Ateşli silahlar ile taktik atıcılık platformu

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar merhaba uzun süredir ateşli silahlara merak saldım ve dünya genelinde Türkiye dahil bir çok ülke ''Tacticals'' timler halinde ekibini toplayıp atıcılık sporu icra ediyorlar. Avcılık değil sadece metal hedefler üzerine atıcılık yapıyoruz. Konuya değinecek olursak arkadaşlar, Taktiksel atıcılık için ülkemizde maalesef yivli tüfekler kullanmak epey zor ve bulundurmak ve taşımak olmak üzere iki ayrı ruhsat alıyoruz. Bununla beraber Ülkemiz her sene kullanıcıya mermi istihkakı veriyor. Bunlar ile uğraşmayan ve uğraşmak için maddi durumu olmayan arkadaşlar daha çok yivsiz platformlara yöneliyorlar :smile: Arkadaşlar şu bilinmelidir ki, Yivsiz av tüfeklerinde kalibre düştükçe namlu içi çapı artar kalibreler sırası ile 12,16,20,28,32,36'dır. Bizim taktikal atıcalar olarak en çok tercih ettiğimiz 36 kalibreler oluyor. Gramı düşük fişekler olduğu için (Tek kurşun) tüfek sarsılmadan etkili atışlar yapabiliyorsunuz güzel bir Reddot ile tabiri caiz ise attığınızı vuruyorsunuz. :smile: Umarım forumda yalnız değilimdir. Konu yeterli rağbet görürse modifiye ettiğimiz tüfekleri veya forum zirvesi olarak buluşup bir etkinlik atıcılık yapılabilir. Tüfek alacak arkadaşlar almadan bilgi alabilirler almış olan arkadaşlar sıkıntılarını veya modifiye etmiş olduğu tüfeklerini burada paylaşabilirler.

Pederin eski 7,65'liğiyle poligonda biraz atmıştım. Baya keyifli ancak maddi açıdan külfetli olduğu için çok eğilemedim bu işe. Aklımda ama ileride bir gün mutlaka girişeceğim şu tactical olaylarına.

Pederin eski 7,65'liğiyle poligonda biraz atmıştım. Baya keyifli ancak maddi açıdan külfetli olduğu için çok eğilemedim bu işe. Aklımda ama ileride bir gün mutlaka girişeceğim şu tactical olaylarına.
Muhakkak ki tam anlamıyla zehir bir iş bir kere zehiri alınca bırakamıyorsun :grin:

Back
Top Bottom