Kalradya İstilada Mod Tanıtımı (Henüz yapım aşamasında) (Türkçe-Turkish)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

qwx

Recruit
Old Guard
Selamlar. Sizlere modumu tanıtacağım. (Biraz saçma bir giriş oldu ama çaktırmayın :grin:)

Mod adı:
Kalradya İstilada

Hikaye:
Aslında, Bannerlord'daki devletlerin hikayesi bu modda geçiyor. Mod, Kalradya İmparatorluğunun Bannerlord'daki devletlerden Sturgia, Battania, Vlandia, Khuzait ve Asaria tarafından istila edilmesini konu alıyor. Sıradan bir pazar sabahı, 11-12 yaşlarında bir çocuk olarak uyanıyorsun. Lord vergileri toplamaya gelmiş. Lord vergileri topladığı sırada arka planı mavi üstünde Viking kolyesi kılıç ve daire içinde köşeleri kocaman daireler olan garip bir üçgen taşıyan sancaklı bir adam dev ordusuyla köyünüze saldırıyorlar. Köyün korucu birliği ve lordla askerleri köyü korumak için savaşıyorlar ama çabaları nafile. Saldırıdaki kan gölünden tek kurtulan kişi sen oluyorsun ve en yakın şehre gidip orada bir iş buluyorsun. Yetişkin olunca daha düzgün bir iş buluyorsun. En sonunda, Sturgia, Battania, Vlandia, Khuzait ve Asaria'nın Kalradya İmparatorluğunu istila ettiğini duyunca oyundaki taraflardan birine katılmaya karar veriyorsun ve maceraya atılıyorsun. Ama bu yolda ilerlemen o kadar kolay olmayacak...

Yenilikler:
-Kardeş görevi kaldırıldı onun yerine başka görev eklendi
-Eski kralıklar kaldırıldı onların yerine başka krallıklar getirildi
-Din sistemi geldi
-Eski krallar kaldırıldı onların yerine başka krallar geldi
-Bazı lordlar birbirleriyle değiştirildi
-Bazı krallıkların lord unvanları kaldırıldı onların yerine başka unvanlar geldi
-Bazı kralların unvanları kaldırıldı onların yerine başka unvanlar geldi
-Yeni bir yer eklendi
-Şehirlerin çoğunda ibadethane var ama maalesef kullanılamıyor :neutral:
-Z tuşu ile eğilebilirsiniz
-Karakter senaryosusu oluşturma menüsü değiştirildi
-Krallık sancakları değiştirildi
-Fotolar değiştirildi
-Oyun çıktığında tek dil seçeneği Türkçe olacaktır. Diller kısmına koyacağım linklerden dil dosyalarını indirebilirsiniz.
-Oyun 1040'ta geçiyor
-Dinler: İslam, Hristiyanlık ve Kalradizm*.
*Kalradizm: Kalradların (namı diğer Kalradyalıların) eskiden inandıkları din. Ama bu dine hala inananlar var. (Ben uydurdum :lol:)
-Kralların itemleri değiştirildi
-Krallar, lordlar ve yoldaşlarımız (Jeremus, Firentis vs.) savaş sırasında ölebilecekler.
-Bir kralı veya lordu savaşta esir alırsanız onlara normal esirler gibi muamele gösterebilirsiniz (Köle tüccarına satmak, grubunuza almak vs.).
-Eğer bir kral veya lord savaşta ölürse veya esir düşerse yönetime geçme hayali kuran vatandaşlar adamın sancağını alıp tipini onunkine benzeterek kendisinin o olduğunu iddia edecektir.
Gibi daha pek çok şey. Saymayı bitirdiğimde Güneş ölmüş olur herhalde :grin:

Çıkış Tarihi:
Çıkış tarihi henüz belli değildir. Belirlendiğinde burada yazacaktır.

İndirme Linki:
Mod henüz çıkmadığı için indirme linki de yoktur. Çıktığında linki burada bulabilirsiniz.

Geliştirici:
Crispus

Diller:
Henüz dil eklenmemiştir. Eklenen dillerin indirme linki burada gözükecektir. Dil kurulum videosu:

Konum: C:\Users\lenovo\Documents\Mount&Blade Warband\Modules\Kalradya İstilada\languages
Bu konumu kopyalayıp aşağıdaki fotoğrafta gösterilen yere yapıştırın:
moAMaV.png

YouTube'daki YG-Rüzgar adlı kanala abone olmayı unutmayın!

vP2jq4.jpg

Not: Ana menü müziğine Förbır adlı kanalın (güzel kanaldır) yazdığı Mount & Blade şarkısını ekledik ama müziği kullanmak için Förbır'dan izin aldım yani beni boşu boşuna davalık etmeyin :grin:

Afrandez said:
Güzel bir fikir; fakat iki önemli sorun var:

1. Konunun yeri burası
2. kurallara uymuyor.

Yine de başarılar
Kardeş moderatörlerle iletişime geçme falan uzun iş zaten moderatör konuyu oraya alır.
Tekrardan göndermenin kural dışı olduğunu biliyordum da aradan uzun zaman geçtikten sonra da geçerli olacağını tahmin etmedim sadece ardarda gönderince bu kuralın geçerli olduğu düşündüm. Uyardığın için sağol. Birdaha yapmam.
Desteğin için de sağol :smile:

Afrandez said:

1. Konunun yeri burası
2. kurallara uymuyor.

Yine de başarılar
Afrandez aman diyim ha karışma, kimseye doğruları söyleme, forum kurallarını anlatma, sonra backseat moderation deyip sana izlemede cezası verirler tecrübeyle sabit :wink: ,

Nogay.San said:
Afrandez said:

1. Konunun yeri burası
2. kurallara uymuyor.

Yine de başarılar
Afrandez aman diyim ha karışma, kimseye doğruları söyleme, forum kurallarını anlatma, sonra backseat moderation deyip sana izlemede cezası verirler tecrübeyle sabit :wink: ,
Niye bundan ceza yer ki

Crispus said:
Nogay.San said:
Afrandez said:

1. Konunun yeri burası
2. kurallara uymuyor.

Yine de başarılar
Niye bundan ceza yer ki
İşte bu forumda öyle, forum kurallarını söylersen ceza veriyorlar, "moderasyonun işine karışmak" sebebiyle ceza aldınız diyorlar,

Moderatöre konuyu silmesi için rapor ettim, ayrıca kusura bakma ama youtube kanalın rezalet. Daha çok emek sarfetmelisin. GTA 5'te daha çok fps alıyorum videodan.

Nogay.San said:
Afrandez said:

1. Konunun yeri burası
2. kurallara uymuyor.

Yine de başarılar

ban yiyiceksin ehu ehu demezsen uyarı yemiyorsun. Benimki de tecrübeyle sabit

HyperCharge said:
4- İlk olarak, yapacağınız modlar için, ufak bir senaryo veya bir fikir ile mod başlamıştır diye düşünüp, konu açmayın. Hele de moda daha yeni başlamışken, elinizde sadece 2-3 tane model, birkaç osp kod varken. Senaryonuzu, neler yapacağınızı ve yaptığınızı, ekibinizi ve hatta modunuz ile ilgili, oyun içi göz dolduran birkaç ekran görüntüsünü tasarlamadan, mod konusu başlatmak yasaktır.

Resim paylaşmak istediğin zaman bana özel mesaj at, konunun kilidini açarım o vakit.  :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom