Search results for query: *

1. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

güzel az da olsa yardımınız dokundu :grin: teşekkürler
  2. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

PunisHimenT said:
    Saeros said:
    arkadaşlar harita modundaki terrain sekmesinin module ayarları hangi dosyadadır  :?:
    MAp diye bir dosya var zaten ana klasörde orda olması lazım.

ana klasör derken m&b'in kendi klasörümü yoksa herhangi bir modun klasörümü? m&bin klasöründe yok, mod klasöründe de txt olarak var ve sadece sayılar mevcut
  3. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

arkadaşlar harita modundaki terrain sekmesinin module ayarları hangi dosyadadır  :?:
  4. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

arkadaşlar edit modunun ve harita modundaki terrain bölümünün sistem dosyaları hangileridir bilgi verebilir misiniz?
  5. Saeros

Model, Kod ve Tutorial İstekleri, Yardımları

arkadaşlar daha önce Yardım Ders istekleri başlığında sorunumu dile getirdim ancak işime yarayan yardım gelmedi malesef...Oyunda şehirlerin, mekanların vb. koordinat limiti ( (x,y) limiti) nasıl etkisiz hale getirilebilir... Aşırı büyük bir mekan ortaya çıkarmak istiyorum ama oyunun verdiği limit bana düşük geliyor. Bahsettiğim şey, "module scanes" dosyasında mevcut.

tam emin değilim ama şursasının etkisiz hale gelmesi gerekiyor ;

#  5) Min-pos {(float,float)}: minimum (x,y) coordinate. Player can't move beyond this limit.
    #  6) Max-pos {(float,float)}: maximum (x,y) coordinate. Player can't move beyond this limit.

ilk başta yazıyı tamamen ortadan kaldırmayı denedim olmadı.diğer başlıkta Tatari_Okan arkadaşımız bana ; "Başında # olan kodlar geçersiz kılınmış oluyor zaten, bu nedenle kabul görmeye kısmı değiştirsen de bir şey fark etmez. Ama başındaki # işaretini silersen kod işe yarayacaktır ama sorun çıkarabilir de yanlışlık yaptığında." demişti. # işaretini sildiğimde module system hata verdi.yanlışlık yapmadığımdan da eminim ama böyle bir sorun oldu...Lütfen bana yardım edin.bu benim için çok önemli :/
  6. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

# işaretini kaldırınca indentation error die bir hata verdi. açıklama olarak da unexpented indent yazıyor.
  7. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

arkadaşlar daha önceden de benzer bir soruyu sormuştum ama verilen cevap yetersiz kalmıştı.bir şehrin veya benzeri bir bölgenin alanını nasıl genişletebilirim.Önceden gelen cevapta module scane dosyasından şu işlemleri yapmam söylendi:

("town_12_center",sf_generate,"none", "none", (0,0),(100,100),-100,"0x3002cd340002b4ac00002ccd800026dc00000c1d",
        [],[],"outer_terrain_town_thir_1"),

bölümünden atıyorum ki ;

("town_12_center",sf_generate,"none", "none", (0,0),(4523156,4534:cool:,-100,"0x3002cd340002b4ac00002ccd800026dc00000c1d",
        [],[],"outer_terrain_town_thir_1"),

şeklinde değiştirmem söylendi.yalnız bu işlemi yaptığımda hiç bir değişiklik olmuyor.ayrıca module scane'in girişinde şöyle maddeler var :

#  5) Min-pos {(float,float)}: minimum (x,y) coordinate. Player can't move beyond this limit.
    #  6) Max-pos {(float,float)}: maximum (x,y) coordinate. Player can't move beyond this limit.

bu yazılar o limitlerin değiştirilemeyeceğinden mi bahsediyor? eğer ondan bahsediyorsa değiştirmenin bir yolu var mıdır? lütfen yardım edin  :neutral: "Player can't move beyond this limit." yazısını silince hiç bir şey değişmiyor bu öneriyi sunmayın  :lol:
  8. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

arkadaşlar, in-game editorde entry pointlerin ve passage'ların neye ait olduğunu nasıl belirliyoruz yardım ederseniz sevinirim.
  9. Saeros

in game editorle ilgili sinir bozucu bir sorunum var

arkadaşlar, in game editorde gayet güzel şeyler yapıyorum fakat "ev" vesaire monte edip çıktığımda hata raporu verip kapanıyor...örneğin oyuna "viking_house" eklediğimde hata raporu veriyor.lütfen bir çözüm yolu gösterin :(
  10. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

minnakodunum said:
    Module Systemde module_scenes i aç sonra değişiklik yapmak istediğin scene i bul, [(orada şehirler town_.. diye geçer hangi şehrin kodunun ne olduğunu öğrenmek için module_scenes in en üstündeki listeye bakabilirsin Sargoth town_1 miş mesela)] sargoth un dışarısı şöyle birşey:

Code:
      ("town_1_center",sf_generate,"none", "none", (0,0),([color=red]100,100[/color]),-100,"0x000000003002498000035cd50000104100005e940000147b",
        [],["bonus_chest_3"],"outer_terrain_town_thir_1"),

Kırmızı yerler şehrin x ve y şeysinden genişliği olur onu büyüterek haritayı da büyütebilirsin...

Yada denize eklemek istiyorsan ground evelateye girip denizi yüseltirsin sonra ne koyacaksan koyarsın...

ilk dediğini denemiştim ama başarılı olamadım. her şeyi kontrol ederek daha deniyim bari...olmadı 2. çözüm baya mantıklı geldi :smile: teşekkürler  :smile:
  11. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

selamlar millet...bu sıralar in game editorde bir şeyler yapmaya çalışıyorum fakat takıldığım bir konu var.Üzerinde değişiklik yapabildiğimiz alanı nasıl genişletebiliriz? yapmak istediğim şey ise Sargoth şehrinde denizin olduğu bölgeye bir şeyler eklemek.Yalnız bu sorundan dolayı elim kolum bağlandı  :neutral:
  12. Saeros

Thorgrim's Map Editör Ayarları

pfff sinir oldum yaa adam gibi harita yapmak istiyorum artıkkk :/ birisi yeni map editor çıkarsın
  13. Saeros

Thorgrim's Map Editör Ayarları

acaba normal m&b yükleyip orda yaptığımız haritayı warband'a atsak olur mu  :?:
  14. Saeros

[M] Ottoman 1453

ozgurlg said:
    Öylesine amaçsızca saçmasapan nedenlerden yaptığım modellerden bazıları :grin: ne bilim belki işinize lazım olur amaçlı öyle bir ddüşünceye kapılarak bu modelleri koydum  :grin: modeller aşağıda  :grin:
    saçmaladım :grin:

kalkan1.png

kalkan2.png

kalkan3.png

kalkan4.png

kalkan5.png

kalkan6.png

kalkan7.png

kalkan8.png

balksz1qw.png
    sem.png
    yat.png
    yataf.png
    yatag.png
    yataga.png

123fk.png

1417.png

asdcly.png

asdfk.png

asdfgz.png

kalllka.png

kkkkkkkkw.png

ozz.png

xcxcxcxcxc.png

aaaanb.png
    adadde.png

adascxzczx.png
    asdazxczxczxczxc.png

gömçürmüşsün :smile: oyun içinde de fena durmamış :smile: modu dört gözle bekliyorum başarılar  :shock:
  15. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

Xefor Cioss said:
    Saeros said:
    arkadaşlar ; warband'de harita yapımı nasıl oluyor  :?:

İn-game edit ile. Tek kişikteki büyük hartiayı diyorsan bilmiyorum.

evet ondan bahsediyorum :smile:
  16. Saeros

Yardım ve Ders İstekleri

arkadaşlar ; warband'de harita yapımı nasıl oluyor  :?:
  17. Saeros

Bir Sorunum Var ; Oyunu açamıyorum

Kont said:
    rica ederim ne demek. :smile:

:smile: bu arada konu nasıl kilitleniyor  :?:  :lol:

edit ; tamam buldum dsdas :grin: :grin:
  18. Saeros

ne ara yok oldu acaba yaa :/ sinirim bozuldu... oyunun yüklü olduğu dizine baktım oyunun açma dosyası eksik olmaz böyle birşey yaa  :cry: teşekkürler
  19. Saeros

selamlar millet... çok uzun zamandır M&B oynamıyordum.az önce şöyle bir nostaji yapayım dedim ve oyunu açtım fakat steam hata verdi.hatada şöyle yazıyor ; "This game is currently unavailable, please try again at another time." sorunum tam olarak nedir? (neden böyle birşey diyor durduk yere?)...
  20. Saeros

Lord Of The Rings: Online F2P BETASI BAŞLADI!!

beyler kafayı yicem bir türlü kayıt olamadım...beta sign up linkine girince ana sayfaya dönüyor.beta alımlarını durdurdular mı? delirdim saatlerdir yaa
Back
Top Bottom