Search results for query: *

• Users: qp
  • Order by date
  1. Patch Notes v1.2.9

Kinda like some try to squeeze water out of a stone.

I would dial back the hope of "a lot of content" though, unless they announce a dlc. Game been out of early access for over year and a half now. Best to hope for is more of the same they have been doing.
    everyone knows you are a taleworlds employee. no one cares about your opinions
  2. Patch Notes v1.2.9

a game with such great potential is wasted in the hands of TW
  3. Beta Patch Notes v1.2.0-v1.2.6

I guess you'll keep fixing bugs for years and this game will never be a 'full version'
    Exactly
  4. Beta Patch Notes v1.2.0-v1.2.6

Well, according to steam that would mean its like 23000+ people attending the funeral atm then?
    Im starting to think you are a developer. You show up when someone criticizes bannerlord
  5. Beta Patch Notes v1.2.0-v1.2.6

Early access and release two different things. If you go by release, its been out for about 1 year, and one month.

Bethseda spent over half a decade on create an awesome door simulator... If Bannerlord is the worst you seen, you haven't seen much tbh -)
    It's been 4 years since the game was released. bannerlord was announced in 2012 :smile:) I recently played Baldurs Gate 3 , which has been in development for 6 years. So yeah I've seen enough
  6. Beta Patch Notes v1.2.0-v1.2.6

It's been almost 4 years since the game was released. Bannerlord is still in early access. The worst game development process I've ever seen in my life.
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Birisi yazmıştı sanki oyunu bitirmişlerde son dokunuşları yapıyolar gibi diye forumda gördüğüm en iyi yorumlardandı
  8. Modding tools are a month overdue...What happened TW?

When the mod tools arrive, I won't mind updates. modders will do in 1 month what tw did in 6 months. a disgraceful development process
    They will do this in 1 week, not 1 month, because nothing has come in 6 months.
  9. Beta Patch Notes e1.5.2

mod tools when?
  10. Mod tools

mod tools should have arrived at the end of this month. I don't know if an announcement was made later. Does anyone know when it will arrive?
  11. Türkçe dil desteği

Tahminen türkçe dil desteği ne zaman gelir? Önümüzdeki bir kaç ay gelmezse forumdan birisi türkçe yama yapar mı acaba çünkü oyunu tam anlamadan oynamak istemiyorum
  12. Early Release due to Covid-19

I hope you do because I need @armagan @MArdA TaleWorlds @Callum
  13. Taleworlds Yöneticilerine Duyurumuz...

Benim taleworlds ten bir umudum kalmadı gelecek olan modlar için oyunu alacağım sadece
  14. Taleworlds Yöneticilerine Duyurumuz...

+
  15. erken erişim saçmalığı

Neyzen Teyfik, okuduğunu anlama kabiliyeti bence senin yok, çünkü ben gavurca ibaresi kullanmadım. senin gibi biri az gavurca ibaresi kullandı diye onu uyarmıştım ben :smile: lütfen dikkatli okuyunuz.

Onun dışında tartışmayı uzatmaya gerek yok. hem ea hem 150 tl hem bi dünya eksikler... ha ayrıca şunu ekleyelim, ben taleworlds'e asla kızmıyorum. çünkü işin ucunda firmanın devamlılığı var. benim tepkim siz ve sizin gibilere... ama bunu anlayacak yaşta değilsiniz. ya da bunu muhakeme yapabilecek donanımınız yok.

E yetiştirilme şeklidir ne diyeyim. Herkese iyi forumlar...
    ?
  16. erken erişim saçmalığı

ali erkinin niye şirketten ayrıldığını görmüşsünüzdür umarım
  17. erken erişim saçmalığı

uzun süre beklemenin ardından büyük beklenti vardı erken erişime de eyvallah demiştik armağan yavuz tam sürüme yakın olacak dedi ama ben tam sürümle uzaktan yakından bir ilişki göremiyorum kaç yıldır çıkacak az kaldı yalanının üstüne birde çok fazla özelliği kısılmış beklentinizi bu karşılıyorsa tebrik ediyorum sizi
  18. Total War tarzı savaş simulasyonları modu

oyun çıksın modçular halleder
  19. "Erken Erişimde" TÜRKÇE YOK!

Kendini elit falan zannediyosun heralde :grin:
Back
Top Bottom