Search results for query: *

• Users: Yda
  • Order by date
  1. Yda

Bannerlord, Early Accsess, 150 ₺ Fiyat hakkında Açıklama!

Üşenmeyip aynı konuda ingilizce forumda yazılanları da okudum. Çoğunluk 50$lık fiyat konusunda memnun gözüküyor. Early access konusunda eleştiriler de var. Warbandı yıllarca oynadık hala oynuyoruz sonuna kadar hak ediyor diyen de var. Sanıyorum ekonomik sıkıntılardan ötürü benim de dahil olduğum bir kesime 150tl fazla görünüyor. Temennim Taleworlds'ü tatmin hatta ihya edecek kadar kar etmesi, mümkün olduğunca çok oyuncunun bu oyuna sahip olabilmesi ve en az warbanddaki kadar eğlenmesi. Bu durum 50$ ve 150tl ile sağlanabilecekse ne ala, eğer yeteri kadar kişi rağbet etmezse daha sonra indirimlerle de desteklenebilir. Gog vb. platformlardan daha ucuza alınabilirse 150tl nin yerli oyuncularda yarattığı 'pahalı' hissi bir nebze de olsa ortadan kalkabilir. Bir çok oyun 20-30 saatte tüketildiği halde ciddi fiyatlar talep ederken Taleworlds'ün Bannerlord fiyat politikasına belki de çok takılmamak lazım.
  2. Yda

90-100 desen tamam da 50 de az ama, warband bile 29.99..
    Ayrica alternatif oyun diye birşey yok, varsa paylaşın bende ona yöneleyim..

Single player deneyimine birebir benzer bir oyun hala olmayabilir ama orta çağ temalı rpg oyunlarının sayısı artıyor. Multiplayer olarak bakarsan chievalry: medieval warfare, gloria victis ve mordhau gibi alternatifler mevcut. Benzer oyunlar da çıkmaya devam ediyor. Oyuncu kitlesini başka oyunlara kaptırmamak adına fiyatlamanın makul tutulması önem arz ediyor. Taleworlds'ün hedefinin olabildiğince çok kopya satabilmek olması gerektiğini düşünüyorum. Firmanın bu işten kar etmesini ve daha da güzel ürünler çıkarmasını en az sizin kadar ben de istiyorum.

Ayrıca oyun içi mekaniklere her hangi bir etkisi olmayacak kozmetik eşyaların satılması sayesinde ciddi bir kar edilebilir. Bunun maksimize edilebilmesi için de büyük ve aktif bir oyuncu kitlesinin varlığı şart. Bunu şu anki fiyatlamayla sağlamak bana pek mümkün görünmüyor.

Firmanın aldığı kararları eleştirmeye hakkın yok diyen arkadaşım, iyi niyetle bu oyunun çok başarılı olmasını istediğini anlayabiliyorum. Bu oyunla ilgili buraya yazan neredeyse herkes de senin gibi düşünüyordur. Herkes eleştirisini forum kuralları dahilinde yapabilir. Sen de onların eleştirilerini eleştirebilirsin tabii ki. Eleştiremezsin dediğinde olay bir başkasının özgürlüğünü kısıtlamaya giriyor. Eleştiriler doğru değerlendirilirse ancak eleştirilene fayda sağlarlar. Sıkıntı yapma.
  3. Yda

Bu fiyatlamayla warband'ın yakaladığı başarıyı yakalaması oldukça güç görünüyor. Yurtdışı için 20$ ve yurtiçi için 50tl olarak belirlense çok daha büyük kar marjı yakalayacağını düşünüyorum. Ekibin yıllarca beraber oynanabilecek bir oyun tasarladığına inanıyorum.Eğer öyleyse oyuncular bu oyunu eşine dostuna arkadaşına 3er 4er hediye etmek isteyecektir. Bu noktada fiyat sebebiyle alternatif oyunlara yönelmeleri taleworlds'ün kaybı olacaktır. Warband çıktığında benzeri oyun sayısı ya hiç yoktu ya da çok azdı. Şimdi aynısından bahsetmek mümkün değil. Eğer oyun çıkmadan indirim kararı alınırsa bu da ayrıca bir fırsata dönüştürülebilir. Doğru zamanlanırsa çok da güzel bir reklam olur.
  4. Yda

Bannerlord için öneriler

Savaşçı ile atı arasındaki bağı işlemek adına oyunda vahşi atlar bulunsa ve bunları yakalayabilsek güzel bir eklenti olabilir. Bu atların güç, hız, çeviklik, can puanı vb. gibi özellikleri oyun tarafından rastgele oluşturulabilir. Kendi oyun stilimize en uygun atı bulmaya çalışabiliriz. Atımızla girdiğimiz savaşlarla beraber zaman içinde çeşitli bonuslar kazanılabilir, hıza %25 artı gibi... Ayrıca atımıza ekleyebileceğimiz çeşitli zırh, eyer vb. gibi şeyler atımızın çeşitli özelliklerini etkileyebilir. Ağır bir zırhın atın toplam hızını ve çevikliğini azaltıp canını veya zırhını artırması gibi.
  5. Yda

Bannerlord için öneriler

Størtbeck said:
    Strickland said:
    Metehannica said:
    Yda said:
    Bir diğer konu, kale kuşatmasında hemen surun dibinde saldıranların kullanımı için hazır bekleyen merdivenlerin bulunması oyunun gerçekçiliğini azaltan bir nokta. Saldıran savaşçılar merdivenlerini surun kenarına kendileri taşısalar çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

Sen her insan evladını urukhai mi sandın?
    Bence merdivenlerin orda olmasında sıkıntı yok, savaş başlamadan önce öncüler merdivenleri bırakıp kaçmış olabilir ya da bırakıp ölmüş olabilirler sonra okçularda merdivenlerin alınmasını önlüyor olabilir. Böyle düşününce gayet mantıklı

Böyle düşünürsen o merdivenlerin orada durması mantıklı da, düşünmeyip "Bunlar neden burada, mantıksız" diyenler de olacaktır :smile:
    Asıl mantıksız olan merdivenin hemen dibindeki askerlerin onu aşağı itmemesi.

Bu da çok iyi bir ekleme olabilir merdivenlerle ilgili.
  6. Yda

Bannerlord için öneriler

Videolardan gördüğüm kadarıyla kale savunmasında balista ve katapultları önceden belirlenmiş noktalara seçip yerleştirebiliyoruz. Gayet güzel bir gelişme. Merak ettiğim nokta balista benzeri silahları koyacağımız yerler her kalede önceden belirlenmiş noktalar mı? Eğer değillerse kalemizi geliştirmek istediğimizde surun hangi noktasına bu silahları yerleştireceğimize karar verebilmek güzel bir tat verebilir oyuna. Kale ve savunma tasarımları konusunda ne kadar esnek bir oyun olursa o denli keyif verecektir.

Bir diğer konu, kale kuşatmasında hemen surun dibinde saldıranların kullanımı için hazır bekleyen merdivenlerin bulunması oyunun gerçekçiliğini azaltan bir nokta. Saldıran savaşçılar merdivenlerini surun kenarına kendileri taşısalar çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

Back
Top Bottom