Search results for query: *

1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyuncularla iletişim kuramayan oyun şirketi batmaya mahkumdur.
  2. Öz Türkçe

Linguist değilim, ama gene de bildiğim kadarını cevaplayayım:

1, 2: Kültürler arası etkileşimlerin tamamen engellenmesi gerekir, aksi durumda saflığını kaybeden bir daha saf olamaz.
    3: Yorum yapmıyorum
    4: ?
    5: Bunu anlamadım, yabancı kelime denilen şey o dile sonradan girmiş kelimedir
    6: Hayır
    7: Kelimenin karşılığı var mı? Varsa bile aniden yapılamaz, zaman ister.

Ayrıca neden böyle bir şeye ihtiyaç var? Dünyada zaten kültürler arasında bir entegrasyon süreci varken üstelik?

Evet, buna neden ihtiyaç var sorusu da düşündüğüm bir soru. İşte bunun cevabı da 6. soruda yatıyor. Bunun sebebi ırkçılık. İngilterede Anglish diye bir safçılık hareketi var. Bunu yapanların karakterine bakınca onların da Aşırı İngiliz Milliyetçisi olduğunu görüyoruz. Keza yine dillerini saflaştıranlardan birisi de Yahudiler. Onlar da bunu ırkçılık yüzünden yapıyor. Adeta sırf atası Arap olduğu için Arap olan bir Türkiye vatandaşını sınır-dışı ediyorlar. Bu ırkçılık deniyorsa kelimeleri kökenlerine göre ayırıp Türkçe haricindekilere öcü muamelesi yapıp atmak da ırkçılıktır.
  3. Öz Türkçe

Gelin birlikte Öz Türkçeyi tartışalım. Bu mevzudan daha önce "Türkçesi varken" isimli sitede tartışma için bahsettim fakat linçle karşılaştım. M&B kitlesinin seviyesine güvendiğim için buraya taşıdım. İlk önce Öz Türkçe nedir? Öz Türkçe Türkçenin yabancı tesir ve kelimelerinden arındırılmış saf...
  4. 49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

valla erken erişim tamam iyi güzel ama artık elle tutulur birşeylerin yerine konulması gerekmekte..yazılıyor 200 tane crash hatası düzelti falan diye..ya iyi de 200 yerde çöken oyunu çıkartan da sizsiniz?maalesef çok eksiği varmış toparlanamıyor bir türlü..oysa oyunun gerçekten öyle bir potansıyeli var ki..total war serisini medieval dan beri fanatıgı olan biri olarak ve aynı şekilde witcher serisini defalarca oynamıs biri olarak bu iki oyundan biraz biraz bannerlorda birşeyler çekılebilse efsane olabilir..mesela oyuna din adamları gelebilir.daha fazla ülke daha büyük harita inanc kavramı da eklenebilir..ya herşey olur da bu hızla zor..bu hız şu an anladığım kadarıyla sadece acıkları kapatmaya yetişebiliyor..köklü değişiklik için biraz bekleyeceğiz gibi..

Burada mesele oyun ne kadar zamandır yapılıyor? Ekseriya 2012'den beri yapılıyor zannediyor fakat oyun 2019'da baştan başlandı diye işittim. Bâzısı da 2016 diyor. Sonuç olarak elimizde 1-4 senelik bir oyun var, 8 senelik değil.
  5. Güncelleme ne zaman gelir sorusuna alternatif cevaplar.

Aslında Bannerlord hiç duyurulmadı, yalnızca çok Warband oynayanların ortakça gördüğü bir hayal. Taleworld 2015'te iflas etti. Bu yüzden güncelleme gelmiyor.
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Beklemenin verdiği haz her türlü çıkan patchten çok daha iyi
    "Ben seni değil seni beklemeyi sevmişim" sözü gibi...
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Haydi bismillah bu akşam da beklemedeyiz.
  8. 2.0 sürümü tam sürüm olur mu?

valla 1.4.2 deydim ..1.4.1 e geçtim değişen cok da birşey yok..hangi sürümde kalmak mantıklı onu da anlamadım..artık ne geliyorsa gelsin de birşeyler değişsin
    Betalara geçmek çok mantıklı değil hem oyunu bozabiliyor hem de multiplayer yok. Eğer bunları göze alıp geri bildirim verecekseniz geçmeniz daha doğru:
  9. 2.0 sürümü tam sürüm olur mu?

Eğer 1.4.2 betasından çıkmak bile 1 ay aldıysa oyunun tam sürümü 2.0'a denk gelir gibi geliyor, sizce?
Back
Top Bottom