Topraklara ne kadar asker koymak gerekir

Users who are viewing this thread

Volksstrum

Recruit
Arkadaşlar benim birçok toprağım var, bu topraklara ne kadar asker koymam gerekiyor?

Dhirim'de 712 tane asker, 100-125 arası devriyem var. Haftalık 5000 6000 dinar zarar ediyorum, 2 hafta köy yağmalamasam iflas ederim herhalde. Bunu azaltsam düşmanlar şehrime saldırır mı?

Özellikle fazla toprağı olan lordların hainlik yapması ve başarılı mareşalliğimden sonra (Vaegirler sarranidlerin kalesini alıyordu, daha asker yerleştiremeden orduyu toplayıp kaleye ben çöküyordum) toprak alma hakkım bir hayli arttı. 1 şehir, 3 kale ve 1 köy daha aldım. Hepsine teker teker 700 asker dizersem parayı hayatta karşılayamam.

Kalelere ve şehirlere kaç asker koymalıyım ortalama olarak?

Bir de krallığımı kurmayı düşünüyorum, sizce zamanı mıdır? Bağlılık yeminimi bozarsam topraklarım alınır, kale fethetsem kaleyi hop diye bana verirler, 2 lafıma bakar (ikna 10). Nasıl bağlılık yeminimi bozup toprakları kendime saklayabilirim?

%62 zorlukla oynuyorum, şehrime yakın iken sorun yok savunmada 150 kişiyle 800 kişiyi dağıttığımı biliyorum ama ben uzaktayken şehir nasıl korunacak? Genellikle şehire garnizon olarak Nord yakıncılarını ve Rodok uzakçılarını kullanıyorum. 400 tane yeteceğinden emin misiniz yani o kadar askerle bir seferberlikle ben olmazsam toprağım rahatlıkla düşer.

Devriyemin fazla olmasının nedeni biraz karışık fakat svadyalılara karşı büyük yarar sağlıyor.

Aslında 400 bile çok. Ben genelde 100-110 asker falan koyuyorum en kıdemlilerden (Kıdem sıralaması düşüyor tabii) acemilerle de para falan kazanıyorum terfi alıyorlar.  :iamamoron:

Phyanaphos ¤ said:
Aslında 400 bile çok. Ben genelde 100-110 asker falan koyuyorum en kıdemlilerden (Kıdem sıralaması düşüyor tabii) acemilerle de para falan kazanıyorum terfi alıyorlar.  :iamamoron:
5 krallıkla birden savaş olunca insan ister istemez dolduruyor bütün şehirleri.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

110 kişi çok az, 60 rodok keskin nişancısı, 30 nord kahramanı ile şehir aldığımı biliyorum ben.

Yanımızda taşıdığımız askerler için ne düşünüyorsunuz?

Şehir kuşatmaya falan gitmiyorsam genellikle 70-80 svadyalı şövalye ile dolaşıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim  gerçekleşiyor 90 kişilik ordumla 300 kişililk vaegir ordusunu dağıtmıştım. (atlıları yoktu, svadyalı şövalyeleri durdurabilecek tek kuvvet süvariler)

Kral isen grup kapasitesinin 20 asker azıyla dolaşmak şart bi kere moral gidiyor. (Eğer sefer yoksa)

Bende aynı şekilde 70 şövalye ile dolaşırım eğer 1-2 krallıkla savaştaysam hem harita hızı sorunu olmuyor hem de çabucak yağma yapıp şehrime dönebiliyorum.Eğer yakalanırsam da zaten yeterli oluyor.Kuşatmaya çıkacaksam okçu-piyade doldururum partimi,ama yemeğin yeterli olması lazım aksi halde kuşatmada morali düşük adamlar iş yapmaz.

Volksstrum said:

110 kişi çok az, 60 rodok keskin nişancısı, 30 nord kahramanı ile şehir aldığımı biliyorum ben.

Şehir kuşatmaya falan gitmiyorsam genellikle 70-80 svadyalı şövalye ile dolaşıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim  gerçekleşiyor 90 kişilik ordumla 300 kişililk vaegir ordusunu dağıtmıştım. (atlıları yoktu, svadyalı şövalyeleri durdurabilecek tek kuvvet süvariler)
O zorlukta 60 rodok keskin nişancısı taşıyacak rodok Lordu, o kadar kahraman taşıyacak lord yok. 5 bilemedin 6. İçin rahat olsun yani

Phyanaphos ¤ said:
Volksstrum said:

O zorlukta 60 rodok keskin nişancısı taşıyacak rodok Lordu, o kadar kahraman taşıyacak lord yok. 5 bilemedin 6. İçin rahat olsun yani
Lordlarda kıdemli asker bulunmama sorunsalı var zaten,en fazla 20 tane kıdemli asker taşıyorlar.İlk başlarda sorun olsa da,sonraları rahatlıkla yenemeyeceğin lord kalmıyor.

Emrehan said:
En zorda o 20 kişi ordunu fena benzetiyor ama, kolayda hiçbir şey ama zorda mecbur olmadıkça da saldıramıyorsun bu defa.
Yok ya gelişince sıkıntı olmuyor çünkü senin onun iki katı kadar kıdemli askerin oluyor.İlk başlarda olsa ordunu silip süpürür ama.

Tiags Luvianne Versorium said:
Volksstrum said:
(atlıları yoktu, svadyalı şövalyeleri durdurabilecek tek kuvvet süvariler)
Sen hiç rodok piyadeleriyle karşılaşmadın sanırım. :lol:
atlıları ciddi anlamda durdurabilecek tek kuvvet süvariler bu bir gerçek,piyadeler en fazla 5-6 tanesini sıkıştırır (yapay zekalı askerlerden bahsediyorum)

Back
Top Bottom