Bir Tanığın Gözünden 2009 URUMÇİ KATLİAMI

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Pekinde birazcık kalma fırsatım oldu benim.Pekin şehrinde insanlar gayet güzel bir şekilde yaşıyor ve şunu söyleyeyim çinlilere tek bir tip gibi bakmamak gerekiyor.Yani demek istediğim çinliler bir çok farklı mezhep/inanış&tip ten oluşuyor.Yani aşırı karmaşık bir sosyolojik yapısı var çinin.Mesela bu katliamların en büyük sorumluları han çinlileri.Bu han çinlilerini adanada ki cinolara falan benzetebiliriz.Bunları çinliler de hiç sevmiyor, devlette bunları uygur bölgesine yerleştirmeye çalışınca bir çok sıkıntı çıkıyor.

Yazdıkların için bir şey diyemeyeceğim senin görüşün, ama;
ilk Kürt adı milattan sonra 2.yüzyılda geçiyor
İşte buna gülerim :lol:

kurt-atasozleri--i624928.jpg

morgo said:
Pekinde birazcık kalma fırsatım oldu benim.Pekin şehrinde insanlar gayet güzel bir şekilde yaşıyor ve şunu söyleyeyim çinlilere tek bir tip gibi bakmamak gerekiyor.Yani demek istediğim çinliler bir çok farklı mezhep/inanış&tip ten oluşuyor.Yani aşırı karmaşık bir sosyolojik yapısı var çinin.Mesela bu katliamların en büyük sorumluları han çinlileri.Bu han çinlilerini adanada ki cinolara falan benzetebiliriz.Bunları çinliler de hiç sevmiyor, devlette bunları uygur bölgesine yerleştirmeye çalışınca bir çok sıkıntı çıkıyor.

Çin'in 1.240.000.000 u Han Çinlilerinden oluşuyor yani Çin nüfusunun %91'i

Maalesef kopyala yapıştır yapılan konuların pek bir yararını göremiyoruz, kimsenin de bilgilenmesini sağlamıyor. Bir tartışma başlatmak istiyorsanız, kocaman bir metni okunmaz bir şekilde alıntılamak yerine, metnin varlığından bahsedip, özetini geçtikten sonra neden tartışılması gerektiğini ve konu üzerindeki kendi görüşlerinizi öne sürerseniz, belki o zaman bir başlangıç noktası oluşturmuş olursunuz.

Bu konu olmadı gibi, daha düzenli bir versiyon yapılabileceğini düşündüğünüz zaman, tekrar deneyin lütfen.

Şöyle bir konu açılmış, bir de onu deneyelim lütfen. https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,343077.0/topicseen.html

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom