Search results for query: *

• Users: nullo
  • Order by date
  1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Çıkışdan önce bir güncelleme daha gelir mi sizce?
  2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu hafta da yama gelmicek galiba.
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bayadır sorulmuyor.
    Yama ne zaman çıkacak? xd
  4. Yoldaş (Uygarlığa göre)

Irkçılık yapmayalım
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ben TaleWorldsün başka bir markada kendi markasının kullanılmasına izin vereceğini düşünmüyorum. Aynı şekilde Paradoxun da. Kaldırılır bence bu mod
    Bannerlordu bu mod sayesinde alan olur, adamlar niye izin vermesin:smile:
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

yeni yama gelmiş. 1.6 ya kadar büyük bir şey göremicez galiba.
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyun şimdiki halini 10 a katlardı ama TW bu kadar para kazanırmıydı bilmem.
  8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Elbette fakat bu modlar stabil çalışmıyor. Yerli yersiz crashlar verdirdiği için söyledim. Ama bir oyunu değerlendirirken insanlar modlarla değerlendirmez oyunun kendisini değerlendirir o yüzden bence oyunda olmalı bu tür şeyler.
    Oyunun asıl eğlenceli kısmı modlanabilir olması bence. Modlar şuanada stabil çalışmıyor olabilir ki ben hiç crash yemedim. Oyun tam sürüm olduğunda daha güzel ve stabil modlar göreceğimize eminim. İleriki zamanlarda çok tutulan modlar eklenebilir tabi ama şuanda oyunun temelinde sıkıntılar var zaten.
    O zaman basic mekanikleri çalışan bir oyun yapıp modculara devredeyim her şeyi. Modcular ne yapar sonra? Böyle saçma bir düşünce olur mu? Bu oyuna istenen tüm mekanikler eklense de modcular yine yapacak bin tane mod bulur. Firmanın en son düşünmesi gereken şey "modcuların ne yapacağı" olmalı. İşini hakkıyla yapan bir firmanın asıl derdi her güncellemede en çok indirilen, vanilla oynanışı bozmayan modları oyuna entegre etmek olmalı. İçerik olarak bomboş olan bir oyun 1 yıl boyunca cilalansa ne olacak? "Ben yere çöp atmazsam çöpçüler ne iş yapacak?" cümlesi kadar anlamsız bir cümle
    Modcular ne yapacak o zaman cümlesi biraz garip olmuş:grin:. Demek istediğim zaten modla çalışan bir mekaniğin oyuna getirilmesinin en son yapılacak iş olması. Daha temeli bitmemiş oyunun. Benim için tam sürüm çıktığında oyun düzgün çalışsın yeterli. Sonrasında dediğiniz gibi modlar oyuna eklenebilir.
  9. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bence yapılmasına gerek yok. Modcular ne yapacak o zaman. TW'nin asıl amacı oyunu optimize etmek olmalı bence.
  10. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Evet beyler hanımlar, mexxico'nun önerisi kabul edildi. Artık kral olarak oynarken, düşmanlarınız size barış teklifi ile gelebilecek. Şuan ki durumda kralın(oyuncunun) savaşta olduğu krallık, oyuncuya barış teklifi ile gelemiyor çünkü oyuncunun katıldığı faction'ın savaşta olduğu faction'lar kendi içlerinde barış oylaması yapamıyordu. Bu yeni ekleme ile, savaşta olduğumuz faction'lar kendi içlerinde bizim klanlarımızın kabul edeceği miktardaki haraç miktarını kendi içlerinde oylayabilecekler. Eğer barış teklifi oylamadan geçerse, aynı tutsak ettiğimiz lordlar için para ödeyerek bırakma mesajı gibi bize mesaj gelecek. Biz bu barış teklifini ya red edeceğiz ya da kabul edebileceğiz.

2aOFV.png

Tabi, bu yeni özelliğin ne zaman geleceği bir muamma. mexxico, 1.6.1 şirket içi test sürümüne dahil ettirmeye çalışacağım dedi ama belli olmaz. Yani, çok hype'lanmayın hemen derim.
    Bu özellik diplomacy modunda yokmuydu?
  11. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

beyler güncelleme ne zaman gelir? :grin:
  12. Varis seçme

tek varis mi başa geçiyor ya da krallık bölünüyor mu çocuklar arasında
  13. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Guncelleme gelmeden guncelleme gelecegi anlasilmaz.
  14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Forum ortamını sosyal medya ortamıyla karıştırmayınız. Tartışma yapabilirsiniz, ki biz tartışmaya kişiselleşmeye başlamadığı sürece uyarı vermeyiz, tartışma ortamının olması, zıt fikirlerin konuşulup fikir ve bilgisi olanların ne düşünüyorlarsa yazmaları güzel. Yüz yüze olunmayan bu tarz ortamlarda tartışmaya girmek insanı daha çok geriyor ve yoruyor. Benim de tartıştığım, tansiyonu yükselttiğim mesajlarım olmuştur ve olur. Sayfalarca aynı şeyleri yazmışızdır vesaire. Bu forumun bir özelliği var: resmi forum olması. Bunu çok az üye idrak edebilmiş durumda. Burada yazdığınız şeyler gerçek anlamda suça girebilir, hakkınızda işlem başlatılabilir.

Yukarıdaki tartışmaya dönersek, şahsi fikirlerimi söyleyeceğim. Tartışmaya sebep olan arkadaş yalan yanlış şeyler yazmış ve yazdıkları hiç hoş değil. Arkadaşlar, resmi bir şirketten bahsediyoruz. "Yok paraları alıp kaçtılar mı, pandemiden dolayı çalışamıyorlarmış" gibi yorumlar haksız. Oyunu ve oyun firmasını, müşteri olarak eleştirmeniz beklenen bir şeydir; ayrıca hakkınızdır. Ancak ölçüsünü yanlış ayarlıyorsunuz. Reklam yapmıyorlar, bahaneye ihtiyaçları yok gibi söylemlerde bulunabilmeniz için geliştirici ekiple iletişiminizin olması lazım. Şirketin tüm politikalarını eleştirebilirsiniz, söylendiği gibi de kimseyi şirketi eleştirdi diye uyarmışlığımız yok. Ölçüyü kaçıranları uyarmışlığımız var.

WhatsApp gruplarındaki tartışmaların birebir aynıları yapılıyor burada. İnternet ortamında daha farklı bir tartışma mekanizması işler. Bunu, bilmeyenlerin öğrenmesi yararlarına olur. nullo, doğru bir şeyi yanlış şekilde ifade etti. "Oyunun ekibinden değilsen bunları nasıl yazabilirsin? Oyun dünyası hakkında fikrin yok, şirkete yalancı ve tembel diyorsun." yazmış olsa yine doğru söylemiş olacaktı. Bence burada nullo'nun hakkı var, hatası iletisini genele vurması olmuş. Kimse kimseye forumda ne konuşacağını, nasıl konuşacağını söyleyemez. Böyle bir şey forum kültürünü aykırı. Ancak bazı insanlara tepkinizi doğru şekilde vermezseniz aynı şeyi yapmaya devam ederler. Bir şirkete, resmi bir şirkete ve çalışanlarına ithamda bulunmak ayrı bir şeydir; eleştirmek ayrı bir şeydir. Bunlar düpedüz itham ve hoş karşılanması beklenemez. Lamkrin'inde dediği gibi, bu tarz yorumlara cevap yetiştirmek yerine raporlayıp geçebilirsiniz. Yine de tepkinizi ortaya koymak istiyorsanız doğru ifadeler kullanın. Burada tüm üyeleri ve forumu kapsayacak şekilde bir tepki ortaya konulmuş, doğal olarak ortam gerilmiş; ve gerilmiş bir ortamda nullo ne demek istediğini yeterince ifade etmemekte direnmiş. Bir şeyler yazıp "sizinle uğraşamam" diyemezsiniz. Laf ağızdan çıktıktan sonra yanlış anlaşılmışsa ya da haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, lafınızın arkasında durun. Burada çoğu üye rahatsız olmuş ve sinirlenmiş. Yapı olarak çabuk agresif olabilen üyeler de olduğundan alevin yükselmesi kolay olmuş. Şimdi biraz sakinleşelim.

Valtoin, neden uyarı aldığını sorgula. Bizlere görevimizin ne olduğunu hatırlatmak haddine değil. Tartışmaya flame uyarısı vermiyoruz. Kişisel tartışma ve tartışmayı kişileştirip konuyu iyice saptıran üyelere uyarı veriyoruz. "harbi boş adamsın git atom parçala" dersen, kişiselleşir mesele. Son olarak, bu tarz ofansif tartışmalarda laflarınızı iyice açıklayın ve genelleme yapmayın. Kişiselleşmeye ve negatif duygulara yenik düşmeyin. Ofansıf ya da agresif bir tartışma ortamında, üyelerin karşılıklı ilişkilerine ve forum düzenine zarar verici şeyler olmadığı müddetçe hoş karşılanabilir. Dediğim gibi, ölçüyü iyi ayarlayın.
    Genele vurmamım sebebi bu tür yorumların çok fazla olmasıydı. Daha fazla yazmıcam dememim sebebi kaçmak değil, tartışmanın kapanmasıydı. Genele vurmam hataydı kabul ediyorum ama birçok kişinin bana mesaj yetiştimesi de ilginç geldi. Alınan arkadaşlardan özür diliyorum.
  15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Okudum, ancak sen hala yazıdan birşey anlamamışsın. Yazdığı yazıyı beğenmiyorsan okur geçersin, kimseye emrivaki bir şekilde "oyunun o'sundan anlamayan yazmasın" diyemezsin. Bu konunun adı genel tartışma konusu. @AlpKhan 'ında yazısında kimseyi rencide edici veya ofansif bir cümle görmüyorum. Eleştrisini yazmış ve fikrini sormuş. Senin burda gelip böyle yorumları istemiyorum deme hakkın yok. Burdaki yeterlilik fiilinin kuralcısı da sen değilsin maalesef. Ayriyetten arkadaşın bahsettiği çoğu şey de doğru bana kalırsa. Yanlış gördüğün tarafları emrivaki değilde eleştirerek belirtmen çok daha uygun olur.
    TW çalışanlarını tembellikle ve yalanla suçlaması yeterli değil galiba. Küfür etmesi gerekirdi.
    Bana göre de senin şuan yaptığın yorum boş o zaman senin yorum yapmanı da yasaklıyorum (!). Hatta şey yapalım. Armağan bey seninle iletişime geçsin. Şirkette bir mevki versin ve forumda hangi yorumun boş olup olmadığına sen karar ver. Yorum yapmadan önce senden icazet alalım öyle yazalım.
    Özellikle senin için bu mevkiyi kabul ederim.

Daha fazla yazmıcam sizin benimle uğraşacak boş vaktiniz olsa da benim yok malesef.
  16. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

@sniparsexe @Lamkrin
    AlpKhan yorumu ve bunun gibi yorumlar üzerine yazdım. Yorumu okumanızı tavsiye ediyorum belli ki okumamışsınız. Ayrıca @Lamkrin açıkladığı üzere Forum'un tanımından çok kurallarını da araştırmanızı tavsiye ederim. Boş yorumların olmadığı bir forum istemek herkesin hakkı.
    @Valtoin
    Bir şey mühendisi olmanıza gerek yok. Sadece TW'nin içindeymişsiniz gibi yorum yapılmasa yeter.
    @Royalus
    Bu açıklamaların anlaşılmasını ümit ediyorum...
  17. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Boşverin hocam salın kendi halinde takılsın.
    Yazdıklarımı istediğiniz kadar çapıtabilirsiniz. İfade özgürlüğüyle boş yorum yazmanın arasında fark olmalı. Sizlere boş yorumlarınızda başarılar diliyorum.
  18. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

hangi yorumlar seni rahatsız etti?

"oyun geliştirmeden hiç anlamayanlar, hiç anlamadıkları bu konuda yorum yapmasın" diyorsun. doğruyu söyle de yanlıştan dönelim, doğru olduğunu görerek.. ötesi, senin gibi düşünmeyenin ifade hakkını yok saymak olur, oyun geliştirmeyi öğrenmeden önce bunu öğrenseydin keşke derler sonra..
    Benim başkasının yanlışını düzeltme gibi bir zorunluluğum yok. Araştırıp doğrusunu öğrenebilirsiniz. Sadece bilgi sahibi olmadan yorum yapmanın yanlış olduğunu ifade ettim. Bu işler çarpım tablosuyla, toplama çıkarmayla yürümüyor malesef.
  19. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyun geliştirmenin O'sunu bilmeyenler bunun hakkında yorum yapmasın lütfen. İyi forumlar.
Back
Top Bottom