Search results

 1. Oyuna yağmur eklenecek mi?

  Singleplayerde yağmura hiç rastlamadım
 2. Bannerlord skandalı

  Çünkü oyunda gece gündüz diye bir şey yok. Oyunda dinamik akış olmadığını söyledi Bloc. Zaten oyunda sefer haritasında zamanı hızlandırıp gökyüzüne bakarsanız dinamik bir akışın olmayıp, gökyüzü fotoğraflarının değiştiğini gorebilirsin. Ayrıca, yine oyun desteklemediği için yerleşim yerinin içindeyken zamanın dinamik olarak degismesinin imkani olmadigi da soylendi. Kac yillik gta sa da bile olan ozellik bu oyunda yok anlayacağın
  Dinamik ışıklandırma pek yok bu oyunda, bence çok gerekli bir şey değil eksikliğini genelde sadece iç mekanlarda hissettiriyor
 3. Bannerlord skandalı

  Tepkiler biraz gereğinden fazla olmuş gibime geldi. Yaptıkları işi asla küçümsemiyorum ve oyunu eksik, kusurlu da olsa başarılı buluyorum. Söyleyip yapmadıkları, yapıp bozdukları zibilyon tane şey var bu da doğru. Mesela bir video vardı; şehir içinde gece ve gündüz döngüsünü gösteriyordu. Madem o kadarını yaptınız, şehir içindeyken bile zaman geçse ya artık? Şehrin içinde neden zaman ilerlemiyor. yapın şunu 24 dakikalık gün şeklinde hiç olmadı. her dakika oyunda bir saat geçsin. Zaten oyunda gündüz 18, gece 6 saat sürüyor. 18 dakika aydınlık hepimize yeterdi. At boyutları konusunda olumsuz düşünmüyordum ama hepiniz haklısınız.
  Oyunu sonda övdüğüm bir kısım vardı koymayı unutmuşum, onun haricinde haklısınız biraz gereğinden fazla tepki vermiş olabilirim
 4. Bannerlord skandalı

  şöyle bir podcast hazırladım. Biraz gereksiz bir video ama podcasti çektiğim sırada rage modum açıktı ben de bu videoyu hazırladım :D bilmiyorum izleyen olur mu olmasa da önemli değil önemsiz bir video zaten.
 5. Kanın mavimsi görünmesi

  Oyunda bazı saatler hariç (öğlen vakti gibi lakin öğlen vakti oyundaki en iyi grafiğin olduğu vakittir.) Çoğu zaman kan mavimsi bir yansımaya sahip oluyor. Tw ne düşünüyordu bunu hazırlarken bilmiyorum acaba gökyüzü mavi diye mi ?? hic mi kan görmediniz be arkadaş Bu arada karakterlerin üstüne...
 6. oyunu guzelleştirecek level atlatıcak guncelleme fikri

  gecen gece game of thrones izlıyordum ve birden aklıma mount and blade geldi dizi de orduların savasta sancak tutan atlı birlikleri var dedim neden bizim oyunumuzda olmasın . Buyuk şehirlerden ordu toplarken clan seviyemız belli bir seviye yı geçtıkten sonra satın almamız cok güzel bi ayrınti olur bence . Ayrıca aynı şey savaş davullarında da olması cok güzel olur kalabalık bir orduyla giderken ordu senkronize bir biçimde ayaklarını yere vurarak ses cikarması savaş davullarıyla birlikte bizi atmosfere sokar .Oyunda donanmamız da olsa denize komşu olan kaleleri şehirleri gemilerde kuşatmak dilersek korsan olup kaçakçılık yapma bunlar oyunumuzu zenginleştirecek güzel detaylar geri dönüşünüzü dört gozle bekliyorum iyi çalısmalar
  Cok güzel bir şey bu ama sanmıyorum tw nin bunu yapacağını
 7. Oyunu 2. oynayışım ve eleştirilerim

  Kalkanla ve kılıcın hilt kısmıyla vurmak + chain attacklar bence güzel yenilikler. Onun dışında aslında oyunun dövüş sistemine derinlik katan detaylar da var.

  Basılı tutarak vurduğunda daha güçlü ama daha yavaş vurup, direkt vurduğunda hızlı ama daha güçsüz vurman.
  Guardı basılı tutarak bekleyerek karşı taraftaki saldırıyı savunursan sana karşı bir yararı olmuyor fakat anlık guard yaparsan hem sana karşı saldırı animasyonu starter'ı veriyor hem de karşı tarafın saldırısını savuşturuyorsun gibi gibi
  Ben bu basılı tutma olayını psikolojik sanıyordum :grin:
 8. Atların ve develerin boyutları neden olması gerekenden daha küçük?

  @Dejan
  Bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir misin acaba? Mümkün müdür 2017 modellerine/animasyonlarına/renklerine geri dönüş?
  Can you say anything about this perhaps or could you ask developers about this? Is it possible to return back to 2017 horse models/animations/colors?
  Taleworlds eski modelleri ses dosyalarını vs yeni ekledik diye güncelleme yaptıkları için merak etme önümüzdeki aylarda falan yeni atlar ekledik diye eski atları getirecekler.
 9. Oyun Downgrade Yapılmaya Devam Mı Ediliyor?

  Oyuna uzun süreden sonra tekrardan girdiğimde sefer haritasındaki ağaçların ve ışıklandırmanın değiştiğini gördüm ama sanki eskiden daha iyi gibiydi. Ayrıca çok gereksiz sis varmış gibime geldi, yaz ayından dolayı mı diye düşünerek 1 ay bekledim fakat hiçbir şey değişmedi, düşünceleriniz neler?


  Bune ya aksam aksam gene moralim bozuldu, oyun hakkında bilgi edindikçe oyuna ilgim azalıyor.

  Her neyse, renkler değişmiş ve sis değişmiş gibi geldi bana sis olayı bence güzel ama renkler soluklaşmış eskisi gibi yapmalılar diyeceğim ama öncelikleri değildir şimdi.
 10. Bannerlord'a ne oldu?

  İşin daha önemli tarafı gelecek gelmeyecek olması değil ne zaman geleceği? Hatta biz görecekmiyiz? Bu seslendirme önceliklerin neresinde?
  Önceliklerinde olmadığından emin olabiliriz ?
 11. Sürdürülebilirlik Amaçlı Bazı Ufak Tavsiyeler

  Benim umudum var çünkü forumda gördüğüm bazı şeyler sonradan oyuna geldi. Mesela kaçan askerlerin yanına gidip saldırırsan en arkada kalanlar kaçarken aynı anda sana kılıç sallıyorlar, bunu forumdakiler istemişti. Veya daha evvel eski hesabımla buraya "eşimi oyunda hiç göremiyorum , ne kalede ne şehirde ne köyde , mümkünse yoldaşlar gibi eşimizle de bir yere girince takılabilelim" demiştim ve yapmışlar. Köye girdiğimde eş , çocuk yoldaş ne varsa köy içinde rastgele takılıyorlar ,bu rp yaparken hoş oluyor. Kalede de diğer lordlar gibi aile üyelerimizi görebiliyorum.

  ++ olarak dün fark ettim , her şehirde istiona'nın evi gibi evler var sanırım , bu çete liderlerinin evleri falan olacak galiba , bizi güzel yenilikler bekliyor olabilir. Uğraşıyorlar da buglar hatalar yüzünden maalesef çalışanlar da bıkmıştır iyice. Kolay gelsin ne diyim.
  Ya anlattıkların iyi güzel ama 1 yıldan fazla süre oldu bence getirdikleri özellikler sayıca yetersiz. Oyun max 1 seneye tam sürüme çıkacak en fazla ne yapabilirler diye düşünüyorum. Hani umuyorum arka planda yaptıkları ama duyurmadikları şeyler vardır. O da yoksa bu oyun daha fazla gelisecegini sanmam.
 12. Bannerlord'a ne oldu?

  Banner ve seslendirme olacak oyunda, şuanda bile zaten seslendirmeye sahip karakter var oyunda. Bütün karakterlerde olmayacak seslendirme
  İlk defa oyunda seslendirme olduğunu duydum. Hatta mod çıkardılar seslendirme diye, o yüzden öyle dedim yani... o zaman ses ekleyecekler bak bunu duyduğum iyi oldu.
 13. Bannerlord downgrade

  Doğru. Ama onlar düşünmüyorsa biz düşünelim; Bir animasyon ile oyuna seviye atlatmak resmen.. Yakında yeni tavuk modellemesi ve ek olarak horoz modeli eklerler.
  O tavuk modelini de geçmiş yıllardaki prototipden alıp yeni modelledik diye gösterirler yapmadıkları şey değil
 14. Bannerlord downgrade

  Yaptılar zaten sonradan kaldırdılar
  yok hayır animasyon olayını diyorum(düzelttim şimdi), taleworlds "askerlerin korktuğunu belli etmek için etrafındaki düşmanına bakıp yüz ifadesi" yapması gibi rdr2 seviyesinde bir detayı oyuna bırak eklemeyi düşünmez bile gülerler geçerler bu yazılarımıza.
 15. Taleworlds forumdaki postları okuyor mu?

  Boşa mı yazıyoruz tüm yazdıklarımızı, burası bir ağlama forumundan ibaret falan mı yoksa??
 16. Bannerlord downgrade

  İnsanların en çok canını sıkan da o . O eski gameplay lerdeki ruh ve oyun yapısı yok
  aynen oyundaki güneşin renkleri daha doğal ve gerçekçiymiş bence, gölgeler falan da daha iyi duruyor savaş atmosferi zaten daha iyiymiş.
 17. Bannerlord downgrade

  Hayır. Adamlar oyun çıkmadan önce küçük köyleri geliştirilip şehir yapabileceksiniz demişlerdi. Ancak oyunda çok fazla şehir olması ve köylerin gelişmesi farklı sorunlara yol açıyor diye bunu yapmadılar. Diğer bazı şeylerin de kötü sonuçlandığı için oyundan çıkardılar.


  Küçük kardeşim demişti ki "Bu nasıl savaştan kaçmak? Elinde kılıç kalkan ile arkasına bile bakmadan koşuyorlar" ve aslinda kardeşim haklı. Dönüp tekrar savaşmayacaksa hızlanmak için elindeki tüm silahları yere atıp canı pahasına kaçması lazım. Kaçarken bir iki kafasını çevirip en yakınındaki npc'ye veya en yakındaki kişi biz isek bize bakmalı(yüzündeki korku belli olsa ne güzel olurdu). Bu animasyon değişikliği oyuna büyük hava katar.
  :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
  Sence taleworlds öyle bir şey yapar mı? ben sana söyliyim taleworldsun öyle bir animasyonla uğraşma olasılığı %10 falan.
 18. Artık diyalog gelsin yahu!

  Şu videoyu gördükçe üzülüyorum. İnsan bir oyunun 5 yıl önceki halini daha çok beğenir mi arkadaş? Şu savaş atmosferine, renk paletine bakın. Üstelik o kadar kale aldım bu kadar dolu ve eğlenceli kuşatma sahnesi yaşamadım. Kuşatma aletleri süs olsun diye konulmuş, denk gelirse 2-3 kişiyi öldüren aletler. Kuşatan birliğe emir vermeye gelmiyor yapay zeka kafayı yiyip bir araya yığılıyorlar(Belki düzelmiştir). Kimse kapılara saldırmadığı için taşlar oldukça gereksiz, murder hole gibi bir olay zaten yok. Kuşatmaların genel akışı 2 merdivende sıkışmış onlarca adamı tek tek kılıçtan geçirmekten ibaret. Videodaki yorumları yeniden eskiye sıralarsanız ne demek istediğimi daha net anlarsınız.
  İnsanların oyundaki downgrade'yi fark etmesi içimin yağlarını eritiyor açıkçası. Ama taleworlds'un öncelikleri var bunu da bilmek lazım.
 19. Bannerlord'a ne oldu?

  Geçen eski bannerlord videolarına baktım oyundaki ortam beni kendine çok daha fazla çekiyor, oyun şimdikinden biraz daha sade ama yapmacık değil. Böyle düşünmeme neden olan şeyleri size sayacağım şimdi, Bir kere grafikler çok değişmiş. Tahminimce oyun motoruna global illimunation özelliğini...
Top Bottom