Nur Cemaati Ve Bediuzzamman

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kansome said:
adam da gittim 2 yıl kaldım diyor sen olamaz diyorsun.. adam yalan mı söyleyecek 2 yıl konya da dergahta kalmış ha siz adını dergah değilde başka bir şey diyorsanız orasını bilmem ama eleman 2 yıl konya da kaldı

Arkadaşın ne iş yapıyor?Konya'da ne yapıyordu ki 2 yıl orada kaldı.

normalde telekom görevlisi bir ara birisinle tanışmış sonra birden konya ya gideceğim deyip yok oldu ses seda çıkmadı 2 yıl sonra döndü geri.. konya da da sadece ibadet ediyorduk diyor başka birşey yapmadık diyor

a4 said:
@Kansome
Ilımlı islam düşüncesiyle islam diktatörlüğü kurmaya çalışan,
Stratejisiyle şeriatı ülkeye getirmek için devletin önemli kurumlarına adam yerleştiren,
Okul,dershane,kuran kursu vs. açıp orda yetişen öğrencilerden ordu kurmaya çalışan,
vs. vs.
bir adamı savunan + ordan burdan-anneden babadan haladan teyzeden mi öğrendin tarzı cevap veren birine bu son yazımdır.Geri kalan faaliyetlerini googledan araştır.
İslam dikdatörlüğü nedir? Sen onun okuluna gideni askerden kov,işe alma sonra bunlar niye önemli kurumlara yerleşiyor diye sızlan.Şeriatı getirmek gibi bir amacı olsaydı bunu 10 yıl öncesinden yapardı sen rahat ol.
Ordu kurmak nedir? ne ordusu kurmuş bu adam,götünden sallama,Az önce Amerikan uşağıydı şimdi şeriatı getiren oldu,olum siz çok yaşamazsınız bu kafayla hep aynı cümleler biraz kendinizi geliştirin,Tipik "ambolizm" olmuşsunuz yazık bu hastalığın tedavisi yok.

normalde telekom görevlisi bir ara birisinle tanışmış sonra birden konya ya gideceğim deyip yok oldu ses seda çıkmadı 2 yıl sonra döndü geri.. konya da da sadece ibadet ediyorduk diyor başka birşey yapmadık diyor
sormamın sebebi,okumayan insanlar evlerde kalamıyor,ve onların evlerinde de kafanızda düşlediğiniz o yüksek ibadet yapma gibi bir olay yoktur.

@Kansome
Stratejisiyle şeriatı ülkeye getirmek için devletin önemli kurumlarına adam yerleştiren,
Okul,dershane,kuran kursu vs. açıp orda yetişen öğrencilerden ordu kurmaya çalışan,
vs. vs.
bir adamı savunan + ordan burdan-anneden babadan haladan teyzeden mi öğrendin tarzı cevap veren birine bu son yazımdır.Geri kalan faaliyetlerini googledan araştır.
Siz farklı birşeymi yaptınız.Cumhuriyet tarihinden beri bu toprakların sahibi olan halka ne getirdiniz? adaletmi ? demokrasimi ? özgürlükmü ? eşitlikmi ? teknolojimi ? egitimmi ? çağdaşlıkmı ? hiçbir poku getiremediniz, kendi adamlarınızı cumhuriyet tarihinden beri kayırdınız, islamı TC topraklarından sildiniz, devlet dairelerinden tut askeriye kadar özgürlüğün, adaletin ve ekonominin içine sıçtınız, milleti kendi asli ruhundan kopardınız yerine dışarıdan taklit ederek saçma sapan bir ideolojiyi yeni nesle sıçıp sıvadınız, sonra islamı kötülüyorsun TC topraklarında islam olmadıki hiç islamı yaşatmadınızki.Şeriattan islamdan bahsediyorsun.

Kansome said:
a4 said:
@Kansome
vs. vs.
İslam dikdatörlüğü nedir? Sen onun okuluna gideni askerden kov,işe alma sonra bunlar niye önemli kurumlara yerleşiyor diye sızlan.Şeriatı getirmek gibi bir amacı olsaydı bunu 10 yıl öncesinden yapardı sen rahat ol.
Ordu kurmak nedir? ne ordusu kurmuş bu adam,götünden sallama,Az önce Amerikan uşağıydı şimdi şeriatı getiren oldu,olum siz çok yaşamazsınız bu kafayla hep aynı cümleler biraz kendinizi geliştirin,Tipik "ambolizm" olmuşsunuz yazık bu hastalığın tedavisi yok.

sormamın sebebi,okumayan insanlar evlerde kalamıyor,ve onların evlerinde de kafanızda düşlediğiniz o yüksek ibadet yapma gibi bir olay yoktur.

valla kaldığımız yerde ibadet ediyorduk sadece diyor başka da birşey anlatmıyor.. evde mi kaldı başka yerde mi orasını bilmiyorum ama konya da kaldı orası garanti

Kansome said:
a4 said:
@Kansome
vs. vs.
İslam dikdatörlüğü nedir? Sen onun okuluna gideni askerden kov,işe alma sonra bunlar niye önemli kurumlara yerleşiyor diye sızlan.Şeriatı getirmek gibi bir amacı olsaydı bunu 10 yıl öncesinden yapardı sen rahat ol.Ordu kurmak nedir? ne ordusu kurmuş bu adam,götünden sallama,Az önce Amerikan uşağıydı şimdi şeriatı getiren oldu,olum siz çok yaşamazsınız bu kafayla hep aynı cümleler biraz kendinizi geliştirin,Tipik "ambolizm" olmuşsunuz yazık bu hastalığın tedavisi yok.

he he doğrudur.biz hep aynı cümleleri kullanıyoruz zaten tamam.

Benim sülale ''Nurcu''da ben din'imi hiçbir örgüt yada hakaret etmek istemiyorum sallama mezhepler ile yaşamak istemem.
Bu yüzden sülalemde tek Nurcu olmayan kişi ''benim''.
Dün Hür Adam'a gittim,beğendim güzelce anlatmışlar adamın hayatını ama ben ona bağlı olmak zorunda değilim,sıf alim olduğu için Nurcu olmak zorunda değilim,onun yolundan gitmek zorunda değilim.Okuyacakda kimse yok ama ben okurum .d
Ve herkese söylüyorum ben mi bana mı diye sormayın ;
Kıçınızdan çıkarttığınız yalan bilgileri paylaşmayı bırakınız  :???:

Steelo said:
@Kansome
vs. vs.
Siz farklı birşeymi yaptınız.Cumhuriyet tarihinden beri bu toprakların sahibi olan halka ne getirdiniz? adaletmi ? demokrasimi ? özgürlükmü ? eşitlikmi ? teknolojimi ? egitimmi ? çağdaşlıkmı ? hiçbir poku getiremediniz, kendi adamlarınızı cumhuriyet tarihinden beri kayırdınız, islamı TC topraklarından sildiniz, devlet dairelerinden tut askeriye kadar özgürlüğün, adaletin ve ekonominin içine sıçtınız, milleti kendi asli ruhundan kopardınız yerine dışarıdan taklit ederek saçma sapan bir ideolojiyi yeni nesle sıçıp sıvadınız, sonra islamı kötülüyorsun TC topraklarında islam olmadıki hiç islamı yaşatmadınızki.Şeriattan islamdan bahsediyorsun.

bu saydıkların cumhuriyetten sonra yavas yavas otudu zaten yerine kimsenin cagdaslık getirmesine falanda gere kkalmadı. islamı silmek diye bir terimi nasıl kullanabilirsin anlamadım sen istedgin gibi ibade tediosun sana kimse karısamıosa bikere burda laiklik vardır laikligin oldugu yerde de hicbir din digerinden üstün deildir TC topraklarında islam olmadıki... olmasın kardesim oldugu zamanlarıda bilioruz isteyen istedigi dini adam gibi yasasın devletin dini olmasın bireyin dini olsun.adeletin icine kim sıctı gündemi iyi takip et bakalım neler oluyor ben mi serbest bıraktım örgütün üyelerini üstelik adamı elimden ben mi kacırdım??? steelo yorum yazarken cok taraflı yapıosun yorumlarını biraz gercekci ol

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom