Search results for query: *

1. girebi

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Heyecanıma hakim olarak birşeyler karalamaya çaalışacağım. Ana menüyü açtım ve uzunca bir süre bekledim, o harika epik müziği hissettim. Giriş kısımları çok hoş olmuş, aile geçmişi vs. Ve devamında başlayan quest da hoş. Güzel bir lore bizi bekliyor gibi tüm taraflardan o imparatorluğu yıkıma sürükleyen savaşı dinliyoruz.
    Ama çok sıkıntılar var... Ani fps dropları yaşıyorum. Yer yer oynanmayacak hale geliyor. Gtx 1650 i5 9. nesil be 8gb ram, notebook un fan temiziğini vs yeni yaptırdım. Tüm bunlara rağmen performans sıkıntılıysa bu oyun iyi optimize değil mi demek?
    Ve son olarak turnuvalarda her vuruşumda ahalinin tezahüratı...
    Optimizasyon yok demek
  2. girebi

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

O kadar yılın ardından heves kalmaz diye düşünmüştüm ama kalmış, aldım, indirdim, oynadım, performans kötü durumda, minimum ayarlarda dahi 1v1 dövüşte stutter yaşıyorum. İade ettim, daha iyi bir optimizasyonla görüşmek üzere bannerlord :sad:
  3. girebi

Kış Lakırtısı

Anam, vicdansızlar forumun temasını değiştirmiş, eski siteyi de geri açmış ama orayı o haliyle bırakmış. Ben de 3-4 dakika aradım mesaj atma butonu nereye gitti deyu.
  4. girebi

Kış Lakırtısı

Ordulu said:
    Girebi sen ismini bahçe aracı olan girebiden mi alıyosun

evet, aslında girintiyi daha çok severim ama isim olarak çok uyuz.

eyvallah dostlar, festival ne tarafta kalıyor.?
  5. girebi

Kış Lakırtısı

merhabalar forum cengaverleri, afiyette misiniz
  6. girebi

Spor Toto Süper Lig

Aaaa, lütfen şu Adis denen herifi övmeyiniz artık, tamam hepimiz çok sevdik şimdi eski sevgiliye bakar gibi bakıyoruz, ama adam da resmen nefret ettirdi kendinden, yaptığı dalaverenin haddi hesabı yok. Tamam hepimiz adamın derdini anlıyoruz, bugüne kadar görmüş olduğu en yüksek kademeli lig PTT 1. Lig'ken kendini bir anda Süper Lig gol krallığına oynar halde buldu. Yaşı almış yürümüş zaten kaybedecek zamanı yok daha, son bir iyi sözleşme yapabilecekti hayatında, yapmak istedi buna kimsenin itiraz ettiği yok, problem yapış şeklinde. Jimnastik maçından iki hafta önce çıkan transfer söylentisini instagram'da "hmm" yorumuyla paylaşması, yine Jimnastik maçından önceki hafta maç bittikten sonra zorla sarı kart görüp cezalı duruma düşmesi, sözleşme görüşmelerini sürüncemeye çekip fiyatı yükselttikçe yükseltmesi, uzar gider. Dahası, attığı gollerin niteliği de ortada, o penaltıları Ghilas atmış olsa bugün önde Ghilas olurdu.

Velhasılıkelam, bu adama bu saatte oturup böyle paragraf döküyorsak, sevmişiz ve özlemişizdir, fakat Sepil'in de dediği gibi bir daha Göztepe forması giyemeyecek.

Not: Geçen senenin kadrosundan son kalan değil, Leo, Halil, Tayfur hala as oynuyor, bunların yanısıra başta Günay olmak üzere forma bulamayan birkaç yedek daha var.
  7. girebi

Mayıs Lakırtısı

bu ne lan forumun altı üstüne gelmiş görmeyeli
  8. girebi

.

Tuttu, hatta yanında meth de üretip satıyor.

Alttaki üye Kurtlar Vadisi'ni Şevko ölünce bıraktı.
  9. girebi

Amatör Oyun Yapımcıları

@Bloc, sanırım elmayla armutu karıştırmışım, UE nedir nasıl kullanılır hiçbir fikrim yok, Unity'nin kanserinden kastım aslında iki haftadır falan UI'la uğraşıyorum pek bir bilgim ve fikrim olmamasına rağmen, ama oyunda görüldüğü kadarıyla bir şeyler ortaya çıkarabildim. Ha bir de Unity'nin kafasına göre davranması olayı var, kodda sorun yok ama çalışmıyor, Unity'i kapatıp açıyoruz düzeliyor gibi. Açıkçası dönemin sonu geldi ben de epey yorgun ve bezgin bir haldeyim ne istediğimi pek bilmiyorum :grin:
  10. girebi

Amatör Oyun Yapımcıları

O blueprint olayını şimdi araştırdım biraz, dehşete düştüm, matbaayla karşı karşıya kalan hattatlar gibiyim şu an, bi yandan Unity'de istediklerimi yapabiliyorum gayet ve gereksiz geliyor, öte yandan OOP bilgime güveniyorum ve Unity'nin kanserinden de kurtulmak istiyorum, cezbedici görünüyor, ben buna yakın bir zamanda bakarım kesin.

Yukarı aşağı 3 şerit olayını kaldırmayı düşündük de, asıl hedefimiz mobil cihazlar olduğu için yukarı aşağı swipe'layarak 3 şeritte hareket daha rahat olur, böyle olsun dedik. Oyuncu sol tarafta swipe yaparken sağ tarafa basılı tutarak ateş edecek.

Ateş konusunda basılı tutunca şu an yine ateş etmeye devam ediyor yavaş olsa da biraz, ama haklısın başlangıçta atışın yavaş olması beni de biraz rahatsız etti, ama öte yandan 8 tane firerate upgrade'i var ve bunun sonuna ulaşıldığında muazzam bir firerate'e ulaşıyor oyuncu, yine de sanırım başlangıçtaki atış sıklığını arttıracağım biraz daha, ilerdeki upgrade'leri dengeleyerek.

Space de güzel fikir, eklerim.

Teşekkürler önerilerin için.
  11. girebi

Amatör Oyun Yapımcıları

işin aslı 3d, shaderlar vb devreye girince standart beyaz küp bile benim gözüme hoş görünüyor :grin:
    hakkaten ama ue4'e geçiş yapsam mı diye düşünüyorum, öte yandan malum önümüz yaz, mezun oluyoruz çatır çutur oyun yazmamız lazım elimiz unity'e iyice alışmış, bilemiyorum.

1 senedir falan forumda yokum nerdeyse, pek bir şey paylaşamıyor olmam normal :grin:

madem öyle, buraya bitirme projemiz olan oyunu atıyorum gitsin:
    http://www.kongregate.com/games/oguneg/pact-of-envy

oyun açıldığı zaman harita ekranı açılıyor onu kapatıp tutorial'i açsanız daha iyi olur, son buildi almadan önce campaign panel'ini kapatmayı unutmuşum :grin:

onun dışında oyunda ses yok, bir iki gün içinde ekleyeceğiz de şu ana kadar bulduğum bütün sesler kulak tırmalıyor, tırmalamayanını bulamadım. bir de bol bol playtesting'e ihtiyacımız var işte, bölümlerin zorluğu, upgrade'ler fiyatlar vb. dengelemeye fırsat bulamadık

her türlü feedback'in başımızın üstünde yeri var efenim, teşekkürler.
  12. girebi

Taleworlds Elektronik Müzik Severler ve DJ Topluluğu

sadece elektronik değil de aslında, her telden çalıyorum
    bunu bıraktım buraya, dinleyip de hoşunuza giden bi şey olursa ses edin

https://soundcloud.com/xengfnd

edit: illa bi tanesini dinleyin diyeceksem aha bunu dinleyin, moon - hydrogen çakması
    https://soundcloud.com/xengfnd/nitrojen
  13. girebi

Amatör Oyun Yapımcıları

sonuç olarak biz de oyunla uğraşıyoruz, bir oyun yaptık bitirdik/bitiriyoruz, tamamı 2d çizim grafiklerin, tamam o tarz oyun bu tarz oyunla karşılaştırılmaz ama insanın yine içi gidiyor "bak eloğlu neler yapmış" diye :grin:
  14. girebi

Elder Scrolls Online

bu oyunda akıllara zarar bi şansım vardı benim ya, 30 level falandım wayrest sewers'tı galiba arkadaşlarla dungeon'da ilerliyoduk, benim eskiden alışkanlık tam bir hoarder olarak bütün ufak sandıkları çantaları falan filan açar bakarım, urn'den, evet bildiğiniz urn'den imperial motif miydi neydi onu düşürmüştüm, 70k'ydı zamanında, tahminimce hala o civardadır.

ha sonra oyunu bırakıp bütün parayı arkadaşa verdim o ayrı hikaye tabi, ama güzel oyundu tekrar başlamayı düşünüyorum elime düzgün bi pc geçerse.
  15. girebi

Amatör Oyun Yapımcıları

Emrehan said:
    muazzam screenshotlar
    yuh baya baya olmuş bu ne grafik, şöyle bi bakınmaya geldim foruma moralim bozuldu
  16. girebi

Fenerbahçe'nin Şike Tapelerinin Yayınlanması

Corneille de Witt said:
    Laf sokmaya çalıştığım falan yok. Daha gece 39 kişi öldü, sen daha futbol derdindesin. Tuzla maçını unutturma çabasındaysan makul bakarım tabi.
    şimdi karar ver güzel kardeşim gsli miyim tsli miyim emin olamadım

neyse linkler patates olmuştu yadisk linki falan koydum
  17. girebi

Corneille de Witt said:
    Senin işin gücün yok bunlarla mı uğraşıyorsun? Fazla zırlamada müzeye gel, 2010-11 kupasını görebilirsin. :smile:
    abov, biz de bu adamlara laf anlatmaya çalışıyoruz ya
    umarım çocuksundur yaşın 14 civarında falandır yoksa sorun çok büyük
  18. girebi

Muhtemelen kanal birkaç saat ya da güne silinir ama buraya atayım dedim. Şikeyi inkar eden adam gururuna, onuruna, tuttuğu takıma bunu yediremeyip inkar ediyosa saygı duyarım da akıl mantık çerçevesinde düşünüp inkar edebiliyosa bu kadar sığırlığın lüzumu yok be kardeşim. Bu kadar paranın...
  19. girebi

3 Temmuz Şike ve Teşvik Bayramı

Tüm forum ahalisinin ve bilhassa sporseverlerin Şike ve Teşvik bayramını kutlar, şikecilerin salyalar saçarak kudurduğu, bol köpüklü bir bayram geçirmenizi temenni ederim :)
Back
Top Bottom