Recent content by umuteserr

1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu çok güzel bir mod. Umarım performans, kültür, zırhlar ve karakter stat olayları güzel olur.

Bu da gameplay videosu.
    Ben TaleWorldsün başka bir markada kendi markasının kullanılmasına izin vereceğini düşünmüyorum. Aynı şekilde Paradoxun da. Kaldırılır bence bu mod
  2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Özet geçebilen olursa çok iyi olur aslında. Yayın süresinin maşallahı var da
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Etkiliyor ama modüller üst üste bindiğinden bazı featurelarda sıkıntı olabiliyor. Yeni save açmak en mantıklısı yeni gelen patchi buna uygun görüyorsan.
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bence oyunda genel manada piyadeler güçsüz. Hep en çok kayıp piyadelerden gidiyor benim. En çok ölenin onlar olması normal haliyle yakın dövüşe giriyorlar ama bu Sturgiya’ya yansıyor sanırım.
    Bu sorun agroda bence. Bam güm dalınmasından, belli bir unite saldıramamaktan ve çarpışma hattı yaratamamaktan kaynaklanıyor bence. Savaş alanı çok dağılıyor. Okçular inanılmaz rahat kalıyor
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ayrıca ben imparatorluk asker ağacının komple güçlü olduğunu düşünüyorum. Piyade, okçu, atlı hiçbirinde defo yok
  6. Sadakat Arttırma

O şehirde panayır alanı yoksa o şehirler folloş oluyor. Sürekli isyan sonra savaşta ilk kuşatılan yer. Bu çok büyük bi sorun ya penaltıları kısacaklar ya ayrı bi perk veya başka bi şey eklemek lazım. Kültür converti olmayacağını söylemişlerdi sanki.
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Klasik crashlerden yedim sebebini bilmediğim. Bir de arenaya girince shader error, haydut sığınağına girince error, envanter de font hataları, oyunda kilitlenmeler sebebini bilmediğim bir şekilde. Bir de companionlara rol atayamadım klasik bug.

Edit: doğrulama falan yaptım bu arada.
    Ben de bi kere shader error aldım ama oyun çökertmemişti. Diğer konular dikkatimi çekmemişti. Teşekkür ederim

Edit: Ben de bir kaç bildirim yapayım o zaman. Bozkır haydutlarında içeri girince soldaki merdiven hala bozuk oyunun başından beri. Ve yukardaki powerbardaki siyah renk içerde belli olmuyor. O renk değişirse iyi olur.
  8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.6.2'ye göz attım, doğal olarak çok fazla sorunu var. 1.6.2 oynayacaklara tavsiyem boşuna indirmesin.
    Ne gibi sorunlarla karşılaştın. Ben bi 10 saat oynamışımdır bir sıkıntı yaşamadım
  9. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Kalelere bağlı köylerde çıkıyor özel birlikler. Yani kalelerin bir işlevi sayabileceğimiz bir durum var gibi
    Kale işlevi demişken düşman orduları hakkında delayli bilgi verseler güzel olurdu. Mesala düşman ordusu iki gün önce Ursila Kalesi etrafında görüldü gibisinden
  10. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ben 1.6.2'den çok memnunum bu arada. Evet grafikten kısmalar belli oluyor ama oyun daha yağ gibi akıyor. Bana baya stabil geldi. Umarım bu bozulmadan dengeleme ve featurelar devam eder
  11. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ben de oyunda açıkçası wonderlar görmek istiyorum. İmparatorluk imparatorluk deniyor bu adamlar kalradyaya bir çivi çakmamış mı. Sturgia için yukarda bahsettiğiniz tarz şeyler. Hoş olurdu
  12. Euro 2020 Game

These words aged like fine milk. Zero goals and a miss that sent France out.

These words were more like wine.
    Hahahaha. If i didn't choose france, they would destroy the tournament for sure. But i am very happy to predict mbappe's performance
  13. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Kesinlikle, "kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman" formülünü hesaba kattığımızda Trading'in perkleri yetersiz kalıyor. Mevcut arz/talep dengesi değiştirmek yerine perklere daha fazla avantaj getirilse bahsettiğim formülde trading daha cazip olur. Şu anki haliyle yağmacılık veya trading pek avantajlı durmuyor. En azından bu oyunda yeterince savaştan sıkılmış biri olarak hadi bir de ticaret deneyeyim dediğimde hiç keyif alamadım. Bir amacı yok.

Yani, Smithing'in nerflenmesinden ziyade, ticaret yapmak isteyen oyuncular için biraz daha seçenek sunulması gerektiğini düşünüyorum. Akla da ilk olarak perk geliyor. Başka sistemler de getirilebilir tabi.
    Her ne olursa olsun demircililte javelin satışı filan dengelenmeli bence. Ayrıca ben bir saveimde ticaret oymadım ticaret skilli yüksek yoldaşlarım ciddi gelir getiriyordu. Her yeni karavanda penaltı olmasına rağmen. Belki bu kaldırılabilir.
  14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bozulacaksa dün de bozulabilirdi yarın da bozulabilir. Ertelenmesi eklenecekse EA'i uzatmaktan başka bir şey yapmıyor. Gelmesi lazım artık unit vs dengesi oturdu artık bence
  15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

mexxico oyuna eklenen en küçük bir şeyin bile bazen öbür tarafta bir çok kodun çalışmasını bozabildiğini söylemişti. Bir şeyler eklenecekse bu kadar fix ve stabilasyon onlar geldiğinde çöpe gitmeyecek mi ?
Top Bottom