• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Search results

1. WereBear

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Aynen öyle bu oyun hiç bir zaman düzelmeyecek o beklenen zevk gelmeyecek.
    Bannerlord'un geleceği ile söylenebilecek en net ifade budur.
  2. WereBear

Bannerlord FidelityFX teknolojisini destekleyecek mi ?

Kesinlikle eklenmesi gerekiyor ancak daha yeni bir teknoloji ve TW'nin aşırı yavaş geliştirme hızını hesaba kattığımızda bunun eklenmesine daha çok uzun bir süre olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  3. WereBear

Bannerlord skandalı

Bana kalırsa veri kaybetmekten çok optimizasyonu beceremediklerinden dolayı bir çok şeyden vazgeçtiler
    Bencede durum bu şekilde. Optimizasyonu beceremedikleri için oyun sürekli downgrade yiyor.
  4. WereBear

Oyunu İngilizce Oynamak

Oyunda kayda değer bir diyalog ya da hikaye bulunmadığından hangi dilde oynarsanız oynayın bir fark yaratmayacaktır bence :grin: Adamlar resmen Bannerlord'u savaş simülasyonu olarak yapmışlar. İnsan arkaplana biraz hikaye,güzel kapsamlı diyaloglar,RPG öğeleri ekler ama nerede. Olay yine modculara kalacak :/
  5. WereBear

RPG Elementlerinin Artırılması

RPG Elementlerinin kesinlikle arttırılması lazım özellikle diyaloglar ve diplomasi kısmına hayvani derecede geliştirme yapmaları lazım ama malesef ki sadece 1-2 ekleme yapıp tam sürüm diye çıkaracaklarından adım gibi eminim.
  6. WereBear

Steam ödüllerinde Bannerlord'a yılın oyunu ödülünü kazandıralım

Yılın en büyük hayal kırıklığı yaratan oyunu gibi bir ödül olsa direkt Bannerlord'a verirdim. Erken erişim tam sürüm gibi olacakmış,kaç senedir geliştiriliyor,ne özellikler eklenmiştir derken bomboş bir oyun olarak geldi. Oyunu neredeyse modsuz oynayabilen yok. Aşırı derecede yavaş bir güncelleme hızına sahip. Büyük heves ile bekleyip aldığım oyunu 20 saat oynayıp sildim. Bu ödül listesinden herhangi bir ödül alabileceğini zannetmiyorum.
  7. WereBear

Güncelleme ne zaman gelir

Bir şeyleri bekleme simülasyonu.
    Çıkmadan evvel çıkışı
    Çıkınca güncellemeyi
    Güncelleme gelince tam sürümü
    Tam sürüm gelince dlc'leri
    :grin:
    TW'nin serüvenini anlatan en iyi yorum olabilir.
  8. WereBear

Taleworlds parayı vurup gitti mi?.

TW nediyorsa çarpı iki diyorum ben dostum. :grin:

Ayrıyetten oyun bu tepkileri hakediyor artık.Tam sürümde olsa denizcilik gibi veya diğer oyunlardaki detayları gördüğüüzde vay be diyeceğimiz bir şey olmayacak.Görünen köy kılavuz istemez.Yada bizmi çok şey istedik?
    Biz çok şey istemedik TaleWorlds hiçbir şey koymuyor. Bu güncelleme pardon güncelleme dedim fix hızıyla oyunun tam sürüme(pardon tam sürüm dedim hatalardan genel olarak temizlenmiş,oyuncuların önerdiği fikirlerin hiçbirinin eklenmediği,optimizasyonun bir tık iyileştirildiği ve tamamen modculara bırakılmış sürümü demek istemiştim)gelmesi rahat 2 yıl sürer.
  9. WereBear

Bannerlord Gelişme Hızı

Umarım tam sürüm dedikleri sorunsuz hali değildir çünkü dediğin gibi ise bir beş yıl daha bekleriz.
    Nedense bana böyle yapacaklarmış gibi geliyor. Ufak ufak şeyler ekleyip(oyuncuların verdiği tavsiyeler ya da istediği şeyler değil saçma sapan berber gibi şeyler),optimizasyonu bir tık iyileştirecekler,hataları düzeltecekler hopp tam sürüm hayırlı olsun diyecekler gibi hissediyorum.
  10. WereBear

Armağan bey ne vaat etti?

Armağan beyin, oyun çıkmadan evvel erken erişim için "tam sürüme yakın olacak" dediğini söylüyorlar. Gerçekten böyle bir sözü var mı?
    Bu videoda 2.55'lere gidersen o sözü duyabilirsin.
  11. WereBear

Bugün tam 7 ay,geliştirme hızı nasıl? (anket)

Kesinlikle çok yavaş bir ilerleme var
  12. WereBear

Oyunun kendisi oyunu oynatmalı. Bu durum özellikle AAA tipi oyun fiyat etiketi olan bir oyun için geçerli. Eğer bir oyun daha EA aşamasındayken oyuncu kitlesi oyun takımının modculara bel bağladığını düşünmeye başlamışsa o noktada sıkıntı vardır.

Modlar oyunun oynanış süresini uzatabilir veya değişik bir alanda eğlence verebilir. Bu TWden official olarak asla gelmesi legal olarak mümkün olmayan GoT, LoTR modları olabilir. Veya eklenmesi/düzeltilmesi yıllar sürecek Napoleonic Wars gibi modlar da olabilir. Ama oyunun kendisi yetersiz ise ve modcuların iki günde yapabildiği şeyler aylardır talep edilmesiner rağmen eklenmiyorsa burada problem vardır.

Warband kendi halinde tam bir oyundu. Bir oyun ne kadar tam, ne kadar sandbox olursa olsun ömrü maksimum 3 yıldır. Warband'ın neredeyse on yıl dayanması sebebi ise modlar ve modlardan türeyen DLClerdi. Tüm Warband DLCleri mod kaynaklı. Yani baya baya modu sattı Taleworlds bir bakıma. Bu konuda kimse "satamazsınız hayır" demedi. Çünkü zaten oyun kitle tarafından seviliyor ve tamam olarak görülüyordu. Modlar farklı alanlarda yeni dünyalar ekledi. Burada kimse mod yapılmasın, her şeyi TWden bekliyoruz dememiş gördüğüm kadarıyla. İnsanların beklediği en azından Warband düzeyinde bir oyuna sahip olabilmek - böylece en azından Vanilla game olarak 1-2 sene aşırı baymadan oyunu oynamak. Bu durum şu an imkansız.

Bannerlord içine doğrudan entegre edilebilecek her şeyi oyunun ana sürümünde beklemek oyuncunun hakkı. Gemi savaşı denen şey Bannerlord içine eklenebilecek bir şey. Teknik olarak da "küçük" bir şey. Yani komple Bannerlord evrenini değiştirmeye gerek olmayan bir durum. Vaadedilmemiş olması durumu doğru - zaten kimse eklenmezse oyunu almam dememiş. Eklenirse DLC yapabilirler mi? Evet. Sonuçta hoş olmayan EA Games örnekleri var. Veya Blood&Gore adı altında sadece kan eklemeyi DLC olarak satmış Total War örnekleri de var. Ama bu şirketlerin oyuncu hacmi TW ile bir değil. Onun da ötesinde Total War bile Blood&Gore'u veya yeni devlet eklentisini DLC olarak satmanın mantıksız olduğunu fark ederek bu durumdan vazgeçti. Onun yerine "senaryo"ları satmaya başladı. Olurda Bannerlorddan da 500 sene öncesi imparatorluğun birleşik olduğu bir yılı anlatan daha farklı zırhlar unitler ile Empire United DLCsi çıkarırsa Taleworlds, o zaman kimse "Hayır kardeşim bunu DLC satamazsınız" demez.

Verdiğin Witcher örneği inanılmaz alakasız bu arada. Bir oyunun Multiplayer'ini yapmak ile zaten varolan bir oyuna gemi savaşı ekleyi kıyaslamanın açıklaması yok. Allahtan Armağan abi sizin gibi düşünmüyor. Feature-DLC sistemine karşı kendisi. Bu tarz bir karar alınırsa bile ancak finansal sebeplerden alınır ilerleyen zamanlarda.
    Yorumun alnı olsada öpsem
  13. WereBear

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Şuan için krallığa dahil olmadan birlik oluşturamıyoruz.
    Herhangi bir krallığım yok,başka bir krallığa bağlı değilim ve birlik oluşturdum. Klan sekmesinde birlik oluştur seçeneği çıkıyor. Kardeşimize bir birlik verdim hatta bir tane daha birlik oluşturabiliyorum. Bu arada oyun sürümü e1.4.3, beta oynamıyorum zaten istesemde oynayamam çünkü Epic Games'ten aldım oyunu.
  14. WereBear

Bir krallığa bağlıysan, krallık sekmesinden ordu oluşturup nüfuz harcamadan yanına çağırabiliyorsun. Krallığa bağlı değilsen yapabiliyor musun bilmiyorum.

Ben krallığa bağlı değilken hiç birlik oluşturmadım. Ama belki Warbandde olduğu gibi 'beni takip et' diyaloğu vardır. Bi konuşup bakmak lazım.
    Bir krallığa sahip değilim. Krallık kurabilmek için birlik oluşturmuştum aslında :grin: Kardeşimle konuştuğumda beni takip et gibi bir seçenek bulamadım ben. Galiba krallık kurmadan böyle bir imkanımız yok.
  15. WereBear

Tek başıma şehir kuşatmasına yetecek kadar askere erişemediğim için kardeşimize bir birlik oluşturdum ancak onun beni takip etmesini nasıl sağlayacağımı bulamadım. İki birlik olarak gidip şehir kuşatmak istiyorum, nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi ?
  16. WereBear

Gelsin artık,güncelleme süreleri çok uzamaya başladı
  17. WereBear

Merak Edilen Şeyler / Toplu Sorular

Armağan Yavuz'un hiç göstermedik,duyurmadık dediği özellikler nerede ve ne zaman göreceğiz bunları ?
  18. WereBear

Atların Hepsi Aynı Renk Lütfen Düzeltin

Net bir tarih vermemiz eee şuanda mümkün değil eee en kısa sürede dememiz daha doğru olacaktır.
    Ayrıca bkz: En kısa süre = 1-8 yıl arası
    Oyun hazır olduğunda çıkacak=yüzlerce bug,içerik eksikliği,kötü optimizasyon,gelmeyen güncellemeler
  19. WereBear

Gerçekten çok boş bir oyun şu haliyle. Bannerlord ortaçağda geçen, TaleWorlds'ün Skyrim'i olabilecekken şu anki durum içler acısı. Oyun tam sürümde ne kadar toparlar orası da meçhul. Oyunda yan görevler bile hala Warband gibi. Git adam kes gel, şunu yap gel, kervana eşlik et gibi basit ve hiçbir zevki olmayan görevler. Ana hikaye desen sonu yok daha adam gibi. 8 yılda anladık motor falan oluşturuldu ama bari hikaye, lore falan yazsalarmış oyuna da renk gelseymiş. Hadi kendi hikayemizi kendimiz yazalım deyip bunu bir kenara bıraksak, Kalradya aşırı boş bir dünya. Warband'dakinden bile boş. Ne gezgini var, ne aşık ozanı var, ne kitapçısı var, ne de kültürleri yansıtan bir geçmişleri. Kültür oyunda bonustan ve kıyafetten ibaret. Oyun haliyle çapulcu ve lord kesmekten öteye geçemiyor. Ben oyunu bu haliyle 50 saat oynadım, bir de bunun derin hali olsa daha kaç 50 saat oynatır, kendine hayran bırakır düşünsenize. Ama şu an içimde hiç heyecan yok oynamak için çünkü late game özellikle aşırı sıkıcı geliyor bana ve her şey sıradanlaşıyor. Bir de firmadan şu anki oyunun hali neredeyse tam diye açıklama gelince kestim ben umudu. Şaka gibi valla ya... Kendileri kaybeder ne desek boş. Forumdan birisi TW kendi topuğuna sıkıyor demişti, ne kadar haklı. Oyunun fiyatlandırması, hype oluşturulması, oyuncular 50 gündür güncelleme beklerken hala ucu açık konuşması, onca içerik eksikliğinin görmezden gelinmesi ve daha milyon tane açıdan sınıfta kalıyor firma. Ne yalan söyleyeyim ben sözlerine pek güvenmiyorum. Bu forumdaki arkadaşlar ve ben burada bu kadar güncelleme bekleyip firmaya anlayış gösterebiliriz ama bunu herkes yapmaz, hatta çoğu oyuncu yapmaz. Adam basar 150 lirasını önündeki içeriğe bakar, firma küçükmüş, kod refaktörüymüş dinlemez ki haklı da. Bu gidişle Warband ile oluşan kemik kitle de erirse şaşırmam. Haydi iyi geceler.
    Çok haklısınız oyunda aşırı derecede içerik eksikliği mevcut. Ama nedense yapımcılar bu eksikliği gidereceklermiş gibi durmuyor,bu güvenide vermiyorlar. Ben oyuna birkaç yeni içerik dışında farklı şeyler ekleneceğini zannetmiyorum. Ha birde Armağan Yavuz duyurmadığımız,göstermediğimiz özellikler var demişti onlar ne alemde orası da muamma.
  20. WereBear

Okudum dostum hepsini okudum; global forumda bir anket var sizce oyun ne kadar tamamlandı diye; mexxico orada otun içerik ve mekanik olarak çoğunlukla tam, full sürüm öncesi az birşeyler eklenebilir seçeneğini seçmiş. Umarım şaka yapıyordur. Ekşisözlükte bir laf vardır ' şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil diye ' o geldi aklıma :grin:
    Vallahi böyle bir şey varsa o geliştiricileri pıçaklarım he :lol:
Top Bottom