Search results for query: *

1. AslanlıYol461

Osmanlı İmparatorluğu Neden Geri Kaldı?

https://medyascope.tv/2019/06/17/emrah-safa-gurkan-ile-soylesi-din-genel-bir-cati-verir-ama-onemli-olan-uygulamadir/
    https://www.youtube.com/watch?v=uw8uj75Wg5g

Üzerine düşünmek için güzel yazılar.
  2. AslanlıYol461

[WB][SP] Cihat ve Haçlılar v6 Çıktı !!!

Kıpçakların elinde hiç toprak yok ama silinmiyorlar, özellikle eklenmiş sanırım. Özellik güzel de, yukarıda da dedikleri gibi tek yiyorlar.
  3. AslanlıYol461

[WB][SP] Empire Wars: 1080 V2.4 Hotfix Çıktı!

Atlı Okçu said:
    Daha önce yazılmıştır belki, 1080'de Trabzon'daki ayrı bir devlet yok, 1204'te kurulacak.
    Başka eksikleri bilmem ama bu konuda modda fazlalık var.
  4. AslanlıYol461

[WB][SP] Empire Wars: 1080 V2.4 Hotfix Çıktı!

Daha önce yazılmıştır belki, 1080'de Trabzon'daki ayrı bir devlet yok, 1204'te kurulacak.
  5. AslanlıYol461

frozenpainter said:
    @Lєσηidαs™  O yüzler özel, miğfer olarak ekli.Bizans, selçuklu, mogol ve kıpçaklarda öyle olacak.Tabi her asker çeşidininki farklı olacak.Ama aynı kıdemdekiler aynı olacak.
    @atlı okcu, abbasi halifeliğinide ekleriz, Şam, basra,küfe,kerbela gibi yerlere eklerim onları.Mekke medine kısımlarına gitmeye gerek var mı?
    Yo çok toprağı yok zaten. Musul'a kadar bile gitmiyor sanırım.Bağdad, basra,kufe falan yeter sanırım o zamanki topraklarına.
  6. AslanlıYol461

frozenpainter said:
    @yıld  Krallığını kurduktan sonra kamp menüsüne git.Ordan askerlerini oluşturursun.
    @alipasa  haydutların sayısı arttırıldı, aynı zamanda lord,kale ve şehirlerdeki asker sayısıda arttırıldı.
    Bizans acemi,
    7Ag1QW.jpg
    Harzemşahlara ek kıpçaklarda taraf olarak eklenecek.
    Abbasileri eklemek zahmet olur mu?
  7. AslanlıYol461

Ali Paşa 07 said:
    Modu daha yeni denedim çok güzel olmuş ama düzeltilmesi gerekli olan şeyler var:

1-Herhangi bir yere girdiğimizde ekranın siyah olarak başlaması animasyonu.(şehirde pusuya düştüğümüzde ekran gelene kadar ölüyoruz)
    2-Selçuklu okçuları zayıf olmuş  sağa sola atıyorlar isabet ettirdiklerini de indiremiyorlar 2. de veya 3.de indiriyorlar.
    3-Çok fazla deniz yağmacısı var resmen İstanbula gidemiyoruz adamlar aşiret gibi 70 -80 kişi geliyorlar.
    4-Sultan Alâeddin'in maskesi çok saçma olmuş onun yerine bir miğfer eklerseniz daha iyi olur.
    5-Harita tersten başlıyor.
    6-Seçtiğimiz bayrağımız harita görünümünde gözükürken savaş alanında gözükmüyor onun yerine default olarak gelen bayrak simgesi geliyor.
    7-Oyunun başında seçtiğimiz selçuklu bayrağı (Oyundaki Selçukluların kullandığı bayrak) oyunda kesik gözüküyor ama sadece bizde Selçuklu Devletinde değil.
    Karakteri hileyle kastıysan haydutların sayısı da artıyor. Özel olarak öyle ayarlanmış da olabilir tabi.
  8. AslanlıYol461

[WB][SP] Attila Mod

Başarılar, umarım istediğiniz gibi ilerler.
  9. AslanlıYol461

Barakah said:
    Trabzon krallığını bilmiyorum ama o dönemde musul ve halep bölgesinde zengiler var lakin bunlar da selcuklu komutanları  aynı insan aynı kültür ayrı bir devlet yapılması bence gerekli değil
    bağdat konusunda ise şehrin lordunun halife olmasını ve bağdata,halifenin birliğine özgü askerler olmasını isterdim
    Zengiler'in atası Emir Aksungur Büyük Selçuklu'nun Halep valisiydi. Anadolu Selçuklu'yla bir bağları yok, ayrı eklense çok güzel olabilir. Eğer ayrı eklenecekse Artuklular, Mengücekler, Erzurum Selçukluları vs. de eklenebilir. Eklenmeyecekse bile o bölgenin valisi de olabilirler. Tekrardan başarılar...
  10. AslanlıYol461

Uzun zamandır yoktum, belki söylenmiş olabilir kusura bakmayın.
    -Abbasi Halifeliği, İldenizliler, Trabzon Rum imp. falan yok?Diğerleri neyse de Abbasiler olursa iyi olabilir bence
    -Birlik ve yer isimlerini türkçeleştirirseniz çok hora geçer
    -Abbasi topraklarında selçuklu var?
    -Selçuklu lordlarına en azından bilinen beyleri ekleseydiniz. Mübarizüddin çavlı, Hüsameddin Çoban gibi. Ben kendim düzeltip oynuyorum isterseniz yollarım.

Aklıma gelenler bunlar, bunun dışında çok güzel bir mod. Beğenmedim gibi algılanmasın, sadece daha güzel nasıl olur diye öneri yapıyorum. Elinize sağlık
  11. AslanlıYol461

Öğrenmek İstediğiniz Dil?

Rusça ve Arapça.
  12. AslanlıYol461

3D Tasarım Platformu

efeguclu said:
    Atlı Okçu said:
    efeguclu said:
    Artizan said:
    arkadaş benle niye kıyaslıyosunuz, ben bu işi profesyonel yapıyorum.
    ben de krofesyonel yapıyorum :sad:
    Tam İmzalık. Aldım.
    alıntı yapamamışsın :grin:
    buyur hazır kod:
    Code:
    [quote="efeguclu"]
    [quote="Artizan"]
    [/quote]
    ben de krofesyonel yapıyorum :(
    [/quote]
    Ben kendim yaptım  :meh:
    :smile:
  13. AslanlıYol461

3D Tasarım Platformu

efeguclu said:
    Artizan said:
    ben de krofesyonel yapıyorum :sad:
    Tam İmzalık. Aldım.
  14. AslanlıYol461

TEOG Sınavına Girecekler (TEOGSG KISALTMASI)

Rєis said:
    İnkılap sorusu bence B zaten ben B yaptım. Eleyici soruydu iptal olmamalı. Hiçbir hata yok.
    Bence de B. Sosyal tüm toplumu ilgilendirir. Kültürel ise biraz daha üst seviye, elit bir şey. Herkesi ilgilendirmeyenler kültürel. Mesela Selanik'te yaşayan her Türk basını takmaz, ilgilenmez. Kendisini de pek etkilemez. Basın yayın kültürel o yüzden. Ama çok uluslu olması herkesi ilgilendirir. Sosyal yani toplumsal bir olay.
  15. AslanlıYol461

TEOG Sınavına Girecekler (TEOGSG KISALTMASI)

Tarlayı yanlış yaptım  :???:
  16. AslanlıYol461

Siyaset

Ruan said:
    Atlı Okçu said:
    Ruan said:
    Ah kenan paşa ah, bir sağdan bir soldan astın da şunlardan da bir assaydın keşke.
    Şu an şeriat isteyenlerden de alçak bir konuma düşüyorsun yalnız.
    Hayır, laikleri katletmek isteyen, çağ dışı bir inanışı savunan bir gruba karşı tolerans göstermem söz konusu değildir.Mesele ölmek ya da öldürmek değil, din de dayatma yok diye sürekli yalan söyleyip biz Cezayir'deki gibi hata yapmayacağız, iktidara gelmeden silaha sarılmayacağız diyen insanlar var.Bunların dininde sırf farklı bir dini seçti diye adam öldürmeyi meşru kılan hadisler var.Bu insanlar yobaz, işine gelince milli irade, demokrasi işine gelince şeriat derler.
    Şu kısmı merak ettim sadece.

Benim derdim onları savunmak değil, lakin hepsini aynı kefeye koyup öldürülmesi gereken insan muamelesi yapamazsın. Yine de haksız değilsin tamamen. Sırf bunlar yüzünden bütün Türkiye terörist gibi görülüyor.
  17. AslanlıYol461

Siyaset

Ruan said:
    Ah kenan paşa ah, bir sağdan bir soldan astın da şunlardan da bir assaydın keşke.
    Şu an şeriat isteyenlerden de alçak bir konuma düşüyorsun yalnız.
  18. AslanlıYol461

Sancak Platformu

Timurlular​
    o3WZok.png

Delhi Sultanlığı​
    z5kVXY.png

Venedik Cumhuriyeti​
    A7MqBL.png

Yorumlarınızı bekliyorum.​

Çâler-i Cedd said:
    yayın üst tarafını siyah yapsan nasıl olur
    göğün bitişi gibi :grin:
    Olmaz sanki. Yay da siyah ya, karışır gibime geliyor.

Bu arada, şu logoları nasıl dalgalandırırız bilen var mı? Arka planı boyayıp sonra logoyu yerleştiriyorum ki, logo dalgalanmış olmuyor o zaman.
  19. AslanlıYol461

İki Seçenek Oyunu

Çok gezen.

Devletçilik mi Liberalizm mi?
Back
Top Bottom