Recent content by tolgun

1. tolgun

WB cRPG için ; Strategus Rehberi

Eline parmaklarına sağlık kardes çok güzel, faydalı olmuş devamını beklerim :smile:
  2. tolgun

cRPG Karakter Tanıtma

copy paste yaptım valla :smile: hangi konuda atmış olabilirim neresi abartılı? :smile: hani kills death kısmına bakarak en beğendiğim oyuncular kısmında kendi adımı yazmış olmam için diorsan. Sen beni kuşatma haritalarında gör :smile: onlar istatistiklere işlenmiyor nedense..
  3. tolgun

Warband 3D

bu denediğiniz bilgisayarın özellikleri monitörün özellikleri nedir? monitörün 120 mhz olması şartmı?
  4. tolgun

cRPG Karakter Tanıtma

Valla yazmak zor geldi copy paste rulezz :smile:
    En beyendiğim oyuncular : ToLGuN  :smile: :smile:
    En sevdiğim silah : Sniper Crosbow, Flamberge, Nodachi
    Düşman : Kafasının üstünde amblem olmayan herkez :smile:
    Dost : Peşinden koştuğum düşmanın peşinden koşmayan herkez :smile: ve siege serverlarında kuleleri yürütenler.

Age 45 [30]
    Experience 7422800
    Level up at 8735843
    Kills 20
    Death 44
    Gold 87791
    Generation 2
    Attribute Points 0
    Skill Points 3
    Weapon Proficiency Points 90
    Convert 2 Skill Points into 1 Attribute point.

Strength 18
    Agility 21

One Handed 1 [1 WPF cost] 
    Two Handed 150 [10 WPF cost] 
    Polearm 1 [1 WPF cost] 
    Archery 1 [1 WPF cost] 
    Crossbow 50 [2 WPF cost] 
    Throwing 1 [1 WPF cost] 

Ironflesh 0
    Power Strike 6
    Shield 0
    Athletics 7
    Riding 0
    Horse Archery 0
    Power Draw 0
    Power Throw 0
    Weapon master * 7
  5. tolgun

WB cRPG Rehberi

arkadaslar ben 31.levelda emekli oldum ama adımın yanına 2.jenerasyon olduğuma dair bir ek gelmedi onu bizmi ayarlıyoruz yoksa bir sorunmu oluştu. server gördüğüm kadarıyla herkezin jenerasyonu isimlerinin yanında görünüyor.
  6. tolgun

WB cRPG Rehberi

fdaslan said:
    bilgecan11 said:
    fdaslan said:
    bilgecan11 said:
    :twisted: Bir gün herkes süvari olucak !!!

ben okçuyum, ama ağır zırh giydim ve savaş kılıcı, ayrıca poleaxe kullanıyorum tabiki atımda var  :lol: :lol:

Ama smupter horse.... bazen öyle maplar oluyorki atsız yapamıyorsun, herkesin at alması bir sorun ama , herkesin aldığı at güzel değilki...

sağlam bir 30-40k lık at almadan sadece piyadelere kek oluyorsun, ha birde ping önemli ping 60 a indiğinde kendini belli ediyorsun herşeyde...

ama ne yazıkki crpg 4 te 110- crpg1 de 90-100 oluyor pingim  :mad:

Üzerindeki kıyafet, miğfer, çizme ve eldivenlerin toplam ağırlığı 6'yı geçerse WPF etkinliğin düşüyor.

6 yı geçerse dedin, daha fazla olmasın ? çünkü çıplak dolaşmakla aynı hesap  :mad:  birde ne kadar düşürür, yuvarlak hesap 180 okçuluk varsa kaçnı kullanmaya izin verir? okçuluğa daha fazla verdikçe verim alırmıyım ?

Hayır, çıplakken 0 alıyorsunuz.
    Şu siteden bakabilirsiniz : http://infinitum.dyndns.org/crpg/calc.htm
    "Weight WPF Effect Colculator" kısmından değerleri girip kontrol edebilirsiniz.

Misal bende Nomad Robe, Mail Gauntlets ve Wrapping Boots var. Karakterimin Power Draw'ı 5. 169 olan Archery WPF değerim üzerimdekilerin toplam ağırlığı 6'yı aşmadığı için ve 5 PD olduğu için 206'ya çıkıyor.

Ağırlık formülü de şu şekilde:
    Total weight = Body armour + Leg armour + (Head armour)x3 + (Hand armour)x2

Bu yüzden kesinlikle miğfer takmayın.

Biraz önce tek tek denedim.. toplam ağırlık:6 'yı aşmasa bile toplam ağırlığın kadar WPF değerlerin düşüyor. yanlız formülü yukarıdaki gibi değil body armorun ağırlığının yarısı kadar düşüyor yani şöyle:    Total Weight= (Body Armour/2) + (Leg Armour) + (Head Armour x 3) + (Hand armour x 2) bu formul sonunda çıkan değer herbir özelliğe ait WPF değerlerini aynı oranda düşürüyor. O yüzden kullandığınız silahın erimini oyuna girdiğinizde üzerine gelerek öğrenin ve wpf değerinin bu silahın eriminin altında kalmamasına özen gösterin.
  7. tolgun

WB cRPG Rehberi

dostum program indirdim karakter yapılandırma die bi program.. programda da bulunuyo wpf ye etkisini gösterio. ama crpg serverinda yoksa onu bilmiyorum.

TheVikings said:
    Arkadaşlar saçmalamayın,zırhın WPF'ye etkisi yok.
  8. tolgun

WB cRPG Rehberi

fdaslan said:
    bilgecan11 said:
    fdaslan said:
    bilgecan11 said:
    :twisted: Bir gün herkes süvari olucak !!!

ben okçuyum, ama ağır zırh giydim ve savaş kılıcı, ayrıca poleaxe kullanıyorum tabiki atımda var  :lol: :lol:

Ama smupter horse.... bazen öyle maplar oluyorki atsız yapamıyorsun, herkesin at alması bir sorun ama , herkesin aldığı at güzel değilki...

sağlam bir 30-40k lık at almadan sadece piyadelere kek oluyorsun, ha birde ping önemli ping 60 a indiğinde kendini belli ediyorsun herşeyde...

ama ne yazıkki crpg 4 te 110- crpg1 de 90-100 oluyor pingim  :mad:

Üzerindeki kıyafet, miğfer, çizme ve eldivenlerin toplam ağırlığı 6'yı geçerse WPF etkinliğin düşüyor.

6 yı geçerse dedin, daha fazla olmasın ? çünkü çıplak dolaşmakla aynı hesap  :mad:  birde ne kadar düşürür, yuvarlak hesap 180 okçuluk varsa kaçnı kullanmaya izin verir? okçuluğa daha fazla verdikçe verim alırmıyım ?

Hayır, çıplakken 0 alıyorsunuz.
    Şu siteden bakabilirsiniz : http://infinitum.dyndns.org/crpg/calc.htm
    "Weight WPF Effect Colculator" kısmından değerleri girip kontrol edebilirsiniz.

Misal bende Nomad Robe, Mail Gauntlets ve Wrapping Boots var. Karakterimin Power Draw'ı 5. 169 olan Archery WPF değerim üzerimdekilerin toplam ağırlığı 6'yı aşmadığı için ve 5 PD olduğu için 206'ya çıkıyor.

Ağırlık formülü de şu şekilde:
    Total weight = Body armour + Leg armour + (Head armour)x3 + (Hand armour)x2

Bu yüzden kesinlikle miğfer takmayın.

Nasıl yani PD nin WPF ye + etkisimi oluyor.  Mesela benim çift elli wpf 125 var 6 da power strike wpf mimi yükseltiyor?
  9. tolgun

WB cRPG Rehberi

Arkdaslar 100 puanlık uzman sorusu sorayım sizlere :smile: Sırtımızda duran kalkan arkadan alacağımız darbelere def puanı verirmi yoksa pasif durumdamıdır. Birde charımın str sini yüksek tutarsam üzerime giydiğim ağır armorların wpf puanımı düşürmesini bir nebze olsun hafifletebilirmiyim?
  10. tolgun

WB cRPG Rehberi

TheVikings said:
    tolgun said:
    Yav arkadaslar power draw sadece bows damı işe yarıyor? crosbow lardada bir etkisi varmı. Bu nası soru demeyin bilene kolay gelir :smile:
    Evet sadece yaylarda etkili.Arbaletlere etkisi yok.
    tolgun said:
    arkadaslar birşey daha sorucam.. 31.levelda emekli olduğumuzda daha fazla xp geliyorda 18.levelda emekli olursam xp artışı olurmu? hani aile yadigarı olayı olmuyor onu biliyorumda belki xp artışı oluyordur.
    Exp artışı olmaz 18 lv de emekli olursan.Bonussuz emeklilik o,yani sadece genin yükseliyor,onun dışında birşey değişmiyor.
    tarzanbrk said:
    Yha arkadaslar 2 gunden beri oyuna girmeye çalışıyorum crpg yi yukledim her şey oke  eu_crpg_2 ye giriyorum sunucuya bağlanılamadı diyo ltfn bi yrdm edn!!
    Öncelikle türkçeni düzgün kullan.Son versiyon 0.212.Nereden bakabilirim benimkine diyorsan;oyuna giriceksin(cRPG'yi seçmeyi unutma)başlangıç sayfasında oyunun normal versiyonu yani 1.134'ün yanında yazar.0.212'den düşükse indirirsin yeni versiyonu.Yine olmazsa www.c-rpg.net sitesindeki crpgupdate.zip dosyasını indirip cRPG'ye atarak sorununu halledebilirsin. :smile:

Açıklama için çok teşekkürler..
  11. tolgun

WB cRPG Rehberi

arkadaslar birşey daha sorucam.. 31.levelda emekli olduğumuzda daha fazla xp geliyorda 18.levelda emekli olursam xp artışı olurmu? hani aile yadigarı olayı olmuyor onu biliyorumda belki xp artışı oluyordur.
  12. tolgun

WB cRPG Rehberi

Yav arkadaslar power draw sadece bows damı işe yarıyor? crosbow lardada bir etkisi varmı. Bu nası soru demeyin bilene kolay gelir :smile:
Back
Top Bottom