Search results for query: *

1. DaemonBlack

Oyunu 2. oynayışım ve eleştirilerim

Armaganin verdigi cani sadece armagan alir. Er meydaninda ölmüyorsa o npc senin onu öldürmen onursuz bir davranistir.

Oyunun lore geregi soylulari idamla öldürmek onursuz davranis olarak sayiliyor. Senin aile üyeni esir aliyor evet ama idam etmiyor. Yada lordlar seni esir alinca gidip idam etmiyor. O zaman her lord savasta yenilen lordu idam etsin oyunda. Olmaz öyle o is.
    dostum bana ayaklanan adamı infaz edip niye onur kaybedeyim orta çağdan bahsediyoruz
  2. DaemonBlack

Demek istediğim tam olarak bu işte dostum ezbere dövüş mekaniği olan oyunlara ait birşey bu keskinliği tamamen yok eder.Multiplayer dene bir istersen çok sıradan birşey olup olmadığını rahat anlarsın yapay zeka gelişmesi lazım sadece.Geri kalan düşüncelerine katılıyorum vasat olan çok alan var umarım değişir birgün.
    uçan kaçan deyince ben farklı anladım o zaman kanka doğru olabilir bu dediğin klasik mb hissiyatını kaybetmeyip bu özellikleri getirmek zor olabilir yine de insan istiyor işte
  3. DaemonBlack

Dövüş sisteminde dediğine katılmıyorum beyim gayet yeterli ek olaylar var çünkü uçan kaçan hareket eklendiği an zaten Bannerlord'un değil M&B serisinin büyüsü bozulur diğer oyunlardan en büyük farkı bu dövüş keskinliği.
    yok demek istediğim uçan kaçan skiller değil daha kanlı ve vahşi skiller kılıcın göğüsten girip sırttan çıkması gibi kafa uçurma gibi vs orta çağ dizilerinde çok rastlanan skillerden bahsetmiştim kanlılık artarsa zevk de artar ama bu düşünceye de saygı duyarım tek eleştirim bu yönde değil zaten
    O kadar uzatmışsınız ki konuyu açan arkadaşa ayıp olmuş biraz. Onur kaybetme konusundaki saçmalığa ben de çok takılıyorum. Adam benim aile üyelerimden birini esir alıyor, savaşta adamı esir alıp idam ediyorum. Onur kaybediyorum. Onursuz bir npc yi idam ediyorum yine onur kaybediyorum. Orta çağdayız yahu. Şunun bile dengesini kurmamışlar. Savaştan önce askerleri yerleştirme perk i hala çalışmıyor sanırım. Meydan savaşlarında askerleri dizene kadar arkadaşın dediği gibi savaş çoktan başlamış oluyor. Yahu şöyle battania ormanlarında bir pusu savaşı bile yapamıyoruz. O zaman niye orman var kardeşim. Çöl yapmışsınız, çölde savaşma avantajı/dezavantajı bile yok. Derinlik yok.
    kesinlikle kanka katılıyorum hepsine taktiksel bir derinlik yok oyunda
  4. DaemonBlack

Dövüş sistemi konusunda ne bekliyorsun bilmiyorum ama zaten Warband'den farklı olmaması normal bir şey. Dövüş sistemini beğenmeyen birisini de ilk defa gördüm, diğer dediklerine katılıyorum az çok.
    tekdüze olması yönünden beğenmedim kankam...bir süre sonra sıkıyor yani hep aynı hareketler ve warband ile hemen hemen benzer daha kanlı bir oyun beklentim vardı bunu karşılamadı açıkçası
  5. DaemonBlack

oyunu ilk çıktığında oynamıştım ve 2 gün sonra sıkılıp bırakmıştım birde şimdi oynayım dedim güncelleme yapılmış o kadar falan ama bu oyun olmamış maalesef ya da her şey tam sürüme saklanmış ki böyle bir durum olduğunu da sanmıyorum yıllardır beklenen bir oyun sonuçta. lütfen emeğe saygısızlık...
  6. DaemonBlack

BİTİŞ HİÇBİR ZAMAN PROBLEMİ

yüksek ihtimalle bir hata var kayıtta. teknik destek daha çok yardımcı olabilir. ? Teknik Destek Bölümü
    teşekkürler
  7. DaemonBlack

Sorun oyunun kendisi kardeşim bilmem anlatabildim mi...
    oyun içerik olarak hayal kırıklığı maalesef zaten kankam...kısır döngüye giriyor belli bir saati aşınca katılıyorum sonuna kadar
  8. DaemonBlack

Oyunun hala içeriğinin boş olması

warband'ın grafik kalitesini birazcık arttırıp piyasaya sürseler bannerlord'a tercih ederim şakasız çok daha iyi bir oyun
  9. DaemonBlack

şehre girip yönet dediğimde ve bir yapı oluşturmaya başladığımda bitiş hiçbir zaman diyor birliğimde 2 tane mühendis var onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum kardeşimi de vali olarak atadım özellikleri yüksek gayet sorun nedir acaba
  10. DaemonBlack

[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Turnuva alanını native haline getirmenin bir yolu var mı?
  11. DaemonBlack

A World of Ice and Fire v1.3 Türkçe Yama (Beta sürümü çıktı)

Meka33 said:
    DaemonBlack said:
    Ben de hata yok sadece ilerlemiyor. Bir tekrar deneyeyim olmazsa yapacak bir şey yok cevabınız için teşekkürler.

Mod dosyalarınızın yedeğini alıp steam'den oyunun bütünlüğünü kontrol edin. Eğer bunun sonucunda da birşey olmazsa maalesef başka bir çözüm yolu görememekteyim.

Not: Eski sürümleri de deneyebilirsiniz. 2.51 ve ya 2.0'ı da deneyebilirsiniz. Çünkü o sorundan muzdarip bir iki kişi gördüm yeni sürümün yorumlarında. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.
    Maalesef olmuyor sağlık olsun yardımlarınız için teşekkür ederim tekrar. Eski sürümleri de bir deneyeyim.
  12. DaemonBlack

Meka33 said:
    32 bit PC ile test ettim, ama hata vermişti doğru hatırlıyorsam. 64nbit ile herhangi bir sorunla karşılaşmamıştık.

Eğer 4 GB Ram'iniz varsa 64 biti öneririm. Performans farkı her zaman olacak ama yine de değmiyor gerçekten o performansa. 32 bit XP kullanıyorsanız tabi o performansı görürsünüz. W7 32 ve ya W10 32 kullanmanın zaten bir mantığı yok. Yine de tercih sizin, iyi günler dilerim...
    Ben de hata yok sadece ilerlemiyor. Bir tekrar deneyeyim olmazsa yapacak bir şey yok cevabınız için teşekkürler.
  13. DaemonBlack

Meka33 said:
    DaemonBlack said:
    Selamlar ben modla ilgili bir soru soracağım, acaba düşük sistemler için uygun değil mi? Çünkü oyun ayarlar yükleniyor da takılı kalıyor ilerlemiyor. Sürüm 1.172. Bu arada çeviri için teşekkürler.

Beyefendi merhabalar,
    Mod ile birlikte bazı sistem gereksinimleri artıyor evet ama o kadar uçuk bir şey yok arada. Oyunun yüklenmesi uzun sürebilir, 1 dakika filan bekler misiniz tam olarak emin olmak için. Sisteminiz yetmiyorsa bile sadece ufak takılmalarla karşılaşırsınız, yükleme kısmında bir problem yaşamamanız gerek. Ayrıca 64 bit de gerekiyor diye biliyorum. Son husus hakkında yanlışım varsa affola. İyi günler dilerim.

Başka bir sorununuz var mıydı?

Ayrıca yamamızın 1.1 sürümünü yüklemenizi öneririm. 1.1 sürümü de olsa dahi şuan düzelttiğimiz bir çok sorun 1.1'de mevcut maalesef. Yeni sürüm çıkınca daha hatasız bir yama ile karşılaşacaksınız. Sabrınız için teşekkür ederim.
    64 bit mi gerekiyor? Sorun ondan kaynaklı o zaman benim pc 32 bit. Yükleme ekranında 20-30 dakika beklemişliğim var ama tık yok :grin:
  14. DaemonBlack

Selamlar ben modla ilgili bir soru soracağım, acaba düşük sistemler için uygun değil mi? Çünkü oyun ayarlar yükleniyor da takılı kalıyor ilerlemiyor. Sürüm 1.172. Bu arada çeviri için teşekkürler.
Back
Top Bottom