguturkistan.com/

Arkadaşlar Doğu Türkistan'daki Türk ve Müslüman kardeşlerimiz zulüm görüyor.
Uygur halkına işkence ediliyor, kadınlar tecavüze uğruyor !
Ve tüm Türkiye bu olayı görmezden geliyor (belkide arap olmadıkları içindir).
İstersen Müslüman olma, Türk olma ama en azından İNSAN OL çünkü bu olanlar her şeyden önce insanlık dışıdır !

Lütfen sizde bu konudaki görüşlerinizi bildirin.

Kaba bir dil kullanmayın-Görüşünüz neyse onu yazın ama kavga etmeyin.

Biz Müslüman bir devlete nerede yardım edelim?
Bizimkiler sadece güçlü devletin yanında durmak istiyor , adam gibi devletlerle dostluk kuracağına çakalların eline düşüyor.
Amerika'da bu olay olsa Türkiye askerinin yarsını oraya gönderir , Müslümanlara yapılanlar karşısında göz yumuyor ,karışmıyor.

Cloudy said:
Bizimkiler sadece güçlü devletin yanında durmak istiyor , adam gibi devletlerle dostluk kuracağına çakalların eline düşüyor.
Amerika'da bu olay olsa Türkiye askerinin yarsını oraya gönderir , Müslümanlara yapılanlar karşısında göz yumuyor ,karışmıyor.
Haklısın kardeş bende konuyu bunun için açtım zaten

EDİT: Forum bile bu konuda sessiz kalıyor.

naruk said:
Cloudy said:
Haklısın kardeş bende konuyu bunun için açtım zaten

EDİT: Forum bile bu konuda sessiz kalıyor.
Daha önce çok fazla doğu Türkistan konusu açıldı.Forumdakilerin %90 nının seninle aynı fikirleri paylaştığını söylesek yalan olmaz (çok hümanist bir forumuz)

Koskoca Çin'e ne yapabiliriz ki ? Karşıdaki ülke Suriye gibi bir ülke olsa anlarımda karşımızda bir süper güç var.Ki Çin her alanda söz  sahibi olan bir ülke

Sultan Alparslan said:
Koskoca Çin'e ne yapabiliriz ki ? Karşıdaki ülke Suriye gibi bir ülke olsa anlarımda karşımızda bir süper güç var.Ki Çin her alanda söz  sahibi olan bir ülke
Ben zaten gidip basalım çini demiyorum. İsraile "one minut" diyen çinede der. Ben sadece tepki gösterelim diyorum yani en azından onu yapabiliriz bence.

Edit: @Colombos Daha önce konu açıldığını bilmiyordum ama dediğin gibi %90 aynı fikri paylaşıyorsa ne mutlu bana.

naruk said:
Ben zaten gidip basalım çini demiyorum. İsraile "one minut" diyen çinede der. Ben sadece tepki gösterelim diyorum yani en azından onu yapabiliriz bence.
Yapabiliriz ama ne kadar işe yarar orasını bilemem.Hem İsrail'e tepki gösterdik de ne oldu?

Bir etkisini göremedik diye haklının yanında durmaktan vazmıgeçelim  ?

Sultan Alparslan said:
Çin sarayını basmayacağız heralde.Sadece Uluslararası kamuoyunda ses çıkarmamız gerekir.

colombos said:
Sultan Alparslan said:
Çin sarayını basmayacağız heralde.Sadece Uluslararası kamuoyunda ses çıkarmamız gerekir.
Aynen.
Birde Çin kendine komünist diyor, ben komünist değilim ama benim bildiğim komünizm eşitliğe ve insan haklarına dayanır.
Bu mudur eşitlik ? Bu mudur insan hakları ?

colombos said:
Hocam tamam çıkaralım da kimsenin bizi pek takacağını sanmıyorum.Zaten BM'de Çin daimi ülkelerden birisi.Ha Amerika belki bir şey yapabilir ancak Doğu Türkistan'da petrol veya değerli bir kaynak olmadığı için(bildiğim kadarıyla yoktu) pek uğraşacaklarını düşünmüyorum.

Olsun biz tepkimizi gösterelim, haklının yanında duralım onlar varsın bir şey yapmasın bu onlara kalmış.

Eğer ki bütün uluslar arası kamoyunun dikkatini çekersen, herkesi peşinden sürüklersen Çin i zora sokabilirsin. Çinde başka firmalar üretim yapıyor mesela, neredeyse bütün türk firmaları. Eğerki onlar orada üretim yapmayı keserlerse o zaman çin de durumu bir daha düşünür. Ama bence imkansız.

Mandalorian said:
Eğer ki bütün uluslar arası kamoyunun dikkatini çekersen, herkesi peşinden sürüklersen Çin i zora sokabilirsin. Çinde başka firmalar üretim yapıyor mesela, neredeyse bütün türk firmaları. Eğerki onlar orada üretim yapmayı keserlerse o zaman çin de durumu bir daha düşünür. Ama bence imkansız.
Bana da öyle geliyor.
Ben 3-4 gün pc'ye giremem o yüzden konu kilit.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom