Search results

1. barlas01

Bannerlord'a Kitapçık İstiyoruz

en kolay yolu videoyu çekip youtube yüklemek ardından şuradan linki eklemek.
  2. barlas01

Kuşatma Sırasında Orduyu Terk Etme

ordu bütünlüğünü kontrol etmeyi gözden kaçırmış olabilir misin ? sağ alt köşedeki bayraklı zımbırtıdan açılıyor. :smile:
  3. barlas01

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.6.3 3,5 gb gözüküyor bende
    1.6.2 betadan 1.6.3'e güncellediysen değişim 3.5 gb az önce tüm patch notunu okudum bug fix ve yeni ses sistemi dışında yer tutacak bir içerik yok . 3.5 gb normal yani yine de dosya doğrula istersen
  4. barlas01

Üstünden 8 sene geçmiş şimdi google ile aratınca mediamarkt ve d&r'da satıldığını yazdıklarını gördüm yıllar önce. Belki modlarımızın elinde vardır en azından resmini atarlar :grin:

haritası kuşe kağıda basılı ve en az 35x50cm vardır bu arada. Benim hor kullanmam yüzünden yırtıldı gitti.
  5. barlas01

Roadmap yayınlanınca sıra bir sonraki isteğimize geldi doğal olarak. :) Bilenler bilir warband'in kutulu sürümünü alanlara kutu içinden bir calradia haritası ve oyunun detaylarını anlatan bir kitapçık çıkıyordu. Şimdilerde artık kimse kutulu sürüm çıkartmıyor ama bu kitapçıklar ebook olarak...
  6. barlas01

Where's the update

1.6.3 coming soon
  7. barlas01

Klandan atamak yerine birlikten atayabilirsin. O zaman çalışıyor. Ben bu şekilde atama yaptım.
    Bazen bu çapulcular karınca ordusu gibi doluşuyor. Belli bir alanda çapulcu ordu sayısı maksimum değeri geçtiği zaman birleşiyorlar mı acaba?
    ana karaktere rol vermenin bir yolu var mı ?
  8. barlas01

clan rol ataması çalışmıyor :grin: 1.6.3 bekle pazartesi gelir belki.En kötü fix gelir :smile:
  9. barlas01

Bazı hataların sslerini bırakıyorum. 2.ssde sorun çapulcu sayısının 150'yi geçmesi ve böyle birden çok grubun olması.

10. barlas01

13mb patch geldi 1.6.2'ye.
  11. barlas01

https://steamdb.info/app/261550/history/ de epey hareketlilik var bugün yeni 1.6.2 için bir şeyler bekliyorum 1.6.3 gelirse de harika olur.

atölye/workshop için seviye eklenmesi klanımız için daha detaylı komutlar yahut battle terrain sistemin ayak sesleri de torbadan çıkabilir. Şaşırt bizi TW bekliyoruz :grin:
  12. barlas01

Bu yoldaşlarımız için birlik kuruyoruz fakat yoldaşımız biriyle savaşa girip kaybettiğinde bir şehre gidiyor. O şehirden kendi birliğine al tekrar onun için birlik oluştur zor oluyor. Bu yoldaşı o şehirden almadan kendisi otomatik birlik oluşturması için bir mod veya bir yol var mı?
    Kervana yolladıysan düşman şehrine giriyor bekliyor sinir oluyorum :grin:
  13. barlas01

Oyun dosyalarını doğruladınız mı acaba bu sorunu gördükten sonra?
    saat sabah 10 gibi 13mb update gelmiş ne steamdb de gözüküyor ne bir yerde ayrıntı var. İçeriği nedir acaba bilgi var mı ? Dün gelen hotfix değil bu arada
  14. barlas01

Ayrıca ben imparatorluk asker ağacının komple güçlü olduğunu düşünüyorum. Piyade, okçu, atlı hiçbirinde defo yok
    sorunlar çözülsün askerlere dengeleme fix vs en kolay iş olur
  15. barlas01

Bayrakları neden böyle oldu?

Mod tetikliyor ama bir rivayete göre de bannerlord cini musallat olmuş olabilir. Cini çıkartmak için sahte hocalara kanmayın mutlaka yetkililerden yardım isteyin.
  16. barlas01

Bu arkadaş ve diğer Közler alim cübbesini giyiyor. Közler fanatik bir tarikat olduğu için zırh değil manevi korumaya inanıyor olabilir anlıyorum ama cübbenin zırh değerleri yok kadar az iken diğer ekipmanları eksik etmemişler. Bu bir tık eğreti duruyor.

Bu arkadaş ise Vlandiya soylusu bu hiçbir korumaya inanmıyor galiba.

Bu da 1.6.2 oynarken fark ettiğim bir durum dost askerlerin yanına gelince " F Takip Et" çıkıyor fakat bir işlevini bulamadım. Normal savaş alanında da çıkıyor ama ne işe yarıyor çözemedim. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

1.6.2 0'dan başlanmış sandbox save. Mod yok. konsol kodu ile perk ve skill puanı verdim ana karaktere o kadarcık hile var :smile:
    Save linki :
  17. barlas01

Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

Harita üzerinde kamp kurma, ava çıkma festival düzenleme gibi hem buga sebep olmayacak hem çok basit olabilecek içerikleri en sona saklıyorlar battle terrain system dedikleri komplike bir sisteme entegre ederler diye umuyorum .

bir de meydan savaşında daha çok fps alırken kale içinde ufacık yerde çok drop giriyor bu sebeple yeni gelecek savaş maplerinden korkuyorum açıkcası.

yani basit ama eğlenceli görevler önerin orta çağ ile ilgili etkinler ve önerilerde bulunun diye konu açsalar kolları sıvasalar yapmak için zaten orayı öneriye boğarız. Kaldı ki oyun nasıl yapılır fikri olmayan insanlardan abi işte şu da olsun ya diyecekleri önerileri duymak istemiyorlarsa diğer oyunlar gibi beta tester oyuncular seçsinler.

Mesela hangi oyunları oynadınız ? Yazılım konusunda bilgi ölçecek bir iki soru? Hangi modları yaptınız / kullandınız ? Orta çağa dair bilginiz nedir ?
    Şu sorulara bannerlord oynayan ve tatmin edecek cevaplar verecek 50 kişi bulunur bence koca dünyada. Gönüllü olarak yeni içerik ve içerik değiştirme önerisinde bulunabilir bu insanlar. Hem kendileri gelen yorumların içinden elemek zorunda kalmaz hem de daha Hollywood tarzı göze hoş gelecek basit dokunuşlarla tatmin seviyesini artıracak bir içeriğe yükseltilebilir bannerlord.
  18. barlas01

Yarın patch mi geliyor ? Beta patch mi yoksa normal patch mi ?
    hotfix beklentisindeyim. Düzeltildi ama yayınlanmadı denildi cuma cumartesi pazar malum patch gelmiyor.
  19. barlas01

Yarın gelecek patchden beklentim
    -Kültür filtesinin çalışması
    -Ana karaktere ve yoldaş npclere rol vermenin çalışması
    -Lordların kendini piyade sanmaması ve hücum edip intihar etmemesi

Bu 3'ü fixlense süper olur çok göze batıyor çünkü
  20. barlas01

Sadakat Arttırma

İmparatorluk kültürüne pasif eklenmesi lazım vali ve şehrin sahibi iken kültür farkından etkilenmez diye. Batanya seçtim diyelim imparatorluktan bir yoldaşı vali atayınca en azından -1 daha olmamış olur. +1 olmasında -1 de olmasın bari :grin:
Top Bottom