[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

Module_scripts işi zor olucak gibi.Yapacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum :grin:

En büyük hataları da hep Module_scripts'den yiyoruz.Anlatımı zor olucak gibi.

HyperCharge said:
Benim de fikrim ilk once header i anlatmak.scripts çok detayli olacak.
module_game_menus
module_quests
module_party_templates

bu üçünü anlat kodcu olalım.Bu arada module_skills anlatsam yararlı olur mu çok bilgim olmasada.Ama çok bir şey yok.

Merhaba arkadaşlar.Biliyorsunuz,birçok kişi,harita da ki ikonları hareket ettiremiyor.Ben,bunun için bir ders hazırladım.Ama,o konu eskiydi.Ve güvensizdi.Bunun temeli modül sistem üzerine kurulu.Yani,güvenilir en iyi ve temel kaynaktan düzelteceğiz bu sorunu.

Açın map manageri,hareket etmeyen bir ikonu gözünüze kestirin.Ben şunu buldum :grin: ;

d4NjBp.png

Daha sonra,o ismi bir köşeye kaydedin aklınızda.Ayrıca,ikonun eski halini de biryere yazın.Lazım olacak geri çevirirken.Şimdi,açın module_parties'i,burada,aklınızın köşesine koyduğunuz o hareket etmeyen cisim lazım olacak.Örnek olarak,Iyindah,hareket etmiyordu.Ben onu hareket ettirmek istiyorum.Nasıl yapacağım ?.Tabii ki ikonunu değiştirerek.Dikkatli bakın;
("village_65","Iyindah",  icon_village_a|pf_village, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(-86.30,12.40),[],100),

işte,tüm sorun burada çözülüyor.

o yukarıda ki "icon_village_a" yı icon_village_snow_a yapın.

Yani şöyle gözükmesi gerekir;
("village_65","Iyindah",  icon_village_snow_a|pf_village, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(-86.30,12.40),[],100),

Eğer bu da hareket etmiyor derseniz,aşağıda harita da ki ikonların isimlerini açıklamalarıyla beraber verdim.Değişikliği kendiniz yapar,denersiniz tıpkı buradaki gibi.Bu ikonların isimlerini,ID_map_icons.py da bulabilirsiniz.;

icon_town = 12 >>>> Normal şehir ikonudur.hareket etmesi muhtemel ikonlardandır.Bazı şehirlerde hareket etmediği görülür.
icon_town_steppe = 13 >>>> Kergitlerin şehir ikonudur.Bunlarda da hareket etmeyenler vardır.
icon_town_desert = 14 >>>> Sarranidlerin şehir ikonudur.Kergitle neredeyse benzerler.Bunlar mutlaka hareket ederler.gözükmeseler bile
icon_village_a = 15 >>>> Bu,Sizin ezeli düşmanınızdır.Bu ikon,genellikle,yani %80 ihtimalle hareket etmeyen ikondur.Can düşmanı da denebilir :grin:
icon_village_b = 16 >>>> Hiçbir fikrim yok.birisi gelip açıklarsa,memnun olurum.
icon_village_c = 17 >>>> Bu,sarranidlerin köy ikonudur.Bunlar,harita programında görünmeselerde hareket ederler.%100 eminim.
icon_village_burnt_a = 18 >>>> bunu denemedim.Yağmalanmış köy ikonu.hareket eder belki.burada burnt adlı ikonların hiçbirini denemedim.Onun için açıklama vermiyeceğim.
icon_village_deserted_a = 19
icon_village_burnt_b = 20
icon_village_deserted_b = 21
icon_village_burnt_c = 22
icon_village_deserted_c = 23
icon_village_snow_a = 24>>>> bu,sizin can dostunuzdur.Kış ikonudur.Vaegirlerin köy ikonudur.hareket etmeyen ikonların ismini bununla değiştirirseniz,güvende olursunuz.
icon_village_snow_burnt_a = 25
icon_village_snow_deserted_a = 26

icon_town_snow = 36>>>> buda,sizin can dostunuzdur.hareket etmeyen şehirleri bununla değiştirebilirsiniz.

icon_castle_snow_a = 37 >>>> buda sizin can dostunuzdur.Hareket etmeyen kaleleri bununla değiştirebilirsiniz.
icon_castle_snow_b = 38 >>>> bunu bilmiyorum...
Değişikliği yaptıktan sonra,Build module değin.
son olarak,Ben,mesela ıyindah'ı icon_village_snow_a ya çevirdim.Sonuç olarak,hareket ediyor.;
jzNYNn.png

İyide her şehir köy hareket ediyor ikonunun gözükmesi değilde yani hareket etmeyeni hiç görmedim :smile:

Tamam o zaman ben sustum.Module_party_templates dersi isteriz.Daha doğrusu ben isterim.

Tüfekçi Başı said:
Bende şehir sıkıntısı çıkmadı. Heralde doğrudan modül sisteminden yaptığım içindir. Koordinatları, iconları falan oradan veriyorum.

Onun koordinatlarıyla uğraşmak baş belasıydı zamanında.Şükür ki map editörü var.

Black Dead said:
Tamam o zaman ben sustum.Module_party_templates dersi isteriz.Daha doğrusu ben isterim.
Hocam yarın yada bu gün,Header_operations da ki komutların ne işe yaradığını açıklayacağım.Anlayabildiğim kadarıyla. :smile: Ve geniş olacak.Belki 3 posta bile sığmayabilir :grin:

Deniz savaşları sanırsam.Hataları gidermek için Hyperin dersi vardı ama işe yarar mı bilmiyorum.

tlgklz said:
Modülden nasıl çeviri yapıyoruz?
Module_dialogs , module_game_menus bu ikisinde dialoglar kullanılıyor ama çeviri yapacaksanız "#" işaretli şeyler silinmemeli.Onlar temel şeyleri analtılıyor ama.Sadece " " tırnak işaretlerinin içindekiler çevriliyor.(yanlış mıyım?)
doclcok4715 said:
Belki Saçma Olacak Ama Modül Sistem Hangi Kodlama Dilini Kullanıyor ?
Python.

Størtbeck said:
OJz0o3.jpg
Bu hata neyin nesidir? Hatada kaynaklanan kodları buradan almadım ama soruyum bi dedim.
Hocam,Module_mission_templates de birşeyi eksik yazmışsın.O eksik yazdığın mission template yi de game menus de kullanmışsın.Yani varolmayan birşeyi kullanmaya çalışmışsın.Orada,o ship_battle ın olmadığını söylüyor.Orada ki mt_ship_battle'ı mst_ship_battle olarak,ID module_mission_templates'e eklemen gerekebilir.Bazen,modül,ID dosyalarında kimlikleri belirtilmediği için onları var olmamış gibi görüp hata verebiliyor.Sanki,Hastaneye Sağlık karnesiz gitmek gibi birşey bu :smile:

Black Dead said:
Deniz savaşları sanırsam.Hataları gidermek için Hyperin dersi vardı ama işe yarar mı bilmiyorum.

O, sonda çıkan global variable lar için.Oyunu bozabiliyorlar onlar.Mesela deniz savaşı sırasında,kazandın çıkmak için taba bas bugunu yapıyor.O ders,onu düzeltiyor işte :smile:

tlgklz said:
Modülden nasıl çeviri yapıyoruz?

Modül sistem türkçe harf kullanmaz.Daha doğrusu,onunla türkçe çeviri yapılmaz :smile: Onu langauges de ki tr dosyasına,mesela yeni item ekledin,adı da kingsword olsun,bunu türkçeleştirmek için ID sini başa yazıp, araya "|" koyup,diğer tarafa türkçe konulur.Mesela;

itm_kingsword|Kralın Kılıcı

Gibi.Yani,İngilizce-Türkçe sözlük gibi olay var ortada.

doclcok4715 said:
Belki Saçma Olacak Ama Modül Sistem Hangi Kodlama Dilini Kullanıyor ?

Modül sistem,Python programlama dilini kullanır.

Vikipediden bakabilirsin nasıl bir tür program olduğuna

Back
Top Bottom