Search results

 1. Warband ve PK ortamı öldü mü?

  Bannerlord'a roleplay modu çıktığında mezardan dirildiğini göreceksiniz.
 2. WB Mount & Blade | Roleplay Rehberi

  Bannerlord çıkış yaptığında çok daha büyük ve gelişmiş sistemli rol sunucuları göreceğiz. Keyif alacağımızdan eminim. Rol yapmak için Bannerlord'u bekliyoruz kısaca.
 3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Alicetin695 said:
  Awake said:
  Beta key için 10 yılımı verdim, bir key alamadık  :oops: Oyunu deli gibi denemek istiyorum. Beta için başvurdum ama isim soyisim, oyun nickname falan bir şey istenmedi. Nereden tanıyıp verecekler acaba?
  E posta üzerinden keyi verecekler
  Onu anladım hocam ama keşke gerçek bilgiler falan da istenseydi. Doldurulan formun doğruluğu formu dolduranın dürüstlüğüne bağlı. İsim, soyisim, telefon numarası vesayre alınabilirdi. Baltalamak için spam başvurular olabilir. Oynamak isteyenler bu yüzden üzülebilir.

  Ayrıca formlar zorlaştırılırsa daha iyi sonuçlar elde edilir. Formun kolayca doldurulması oyunla ilgisi olmayan, key verilse dahi belki oyunu denemeyecek insanların form göndermesine sebep oluyor.
 4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Beta key için 10 yılımı verdim, bir key alamadık  :oops: Oyunu deli gibi denemek istiyorum. Beta için başvurdum ama isim soyisim, oyun nickname falan bir şey istenmedi. Nereden tanıyıp verecekler acaba?
 5. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Osmanlı Torunuyuz. :) SELAMETLE UİİYYYYY said:
  geçen ekşide balyoz ver ergenekonla ilgili başlıkları inceliyordum apaçık fetöboylar var aslında onları da halletmek lazım
  Türk yargısı toplumun linç baskısıyla hareket eder oldu. İnternet ortamında suça konu olacak bir sürü iğrençlikler var. Bunlarla mücadele edilmiyor.
 6. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Harlek said:
  @Awake
  Devlet dinsiz falan değil, laikliği nasıl anlıyorsun anlamıyorum.
  Dini inançları aşağılayamazsın, milli değerleri aşağılayamazsın.
  Ortada zaten ezanı ıslıklama gibi bir durum yok ama varsayalım oldu. Öyle bir özgürlük yok onu çıkar aklından. Kemalettin Kamu’da abartmış Çankaya Kabemiz lafına kesinlikle katılmıyorum Atatürkçülük bu değil.

  Yazdığım sert ifadeler Hakan Balamir’e zaten, bir üslup bozulunca ben de bozdum üslubu. Trolleyince acayip bilgin oldun harbiden çok coolsun bro.
  1) İsmet İnönü ve 120 arkadaşının teklifi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi 10 Nisan 1928 tarihli toplantısında anayasanın laikleşmesi ilkesinden hareketle anayasanın ikinci maddesinde yer alan "Türkiye Devleti'nin dini İslam'dır." ifadesi kaldırılmıştır. Yani dinsiz bir devletiz, evet.

  2)İnançları aşağılamadım laf çarpıtıyorsun. Ezanı milli değer olarak görmüyorum, senin dini değerin olabilir.
 7. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Harlek said:
  Awake said:
  Harlek said:
  Kara Bey seninle farklı görüşlerimiz var ama milli değerlerin arkasına sığınıp karşısındakini sıkıştırmaya çalışan bu tiplerle tartışmaya girip prim vermemeni tavsiye ederim. Bazı kekolar dini tartışma konusunda çatır çatır suç teşkil eden iletiler atıyor ve ifade özgürlüğü sebebiyle görmezden gelip yorum yapmıyorum. Adam burada ne Atatürk’e ne İsmet İnönü’ye laf atmış, en ufak olayda “ATATÜRK HALİFEYİ İNDİRDİ SALTANAT GİTTİ ULAN KÖPEEEK” çekip Atatürk’ün gölgesinde saklanan sığıntılara vakit harcamaya değmez.
  Çirkinleşiyorsunuz ve tartışmayı bilmiyorsunuz. Gerçekler bunlar. Cumhuriyetle barışın.

  Ya sen kimsin hayırdır cumhuriyetle barış falan ?
  Cumhuriyetin değerlerini korumak için bir yol seçtim mesleğimi, hayatımı ona adamak için okuyorum çalışıyorum. Sen kimsin yani böyle gergin bir gündemde hala aptal aptal tartışmalar açıyorsunuz. Atv spikerlerinden ne farkınız var sıkışınca aynı saçma suçlamalara giriyorsunuz. Sen misin cumhuriyetin anahtarı neye güveniyorsunuz aklım almıyor. Sandığınız kadar önemli insanlar değilsiniz, hiçbirimiz değiliz. Ayrıştırıcı saçma söylemlere sabah akşam maruz kalıyoruz üstüne daha akil olduğunu düşündüğümüz kişiler de aynı söylemlerde bulunuyor. 15-25 yaş arasında elinin altında her türlü kaynak olan forumdaşlarımız da görüşü fark etmeksizin dedesi gibi konuşuyor burada.

  Ben Atatürk’ü seviyorum, saygı da duyuyorum, kendimce yolundan da gidiyorum ve Hz. Muhammed’e de inanıyorum. Sen bu ülkede yaşamaya alışacaksın yoksa buyur istediğin yere iltica et neo-nazilerde kucak açmış bizim ağlak vatandaşlarımızı bekliyor ülkelerinde.
  Bak benim sayemde içini döktün. Ne mutlu bana. Burası tartışma başlığı değil mi? Gerekirse saatlerce tartışalım ne zararı var? Özelliklede halının arkasına süpürülmüş "hassas konuları". Bu konular tartışılmadığı sürece çıkmaza giriyoruz.

  +Kendi ülkemden niye iltica edeyim orasını anlamadım. Rahat bir şekilde yaşıyorum, Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde.
 8. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Ben konudaki yorumları okuyup sinirlendim. Buradaki arkadaşlar içindekileri tam dökmeli. Atatürk'ü sevmek zorunda değilsin, sevmiyorsan söyle. Mesela ben Muhammed'i sevmiyorum, kitabına inanmıyorum. Bu kadar zor olmamalı. Laf dolandırmadan nefret varsa nefreti sevgi varsa sevgiyi dökelim.
 9. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Harlek said:
  Kara Bey seninle farklı görüşlerimiz var ama milli değerlerin arkasına sığınıp karşısındakini sıkıştırmaya çalışan bu tiplerle tartışmaya girip prim vermemeni tavsiye ederim. Bazı kekolar dini tartışma konusunda çatır çatır suç teşkil eden iletiler atıyor ve ifade özgürlüğü sebebiyle görmezden gelip yorum yapmıyorum. Adam burada ne Atatürk’e ne İsmet İnönü’ye laf atmış, en ufak olayda “ATATÜRK HALİFEYİ İNDİRDİ SALTANAT GİTTİ ULAN KÖPEEEK” çekip Atatürk’ün gölgesinde saklanan sığıntılara vakit harcamaya değmez.
  Çirkinleşiyorsunuz ve tartışmayı bilmiyorsunuz. Gerçekler bunlar. Cumhuriyetle barışın.
 10. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Kara Bey said:
  @Hakan Balamir
  Anaaa beyin aynı çalışıyor zeka yaşın 8 filan. Ben adamın iletisine ironi yaptım atar yapmana gerek yok. Atatürk öldükten sonra kimlerin eline kaldığı belli zaten ülkenin.
  Not: İnönü'yü sevmiyorum sevmek zorunda da değilim.
  Atatürk'e dil uzatamayanlar soluğu İnönü'de alıyorlar. Bunu biliyoruz. Sana ülkenim kimin eline kaldığını söyleyeyim.

  Kurtuluş savaşı kahramanı, ilk genelkurmay başkanı, ilk başbakan İsmet Paşa'nın eline kalmıştır. Ülkeyi 2. Dünya Savaşı'nın kanından kurtarmış ve başarıyla çok partili hayata geçmesini sağlamıştır.

  Atatürk'ü babam İnönü'yü amcam gibi severim ve gurur duyarım.

  İsmet Paşa'nın bu sözüyle motive oluyorum;

  “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
 11. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Tartışma ortamını seviyor ve kültürünü benimsemişseniz sizin için sorun olmamalı.

  Mesajlarımda irtacai düşüncenin hiçbir zaman egemen olamayacağı, Cumhuriyet'in kurumlarınca korunduğunu belirtmek istedim. Tartışırken bazı gerçekleri göz önünde bulundurmak gerekiyor zira şeriat, islam devleti diye ağzı sulanan bir kesim var.
 12. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Hemre kim bilmem ama ben 6 yıllık taleworlds üyesiyim.
 13. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Calradianın Bilgesi said:
  bu millete koyun dediniz koyun dediniz onlar da baslarina 30 sene iktidarda kalacak bir lider sectiler. iste boyle agzinizin payini alirsiniz solcular
  Bu millete tercih etme hakkını İsmet Paşa vermiştir. Kimsenin ağzının payının aldığı yok. Halk kimi isterse onu seçiyor ve hakettiği gibi yönetiliyor. İktidarlar geçiçi laik, Atatürk milliyetçiliğine bağlı sosyal devlet anayasanın ilk 4 maddesiyle bakidir.
 14. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Kara Bey said:
  Nattens Madrigal said:
  Pentagram said:
  Vah Türko seküleri vah Ezanı protesto edebilme hakkını bile savunacak bir partin yok. Yarın Cexap da insanların en temel hakkı olan protesto hakkını eleştirir lol.
  bakıyorum gene mağduruz
  https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903101038117604-taksim-toplanan-bir-grup-ezana-uzanan-eller-kirilsin-slogani-atti/
  Mağdursun tabi. Sen ezanı ıslıklarsan Taksim'i de basarlar, Beyoğlu'nu da. İyi olmuş.

  Şimdi özgürlük var diyenler gelmeden,
  Ezan okunurken anırmaya başlarsan eşek gibi kahir ekseriyeti Müslüman olan ülkede böyle bir tepki alman normal olur.
  Kahir ekseriyeti Müslüman olsa ne farkeder. Halifeyi kovalayan, söküp tarihe gömen bir Mustafa Kemal'in askerleriyiz. Devletimizin dini yok, dinsiz bir devletiz. O yüzden herkes aynı batıl inançlara tabi olmak zorunda değil.

  ne mucize ne efsun
  ne örümcek ne yosun
  çankaya yeter bize
  kabe arab'ın olsun...

  Kemalettin Kamu
 15. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Khan Khalid said:
  Awake said:
  Tv film/dizilerinde karakterler birbirine küfür ediyor. Karakterleri canlandıranlar oyuncular alınıyor mu? Aynı olay. Roleplay dahilinde küfür edilmişse sorun yoktur.
  Zaten sizin gencecik beyinlerinizi bu gibi şeyler zehirliyor. +18 filmlerde "anneye tecavüz", "kız kardeşe bilmem ne" gibi roller yapılıyor. Şimdi bu rolleri yapan insanlar birbirlerine alınmıyorlar diye bunları ahlaklı birer eylem olarak görebilir miyiz? Bunlar film bile olsa o kadar pis işler ki insan mecburiyetten bile olsa bu kelimeleri ağzına aldığında ağzını kirlenmiş hissediyor. Ama gel gör ki Türk gençliği bunlarla büyüyor. Artık düşünmeniz lazım ahlak kavramına kim karar veriyor diye. Film artistlerinin çok bilmiş hareketleri mi?
  Ahlaken bunların yanlış olduğu konusuna "Hayır, yanlış değil." diyemem zaten. Ama bunlar hayatta var olan gerçekler. Rol olarak yapılmasında bence bir sakınca yok. Ahlaksızlığında rollere yansıtılması gerek. Örneğin ortaçağ'da bir yerleşim yeri ele geçirilince düşman askerler öldürülür ve bu askerlerin evi,karısı,kızı ganimet olarak görülür. Warband'da ise ortaçağ rolü yapıyoruz. Bu rollerin içinde küfür olmamasına imkan yok.

  Bence kaliteli yapılan rolleri trolleme amaçlı yapılan küfür vb. rollerden ayırmanız gerekiyor. Ben sizin oyundaki yakındığınız tiplemeleri anladım. Onlar zaten rol için değil oyun dışı bir şekilde küfür ediyor. Rolde yeri gelince gerçekçilik açısından her türlü küfür kullanılabilir.
 16. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Tv film/dizilerinde karakterler birbirine küfür ediyor. Karakterleri canlandıranlar oyuncular alınıyor mu? Aynı olay. Roleplay dahilinde küfür edilmişse sorun yoktur.
 17. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Khan Khalid said:
  Konuşmanın şu kısmındaki zekaya ve genişliğe bak hele:
  - Rolde ben Allah'ım diyen birisini yasaklayacaksanız bu roleplay olmaz.
  - Annenizle roleplay yapsalar bunu kabul eder misiniz?
  - Hahahaha.

  Bir de iş öğretiyor. İki tane kitap okuyup zekiyim diye gez sen. (Ne şekilde olduğu önemli değil.) Kendini tatmin ettin mi yeter sana.
  Genişlik mi? "Annenizle roleplay yapsalar"...  buna gülmeyipte ne yapayım. Bende mi küfredeyim? Gökten indiği sanılan kitabın dogmaları yerine insan ahlakına tabi olalım bence.
 18. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Khan Khalid said:
  Awake said:
  Khan Khalid said:
  Awake said:
  Modu roleplay olarak görüp rp sunucusu mu açmak istiyorsunuz yoksa native gibi mi?
  Roleplay planlıyoruz.
  O halde kusura bakmayın irticai kafayla roleplay yapılamaz, sunucusu hiç olmaz. Rolde ben Allah'ım diyen, küfür eden birisini yasaklayacaksanız bu roleplay olmaz. ( Trolleme girişimli olarak yapılan rolleri ayrı tutuyorum.)
  Annenizle roleplay yapsalar bunu kabul eder misiniz?
  Hahahaha. Öncelikle roleplay sunucusu açmak istiyorsanız rol kavramını araştırın. Yarattığımız karakteri oyuna yansıtıyoruz. Yani birisi küfür ettiğinde size değil oyundaki karakterinize ediyor. Ortaçağ küfürün olduğu bir dönem. İstanbul türkçesiyle roleplay yapılmaz.


  Siz menzilden misiniz? Yoksa iskenderpaşadan mı?
 19. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Khan Khalid said:
  Awake said:
  Modu roleplay olarak görüp rp sunucusu mu açmak istiyorsunuz yoksa native gibi mi?
  Roleplay planlıyoruz.
  O halde kusura bakmayın irticai kafayla roleplay yapılamaz, sunucusu hiç olmaz. Rolde ben Allah'ım diyen, küfür eden birisini yasaklayacaksanız bu roleplay olmaz. ( Trolleme girişimli olarak yapılan rolleri ayrı tutuyorum.)
 20. Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

  Modu roleplay olarak görüp rp sunucusu mu açmak istiyorsunuz yoksa native gibi mi?
Top Bottom