Search results

 1. B Medieval Medieval Conquests

  i've just seen that this mod lets you make roman empire great again, i'm in *****
 2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  link var mi? :fruity:
  sizin bi custom server işi vardı n'oldu o iş?
 3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu


  Calradia tarihini merak edenler için harika bir youtuberımız var artık!!

  bu incel mi bizim youtuberımız? turkish player daha iyi o konuda :grin:
 4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Gandalf silmiş hesabı, Emre Danacı diye For Honorcu bir eleman vardı o da gitmiş sanırım, tek tanıdığım Royalus kalmış o da hala mod soruyor reis. Bloc da Tr forumdan çekilmiş galiba, olsun mod çıkarmaya devam etsin de.. Zamanında hesabı silerek iyi etmişim, M&B tr forumu ölmüş tamamen
 5. yerleşim olayları

  1.7.2 güncellemesi ile gelen bişey mi bu?normalde böyle bişey hiç hatırlamıyorum ben.daha önce böyle bi ekran hiç görmedim yani :smile:
  evet
 6. yerleşim olayları

  https://imgyukle.com/i/EvdoW8 şuraya smithing skill için de bişi ekleyin. smithing main oynayanlar için çok önemli. teşekkürler
 7. Settlement Actions

  https://imgyukle.com/i/EvdoW8 add black smith option there, companions who have smithing skills are essential for smithing main players. thanks.
 8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  27 gb update yapıyor, n'oldu ya? beta falan da indirmedim ben
 9. TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Uzun bir süre keyifle oynadığım için gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; ne haritalardan yana bir sıkıntı yaşadım, ne de rol pasına ihtiyaç duydum. Rol yapabilen oyuncu zaten pas gelse de gelmese de rolünü yapar, ayrı bir mesele bu.
  Üç senaryado ben de yer aldım ve son iki senaryoda ilk günler açılış saatinden kapanışa kadar oynasam da harita ve rol basitliğinden oyunu bıraktım, çoğu kişi de bu nedenle bıraktı. Olay senin ihtiyaç duyup durmaman değil, yönetici ekibin kabul ettiği oyuncu kitlesinin (Low rp yapan saçma sapan elemanların kabul edildiğini gerek yönetici ekip, gerek sen, gerekse de ben biliyorum.) duyup duymaması. Eğer iyi rol yapamayan oyuncular sunucuya kabul ediliyorsa senaryoyu da o topluluğa göre şekillendirmek yönetici ekibin sorumluluğu. Bu bir kenara, PK ölmüşken oyunculara istedikleri itemleri vermemek, istediği rolleri yapmalarına engel olmak ciddi bir öngörüsüzlük. Kaç sunucu / senaryodur sıradan insan rolü yapıyoruz ve Warband'in sunduğu rol imkanı kısıtlı, bir süre rol yapan birinin bunu tüketmemesi mümkün değil. Eskiden tutan ve oynanan HRPG senaryolarını denemektense farklı bir şeyler deneyerek oyuncuları sunucuda tutmayı başarabilirlerdi ki bunu bir sefere olsa da Nordların Asrad'a saldırma eventiyle denediler. Onda da Nordları zırhlarla kuşatıp şehirliyi çıplak bırakarak "gayet" tarafsız ve oyuncuların keyfini göz önünde tutan yöneticiler olduklarını gösterdiler.
  Lümpenden hallice tipler uyum sağlayabilsin diye bayağı sistemlerle mi sunucuyu yürütseydi? Kimse kusura bakmasın, kitle sunulanı değerlendirebilecek kapasitede değilse bu sözde "başarısızlık" yöneticilerden dolayı değil oyuncuların seviyesinin düşüklüğündendir.
  Sunulan gerçekten iyi mi ki bunu kitleye mal ediyorsun? Oyuncu kitlesi genel anlamda berbattı, tamam kabul ediyorum ancak eğer bu berbat adamların başvurularını kabul ediyor ve sunucunda barındırıyorsan o kitleye göre senaryoyu yönlendirmen gerekir. Sanat-sanat, sanat-toplum gibi saçma sapan bir benzeşme yapmayacağım ama durum az çok o.
  Ayrıca rol yapma sunucusuyla meydan savaşı sunucusunu kıyaslamak da çok mantıklıymış.
  Meydan savaşı ile rol yapma sunucusunu kıyaslamadım, başarısız ve hevessiz bir ekibin yöneticisinin başarılı bir sunucu yönetimi olan admine öneri vermesinin absürtlüğünden bahsettim. :roll:
  Önerim sunucusuna değil, Rusty'nin kendisine. Ayrıca Sadecepiyade kurulmadan önce, kurulurken ve sonrasında hep Rusty ile iletişim halindeydik. Birbirimizin fikrine değer verdiğimiz için onun benim sunucuma, benim onun sunucusuna elbette katkılarimiz oldu.
  Az çok arkadaş olduğunuzun ve birbirinizi desteklediğinizin farkındayım. Forumda dolaşırken sunucunu kapatır kapatmaz başka bir sunucu konusunun altına böyle bir tavsiyede bulunduğunu görünce bir tık seni tetiklemek, bir tık da suncuyu gömmek ve biraz da yazdığının absürtlüğünü vurgulamak için o iletiyi attım. Eski sevgilisinden ayrılıp eski sevgilisiyle birlikte olan herkesi manasız bir biçimde uyaran ergen gibi koşarak bunu yazmak sence de biraz absürtd değil mi?
  Kendi sunucularim ile ilgili fikirlerine de şu şekilde cevap vereyim; ben zaten iki haftadır sunucunun başında değilim, yönetimi başka birisine devrettim ve sadece kısa süreli olarak sunucuda bulundum. Bu işe hevesli bir şekilde başladım ama karşılık bulamadım,bunu reddetmiyorum, yine de ben kendi hevessizliğime rağmen her yeni projeye başkasının keyfi için başladım.
  Sunucunun kısa sürede kapanmasının nedeni de bu. Oyuncuların ilgisizliği değil, sunucuyu yönetimin ilgisizliği ve beceriksizliği yüzünden oyuncu sayısı azalmışken üstelik şaka gibi sunucuda en çok aktif oyuncuların listesini paylaşmanız tamamen saçmalık. Sunucunun oyuncu sayısının kısa sürede bu kadar azalmasının nedeninin "siz olduğunu bilmeniz" ama yine de hiçbir değişiklik yapmadan diretmeniz ise oyuncu topluluğuna verdiğiniz değeri gösteriyor. Siz kendi kitlenize yeteri kadar değer vermiyorken kitlenizden "sağduyu" bekleyemezsiniz.
  Şunu da belirtmek isterim ki, insanların kâr amacı gutmeden sırf topluluktaki oyuncuların keyfi için açtığı sunuculara karşı yorum yaparken birazcık sağduyulu olun. Sadecepiyade sizin için sıradan bir sunucuyken Rusty için maddi ve manevi açıdan bir masraf. Bu zorlukları, sırf başka oyuncuların keyif aldığını görmek için yapıyor ama yine de eleştiriliyor, toxic oyuncularla muhattap oluyor ve bazen de küfür yiyor. Bu her sunucu sahibinin başına gelen bir durum.

  Duyarlı oyuncular keşke bu tarz fikir ve görüşlerini biz rahatsız olduğunuz eksik gördüğünüz şeyleri lütfen öneri şeklinde belirtin diye bir yerlerimizi yırtarken belirtseler de, sunucu kapanınca zaten şöyleydi böyleydi diyebilmek için fikirlerini kendilerine saklamasalar ve topluluğa birazcık katkıda bulunmuş olsalar.
  Sunucuyu açarken bunu göze almıyor musunuz zaten? Sunucu açtığınızda karşılanması neredeyse mümkün olmayan beklentilerle oyuncular sunucuya giriyor. Ya bir şekilde memnun ediyorsunzu ya da memnun edemediğiniz için küfür yiyorsunuz. Bu nedenle sağduyulu olmamı / olmamızı bekleyebilirsin ama skankhunt42luk yapmak varken neden tam anlamıyla yapıcı bir eleştiri getireyim ki? Ben getiririm, getirdim de ancak dinlendi mi? Oyuncuların haritadan şikayeti olunca "Pk oyuncusunu tatmin etmek mümkün değil" deniyor. En basit eleştiride böyle bir yorum gelirse başka konularda eleştiri getirmek için oyuncuların hevesi kalır mı sence?
  Bakın yanlış anlaşılmasın, getirilen scriptler ve verilen emeği ciddi anlamda takdir ediyorum fakat bazı şeylere bu kadar emek verip en basit şeylerde ihmalkar davranmak oyuncu topluluğundan önce o scriptleri yazana saygısızlık. "Saygısızlık olmasın o zaman 'Script, harita, host desteği sağlarım' dedim, neden yapmıyorsun?" gibi bir cevap gelebilir, eh ne benim o kadar zamanım ne de hevesim var. Hevesim yokken sunucu açıyorsam (Birileri istiyor diye mesela) yakın zamanda bu sunucuyu kapatacağımı öngerebilmek çok da zor olmasa gerek, değil mi? Sonuç böyleyken de oyuncu topluluğunu suçlayamam değil mi? :???:
 10. TR_SadecePiyade [KAPALI]

  sonuna kadar destekçinim.
  Girdiği her işe hevessiz bir şekilde girip harita, rol paslama vb. oturtamadığı için sunucudaki oyuncu sayısı azalınca kendi kitlesine isyan eden ve kitleyi suçlayan bir yöneticinin, güzel bir şekilde oturmuş bir sistemi olan kaliteli bir suncuyua tavsiye vermesi ne kadar mantıklı değil mi :fruity:
 11. Open Letter to Taleworlds - Mod Custom Servers

  Since Taleworlds isn't able to fulfill its own community's requests, they can't make us wait for custom servers for pointless micro transaction system or any other thing. I mean they can't satisfy us by simple features, why wouldn't they rather give this chance to modding community and focus on singeplayer? It is not rocket physic, modding team is providing requests of community way better than Tw. E.g. Bannerlord Online. Bannerlord Online team is about to add well prepared clan system while Taleworlds is asleep. I really don't get the point, can't they just add the custom servers and leave multiplayer as it is. While they are focusing on singleplayer, some of the custom server owners will balance the game accordingly players, and when Taleworlds finished improving singleplayer, they could easily implement balance issues and maps made by community. After Brytenwalda's release, they took it and made a new dlc. Why not same / similar thing again? If you have to take community's stuffs to satisfy your own base community, then just do it. I just want to play the game without balancing issues or goddamn high ping.
 12. Gelecek Planları

  AAA oyun fiyatına satılan oyun AAA oyunlar ile karşılaştırılır.
  Güzel kardeşim RPG etiketi altına ismini yazıyorsan bu oyunlarla karşılaştırılırsın.
  Yo fiyatları yakın veya türleri aynı diye oyunlar birbiriyle karşılaştırılmaz. 50 dolar 2020 yılı için de tam anlamıyla AAA fiyatı da değil zaten. Bunu bir kenara bırakalım, milyonlarca saçmış ve gelmiş geçmiş en iyi on oyun listesinde her zaman yer bulan Witcher ile Bannerlord'u karşılaştırmak kadar saçma ve manasız bir şey yok. Açık dünya oyunu olan Gta 5 ile Witcher 3'ü alıp karşılaştıralım o zaman, Witcher 3 ne kadar başarısız bir oyun di mi :roll:
  Analoji yapacaksanız adil örnek verin arkadaşlar, action rpg oyununu alıp sandbox rpg ile karşılaştırmayın. Ha ben muhakkak ki kıyas yapacağım diyorsanız Bannerlord'dan sonra çıkan Ck3 ile Bannerlord'u kıyaslayabilirsiniz mesela. Tamamen adil bir örnek olmasa da Witcher 3'e kıyasla çok daha mantıklı bir örnek olduğu kesin
  gerçek gamerlar zaten bilir
  "gerçek gamerlar" get bad, get hammered. party like frankenstein
 13. Gelecek Planları

  Çıkışından 6 yıl geçmesine ve sadece sp olmasına rağmen bu oyundan fazla oyuncu sayısına sahip oyunlar olduğu sürece bu oyunun oyuncu sayısına kimse yüksek diyemez. Yeni çıkan oyunun multiplayer modunda yarım saat oyuncu bekliyorsam da kimse yeterli diyemez. Oyunun ana odağı sp olduğu kadar multiplayer da.
  Eu sunucuları gayet aktif aslında, girdigin saatin farklı olduğunu tahmin ediyorum. Eh, çok iyi veya iyi bilinen örneklerle ortalama bir sandbox oyununu karşılaştırmak da mantıklı değil. Kendi türü için gayet normal oyuncu sayısı.
 14. Gelecek Planları

  15k yeni bir oyun için iyi bir sayı değil. Multiplayer gir bakalım oyuncu bulabiliyor musun. Gün içinde 8k ya düştüğü de oluyor ki yine 5k oynanan Warband'e göre büyük rezillik
  Yo değil, 15k çıkışından bir sene geçmiş bir oyun için gayet normal, hatta iyi bile. Sp sandbox bir oyunun ölü olup olmadığını da mp oyuncu sayısına bakarak ölçemezsin -ki yenilikler ve custom serverlerla yine iyi bir oyuncu sayısına ulaşacaktır.
 15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Adamlar bannerlord satış rakamı ve steam beğeni oranı üzerine eleştiri dinlemiyor ki " BİZ BAŞARDIK ! " diyorlar. 100 küsür kişi ile şuan bannerlord a geberik adamın videosu için mi debeleniyorlar sanıyorsun?
  Şuan hiç birinin bannerlord umrunda olduğunu sanmıyorum. Arada bir en fazla 3-5 kişi bakıyordur şuan. en az 2 oyun geliştiriyorlar ve biz başardık, devam edeceğiz anlamında total war gibi her sene oyun peydah etme derdindeler.

  Velhasıl kelam içerik anlamında hiç birşey beklemenize gerek yok, çok konuşuyorsunuz susun diye ölen adam videosu savaş dizilimi gibi 2 günde yapabilecekleri zamazingolarla zaman kazanıyorlar.

  Düşüncem ve %99,9 ihtimal verdiğim olay ise bannerlord şuan gözlerinde tam sürüm. Şuan zaman kazanıyorlar. Yeni yaptıkları oyunların introları çekilebilecek kadar hazır olduğunda bannerlord tam sürüm çıkacak alın bitti oynayın diyecekler, aynı gün yeni oyunların tanıtımı yapılacak.
  Sadece tek bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıklamadılar mı
 16. Gelecek Planları

  10 yıl önce duyurulup, 8 yıldır olmayacak vaatleri verip, daha tam sürüme çıkamadan ölü oyuncu sayısına sahip bir oyun nasıl yapılır ektedir.
  Oyunu aktif olarak 15k oyuncu oynuyor, oyun ölü değil. Bu rehavetleri de oyunun hâlâ aktif olarak oynanmasından geliyor muhtemelen.
 17. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  ya bu ne ara sahne diye atmışlar saçma sapan bişi sonra da beklentilerinizi karşılamak için çalışıyoruz diye açıklama yaparlar kesin. warband'deki evlenme sistematiği şu saçma sapan ara sahneden çok daha estetikti. of zaten olması gereken şeylerle dolu bir liste hazırlamışlar hiç beğenmedim. https://south-park-gifs.tumblr.com%2Fpost%2F49659749378
 18. Gelecek Planları

  ya madem yetiştiremiyorsunuz, berbattan hallice animasyon vb yapıyorsunuz kim niye oturup da fil tasarladı ***değiştirildi*** ara sahne diye beklettiğiniz şey cidden buysa yuh cidden. modculara versek daha iyi "ara sahne" çıkarırlardı
 19. Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

  Talewords gayet çalışkan bir firma. Güzel yeniliklerim geleceğine inancım var. Elinize sağlık ve şimdiden kolay gelsin.
Top Bottom