BF3 Yükleyememe Sorunu

Users who are viewing this thread

TA_Tatar_Han

Hata şu: Bende XP Service Pack 3 var. Ama bu ya Vista ya da Windows 7 istiyor. Ne yapmam lazım? 110 TL verdim ve yüklemek istiyorum.

Çözümü yok.Kusura bakma dostum.

Ya format atacaksın.Ya format atacaksın.

Zaten atmayı düşünüyordum da, Windows 7 hiç önerilmiyor. Yine de sağol. Belki çözümü vardır, yoksa da format atarım artık.

Tatar_Han said:
Zaten atmayı düşünüyordum da, Windows 7 hiç önerilmiyor. Yine de sağol. Belki çözümü vardır, yoksa da format atarım artık.

Valla sana şöyle açıklayayım.

Önermeyenlerin bilgisayarları genellikle kötüdür,kasar.

XP=Performans/Konfor/Eski oyunlar
Windows 7=Kalite/Yeni oyunlar

3 e 2 denebilir.Ancak iyi bir bilgisayarın varsa Windows 7 kasmaz.

Tatar_Han said:

Yanlış düşünüyorsun. Win7 ile vistayı karıştırma. Win7'nin Ultimate'si gayet iyi bence. Xp'den kat kat iyi.

Herkes söylemiş bende söliyim. Win 7, birçok bakımdan diğerlerinden daha iyi. Yeni, kaliteli, güçlü ve güvenilir. Ortalama bir bilgisayarda gayet sorunsuz ve güzel çalışır. Kötü diyenlerin durumu bilgisayarlarının kaldırmamasındandır herhalde. Buda 7nin suçu değil.

Windows zaten yakında xpden elini çekecek, win8'de çıkıyor. XP tarihe gömülür artık.

Tamamıyla ShiftDelete'den alıntıdır.

Birçok amatör testi bizzat yaparak forumda paylaştım. Bu sefer XP-Vista ve Win7'yi performans olarak test ediyoruz. Test sonuçlarından önce bu testi neden yaptığımı kısaca açıklarsam; Yaklaşan Windows 7 arefesinde gerçekten bu işletim sisteminin performans açısından diğer microsoft işletim sistemlerinden farkını görmek.

Şİmdi sırasıyla bu testi yaptığımız programı ve sistemimizi tanıyalım...

ohk11k.jpg

Testi yaptığımız program; PassMark Software'in "Performance Test 7.0" adlı programı. Programın hem 32 hem de 64 bit versiyonu mevcut. Program 30 günlük deneme süresi veriyor. Ama isteyenler $24 ücret ödeyip lisans alabilirler. Programın özelliklerine gelirsek: Passmark, sisteminizin tüm bileşenlerine ayrı ayrı testler yaparak genel bir performans puanı veriyor. Peki bu puanı aldınız sonra ne olacak? Bu puanı internet üzerinden veri merkezine gönderebilir ya da mevcut gönderilenler arasında kendi pc nizle diğerler kullanıcıların aldığı puanları karşılaştırabilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmadan program Pc'nize hangi işkenceleri uyguluyor ona göz atalım:

CPU tests: Mathematical operations, compression, encryption, SSE, 3DNow! instructions and more
2D graphics tests: Drawing lines, bitmaps, fonts, text, and GUI elements
3D graphics tests: Simple to complex DirectX 3D graphics and animations
Disk tests: Reading, writing and seeking within disk files
Memory tests: Allocating and accessing memory speed and efficiency
CD / DVD test: Test the speed of your CD or DVD drive

İsteyenler programın 30-Day Trial versiyonunu BURADAN indirebilir.

Şimdi gelelim testimizi hangi donanım ve işletim sistemlerinde yaptığıma.

Testi yaptığım işletim sistemleri: XP Professional SP3, Vista Businnes SP2, Win7 build 7260.

Testlerimi aşağıda resmini gördüğünüz HP 6720s markalı adeta benim bir parçam olan ve tuning edilmiş (Ram ve HDD değişti) laptop'umda yaptım..

5nn7no.jpg

CPU: Intel Core2 Duo T5470 @ 1.60 Ghz
CHIPSET: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (384Mb)
RAM: Kinsgton 667Mhz (2x2Gb=4GB)
HDD: Western Digital 7200Rpm -320GB

Şimdi test sonuçlarına bir bakalım:

XP Professional SP3
vhxf69.jpg

Vista Businnes
2dj0uao.jpg

Windows 7 bıild 7260

25ic02q.jpg

SONUÇ: Burada XP'nin test sonucunu gördğünüzde şaşırmayın. Dikkat ederseniz XP'de 3D testini de yaptı. Ama ne yaptıysam Win7'de "3D Graphic Mark" testini yaptıramadım. Bu şekilde tam objektif bir sonuç alamadığımızdan ve buna dayalı olarak yorumların taraflı olacağından dolayı testimi bu sefer orta seviye bir konfigüresyona sahip ve ekran kartı yeterli olan PC'mde yapmaya karar verdim. Burada sadece xp ve win7 sonuçlarını göreceksiniz.

---------------------------------------------------------

2. test sistemimiz :

CPU: Intel Core2 Duo E6750 2.66Ghz
MEMORY: Kingston 667Mhz total=4GB
Ekran Kartı : ATI Radeon HD3670
HDD: Samsung HD080HJ 80GB 7200rpm

XP Professional SP3

24wqzhy.jpg

Windows 7 build 7260

2j4u0xt.jpg

GENEL SONUÇ: Evet tahminlerimiz bizi yanıltmadı. Windows 7, daha Release Candidate aşamasında bile, Service Pack 3'ü çıkmış XP'yi yerin dibine sokuyor... :mrgreen:

Herkese sevgi ve selamlar

ALINTIDIR !!!

Back
Top Bottom