Search results for query: *

• Users: qLasuR
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. qLasuR

Ciritleri Saplamak ?

Arkadaşlar turnuvalarda sık sık karşılaşıyoruz. Düşmanlarımız ellerindeki ciritleri atmak yerine genelde saplayarak mızrak gibi kullanıyorlar. Bunu bizde yapabiliyor muyuz ? O kadar denedim, araştırdım ama bulamadım. Bilen varsa, anlatırsa sevinirim.
  2. qLasuR

Kendi Lehimize Kullanabileceğimiz Bir Bağlantın Var Mı ?

Arkadaşlar yoldaşlara bunu söylediğimizde tam olarak ne işe yarıyor, bize ne faydası oluyor merak ediyorum. "Bu diyarın kralı olmaya talip olduğumu bildiğini farzediyorum" diyerek idare hakkı kazanıyoruz. Peki bu başlıktaki cümlenin amacı ne ? O kadar süre göreve gidiyorlar bizim ne işimize...
  3. qLasuR

[İSTEK] TweakMB v5.08

Arkadaşlar şunu bana upload edebilecek olan biri var mı ? Sitede bulduğum link açılmıyor başka bi yerde de bulamadım, indiremiyorum. Birisi yardımcı olursa sevinirim.
  4. qLasuR

En Soylu Aileyi Arıyorum ?

Arkadaşlar başlıktaki gibi oyunda en soylu aile hangisi, hangi krallıkta ? Ayrıca bu bireylerin namlarının da yüksek olması önemli bir olay. Sizin önereceğiniz aileler hangileri ?
  5. qLasuR

Önereceğiniz Bir Mod Var Mı ?

Arkadaşlar diplomasi mod oynuyordum, çok zevk veriyor. Sade ve bir çok özelliği olan bir mod. Fakat krallık kurduktan sonra işler çığrından çıkıyor. Warband'da en büyük sıkıntı olan şu Lordlarla ilişkilerin bozulması sorunu oyunu oynanmayacak hale getiriyor. Her hafta durduk yere eksiye düşüyor...
  6. qLasuR

Oyunda Kullanılabilecek En İyi Kargı Hangisi ?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi en iyi kargıyı arıyorum. Bir türlü hangisinin daha iyi olduğuna karar veremedim. Örneğin "Dengeli Ağır Kargı" alıyorum. Hızı 78, silah erimi 190. Hızı az geliyor bu kez "Dengeli Hafif Kargı" alıyorum o zamanda Hız 88 oluyor fakat, Silah Erimi 175'e düşüyor...
  7. qLasuR

Karakter Beceri Puanları İle İlgili ?

Arkadaşlar beceri puanları sanırım en fazla 10'a kadar veriliyor. Benim merak ettiğim ise şu; Karizmayı 30 yapıp Liderlik becerisini 10 yapmak istiyorum. Ardından da "Büyük Alixeus'un Hayatı" kitabını okumayı düşünüyorum. Yalnız korkutuğum nokta şu; Liderlik becerim 11 olur mu ? Yoksa 10'da...
  8. qLasuR

Krallığın rengini değiştirmek mümkün mü ?

Başlıktaki gibi arkadaşlar, her yerde aradım ama bulamadım. Böyle bir şey mümkün mü ? Yani kendi krallığımızı kurduğumuzda krallık kırmızı renk oluyor, bunu değiştirmenin yolu var mı ?
  9. qLasuR

Taktik ve Savaş Avantajı ne işe yarıyor ?

Arkadaşlar biraz araştırdım bulamadım. Ne zamandır şunu merak ediyorum. Karakter özelliklerinde taktiğe verince savaş avantajı artıyor yazıyor. Peki nedir bu savaş avantajı ? Bize ne gibi artıları var. Biraz bilgi verirseniz sevinirim.
  10. qLasuR

M&B Warband DirectX 9 Grafik Sorunu

Arkadaşlar 2 gün önce paraya kıyıp yeni bir bilgisayar topladık. M&B Warband'ı directx9 da oynarken grafik de bozulmalar yaşıyorum. (Arada mozaiklenme, gökyüzünün haritada gözükmesi, envanterdeki bazı eşyaların görünmemesi gibi.) PC kötüdür, kaldırmıyodur falan diye düşünmeyin dediğim gibi yeni...
  11. qLasuR

[İSTEK] En güncel diplomasi mod sürümü hangisi ?

Arkadaşlar neredeyse 1 yıldır foruma giremiyorum sınav hazırlıklarından dolayı. O yüzden hangi mod çıktı, ne oldu ne bitti takip edemedim. Şimdi SP oynamak istiyorum diplomasi mod ile ama en güncel diplomasi hangisi bilmiyorum. Bende en son 4.2 vardı. Hala en günceli oysa onu kurayım. Ama yeni...
  12. qLasuR

Diplomasi Mod'da Lordların Taraf Değiştirmesinde Hata !

Arkadaşlar diplomasi modda kendi krallığımı kurdum. Bazı lordlar şehrime gelip derebeyim olmak istiyorlar. İstemediklerimi kabul etmiyorum. Kabul etmediğim halde sol altta benim krallığıma geçtikleri yazıyor. Notlardan bakıyorum derebeyim olarak görünüyorlar. Bu nasıl iş ? Her isteyen benim...
  13. qLasuR

Diplomasi Mod'da Anlaşma Hataları

Arkadaşlar Diplomasi Mod tanıtılırken krallık kurduktan sonra savunma anlaşması, müttefiklik anlaşması gibi anlaşmalar yapabildiğimiz yazılmış. Fakat bende sadece saldırmazlık paktı var. Acaba benim oyunumda mı hata var yoksa diplomasi mod böyle mi ? Oynayanlar cevaplarsa sevinirim.
  14. qLasuR

Diplomasi Mod'da Hediye Gönderme İle İlgili Bir Soru

Arkadaşlar diplomasi mod oynuyorum. Nord krallığından Kont Olaf'ın kızı Leydi Bryn ile aramı iyileştirip evlenmeyi planlıyorum. Bakan ile konuşup Bryn'e hediye göndermek istiyorum. Ambarda kadife, ipek ve boya da var. Hediye göndermek istediğin Leydi hangi krallıkta diye soruyor. Nord'u...
  15. qLasuR

Diplomasi Mod'da Hediye Gönderme İle İlgili Bir Soru

Arkadaşlar diplomasi mod oynuyorum. Nord krallığından Kont Olaf'ın kızı Leydi Bryn ile aramı iyileştirip evlenmeyi planlıyorum. Bakan ile konuşup Bryn'e hediye göndermek istiyorum. Ambarda kadife, ipek ve boya da var. Hediye göndermek istediğin Leydi hangi krallıkta diye soruyor. Nord'u...
  16. qLasuR

Beceri Puanlarıyla İlgili Bir Soru

Arkadaşlar karakterimin karizma puanı 18, fakat Büyük Alexenusun Hayatı kitabını okuduğum için liderlik özelliğim 7. Merak ettiğim şu; şimdi ben karizma yeteneğimi 21 yapsam, liderliğe yeniden verebilecek miyim ? Yoksa 24 yaptığım zaman mı 8 yapabilirim ? Bilen biri cevaplarsa sevinirim. Ona...
  17. qLasuR

Diplomasi Modda Muhasebecinin Yeri ?

Arkadaşlar diplomasi mod oynuyorum. Daha önce bir köyüm vardı ve buraya muhasebeci atadığımda gidip köy yaşlısının yanında bulabiliyordum. Daha sonra bu köyü düşman bir krallık aldı. Şuanda Wercheg şehri benim. Ve başka bir toprağımda yok. Buraya muhasebeci atadım. Bütün şehri gezdim fakat...
  18. qLasuR

Hanedan Zırhlarında Sırttaki Rengi Değiştirme ?

Arkadaşlar oyuna ilk başladığımda mor bir sancak seçmiştim. Daha sonra banners dosyasında değişiklik yaparak siteden bulduğum bir sancağı kullanmaya başladım. Yeni kullandığım sancak kırmızı renkli. Hanedan zırhını giydiğimde giysinin arka kısmı pembe renkli oluyor, bu da çok kötü bir görüntü...
  19. qLasuR

Hanedan Zırhlarında Arkadaki Rengi Değiştirme ?

Arkadaşlar oyuna ilk başladığımda mor bir sancak seçmiştim. Daha sonra banners dosyasında değişiklik yaparak siteden bulduğum bir sancağı kullanmaya başladım. Yeni kullandığım sancak kırmızı renkli. Hanedan zırhını giydiğimde giysinin arka kısmı pembe renkli oluyor, bu da çok kötü bir görüntü...
  20. qLasuR

Yoldaşların Adını Değiştirebiliyor muyuz ?

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi yoldaşların ismini değiştirebiliyor muyuz ? Bildiğim kadarıyla oyun içinden olmuyor fakat oyunun dosyalarından değiştirebiliyoruz sanırım. Daha öncesinde evlendiğim Leydinin ismini değiştirmiştim. Ama nereden yaptığımı hatırlamıyorum şuanda. Bilen birisi...
Back
Top Bottom