700 Günlük Save Dosyam Silindi(Kayboldu Yardım?)

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar 700 gündür oynadığım bu harika oyunda hilesiz kendi krallığımı kurmuştum birde yalen şehrini almıştım tam oyunun en zevkli anlarını yaşıyordum.Dünde hergün oynadığım gibi saat 2'ye kadar kasıyordum nam'ım,onur'um ve idare hakkım baya yüksekti o kadar emek vermiştim bu oyuna taa ki elektrikler gidene kadar,ertesi gün tekrar açtım pc'yi bi baktım kuzenimin save'i duruyo benimki ortada yok!Görünce şok oldum tabi yıkıldım diyebilirim.Save dosyalarına falan baktım bi tek benimki yok.Oyundan ve save'imden 1 gün ayrı kaldım ama çok özledim.Acaba diyorum bu save dosyasını geri getirebilmem için hangi yönteme başvurmak gerek.PC sistemini geri yüklemeyi düşünüyorum sizin fikriniz nedir.Lütfen yardım edin şu güzelim bayramda.(TR'me başarılar sırplar karşısında bu arada)

Hmmm. Elektrik kesilmesinde o anki oyunun save edilmeye bilirdi. Ama save dosyasının silinmesi biraz anormal olmuş. Eğer işletim sistemin xp'se belgelerime gir. Ardından Mount Blade Savegames gir orda nativeye gir. Orda adları "sg" ile başlayan dosyalar olması lazım. Orda hem senin savein hemde kuzenin save olması lazım. Eğer yoksa oyun tam savelenirken elektrik kesilmiş. Ve diğeriyle değiştirilen save dosyası sisteme kopyalanamamış.

Kardeş galiba dediğind oğru heycanlandım bi an şuan.Tam kaleye girdim savelendi oyun o an kesildi sonra o dedigin sg. falan onlar duruyo galiba birbirlerine kopyalanmışlar.Pek anlamadım napmam gerekiyo lütfen yardım edin:sad: :oops:

Turkish Sultan said:
Kardeş galiba dediğind oğru heycanlandım bi an şuan.Tam kaleye girdim savelendi oyun o an kesildi sonra o dedigin sg. falan onlar duruyo galiba birbirlerine kopyalanmışlar.Pek anlamadım napmam gerekiyo lütfen yardım edin:sad: :oops:

Tahminim doğruymuş tam savelendiği zaman elektrik kesilmiş.  :???: Yapacak birşey yok sistem geri yüklemeyide deneme. Çünkü sistem geri yüklemenin görevi sistem içinde silinmiş dosyaları geri getirmek değil. Dediğim yerde eğer save dosyası yoksa Allah rahmet eylesin. Save dosyan büyük ihtimalle kurtarılamaz. Ben save dosyalarını hep başka bir dosyada yedeklerim. Ama sen bu kadar yıl oymana rağmen bunu yapmamışsın.

EDİT: Silinmişl dosyaları kurtaran programlar var. Onlarada bir bakmanı öneririm. Ama onlarında nerdeyse hepsi ücretli.

:oops:Peki neden kuzenimin 2 tane save dosyası kaldı da benimki silindi ben oynarken olay gerçekleştiği için mi?

Edit:Gerekirse para vermeye hazırım Allah razı olsun sağol kardeş.

Turkish Sultan said:
:oops:Peki neden kuzenimin 2 tane save dosyası kaldı da benimki silindi ben oynarken olay gerçekleştiği için mi?

Evet tahminimce sen oyunu oynarken gerçekleştiği için silindi. Zor bir ihtimal olan tam savelenmediki dosya değişimi sırasında bozulmuş.

Kardeş bu arada save dosyası--native'de bi dosya dikkatimi çekti belki o'dur benim save'm.Adı da şu last_savegame_backup.sav diye bir dosya acaba bu mudur cevaplarsan(ız) çok sevinirim.

Turkish Sultan said:
Kardeş bu arada save dosyası--native'de bi dosya dikkatimi çekti belki o'dur benim save'm.Adı da şu last_savegame_backup.sav diye bir dosya acaba bu mudur cevaplarsan(ız) çok sevinirim.

Senin savein silindikten sonra başka bir save ile hiç oyun kaydettinmi? Kaydetmediysen belki o Mb'nin save yedekleme sistemidir. Onu masaüstüne yedekle. Sonra boştaki bir (sg00,sg02,sg03) olarak değiştir. Tabi yedeği masaüstünde kalsın sonra savegame yerine yapıştır.

Kardeş dediğini daha yapmadım fakat kuzenime ben pcyi bıraktım ama oynadımı oynamadımı bilmiyorum mb'yi o yüzden bunu şimdi denemeyip ona soracam,eğer oynamadıysa o zaman diğer kuzenimi (mb'yi bana öğreten) de cağırıp onla beraber senin dediklerini yapmaya çalışacağız.İnşallah faydan olur olursa çok dua mı alırsan olmassa canın sağolsun yinede Allah razı olsun diyim ne diyim.(Türkiye'me de helal olsun pis sırplar:smile:

Turkish Sultan said:

para vermene gerek yok çoğu programın 15 veya 30 gün deneme süresi olur işini 15 gün içindede hallede bilirsin
kolay gelsin

Searcy kardeş dediklerinin hepsini yaptım ama ben salak gibi denemesine bi tane çar açmıştım dün ve o last save kayıtlı olarak en son o yeni charı savelemişim o yüzden onu gösterdi.Yani anlıyacağın savelemesem kurtarcaktım çarımı.1-2 tane program indirdim işe yaradı sandım ama dosya bozulmuş kayıtlı oyunlara tıklayınca atıyo falan, pcyi geri yükledim falan.Ama belki başka programda olur.Neyse nabalım olmazsa yeni açcam.SAğolun.

Bendede aynı problem var ve sg3 sg2 dosyalarına ne yapacağımı anlamadım biraz daha açıklarmısınız

Back
Top Bottom