(MAP) Power of Desing Map Team (YENİ Across the River)

Users who are viewing this thread

Merhaba arkadaşlar. Ben POD map tasarım ekibinin kurucularından Oğuz ( Schizohren666) . 1 senelik bir çalışmanın ürünü olan bu map pw mod tarihinin belkide en kapsamlı maplerinden biri. Ancak her güzelin bir kusuru vardır ya bununda kusuru eski sürümlere göre üretilmiş olması. Bundan dolayı bazı eksiklikleri mevcut. Maalesef benim bilgi sınırlarımın içinde olmadığından BANKA , FLAG VE KUŞATMA EKİPMANLARINI KOYAMADIM. Bu alanda bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacımız var. Saygılarımla Oğuz ( Schizophren666 )

Mapin en iyi özelliklerinden biride şüphesiz din savaşlarının olmasıdır. rp yaparken çok büyük bir eksikliktir.

Mapte her şey gerçeğe en yakın sekil de  düşünülmüştür. Ve bunun için topoğrafya ayrı bir önem verilmiştir.

Oyunda oyuncuların rp'den en üst seviye zevki alabilmeleri için Haydutluk bölgeleri sınırlanmıştır(Bundan kasıt yol kesmek). Soygun veya ev baskınları , han baskınları yada kalelere sızmak hariç.

Map içi görüntülerimizi inceleyiniz.

DOWNLOAD NOW USE : http://speedy.sh/XgMUa/Across-the-River-scene.11.rar

Forum page : https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,266819.0.html

NOT : Umarım sunucularda karşılaşırız. iyi günle iyi yaşamlar.

OYUN İÇİ NOTLAR : İstek durumunda mapte ki sadece 2 krallık din değiştire bilir. Kergit Hanlığı İslamı seçebilir ancak sadece bu ve Nord krallığı da istek durumunda Pagan dinini bırakıp Hristiyanlık dininin 2 mezhebinden birine geçebilir. Ayrıca mapte İslam dinini bulunduğu bölgede 2 mezhep vardır. bunlar dönem dönem yönetimi birbirlerinden alırlar. Yani mapin geneli dışında da her kalenin kendine has rp'leri ve iç işleri vardır. Mapte bazı özel araziler vardır bunlar oyuncu tarafından talep doğrultusunda kiralık alına bilir. Bir baska ayrıntı ise secmiş olduğunuz Krallık, Hanlık yada Sultanlık topraklarınızı büyüte bilirsiniz. Krallıkları İmparatorluklara çıkarabilirsiniz. Yani bu map bir mod da isteyebileceğiniz herşeyi barındırmakta. Savaşlardan sıkıldınızmı arkadaşlarınızla meyhaneye gidebilir iyice bir kafa çekebilirsiniz. Yada yer altı dünyasına dalıp diyarın altındaki mistik ve karanlık mahsenler de kahramanlık yapabilirsiniz. Ticaret loncaların elindedir her iş kolunun kendine ait loncası bulunmakta. Buralara kaydolup burada çalışabilir hatta zamanla bu loncaları yönete bilirsiniz. Bu mapte rp sınır yok. İstersen tarikatlara üye olup kelle avcısı da olabilirsin. Her şey senin elinde.

Conchobhar said:
Ben PW oynamayı bilmiyorum ama bunu görünce oynayasım geldi ne yapıyoruz.Nasıl bu mapta haydut olurum ben?

Benim mapimde ormanların içinde özel bir mekan var. Buradan bu gruba katılıp oynamak istediğin haydut tipini seçip rp baslıyorsun. ama mapin bazı kuralları var . Mesela sehirde hırsızlık yapmak istersen boskırda haraç kesemessin veya ormanda . Ancak diyelim ki orman haydutu oldun gidipte kergit bölgesinde haraç kesemessin orada baska bir haydut clanı var. Mesela kendi adamlarını toplayıp başka haydut clanları ile savaşa bilir onların bölgelerini de ele geçire bilrsin.

Back
Top Bottom