Viking Conquest da yaşadıgım sorun

Users who are viewing this thread

steam üzerinden alıp kurdugum viking modunda sürekli aşagıdaki resimde göreceginiz sorunu yaşıyorum.single playerda,sandbox campaign bölümünde oynuyorum.ama bu görüntüyü yanlış bilmiyorsam eger görevler senaryosunda görmem gerekiyor.bagzı arkadaşlar sandboxda çıksın ne olacak diye düşünebilir.ama ne zaman nerede çıkacagı,ne kadar zaman ekranda kalacagı filan belli olmuyor ve tüm oyun zevkini bitiriyor.denizin ortasında savaşırken bi anda çıkıyor yada kale savaşındayım,ekranda kocaman bu yazı var ve düşmanları dahi göremiyorum o gidene kadar bi köşeye oturup beklemem gerekiyor.ki bazen savaş bitene kadar gitmiyor bu görüntü...var mı bu konuda bi bilgisi,önerisi olan acaba?

ACtC-3fBLLg4g8vYbywJVe5xANbbY2ogq32VHEte5Z_a6AGdEfCCS3OYOc9xHp4DItgPJiB3OEuVpRcjlVUgbtvzEemetLFjAV9LVS8MVUjwr291Z9yAcfqSCJGdXlVOkcpKne5h-gsfsayO-Fz-VDKcXeOY=w742-h556-no

Normalde story campaing'i 1 kere bitirince çıkmıyordu galiba öyle bir şeyler hatırlıyorum ama emin değilim. Hem normal oynasanıza oyunu güzel bir campaing'i var oynarken sıkılmadım hiç ben :grin: .

@CeyXiong , tabiki herkesin zevki farklı.sizin hoşunuza gitmiş olabilir.ama ben,beni kısıtlayan şeyleri sevmiyorum.sadece git şunu yap,başka bişey yapamazsın olayları ilgimi çekmiyor yani.hileyle,hurdaylada olsa görevleri bitirebilirim eger sorunumu çözecekse mecburen.yoksa görevlerle ugraşmaktan yana degilim açıkcası :smile:

son 10 yıldır oynadıgım 2 oyundan birisi warband.yani oyunda yeni degilim,viking versiyonunuda yeni almadım zaten.ama daha öncede oynayamadım bu sorun yüzünden.o zaman oyunun kodlarına müdahale etmiştim bisürü şey degiştirmiştim.o yüzden hata veriyor diye düşündüm,üzerine düşmedim.ama pcye format attıkdan sonra oyunu komple sıfırladım,steamden tekrar indirip kurdum ve hala hata verdigine göre sorun oyunda.ama araştırdım,bu soruna bi çözüm bulamadım nette.

@CeyXiong , tabiki herkesin zevki farklı.sizin hoşunuza gitmiş olabilir.ama ben,beni kısıtlayan şeyleri sevmiyorum.sadece git şunu yap,başka bişey yapamazsın olayları ilgimi çekmiyor yani.hileyle,hurdaylada olsa görevleri bitirebilirim eger sorunumu çözecekse mecburen.yoksa görevlerle ugraşmaktan yana degilim açıkcası :smile:

son 10 yıldır oynadıgım 2 oyundan birisi warband.yani oyunda yeni degilim,viking versiyonunuda yeni almadım zaten.ama daha öncede oynayamadım bu sorun yüzünden.o zaman oyunun kodlarına müdahale etmiştim bisürü şey degiştirmiştim.o yüzden hata veriyor diye düşündüm,üzerine düşmedim.ama pcye format attıkdan sonra oyunu komple sıfırladım,steamden tekrar indirip kurdum ve hala hata verdigine göre sorun oyunda.ama araştırdım,bu soruna bi çözüm bulamadım nette.

Açıkçası bende böyle bir sorun olmamıştı, belki sadece Campaing'i oynadığım için olabilir. Ben senaryolu oyunları sevdiğim için güzel gelmiş olabilir bana tabi. Bir de "Şunu yap, başka bir şey yapamazsın" da demiyor oyun zaten mesela atıyorum "Şu lord'u savaşta yen" dedi; e bunun için iyice kasılmanız lazım yani aslında "Şunu yap" derken de yine sandbox'da yapacağınız şeyi yapmış oluyorsunuz. Yine diyelim ki senaryodan sıkıldınız; Özgürce takılmaya devam edebilirsiniz, çoğu görevin zaman kısıtlaması yok diye hatırlıyorum :grin: . Keza senaryo bittiğinde credits ekranına bakmıyorsunuz :grin: , Sandbox'da oyununuza devam ediyorsunuz.
Dediğim gibi:
Normalde story campaing'i 1 kere bitirince çıkmıyordu galiba öyle bir şeyler hatırlıyorum ama emin değilim.
Emin değilim, ama denemeye değer :grin: ? .

herkesin zevki farklı tabi,ben dedigim gibi serbest takılmayı seviyorum :smile: görevleri bitirdim,hatda oyunun sonunda görevsiz şekilde oyuna devam etmek istiyormusun bundan sonrasında dedi hayır dedim kapandı.yine hata alırsam,tekrar yapıp görevlerden sonra o şekilde devam etmeyi deneyecegim.görev modunu,oradan devam etmeyi sevmeme olayına gelince....adamların verdigi görevler sırasında,benim aramın iyi olmasını istedigim kişilerde kanlı bıçaklı düşman oldum mesela.bide aramı düzeltmek için ugraşıyorum ondan sonra.halbuki görev yüzünden adamla/ülkeyle aramı bozmasalar,güzel güzel anlaşıcaz :grin: yani kısacası,görevlerin yönlendirdigi şekilde oynadıgımda benim kafamdaki oyun planı,strateji degişiyor...ben bunu istemiyorum.dostumu,düşmanımı kendim seçip ona göre oyunda ilerlemekten yanayım mümkünse :grin:

dostumu,düşmanımı kendim seçip ona göre oyunda ilerlemekten yanayım mümkünse :grin:
Tabi, Mount & Blade'i Mount & Blade yapan şeylerden birisi de bu zaten :grin: .
görevleri bitirdim,hatda oyunun sonunda görevsiz şekilde oyuna devam etmek istiyormusun bundan sonrasında dedi hayır dedim kapandı.yine hata alırsam,tekrar yapıp görevlerden sonra o şekilde devam etmeyi deneyecegim
Keşke devam et deseydiniz. O save üzerinden oynamasanız bile o an, en azından işe yaramazsa ondan devam ederdiniz; ekranınıza uyarılar çıkmazdı belki. Neyse. Umarım sorununuz düzelir :smile: .

Back
Top Bottom