Recent content by reguardz

1. El bombaları çok pahalı

Önceden 80000 talere büyük el bombası alır, sınırsız kullanırdık. Şimdi 3000 talere sadece bir atımlık alabiliyoruz. Para zaten oyunda çok önemli, bir de her savaş için 3000 taler harcarsak parasız pulsuz kalırız ortada  :(  Benim iki önerim olacak: 1- Eski sisteme geri dönün, ancak bunun...
  2. Oh now this is boring...

He completed the black mace quest at least. I conquered all map under the Polish flag but stuck at Kiev quest :sad: Janusz are not saying a single word about black mace now.
  3. WB Kara Gürz Görevi Tam Çözümü [ Tüm Görevler ]

Oğuz Khan said:
    Bi sorum var şimdi  :evil:
    Ben Kievi Aldım Ama Aldıgımda Krallığa Talip Olan Adamı Bulamadım Gurubumdada Yoktu Görevi Erteledim Diğer Kaleleride Aldım.
    Adamı Tahta Geçirdim Şimdi Ne Gürzden Bahsediyor Ne Kievi Almamdan. Görevde İlerleyiş Hatası Yaptım Ve Baştan Oynamam Gerekecek Değil Mi?  :evil:

Aynı sorun bende de var. Adamı kral yapıp her yeri Lehistan yaptım ama adam gürzden falan bahsetmiyor hiç. Kiev görevi ne zamandır duruyor. Şimdi buradan görevlere devam edemez miyim?
  4. Useful tips to players

Fogshie said:
    I'm not sure how you recruit when you have a commander in your town. My town has a barracks, stable and commanders. What do I need to recruit more soldiers?

Same, my city and village are fully upgraded, yet i dont know where and how to recruit soldiers from commanders.

How do you post the person's name of who wrote the quote

Say commander to recruit soldiers, select your soldiers from list (winged hussars are best), and after few days your soldiers are ready to join your party. You should talk to commander to take back soldiers you ordered before.
  5. Başbakanın Çılgın Projesi!

rrainmaker said:
    Peki laik bir devletin bakanının halk isterse anayasa değişir gibi laikliği tehdit eden söylemlerde bulunması da mı birşeyler çağrıştırmıyor?
    Kimin nereden mezun olduğu beni ilgilendirmez önyargısız ve tarafsız olarak yazıyorum bütün yazdığım şeyleri -ateist laikçi falan deme diye yazıyorum bunu- . Bunları geçtim hangi başbakan bir muhalefet partisi başkanına ilkokul çocuklarının yapmayacağı şekilde laf atar, hangi ülkede bu halk için sıradan bir olay olarak karşılanır? Neden 4 sene önce değilde seçimlere 4 ay kala metrobüs yapımına ve böyle saçma bir projeye başlanır - boğaz antlaşması vardı, istanbul boğazından geçen gemilerden vergi alınmıyordu, oradan vergisiz geçecek gemiler bu kanaldan vergi verip geçer mi?- şimdi lütfen bir düşün bunların hepsi ikiyüzlülük ve sahtekarlık değil mi?

Evet, Erdoğan'ın o tür söylemleri vardı önceden, ama şimdiki başbakanlık yaptığı döneme baktığımda laikliği tehdit edecek bir icraatini göremedim ben. Konu laikliğe gelince imanlı-imansız ayrımı yapmak zorundayız. Bir düşün bakalım, müslüman bir insanın medeni kanunlarını mı doğru bulmasını beklersin yoksa kitapta yazan, peygamberin uyguladığı kanunları mı? Laiklik ateist birisi için uygun bir talep olabilir ama bir müslümanın çıkıp da "ben laikliği desteklemiyorum" demesi çok da abes değildir. Allah'ın tarafını tutan birisinden tarafsız olmasını beklemeyin.

Seçime yakın zamanlarda tüm siyasetçiler böyle projelerle gelirler. Bunun neresi sahtekarlık, herkes iktidara gelmek istiyor, halk da oylarıyla beklenti satın alıyor.

altolgali said:
    eveeettt,müthiş sözler. kim ezberlettiyse helal olsun. ülke 20 yıl tek elden yönetildi de noldu? her alanda gelişmedimi? uçağına varasıya kadar üretilmedimi? ekonomi kurulmaya çalışılmadımı? şimdi halk seçiyo,bak bakalım ne haldeyiz?

ülke dinsizmiş. o zaman sizde dinsizsiniz? bunca insanda bizde komple dinsiziz? ama pardon seçim meydanlarında 2 lafından biri ben müslamanım diyenler dindar.

kur'an ı yasakladılar? bre cahil devlet kendi eliyle meal dağıttı. imam astılar? evet isyan çıkartan,insanların kellelerini kazıklara takan imamlar. tekkeler kapatıldı? evet içi her türlü pislik yuvası olmuş tekkeler..

çok güzel bi söz vardır,cahil halkın elinde demokrasi bi felaket,aydın bir halkın elinde en iyi yöntemdir diye.

bu ülkenin en büyük sorunu cahillik...

edit: aklıma gelmişken yazayım.Kurtuluş Savasından sonra seçim yapılsaydı kimden oy istencekti? yarısı mandacı halktan mı,satılmış işbirlikçi aşiretlerden mi? isyan eden dürzülerden mi? az mantıklı konuşun.. halk perişan halde,yıllarca savaşmış,cahil,siz haala, hani demokrasi?

Türkiye insanını cahillikle, dürzülükle itham etmeden önce şu "ülkeyi tek başına kurtaran" CHP'nin neden henüz cumhuriyetin kuruluşundan 30 yıl sonraki seçimlerde meclisin %10'unu bile alamadığını, yıllardır iktidar olamadığını düşün. Ha şu meşhur Mustafa Kemal'in ordusunun zırt pırt darbe yapmasını, başörtülülere karşı alerjisini, namaz kılanları tasfiye etmesini, Kürt düşmanlığını da unutmayalım.
  6. F&S Bugs Thus far

Hawiez said:
    Grenades also hit me, no matter how long i throw them.

Which version do you play? Grenade bug was fixed at 1.139 patch.
  7. Oyun hakkındaki önerileriniz

M&B yapımcılarının burayı okuyacağını pek ümit etmiyorum ama yine de fire and sword hakkındaki önerilerimiz ve isteklerimizi dile getireceğimiz bir konu olsun. Başlayalım: 1-Envanter görünüşünü değiştirmeleri lazım. Takoz gibi yahu. O kadar rpg oynadım bunun kadar kötüsünü görmedim. Bi kere o...
  8. M&B With Fire and Sword [Türkçe]

AlperReis said:
    steam'ı nereden inderecez ??

steampowered.com'dan programı indirip e-mailin ile üyelik alıyorsun. Sonra steam açıp games seçeneğinden cd-key aktive ediyorsun.
  9. Bağımsız Krallık kurma sorunu

Yahu kral olmanın imkanı yok mu şimdi bu oyunda? Şu black mace görevi için adamın birini kral yaptım, haritanın yarısını aldık ama derebeyi olarak kaldım öyle.
  10. Başbakanın Çılgın Projesi!

sadooocuk said:
    reguardz said:
    Konunun dönüp dolaşıp dine gelmesi, asıl rahatsızlığın islamdan kaynaklandığını gösteriyor.

Hayır afedersin ama sizin gibi islam düşmanlarından kaynaklanıyor

Yok beni yanlış anladın. İslam düşmanlığından kaynaklandığını kastetmiştim. Müslümanım. Sorun şu: Başbakanın imam hatip mezunu olması bile onu ateistlerin gözünde direkt onu islamcı siyasetçi yapıyor. Halbuki adamın öyle doğru düzgün islami bir söylemi yok, ama "hamdolsun" kelimesinde bile "eyvah şeriat geliyor" yaygarası koparıyorlar. AKP iktidar olunca millet birden dindar müslüman mı oldu? Hayır ama adamlar en azından ülkedeki islami hareketlerle çatışmıyor. CHP'nin cumhuriyet döneminde imam asma, köy bombalama gibi kirli çamaşırları olduğu için tabi ki islami hassasiyetleri olan kesimden oy toplayamaması normaldir. Sonuç olarak AKP yine %40'ın üstüne çıkıyor. 12 haziran seçimlerinde bu durumun değişeceğini sanmıyorum.
  11. Ateş ve kılıç hakkında sorular...

Bu oyun o kadar pahalı değildi bence. Hatta steamde mount&blade serisi 20 dolara satılıyordu.
  12. Useful tips to players

Do I and my men gain more experience harder difficulties?
  13. Başbakanın Çılgın Projesi!

Konunun dönüp dolaşıp dine gelmesi, asıl rahatsızlığın islamdan kaynaklandığını gösteriyor.
  14. Line Bug

Your soldiers make line parallel to enemy soldiers'. You can check it by pressing backspace.
  15. What does poisoning the water supply do?

It kills some people instantly in town. You don't have to wait spreading. Poison the water again and again, but sometimes guards notice while you poisoning. You have to kill them to escape town.
Back
Top Bottom