Recent content by Unrivalld

1. Unrivalld

Karakterinizin Durumu

Bildiğim kadarıyla Cerrahlığın filan artması için karakteri Cerrah olarak ataman gerekiyor.
    Klan menüsünden atayabilirsin.
  2. Unrivalld

İtem bulamamak.

Bu sorun önümüzdeki yamada ortadan kalkar diye ümit ediyorum. Beta'yı deneyen varmı? Orada da sorun devam ediyor mu.
    Çünkü acayip bir şekilde can sıkıcı bir durum var ortada.
  3. Unrivalld

İtem bulamamak.

Oyunun ilk sürümlerinde güçlü itemleri rahat bir şekilde bulabiliyordum-fiyatları çok tuzlu olsa da- ama şimdi adam gibi itemler hiçbir şehirde yok. Turnuvada da vermiyorlar. Bu sağlam zırhlar nerede bulunur? Ben seviye atladıkça şehirlere gelir mi? Birisi bilgilendirirse sevinirim.
  4. Unrivalld

Need More Info Hard Disk ve Temasta sorun

Oyundan çıktığın halde halen ağırlık olabiliyor pc de çünkü hdd cidden artık çekilmez bir şey w10 da özellikle.
    Köy olayında ise her yerleşimin optimizasyonu bir değil, eğer güncelleme notlarına bakarsanız bazı köyler için optimizelerin yapıldığını görebilirsiniz.

Demek benim girdiğim o köy hala cehennemde.
  5. Unrivalld

İşte ben de diyorum ki:
    Şimdi savaş sırasında bütün askerler birer NPC aslında, ve bunlara devamlı olarak işlemciniz tarafından komut gönderiliyor; Örneğin:
    Blok yap, Yukarıdan-Sağdan-Soldan-Aşağıdan saldır, En yakın düşmana saldır... Gibisinden. E haliyle aynı anda hem sizin hem de karşı tarafın askerlerine, yani ayarlarda kaça ayarladıysanız (Örneğimiz için 1000 olsun) 1000 askere bu tarz komutlar PC'yi zorlayabilir, zira M&B gibi orduları tek tek yönetebildiğiniz başka oyunlar da yok ki karşılaştırasınız. Tabi Total War var ama onda da askerler, birer birer değil gruplar halinde. Bir birim diğerlerine saldırmaya başladığında karşısındakine belli bir sürede belli bir hasar veriyor, yani 30 kişi, Bannerlord'daki 1 asker gibi oluyor ondan kasmıyor.
    Kaçarken ise bütün askerlere son kez komut gönderiliyor, o komut ise "Kaç" komutu. Ondan sonra bütün askerler en yakınındaki bordera kaçmaya başlıyor oraya ulaşan savaştan çıkıyor. O yüzden kasmıyor. Çünkü o birimler başka bir eylemde bulunmuyor.
    Yine de maalesef ki Bannerlord'u güçlü bir sistemde bile açsanız kasma sorunları olabiliyor. Umarım yakında onu da düzeltirler. Ama yukarıdaki için en kesin çözüm daha iyi bir işlemci almak olacaktır, veya asker sayısını azaltmak :grin: .

Ben de bundan şüphelenmiştim. Fakat şöyle de bir şey var. Canı isteyince o drobu yemiyor.
    Bir de şöyle bir sorun var. Geçen gün başıma geldi. Bayağı oynuyordum sıkıntı yoktu. Köylere, şehirlere filan giriyordum. Sonunda bir köye girdim. FPS 20'ye filan düştü. Lanetli bir köymüydü anlayamadım. Ondan sonra da restart yapana kadar oyun iflah olmadı.
  6. Unrivalld

HDD'ler artık çok eski depolama aygıtları. Ama düşmanların yakınında kasmasının sebebi ekran kartınız ve işlemcinizdir.
    Çünkü uzaktayken bunlar işlenmez, yakındayken işlenir.

Onun da sebebi aslında aynı. Meşale, gerçekçi bir ateş kaynağı olduğu için yakınlaşıp ona bakınca FPS düşebilir. Ha tabi meşale kısmında oyunun optimizasyonunun da büyük payı var, çünkü o kadar bir düşüş olmaması gerekir. Bloom ayarını kapatarak belki o sorunu giderebilirsiniz.
    Aynı şekilde askerler kaçarken herhangi bir şekilde ayrı komutlar gönderilmediği için, sadece bir kez "kaç" komutu gönderildiği için artık işlemciye ayrıca yüklenmiyor, o yüzden kasmıyor.
    Şuan için size en mantıklı çözüm savaştaki asker sayısını azaltmak olacaktır.
    Ayriyeten bugün bir 20 dakikalığına Bannerlord Multiplayer girdim, girmez olaydım! Son Patch'ten sonra düşmandan herhangi bir şekilde ve herhangi bir miktarda hasar aldığımda oyunum 50-60 FPS'lerden 20-30 FPS'lere düşüyor, ve bu 2-3 saniye sürüyor. E doğal olarak M&B gibi reflekslerin ön planda olduğu bir oyunda kaçınılmaz ölüm demek.
    Bir el atılırsa güzel olur.

Adamlar pes ettiğinde istediğim kadar yanlarına gireyim drop yok. Fakat gel gör ki savaştıkları zaman drop oluyor.
  7. Unrivalld

Oyun aşırı bir şekilde Hard Disk'i çok kullanıyor. Kimi zaman bu sebepten dolayı drop yiyor. Aynı zamanda savaş esnasında düşmanlara yaklaştığımda oyunda ani FPS düşüşü oluyor. Düşman ne zaman savaşmayı bırakıp kaçarsa bu sorun ortadan kalkıyor. Kaçarken kasmazken savaşırken neden kasıyor...
  8. Unrivalld

Resolved PC de kalıcı performans sorunu olur mu? Aşırı fan sesi...

Sistem eskidikçe performans kaybı olur da yavaş yavaş olur. Performansın düştüğünü fark etmezsin bile.
  9. Unrivalld

Oyuna ilk girdiğimde gayet iyi çalışıyor. Sonradan ara ara takılmalar başlıyor.

Drop girmesin oyunu 30FPS de oynarım. Ama şu lanet olası drop bitirdi bizi ya.
  10. Unrivalld

FPS Çözüm Önerileri (Ceviri)

Arkadaş uğraşmış sağ olsun. Bu oyunda işime yaramadı bunlar ama belki başka bir oyunda işime yarayabilir. Bunun dışında bunları deneyip de başarısız olduğum sistemi aşağıya yazıyorum
    4.Nesil i7 İşlemci
    GTX960
    1333Mhz 2x4 8GB Ram
    Oyundan çıkıp Görev yöneticisini izlediğimde HDD'nin %100 olduğunu fark ettim. SSD'niz varsa ona kurup deneyin bakalım performans artacak mı?
  11. Unrivalld

Need More Info Yetkililerden acil yardım ve çözüm bekliyorum !!!!!!

5 Saat olduysa Steam iade kabul etmez. Bende de drop problemi var. Sen de benim gibi güncelleştirmeleri bekleyeceksin.
Back
Top Bottom