Search results for query: *

• Users: Ydwin
  • Order by date
  1. Ydwin

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Son beta sürümünde şoyle bir sorun var, kuzey imparatorluğunu bitirmem gerekiyor fakat sürekli barış için oylama açılıyor ve krallık barışı destekliyor. Bunda bir problem yok fakat bug oluştu, 2 dakikada bir onlar savaş açıyor bizim krallık barış yapıyor sürekli bunu tekrar tekrar yaşıyorum oyunda, oynanmaz hale geldi şuan oyun. Bir de tam kale, şehir kuşatma sırasında eğer kuşattığım krallık ile barış oylaması yapılırsa ve oy kullanırsam, barış imzalandığı takdirde yine bug oluşuyor ve kuşatma ekranında yazılar kaybolup öylece kalıyor, kuşatma ekranından çıkamıyorum.

İlerlemeyi engelleyen sorunları forumda ilgili başlıklara raporlarsan daha iyi olur. Buradaki mesajlara göre aksiyon almıyorlar. Erken erişimde olduğu için şu an oynanabilir hale gelmesini sağlamak adına bizim hataları raporlamamız gerekiyor. Henüz bilinmeyen bir sorun olabilir.
  2. Ydwin

Barış halinde olduğunuz klanları tarafınıza çekmeye çalıştığınızda kale ve şehirlerini bırakıp geliyorlar o yüzden kayıplarının telafisi için çok şey istiyorlar. Savaş halinde iken ikna edebilirseniz kendi kale ve şehirlerini de beraberinde getirdiği için ücret istemiyorlar diye biliyorum.

Bunu deneyeceğim, teşekkürler :smile:

kalalerde çok fazla açlık var herşey full olmasına ragmen refah ile gıda hep 0 oluyor bu haydutlarla falan mı alakalı acaba

Bu sorunu çok uzun bir süre yaşadım. Çözümü şöyle; kaleye veya şehire ne kadar rezerv dinar bırakırsan o kadar gelişim gösterir. Örneğin; gıda için Sulama aktif, 5-10k dinar bıraktığında gıda artışı uçuyor. Bazı başlıklarda biraz beklemen gerektiği yazıyor fakat beklemeyle alakası yok. Dinar rezerv etmediğin sürece bir gelişme göremezsin hatta daha da kötüye gidiyor. Bu sadece gıda için geçerli değil, yeni bir kale aldığını farzedelim ve savaş halindesin dolayısıyla garnizona ihtiyacın var Milis yetiştirmeyi aktifleştirip bahsettiğim rakamlarda dinar rezerv edersen günlük +20 Milis artışı gibi bir gelişme göreceksin. Yalnız rezerv ettiğin dinardan günlük 500 dinar yiyecek ona göre planlaman gerekiyor. Bu sayede bütün gıda stoklarımı 400 ve milisleri 500+ rakamlarına ulaştırdım. Barış halindeyken gelişimi Milis yetiştirme dışında bir şeye yönlendirebilirsin, bu durumda ise Milis sayısı ne kadar çoksa düşme oranı o kadar yüksek oluyor, temel sebebi emeklilik. Bunlar kendi krallığımı kurduğum ilk anlarda gerçekleşti ve 3 imparatorluk savaş açmasına rağmen 3 kale 1 şehrimden herhangi birine kuşatma girişiminde bile bulunmadılar. :smile:
  3. Ydwin

lord hurunag ı kendi safıam cekmeye calısıyorum 800bin küsür altın be tonalrca malzeme verdim olmuyor biraz abartılı değilmi?

Ben Vlandiya'dan Hecard'ı ikna etmeye çalışırken 50k teklif ettiğimde %1 civarı bir orana denk geliyordu. Geliştirilmesi gereken noktalardan biri de bu sanırım. En azından akışı engellemeyecek bu tarz sorunları önceliklendirseler daha oynanabilir hale gelecek.
  4. Ydwin

zaten klan 3.seviye onu belirttim neyin nerde olduğunu biliyorum da neden hala lord olamadım onu sordum teşekkürler cevap için..
    zaten klan 3.seviye onu belirttim neyin nerde olduğunu biliyorum da neden hala lord olamadım onu sordum teşekkürler cevap için..

Bunun otomatik gerçekleşmesini beklediğini farzederek şöyle bir yol izlemeni öneririm; tekrar aynı krallığın lideri ile konuşup ikinci seçeneği seçmen gerekiyor. Klan seviyen yeterli ise ikinci seçenek seçilebilir olacak eğer değilse sana ulaşman gereken seviyeyi belirtiyor :smile:
  5. Ydwin

görev bug a girdi geçmişte yapılan gör
    son güncellemeden sonra bir sorun oluştuğunu düşünüyorum kuziat kralı moncuq a ejderha sancağını teslim ettim bir kaç şehir ve kale aldım klan seviyem 5 olduktan sonra kuziat krallığından ayrıldım ve 187 asker kapasitem 137 ye düştü ve krallık kuramıyoru
    kendi krallığını kur ve diğer görev bug a girdi geçmişte yapılan görev olarak gösteriyor ve asker durum 47/100 1 yerleşke al 0/1 klan rütbesi2/3 vs vs

Ejderha Sancağı görevinde iki seçenek sunuluyor;

1. Sancağı başka bir krallığa teslim etmek.
    2. Kendi krallığına kurmak.

Eğer Kuzait'e teslim ettiysen kendi krallığını kurma ayrıcalığından feragat etmiş olursun. Kuzait'ten ayrıldığın için klan olarak kalırsın. Dolayısıyla iki seçeneğin kalıyor;

1. Kuzait'e tekrar bağlılık yemini etmek (tekrar yapman mümkün mü emin değilim)
    2. Yeni sefer başlatmak
  6. Ydwin

Merhabalar Kalradya sakinleri :grin:
    Bir sorunum var,
    İmparatorluğu zayıflat görevi ilerlemiyor kaldı öyle. ???
    Oyuna G. İmparatorluğundan başladım. Buraya kadarki tüm görevleri yerine getirdim; ama G. İmparatorluğu'nun tek parça toprağı kalmamasına rağmen görevde bir ilerleme yok.
    Bu sorunu yaşayan var mı? Çözümü nedir acaba?

Benim bildiğim kadarı ile İmparatorluk, Güney İmparatorluğu'ndan ibaret değil görevin temeli İmparatorluk'ta en fazla 4 yerleşim kalana kadar zayıflatman buna Batı ve Kuzey İmparatorluğu'da dahil.
  7. Ydwin

ufak bir dipnot düşeyim , 20 k da alma derim tavsiyem çünkü kervan aldıktan sonra bir müddet zarar ettiriyor o sürede parasız kalmaman için biraz daha üstüne çık ya da para için çapulculara girmeye devam et, Liderlik+izcilik+ticaret yeteneği yüksek olan bir yoldaş bulursan kaçırma al ve kervana ver.Sonra gelsin paracıklar :grin:

Mantıklı, ben daha riskli ve sabırsız olan yolu tercih etmişim :grin:
  8. Ydwin

Evlenememe problemi

Selam arkadaşlar, oyunu yaklaşık 90 saattir oynuyorum savaşlar kaleler derken evlenmeyi unutmuşum. Yaşım 45, aldığım kelleler yüzünden onursuz bi adamım ve kimse benimle evlenmiyor yani evlenmiyor derken o ekrana geçiş bile yapamıyorum oyunda ki tüm kadınlara baktım nerdeyse hiç birinde öyle bi seçenek yok torun torbayı görmeden ölmek istemiyorum normal yoldan olmasa bile bunun bi modu hilesi yok mudur evlendiriyim kendimi.

Aynı durumu yaşadığım için yeni oyun açtım. Evlenme yaş limiti 35 imiş. Bu aynı zamanda NPC'ler için de geçerli yani 35 yaşında bir kadınla sen daha genç olsan bile evlenmen mümkün değil. Başlangıç yaşını en azından 25'e çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oyun içi 5 yıl evlenmek için çok kısa bir süre. TaleWorlds'ü annem gibi görüyorum şu an. Zorla evleneceğiz erkenden :sad:
  9. Ydwin

oyunda ilerleyemiyorum para kasmak ilişki kasmak zor geldi taktik verebilir misiniz

Birkaç risksiz görev tamamladıktan sonra görevleri aldığın yerlerden 2. seviye asker topla. Sonrasında kalabalık çapulcu gruplarına gir. Hiç beklemediğin haydut, çapulcu gruplarından 50 60klık item düşüyor böyle bir item düşmese bile 8-10 çapulcu grubunu alt ettikten sonra ganimeti ve esirleri satarak seni rahat ettirecek bir miktar dinara sahip olursun. Askerlerini upgrade etmek önceliğin olsun sonrasında büyük çatışmalara girerek seri ganimet toplarsın. 20k gibi bir miktarı görünce mutlaka kervan satın al. (1 yoldaş gerekli. Ayrıca kervanı alacağın şehrin refahı minimum 5k ve üzeri olsun.). 6-7 gün sonrasında kervan 1-1.5k günlük altın getirisi sağlıyor. Sonrasında her şey yoluna girer :smile:
  10. Ydwin

Aynı dertten muzdaripim. Çözümü var mı acaba bu hatanın. Şehirlere giremiyorum.

Ben bu sorunu yaşamıyorum. GPU Asrock fakat sorun Nvidia kaynaklı olsaydı aynı sorunu ben de yaşardım diye düşünüyorum ya da gerçekten AMD özelinde bir durum. Görevleri iptal edemiyoruz maalesef.
  11. Ydwin

Resolved Unapplied skills when active.

Hi, The below skills are not being applied altough they are active. Version: Native e1.3.1 - Mounted Archer under Bow - Bow Expert under Riding - Reeve under Steward - Champion under Charm All have been tested. Cheers
  12. Ydwin

Resolved Can not reload crossbow on horseback, with skill point.

Same here, I've experienced this non-applied abilities with other skills and will post in a new thread.

Version: Native e1.3.1
  13. Ydwin

Resolved Crash on completing "Gang Leader Needs Weapons" quest

Hi, I've faced the issue several times then figured out that it's not a rarely occuring issue but always. I have tried to complete this quest in several towns with different NPCs. Version: Native e1.3.1 Please see below the steps followed: - Have accepted the quest. - I had the items...
Back
Top Bottom