Search results for query: *

1. baskiki

Snowball Effect Çözüm Önerileri (Sadece öneriler için lütfen.)

Ben daha kale ve şehir savunması yapan lord görmedim. Bütün lordlar hep hareket halinde. Şehre mi giriyor 2 sn sonra çıkıyor. Warbandda lordlar kalelerinde, şehirlerin de dururdu burada tam tersi kalede duranı öpüyorlar heralde.

En büyük sıkıntıda burada bence. Kale ve şehirler sadece garnizon ile savunulabiliyor içeride ordusu olan lordlar olmuyor. Sonradan dışarıdan gelenlerde kuşatmayı izleyip gidiyor.
  2. baskiki

85 Saatin Ardından - Öneriler, düzeltilmesi gerekenler

Öncellikle talewords ekibine oyunu her gün güncelledikleri, kayıt, snowball gibi oyun kırıcı özellikleri, çoğu performans sorunlarını çok kısa sürelerde çözdükleri için teşekkür ederim. 85 Saatin sonunda oyun hakkında bazı önerilerimi ve hataları yazmak isterim. Asker spawn sıkıntıları; Çok...
  3. baskiki

[e1.02] Autoresolve battles give more troop xp than regular battles

if you attack looter and auto-resolve, mostly your units by wounded not killed. But if you try other enemies or lords you lose a lot of units more than normal.
  4. baskiki

Game breaking faction/kingdom snowballing balance problem

the problem has not been solved yet
  5. baskiki

Game breaking faction/kingdom snowballing balance problem

This problem happened to me on both 2 saves. Even if I fight against them, their armies are growing a lot and never stopped.

disrupts all game :sad:
  6. baskiki

Need More Info Incredbily Waste of Time Save Error

You are not alone my friend. Here is my crach reports;

7. baskiki

Need More Info Okçular savaşlarda ok atmıyor !

Öncelikle beta da başında beri mevcudum ordu kontrolleri hakkında bilgim var. Her zaman olmasa da bazı savaşlarda okçular karşı düşmanı gördüğü halde bile ok atmıyorlar. Okçuların önünde herahngi bir asker veya görüşlerini engelleyecek bir durum yok, direk düz önünde duran düşmana sıkmıyor...
  8. baskiki

I can't see character

Have you ever tried to start new story? Maybe it was just about characterical issue.

Yeah, if i start new camping everthings is fine
  9. baskiki

I can't see character

I completed training. Take the first mission on village. In this time i can see my character but when i attack to bandit i cant see my character I tried quit game, restart game ... Its not work, i cant see my character in battle.
  10. baskiki

Türkçe Dil Seçeneği

Keşke bir de çevirileri okusaydınız. Direk google translate. Oyunun bu çevirilerle çıkmak ihtimali yok, çıkarsa vay halimize

İngilizce:
    So be it... As my father says, a journey's not worthy of the name if you don't to kill anyone.

Türkçe:
    Öyleyse ... Babamın dediği gibi, bir dergiyi kimseyi öldürmezseniz isme layık değil.

İngilizce:
    Improved Battering Ram

Türkçe:
    Geliştirilmiş Vuruş Koç

İngilizce:
    You cannot expel your own clan.

Türkçe:
    Kendi klanınızı kovamazsınız.

Bütün çeviriler bu şekilde google translate. Denemek için koyduklarını düşünüyorum
  11. baskiki

Gamescom Mount and Blade II: Bannerlord inceleme

Bjorn The Raider said:
    Çok güzel video olmuş aga eline sağlık. Baya da iyi oynamışsın aksiyon kısımlarını. Tavernkeeper'ın 500 lira istemesi çok pahalı olmuş sanki bilgi karşılığı.

İlk savaş sahnesinde askerlerini yönetme kısmını biraz karıştırıyordun aha dedim "hepsine bakacak teker teker sonunda hepsini göreceğiz." Kimse bakmadı teker teker onlara, olsun yapacak bir şey yok.

Tekrardan eline sağlık.

Handa bi düşündüm bi an parayı vermeyi ama sonra çok param yoktur diye vazgeçtim iyiki vazgeçmişim hemen ardından paraya baktım 700'dü

Amacım oydu aslında hepsine bakmakta bazen düşmanlar çabuk geldi bazende tuşları karıştırdım o heyecandan yarım kaldı orası.

Roffron said:
    Komutlarda seslerin yanlış çıktığı videolar vardı. Senin videonda normal çıkıyor. Ya insanlar aşırı seri farklı komutlara bastı ya da cidden öyle bir bug var. Video güzel olmuş eline sağlık.

Oyundaki komutlarda ses bugu vardı. Ben yapmadım ama mesela sürekli f1 f2 yaparsanız charge charge charge diye sesi buga düşerebiliyordun ya da hızlı komutlarda da düşüyordu.
  12. baskiki

ayrıca vuruş hissi konusunda Enis Kirazoglu da benle aynı görüşte: https://youtu.be/9TlUEQCSgkE?t=3m18s
  13. baskiki

Oynadığım oyundan kesitleri aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Her ne kadar Warband da oynamış olsam Bannerlord oynarken heyecandan ve yeniliğinden kötü oynamışım bende

7.10 a kadar şehirleri ve hanları görebilirsiniz. 7.10 dakikada yoldan geçen bir lordla konuştum, verdiği görevi reddedince savaş durumuna geçti(sanırım bug). 7.30 dan itibaren yaptığım savaşlardan kesitler var
  14. baskiki

Strkey said:
    Bir çok kişi animasyon kütüklüğünden bahsediyor, bu konu da senin görüşlerin nedir @baskiki?

Ben kütüklük hissetmedim, aksine warband'a göre çok daha akıcı geldi.
  15. baskiki

Bjorn The Raider said:
    Hmmm. Dediğin büyük ihtimalle doğru. Bakalım baskiki ne diyecek.

Kastettigim ölürken ki yere düşmeleri.
  16. baskiki

Mücahid said:
    hocam videonu yüklemeyi düşünüyor musun, yüklersen linkini bekleriz buraya

Hocam daha yurtdisindayim eve geçince yükleyecegeim ancak diger videolardan çok farklı şeyler göreceğinizi sanmam.
  17. baskiki

dgkn53 said:
    baskiki said:
    Mount and blade bannerlord u gamescom da inceleme ve 30 dakika oynama fırsatı buldum. Sizlere edindiğim bilgilileri ve görüşleri paylaşacağım.

Şehirler artık büyük ve canlı. Etrafta görev alabileceğiz birçok kişi ve bölgeler mevcut.  Şehire girdiğiniz de etrafta alışveriş yapan tüccarlar, yük taşıyan insanlar, yemek yiyen, içki içen insanlar şehri canlı kılıyor. Alt tuşuna basarak etkileşime girebileceğiniz karakterleri ve bolgeri görebiliyorsunuz. Bu yerler birbirine çok yakın olmayabiliyor bir süre sonra şehirde yürürken sikilmaya bile başlayabiliyorsunuz. Ancak şehirde gezmek zorunda değilsiniz her şeyi harita menüsunde hızlıca halledebiliyorsunuz.

Ancak han ve şehir aynı zamanda yuklenmiyor. Hana girdiğinizde sadece han bölgesi yükleniyor çıkmak için kapıya tıklıyorsunuz ve yükleme ekrani ile karşılaşıyorsunuz. Ancak han da şehir kadar canlı gözüktüğünü söyleyebilirim, etraftaki insanlar rastgele hareketler yapmak yerine tutarlı etkileşimler yapıyor, sırıtmıyor.

Kısaca şehirler ciddi oradan büyümüş ve canlı görünüyor.

Görevler kısmına gelirsek artik etrafta görev alabileceğiniz cok fazla kişi var. Warband da lordlar ve şehirdeki yetkililerden görev alabilirken burada lordlardan handaki insanlardan sehirlerde size asker sağlayan kişilerden bol bol görev alabiliyorsunuz. Görev çeşitliliği bakımından zengin görevler içerdiğini söyleyebilirim aldığım 4-5 görevde birbirinden farklıydı ancak oyun ilerledikçe tekrara düşebilir bu görevler.

Harita ciddi anlamda geliştirilmiş. Videolar da belli olmuyor olabilir ancak siz oynarken bu değişimin farkina varabiliyordunuz. Bir yere çift tıklayarak hızlı tek tikla yavaş ilerliyorsunuz. Etraftaki çapulcular lordlar tarafsızlar çeşitli renklere bürünmüş ve çok belirgin duruyor.

Savaşa gelecek olursak tek kelime ile harika diyebilirim. Özellikle mızrakla baltaya birine vurdugunuzda aldığınız haz inanılmaz. Doğrusunu söylemek gerekirse videolarda bu hissiyati pek anlayamıyorsunuz ancak ben oynarken mızrağı soktugum herifin mızrağı yiyişi, atla giderken baltayı geçirdiğim herifin ölüşü ciddi anlamda haz veriyor. Bi ara 20 kişilik orduyla savaşımda askeri geride bırakıp 20 kişiyi de teker teker zevkli zevkli öldürmeye oynadım. Ölen karakterler vurduğunuz açıya ve hıza göre çok iyi tepkiler veriyor, fizik motoru baya iyileştirilmiş.

Ansiklopedi, görev pencereleri, ekipmanlar işlevsel olarak geliştirilmiş. Artik cok daha hızlı etkileşimler yapabiliyorunuz.

Olumsuz yönlere gelelim. Bilgisayarı oynadığımız sistemi bilmiyorum ancak şehirlerde FPS drop yiyorsunuz, bunu hissettim. Oyunda 3 4 sehir gezdim yuklenme ekranlari 10-15 saniye iken en son girdiğim sehirde 60-70 saniye kadar yuklenme ekrani bekledim.

Genel olarak ele alırsam warband oynuyormuş hissi oluşmadı, yeni bir oyun oldugunu anlıyorsunuz. Demo beklentilerimi karşıladı. Süre ile ilgili bilgi vermiyorlar ancak ben 2019 un ilk çeyreği gibi çıkacağını düşünüyorum. Oyun tamamlanmış, pürüzler kalmış gibi hissettim.

Aklınıza gelen sorular varsa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

Bilgiler için teşekkürler. Böyle şeyler hevesimizi diri tutuyor ama şunu merak ediyorum hiç bir lordla karşılaşıp savaşan görmedim lordlara saldırı yapılıyor mu veya oyunda kale kuşatması felan devre dışımı kimse denemedi çünkü

Yoldan gecen bir lordla görüştüm. Menü tamamen aynı. Ancak bug mu yanlış bir şey mi yaptım bilmiyorum lorddan görev istedim, asker yetiştir gorevi verdi. Bende seçeneklerden bunun icin vaktim yok dedim bir anda savaş durumuna geçti, ben hemen leave yapip çıktım. Eve gidince videodan bakacağım orada ne olmuş. Kale kuşatması  da devre dışıydı.
  18. baskiki

Mount and blade bannerlord u gamescom da inceleme ve 30 dakika oynama fırsatı buldum. Sizlere edindiğim bilgilileri ve görüşleri paylaşacağım. Şehirler artık büyük ve canlı. Etrafta görev alabileceğiz birçok kişi ve bölgeler mevcut.  Şehire girdiğiniz de etrafta alışveriş yapan tüccarlar, yük...
  19. baskiki

GAMESCOM'da TaleWorlds standıni ziyaret etmek, Sorulmasını istediğiniz sorular

Savaş olarak gösterilecek cok bir sey yok. Oyuna sıfırdan başladığımız için  elimizde fazla asker yoktu, etraftaki çapulcular ve deniz yagmacilariyla mücadele edebiliyordunuz onlarda en fazla 15 kişi . Bu demoda gostermek istedikleri camping map, şehirler, asker alımları ve görevlerdi. Yarim saat oynadım ancak şu an bana 2 dakika gibi geliyor. Oturdum ve hemen kalkmışım gibi. Akşam size gördüklerimi ve hissettiklerimi detaylıca yazarım. Ancak şunu diyebilirim ki beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

Bu arada soruları sormadim yarim saatlik süreler mevcuttu bu sürede oyunu deneyebildim. Taleworlds yetkileri çok ilgiliydi onlara da teşekkür ederim.
  20. baskiki

GAMESCOM'da TaleWorlds standıni ziyaret etmek, Sorulmasını istediğiniz sorular

Oyunu kaydetmeye ve görüntü almaya izin varmış.

https://drive.google.com/file/d/1hpBb3b4Z4kYiV2GAU1-AElxasNCOOtwa/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1y4EA2k1ADpS59wNyLfjSmBhoVletkvSx/view?usp=drivesdk
Back
Top Bottom