Search results for query: *

• Users: mgmm
  • Order by date
  1. WB Diplomacy Mod ile İlgili Sorularınız

eşim yok?ne yapmalıyım ozaman
  2. Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

diplomacy modda muhasebeciyi yani chamberlaini nerden edinebilirim?şehrim var. kaleme gidiyorum ama önce muhasebeci edinin diyor
  3. WB Diplomacy Mod ile İlgili Sorularınız

muhasebeciyi yani chamberlaini nerden edinebilirim?şehrim var. kaleme gidiyorum ama önce muhasebeci edinin diyor
  4. birden fazla kişide olursa güçlenen skiller

hayır öyle değil path finding hızlandırıyordu şu an hatırlıyamıyorum türkçesini. iki üç kişide olursa daha hızlı ilerliyorduk ama bir hızdan sonrasına etki etmiyordu.
  5. Grup morali

o nasıl birşey? 300 400 kişiyle firarsız hareket etmeyi mi sağlıyor?
  6. Lordları yanına çekme

biraz gerek. tüm yoldaşlarını yollamn gerek idare hakkı kazanmaya sonrasında lordlar gelebilir sen konuştuğunda. ben en önemlisinin lordla ilişkin olduğunu düşünüyorum. lordun topraksızlığı,senin ülkenin durumu,lordun kralı hakkındaki görüşü,lordla akrabalığın ve ikna kabiliyetin önemli
  7. Lordlarımla sorunum :(

ziyafet vermek ve bol bol savaşmakla yapabilirsin. biriyle savaşta kesin kaybedicek mesela. kaybetmesine yakın gir ki oh teşekkürler beni kurtardın diyip +5 gelsin.savaştığın lordları salarak yapabilirsin.eğer mareşalsen ziyafet vermekteyse ziyafet verip tüm lordlar kalendeyken yoldaşına gidip ben sefer düzenliyeceğim dersen ziyafet biter ve hemen + puan alırsın sonra koşarak eşine gidip yeni ziyafet verirsin.sonra tekrar bozarsın sonra tekrar verirsin.hile gibi ama istiyorsan işe yarar.hem bu sürede namda toplarsın.bir süre sonra çok lordlu olduğunda biryeri birine verdiğinde sadece bazı kişilerden gitmeye başlıyor puan
  8. birden fazla kişide olursa güçlenen skiller

ben tam emin olamadım yardımcı olabilirmisiniz?birden fazla cerrah olsa mesela skilleri birlikte çalışırmı?yani 10 a kişisinden 10 b kişisinden %20 artış sağlanabilirmi mesela?tactics path finding iz sürme içinde bilgi verebilirmisinz?ve başka not düşmek istediğiniz skill varsa söyleyebilirisiniz?
  9. Tüm dünya bayrakları hakkında sohbet.

lost_tht said:
    Karamanoğulları bayrağı...
    İsrail bunlardan çakmış bence..

Karamanid_Dynasty_flag.svg

Vikipediden alıntıdır.

şimdi bu bayragın adı bile flag of david. wikipediye yüklenen adı.. sembolün anlamını biliyormusun?karamanoğulları beyliğinin bayrağı olduğunu nasıl düşünebiliyorsun?inanılmaz demek istiyorum..ama inanmam gerek..sorun yokmu sence burda?dünyayı türkler yaratmadı dünya türkler için var değil haberin yok ama..
  10. Tüm dünya bayrakları hakkında sohbet.

bayrakların en güzelidir.escinselligin simgelerinden biri olan gokkusagi bayragi 6 renklidir.1978'deki san francisco gay and lezbiyen ozgurluk gunu yuruyusunden beri bu simge kullanilmaktadir.
    yaratıcısı gilbert baker 'dır.
    İlk olarak pembe, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, turkuaz, indigo, mor. pembe renkli versiyonun üretiminde teknik aksaklıklar yaşandığı için 1978-79 arasında pembe renk tamamen atılmış bayraktan. 1979'da ise turkuaz ve indigo atılarak yerine geleneksel kraliyet mavisi (lacivert diyelim, aşağı yukarı) gelmiş ve bayrak 6 renkli bir hale bürünmüş.
  11. 15 mayıs pazar günü Tüm türkiye internet sansürüne karşı yürüyor

İnsan takvimine 15 mayıs'a protesto diye not düşermi?evet düşer..sadece haber vermek istiyorum. bildiğiniz üzere 22 ağustosta internetimize çok büyük sansür geliyor..yasaklı sitelere girmek bile suç sayılıcak.dns yada alternatif şeyler denerseniz kapınızda polis amcalar beliricek.konu hakkında...
  12. Orta Dünya'dan Sözler... Orta Dünya Paylaşımlarının merkezi olma yolunda...

bunu zaman kazanayım leguin kimmiş öğreneyimde tolkienciğimi savunayım diye yazdın değilmi.kayda değer birşeyler söylüyebilecek olsaydın söylerdin.yoksa film mi çekiyoruz
  13. Hayirli olsun herkese! 22 Agustos'da Internete gule gule

senin gibi olsaydım
  14. Tiyatro için öneri lazım :)

örnek espri ve bu espriye gülen insanlara hitap ediceğini göz önüne alırsak stand up yapmalsın.salon gülmekten yarılıcaktır.özgüvenin artar iyi olur
  15. Hayirli olsun herkese! 22 Agustos'da Internete gule gule

Kastor55 said:
    Bu madde seçime bağlı olduğunu söylemiyor ki? Bildirme yollarını belirtiyor. Birden fazla yöntem olduğu için bildirebilirler diyor.
    MADDE 7 - (1) Bireysel Aboneler, güvenli internet hizmeti kullanım taleplerini hizmet aldığı işletmeciye abonelik sözleşmesi, çağrı merkezi ve/veya internet sitesi aracılığı ile bildirebilirler.
    (2) İşletmeciler güvenli internet hizmetini Bireysel Abonelere ücretsiz olarak sunmakla yükümlüdürler.
    (3) İşletmeciler, abonelik sözleşmelerinde “Güvenli İnternet Hizmeti Almak İstiyorum” seçeneğine ve bu seçeneğin altında bireysel abonenin kolayca seçim yapabileceği şekilde kullanıcı profillerine yer vermekle yükümlüdürler. İşletmeciler müşterilerine sundukları sözleşmede “Müşteri kendi rızası dahilinde profil içeriğini kabul ederler" sözüne yer verirler.

Eee. Güvenli internet hizmeti almak istemiyorsanız almıyorsunuz. Bu kadar basit. Uyduracağınız başka şey var mı?

ailem benimle aynı düşünecek kadar kendini geliştirememişse yada hayat böyle yuvarlamışsa onları, ben napıcam?

bu arada nasıl olucak sence?ikiyemi ayrılıcaz ahlaklılar ve ahlaksızlar?seçim anketi yapmaya çokta gerek kalmıcak artık?
  16. Başbakanın Çılgın Projesi!

Alhedras said:
    14 Aralık 1960: Yugoslav tankeri Zoranic ile Yunan tankeri World Harmony Boğaz’da çarpıştı, 20 kişi öldü.

15 Eylül 1964: Norveç bandıralı Norhom adlı gemi, batık durumdaki Zoranic tankerine çarptı, binlerce ton akaryakıt denize yayıldı.

1 Mart 1966: Sovyet bandıralı Lutsk ve Kransky çarpıştı, binlerce ton petrol denize yayıldı.

3 Temmuz 1966: Yeni Galatasaray motoru, kereste yüklü Aksaray motoru ile çarpıştı, 13 kişi öldü.

18 Kasım 1966: Rumen Ploesti gemisi, Bereket yolcu motorunu batırdı, 8 kişi öldü.

1 Temmuz 1970: İtalyan bandıralı Ancona kıyıya çarptı, bir bina çöktü ve 5 kişi öldü.

21 Nisan 1979: Rumen bandıralı Karpat ile Türk Kefeli gemisi çarpıştı, 5 kişi öldü.

15 Kasım 1979: Yunan tankeri Evrialı ile Rumen bandıralı Independenta tankeri Haydarpaşa açıklarında çarpıştı. İnfilak eden Independenta tankerinde 43 kişi öldü.

2 Nisan 1980: Yunan ve Sovyet bandıralı iki tankerin çarpışmasında, 2 kişi öldü.

24 Eylül 1985: Meltem hücumbotu ile Sovyet savaş gemisi çarpıştı. Meltem botu battı ve 5 denizcimiz şehit oldu.

29 Ekim 1988: Malta bandıralı tanker, Gaziantep tankeriyle çarpıştı. Bin ton amonyak Marmara’ya yayıldı.

14 Kasım 1991: Lübnan bandıralı koyun yüklü Rabunion 18, Filipin bandıralı Madonna Lili ile çarpıştı. Rabunion 18, 22 bin koyunla Boğaz’ın en dar yerinde battı.

14 Mart 1994: Nasia adlı Rum bandıralı tanker, Sea Broker adlı şileple Anadolu Kavağı açıklarında çarpıştı, 27 kişi öldü. Lodosun çıkmasıyla İstanbul büyük bir felaketten kurtuldu.

24 Şubat 1999: Honduras bandıralı Selin S, Kumkapı sahilinde karaya oturdu.

29 Aralık 1999: Bulgaristan’dan yüklediği 4 bin 300 ton fueloili Ambarlı’ya getiren Volganests 284 adlı Rus tankeri, demirli bulunduğu yerden sürüklenerek ikiye bölündü. Bakırköy açıklarında karaya oturan geminin ön tarafı Menekşe sahiline sürüklendi. Gemiden Marmara Denizi’ne 800 ton yakıt yayıldı.

bilinçsizlikten... kaç vucüt yanmıştır bu 50 yılda..milyonlar yok olurken bu 100kişi için bu kadar para harcamak neden
  17. Orta Dünya'dan Sözler... Orta Dünya Paylaşımlarının merkezi olma yolunda...

fantaziyse..bir gandalfa bakın bir gede ..tolkiende kim leguin varken? leguinin adını ağzıma alırken bile heyecanlanıyorum
  18. Caldaria'nın Krallarını Değerlendirelim...

amaan hepsi bir isyana bakıyor
  19. Moral & Disiplin & Yiyecek sorunu

e mantıklı şimdi ama. ölümden daha az korkar morali yüksek olur kalabalıkken
  20. Hayirli olsun herkese! 22 Agustos'da Internete gule gule

allegro..merak ediyorum.. neden konuşuyorsun
Back
Top Bottom