İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Gif ppler gittiğinden beri ben de sevemedim.

Onun dışında, tema, tasarım, forumun değişen işlevleri falan hiç hoşuma gitmedi ya. Zaten aşağı yukarı 1-2 yıldır aktif olarak da kullanmıyorum foruma ama eski aktiflik de kalmamış o yüzden sanırım çok bir şey kaybetmemişim.

Buralar bayağı sakinleşmiş. Bannerlord'dan önce 2017'de katıldığımda bile daha fazla okunmamış sayfa olurdu, ki o zamanlar bile çok eskiden katılmış insanlar forumda çok az insanın aktif olduğundan söz ederdi.

Aman, neyise ne. Merhaba, Taleworlds Forum ahalisi. Hepinize sağlıklı günler.

Bannerlord çıkınca canlanır denildi ama forum hala bomboş. Yeni oyuncuların forumdan haberi bile yok. Reddit'te takılıyorlar. Eski üyeler de uğramamaya başladı. 2015'te falan konu dışında ne muhabbetler dönerdi. Genel olarak forumlar ömürlerinin sonlarında. Modası geçti. Reddit ve Discord varken kim forumda takılır ki?

Bannerlord çıkınca canlanır denildi ama forum hala bomboş. Yeni oyuncuların forumdan haberi bile yok. Reddit'te takılıyorlar. Eski üyeler de uğramamaya başladı. 2015'te falan konu dışında ne muhabbetler dönerdi. Genel olarak forumlar ömürlerinin sonlarında. Modası geçti. Reddit ve Discord varken kim forumda takılır ki?
bizim gibi veteranlar

Ya aslında sadece o da değil. Forumun veteranlarının yaş ortalaması da epey ilerledi, çoğu üniversitelerinden mezun olup, iş-güç ile ilgilenmeye başladı. Tabii bunun yanında yoğunlaşan özel hayat, kitlenin yavaş yavaş dağılması ile birlikte, herkesin yavaş yavaş forumdan uzaklaşması.

Şahsen kendi adıma konuşmak gerekirse, reddit veya discord gibi yerlere takılıcak vaktim olmuyor artık. Sabahları erken kalkıp işe gidiyorum, akşamları zaten anca biraz dizi, film izleyip 5-6 tane bira içip uyuyorum.

Her gün Xenforo’nun ne kadar pratik ve kaliteli olduğuna yeniden tanık oluyorum, SMF terkedilerek çok isabetli bir karar alınmış.

SMF bence gayet yeterliydi ya. Gerçi ben alıştım sayılır yeni foruma ama yine de, eski tadını alamıyorum. Gerçi kimse de kalmamış eskilerden onun da etkisi çok.

SMF bence gayet yeterliydi ya. Gerçi ben alıştım sayılır yeni foruma ama yine de, eski tadını alamıyorum. Gerçi kimse de kalmamış eskilerden onun da etkisi çok.
Bence daha çok kimsenin kalmamış olmasındandır o ya. :grin: Ben de bu forumda büyüdüm sayılır, yığınla anım vardır.

Ama insan atılan bir yorumun istediği bir kısmını seçerek hızla alıntı yapabildiğini görünce, iletilere link yerleştirince otomatik olarak bunun önizlemesinin oluşturulması gibi pratik ve güzel gözüken şeylere tanık olunca SMF'nin ne kadar eskide kaldığını daha iyi hissediyor.

Bir de gözlerim artık eskisi gibi açık tonlara iyi tepki vermiyor, her şeyin koyu olması daha iyi gözlerim için. (Gerçi birkaç koyu tema vardı sanki eski forumda ? )

Bence daha çok kimsenin kalmamış olmasındandır o ya. :grin: Ben de bu forumda büyüdüm sayılır, yığınla anım vardır.

Ama insan atılan bir yorumun istediği bir kısmını seçerek hızla alıntı yapabildiğini görünce, iletilere link yerleştirince otomatik olarak bunun önizlemesinin oluşturulması gibi pratik ve güzel gözüken şeylere tanık olunca SMF'nin ne kadar eskide kaldığını daha iyi hissediyor.

Bir de gözlerim artık eskisi gibi açık tonlara iyi tepki vermiyor, her şeyin koyu olması daha iyi gözlerim için. (Gerçi birkaç koyu tema vardı sanki eski forumda ? )

Bende tam tersi, koyu temalardan sıkılmaya başladım. Çoğu sosyal medya portalı son güncellemeler ile birlikte siyah ağırlıklı temalara geçtiler. İçim kararmaya başladı çok fazla koyu renkten.

Bugün yaklaşık bir yıl sonra ilk defa Warband oynadım, sonra ilk defa Bannerlord Multi girdim. Şuan saat sabah 5, yıllar sonra ergenliğimdeki gibi Warband oynayıp o zamanlardan kalma şarkılar dinliyorum. Warband'ı, eski ortamları, 2011, 12, 13 hatta 2014 de ki klan ve forum ortamını ne kadar özlediğimi fark ettim. O eski muhabbetleri, forumdaki canlılığı, klan muhabetttlerini çok özledim. 3ok'lar, Wtf'ler ve diğerleri. Çok tatlı zamanlarmış. Ergenliğime denk geldiği için iyice nostaljik hissediyorum. Hala en çok yazılan konulardan üçünü ben açmışım bu forumda ta 2011'de. Ts ortamları, mod yapımları çok güzeldi. Bir tek ben mi çok özlüyorum o eski muhabbetleri bilmem. Buraya da içimi dökmüş olayım :grin:

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom