Search results

 1. Simurg_TR

  Savaş Alanında Sancak Gösterme

  Merhaba; Ne yazık ki şu anda savaş alanında bayraklarımızı gösteren güncel bir mod yok.
  Normalde bunun taleworld'ün oyunun kendi içeriğinde getirmesi lazım. Kararı tamamen oyunculara bırakması lazım ayarlar kısmında. Kullanmak isteyen kullanacak, diğerleri kapatacak. Oyunun içinde her yere sancak koymuşlar, savaş alanında yok. Bunu mod ile yapmak hep böyle güçlükler ortaya çıkartıyor. Sürekli gelen güncellemeler ile modlarda bozuluyor. Savaş atmosferini çok iyi yansıtıyordu çalışmayınca üzüldüm :/ belki alternatif mod kullanan vardır ya da çalıştırmayı başarabilen
 2. Simurg_TR

  Savaş Alanında Sancak Gösterme

  Merhaba arkadaşlar, Savaş alanında kendi sancağımız gösterebildiğimiz modlar vardı bunlar Bear My Banner , BannerPeasants adında iki farklı moddu. Oyunun son sürümünde bu modlar çalışmıyor, ne yaptımsa olmadı. Normalde bu özelliğin oyunun kendi içinde gelmesi lazım ancak taleworlds yine...
 3. Simurg_TR

  Resolved Ara sahne yükleme yavaşlığı bir sonraki update için söylüyorum. [Oyun sürümüm 1.1.2]

  Yükleme ekranı olayı çok kötü. Bethesda'nın yaptığı hatayı yapmışlar. Her kapı açıldığında load ekranı, bir dialoga girerken load ekranı, sürekli her şeye load ekranı koyulması gereksiz yük bindiriyor. Son gelen 1.1.0 güncellemesi ile benim oyunum donmaya başladı, savaş alanında 60-70 fps alıyor iken anlamsız bir şekilde fps donması yaşıyorum şuan ve bu fps donmasından sonra tüm savaş boyunca 30-40 fps arası ve 4-5 saniye süren peş peşe donmalar yaşıyorum. Onun öncesinde oyunumda gram donma yoktu, savaş alanı 150-200 kişilik ordularda bile donma yaşamıyordum şuan gelen 1.1.0 ve hotfix ile 70-60 kişilik savaş alanlarında fps drop yiyorum.

  Bu güncellemeden önce oyunum hiç crash vermezdi şimdi 2-3 defa crash yemeye başladım.
 4. Simurg_TR

  Need More Info Northern Slaven Leather Armor Graphics Bug [Female Character]

  Hello everyone, Game Version: 1.0.0 Armor Name: Northern Slaven Leather [Body Armor] Only female characters have this bug Screenshots:
 5. Simurg_TR

  [Öneri] Silah ve Zırhlar Yıpransın

  Bir şeylere önem kazandırmak için oyundan soğutmak doğru bir hareket olmaz. Bannerlord savaşların sıklıkla yaşandığı bir oyun, her savaş öncesi silah bakımı yapıp yada silah bakımsızlığı yüzünden savaşta etkisiz kalmak başlarda "gerçekten gerçekçi ve eğlenceli" dedirtip sonraları "sıktı artık ama ya, bakım bakım bakım , bıktırdı" noktasına getirir bence
  Silahlar dakika başı yıpransın demiyorum ki atıyorum 40 savaşta kullanınca %10 yıpransın gibi kademe kademe. Ben sıkılmam açıkcası, oyunu daha da akıcı ve bir amaç ile oynamaya sebep verir. Demircilik özelliğinin önemini artırmak lazım, sadece silah oluşturmak için var olacaksa kimse kullanmaz emin ol. Kimse demir cevheri al, odundan kömür yap sonra yorul, dinlen ve sonuç dandik kılıç çıkınca sıktı artık diyecektir. Param var ne diye zaman harcıyorum ki deyip hazır item alır.
 6. Simurg_TR

  Bannerlord Merdiven Bug

  Kuşatmada ben sadece koç başı yapıyorum, 1 tane kule inşa ediyorum bütün orduda zayıf olanları kale okçularının menzilinden uzak bir yere konumlandırıyorum, daha sonra ana kapı kırılınca hepsine beni takip et deyip kaleye giriyorum. Diğer türlü ordunun büyük bir kısmı telef oluyor, buglandıkları için.
 7. Simurg_TR

  Koltuklanmış kargı vuruşu

  Hocam Yetmiyorda.. Warband'da ki kadar kolay değil.. en rahatı cirit abi şuan.. kargı vuruşu bütün açıları denedim bütün kargıları denedim bütün piyadeleri süvarileri denedim ancak kargı hasar vurmuyor.. sanırım kargının koltuklanınca hasar vurması gerektiğini kodlamamışlar.. :grin: kargıyı geçtim ben 60k lık zırhımla çapulcuların attığı taşlardan dolayı bayıldım meteor atıyorlar sanki şerefsizler.. her biri 4 - 5 vuruyor taşların zırhın koruyamadığı.. hadi zırhta bi okadar tutsa.. (ki fazlasını tutuyor) 8-10 hasar demek.. o biz ne demeye binlerde altın verip en iyisinden alıyoruz okları kılıçları.. alalım taş basalım gitsin.. 60k zırh giyen adamı dahi kolayca bayıltacaksak.. ya bu 60k lık zırhın koruması hiç yoksa +35 be insafsızlar.. Kalkanları Saymıyorum bile.. kalkan çekiyom yinede taş suratıma çarpıyor.. hitbox'u unutmuşlar sanırım kalkanın taşlara karşı.. :grin:

  Nasıl vurmuyor? Ben koltuklanmış kargı vuruşu ile 480 damage vurdum. İsabet ettirememişsin demek ki ya da yeteri kadar atın hızlanmamış demektir. Kalkan savunma konusunda ise kalkanı doğru yerde tutman lazım, yani sadece sağ tuşa basıp korusun beni olayı yok, saldırı ne taraftan geliyor o tarafa çevirmen lazım kalkanı. Yukarıdan geliyorsa yukarı doğru tutman lazım vs.
 8. Simurg_TR

  [Öneri] Silah ve Zırhlar Yıpransın

  Demircilik mekaniği ni ucundan da olsa dokundurtan bir özellik olurdu. Bence eklenmeli.

  Aynen demircilik şuan boşuna yer kaplıyor oyunda. Bir tane göreve rastlamadım demircilik ile ilgili. Performans sorunlarını giderdikten sonra içerik olarak eklenmeli bu özellik diye düşünüyorum. Hali hazırda var ise bu özellik aktif edilmeli diye düşünüyorum.
 9. Simurg_TR

  [Öneri] Silah ve Zırhlar Yıpransın

  Arkadaşın dediği gibi biraz baş ağrısı olur MB'ye pek uymaz bence.
  Neden baş ağrısı olsun ki oyunda bir süre sonra zırh ve silah bakımından sağlam gelişmiş oluyorsun ve en ondan sonra en gelişmiş ordu bile sana çapulcu sürüsü gibi geliyor. Silahın ve zırhın yıpranırsa daha dikkatli olursun, demirciliğin önemi artar. Şuan eminim kimse demircilik için uğraşmıyor çünkü bir faydası yok. Parası neyse gidip oluşturulmuş hazır itemı alırım daha iyi diyordur. Demirciliği etkin kılabilmek için silah ve zırhların belli bir süre kullanımdan sonra yıpranması lazım. Tamir ettirdikçe de zırhların değeri düşsün, iyi bir demirciğe tamir ettirilmediği zaman silahın özellikleri azalsın vs. Çok yapılabilir bir şey ve oyunun akışına etki edecek bir durum.

  Sılah ve zırhlar yıpranmaz ise demirciliğin hiçbir önemi kalmıyor açıkcası. Sadece silah oluşturmak için var ise kimse uğraşmaz şuan ki haliyle, paran var ise gidersin hazır oluşturulmuşu alırsın. Ama demircilik önem arz eder, silah ve zırhlar yıpranırsa oyuncu daha dikkatli oynar ve her savaşa girmez silah ve zırhım yıpranacak diye. Böylelikle parayı da harcayacak bir yer bulmuş olursun.

  Bu duruma bağlı olarak ana ve yan görevlerde eklenebilir, oyuncu bu görevleri yaparak silah ve zırh tamiri konusunda özellik kazanabilir. Çok farklı şekillerde görev ağı bile kurulabilir sırf bu özellik için. Ucu açık bir şey
 10. Simurg_TR

  [Öneri] Silah ve Zırhlar Yıpransın

  Merhaba, Oyunda hali hazırda var mı bilmiyorum ama üzerimizde ki silah ve zırhlar bir süre sonra yıpransın, tamir etmek gereksin. Bunu demirciliği bağlayabilirler ya da şehirlerde ki demircilere parasıyla tamir ettirilebilir.
 11. Simurg_TR

  [Öneri]Tefeci NPC Eklenmesi

  Merhaba, Bir önerim var ilerleyen zamanlarda oyuna tefeci npc'leri eklenebilir. Oyuncular bu tefecilerden borç alabilir, buna bağlı ana ve yan görevler eklenebilir. Bu oyuna çeşitlilik katacaktır diye düşünüyorum.
 12. Simurg_TR

  Kale Üretimi

  Kale'de ki inşaatları yapman lazım ve kalenin hazinesine altın bırakman lazım. Rezerv kısmında en az 8k altın bırakman lazım. İnşaat edeceğin binaların getirilerine bakman lazım. En alt kısımda sürekli, günlük inşa edilen binalar var onlardan hangisinin öncellikli olduğunu belirlemen lazım.
 13. Simurg_TR

  Bulduğum bir kaç bug..

  İlk bahsettiğin hata ile ilgili ben bir konu açmıştım. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş daha yazdı konuya. Bkz: https://forums.taleworlds.com/index...irlerinde-ki-arenalarda-grafik-hatası.410112/

  1-3.Sorunlarında olayı ben sadece katır ve yük beygiri atlarda benzer sorunu yaşadım. Diğer at türlerinde bu sorun yoktu bende.
 14. Simurg_TR

  SAVELER GG e1.0.10///// EDİT 22.10 \\\\İTİBARIYLA SAVELER DÜZELTİLDİ

  Bende de durum aynı. Bak binbir zahmet ile 50 impartorluk lejyoneri yaptım giderse oyunu bir süre oynamayı bırakırım
 15. Simurg_TR

  Niye Kimse Oyunu Övmüyor

  8 yıl oyuncular bekledi. Erken erişim dendi eyvallah ettik. Oyun çıktı, buglar, optimizasyon, içerik sıkıntısıyla çıktı. Her oyunda ilk çıktığında performans sorunları, buglar olur ancak bannerlord'da çok var, aşırı var. Düzeltmek için çalışıyorlar ancak böyle çıkmamalıydı oyun. Paradox gibi oyunu boş çıkartıp 2 yılda içini dolduracaklarsa insanlar ağır eleşitrmekte haklılar. Oyunun başında erkek kardeşlerimiz vardı onlar yok ortada, görevde yok onlar ile ilgili. Ana senaryo bile eksik, buglu, hatalı durumda.
 16. Simurg_TR

  Krallık Başkenti - Paralı Asker Klanları - Sohbet Penceresi Sıfırlanma Süresi

  Haydutları epey geliştirebilirlerdi çokta güzel olurdu gerçekten. Haydutlar benim yerleşimlerimin etrafında dolanmasınlar ben onlara haraç vermeyi kabul ederim :smile:) Üstüne para verip düşman krallığın köylülerinin üzerine salma fikri de çok cazip geldi... Bakalım tam sürümde olacak mı bu özellikler..
  Bunlar olacak denmişti, krallıkların ekonomilerin vs zayıflatmak için haydut tutabilecektik ya da kendimiz haydut kılığına girip saldırabilecektik ama bunların tam sürümde de gelmeyeceğini şimdiden söyleyebilirim.
 17. Simurg_TR

  Casus Partisi Görevi

  Bende ilk başta problem yoktu bu görevde. Şuanda hiç kimse tarife uymuyor. Saçı ve sakalı olan tek adam var, onunda yüzünde dövmesi var. Onla düolla yapınca da görev başarısız oluyor.
  Keli öldür hep. Ben bu görevden 4 tane yaptım ve hepside kel adamı öldürünce başarılı oldu. Kel birisi var ise git öldür, iki tane var ise ikisinden birisidir kesin bilgidir.
 18. Simurg_TR

  Bannerlord Tam Sürümünde Eklenmesini İstediğiniz Özellikler

  Size kısa bir sorum var, sor; boşver :ROFLMAO:

  Şaka bir yana madde madde uzun uzun yazmak istiyorum.
  1. Görev çeşitliliği. Umarsızca farklı görev atsınlar üstümüze, çok görev olsun.
  2. Random eventlerin gelmesi lazım, haritada dolaşırken bir anda bir köylü grubu gelip bizden yardım istesin, şehirde dolaşır iken bir anda saldırı yiyelim.
  3. Suikast düzenleme olayı gelmeli.
  4. Kamp kurma olayı kesinlikle geri gelmeli. Neden kaldırdılar ki var olan bir özelliği.
  5. Askerlerimiz yaralandığında onlar için ilk yardım malzemeleri bulmamız gereksin, bunların tedariğini yapmamız gereksin. Bununla bağlantılı ana ve yan görevler eklensin.
  6. İlla bizim gidip bir lorda yardım etmemiz gerekmesin bazende bir lort gelsin bizden yardım istesin.
  7. Ulak gönderme olayı gelsin, haritanın sonunda ki adam ile konuşmak için gitmeyelim.
  8. Kral olduğumuzda ya da yönetici, lord olduğumuzda şehrimizde, kalemizde günlük halk sorunlarıyla ilgilenelim. İlgilenmediğimiz takdirde halk isyan etsin, ordu kursun.
  9. Yerel halk bölgede ki haydutları temizlemek için kendi ordusunu kurmalı, eğer biz ilgilenmediysek.
  10. Casus belli dediğimiz savaş sebebi olayını getirmeleri lazım. Bir toprak üzerinde hak iddia edip, onun şartlarını sağlamak için nüfus toplamalı, rüşvet vermeli, suikast düzenlemeli gibi daha detaylı siyasi eylemler gelmeli.
  11. Yoldaşlarımızın aile edinebilmesi gerekli. Bundan dolayı arasıra sorun çıkartmalı ya da buna bağlı yan görevler gelmeli.
  12. Yoldaşlarımız bize ihanet edip, başka bir lordun hizmetine girebilir. İsteklerini yerine getirmez isek
  Listeyi daha da uzatabilirim aslında ama bunların çoğunun gelmeyeceğini biliyorum.
 19. Simurg_TR

  Casus Partisi Görevi

  Bizde bunun değişmesini istiyoruz. Oyun atmosferine uygun iyi görevler ile yapımın kalitesi ve eğlencesi artacaktır.

  Kan davası görevi vardı, yaptım. Aynı köyde bir daha kan davası görevi çıktı bu sefer ilk kan davası görev veren köye gönderdi. Sonuç iki köyün eşrafı ile ilişki -10 :grin: Bunların kan davası bitmedi miydi? neden aynı köy ve aynı kişiler bana yine kan davası görevi veriyor. Loop yapıyor oyun sürekli aynı görevler, aynı kişiler bruh yeter da deyip salıyorsun bir süre sonra
 20. Simurg_TR

  Krallık Başkenti - Paralı Asker Klanları - Sohbet Penceresi Sıfırlanma Süresi

  Daha önce ki açıklamalarında şey diyorlardı haydut vs kiralayıp, diğer krallıkların ekonomisini bozabilecektik bunlarınhiçbiri yok. Tamamen boş çıkmış oyun, paradox kafasında erken erişim şuanda 9 yılın sonunda dolu dolu görmek istiyor insan oyunu ama çok bariz,basit hatalar bile göze batıyor şuan
Top Bottom