Recent content by Meastx

1. Meastx

Oyun Çıkmadan Ölüyor Mu?

Nasıl becerildi bilinmez ama warbandın oyuncuya bannerlorddan daha çok içerik sunmasından kaynaklanıyor olabilir. Hatta abartıp kendi açımdan şunu bile söyleyebilirim Bannerlord hem kendinden soğuttu hemde Warbanddan. Warband oynayayım diyorum ama Bannerlordu gördükten sonra animasyonlar ve görsel açıdan ister istemez ne kadar geri kaldığını görünce açtığım gibi kapatıyorum, Bannerlorda giriyorum bu seferde Warbanda nazaran ne kadar dengesiz ve eksik olduğunu görünce çıkıyorum.Sonunda ikisini de silmemle bu ikilemden kökten kurtulmuş oldum.

Çok sağlam güncellemelerle oyunu toparlayana kadar(hiç sanmıyorum) yada oyunun tam sürümü çıkıp modcuların ellerine kalana kadar da geri dönmeyi düşünmüyorum.Önceliklerimizi biliyoruz diyip bin tane sorun varken koyun köpek texture yaması yapılacağına ciddi bir şekilde topluluğun içine girip sorunlara nokta atışı yapılması gerekiyor.

Üzücü olan şey ise modlarla birlikte ömrünü yitirmeyen sayılı oyunlardan biri olup nasıl olurda bu kadar topluluğun isteklerine göz yumuldu aklım almıyor.Topluluğun geliştirdiği mod ile dlc çıkarmış bir oyunsun sen milyon tane modun olduğu kütüphanen var elinde hiç mi bakmazsın gerçekten.
  2. Meastx

Do people prefer Bannerlord over Warband?

After Bannerlord release i cant play Warband anymore but the thing is i cant play Bannerlord too because lack of depth and content. After playing hours and hours warband with mods Bannerlords is too dull in my eyes in current state
  3. Meastx

(Please Contribute!) What kind of Mods do you want to see?

Light & Darkness: Heroes of Calradia
  4. Meastx

GPU&CPU 95 dereceyi görüyor. Kapatmalı mıyım?

Eğer bir şekilde ısınmasına rağmen kapanmamasını sağladıysan sıkıntı çıkar. Benim laptop 90 derecede kendini kapatıyordu yani sende sınırlarda oynuyorsun. Hava giriş çıkışlarını kapatacak şeyleri kaldır laptopu koyduğun yerden yüksekte tut varsa soğutucu kullan yoksa alabiliyorsan al, yorgan gibi kumaşın üstüne koyup asla oynama.
  5. Meastx

Kuzaitler Durdurulamıyor! Haritayı hızlıca ele geçiriyorlar

Kuzitlerle alakalı bir durum değil herhangi bir krallık bir anda tüm haritayı ele geçirebilir dengesizlik var oyunda şuan yarın gelecek yamayla düzelecek diye umuyoruz.
  6. Meastx

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyundaki hataları bu konu üzerinden mi bildiriyoruz bilmiyorum ama umarım doğru yere yazmışımdır.

21 seviye kargıcı, 26 seviye ağır kargıcıya göre daha güçlü. Daha doğrusu 26 seviye kuzait ağır kargıcısının skilleri çok kötü. Bir yanlışlık var sanırım.
    1.png
    2.png

https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/singleplayer.658/ Buraya atarsan daha iyi olur bu foruma bakıldığını düşünmüyorum pek.
  7. Meastx

Resolved Archer formations sometimes don't shoot unless at very close range. Possible reason.

Happens randomly for me, sometimes they refuse to shoot until enemy in melee range.
  8. Meastx

Parti Hızı Nasıl Artar ?????

Envanterinde olan her at haritada yolculuk ederken atsız askerle veriliyor gibi düşün.Yakalayacağın mahkumlar için de at bulundurursan daha iyi olur
  9. Meastx

Bannerlord alfaları bir el atın büyük savaş var

Bildiğim kadarıyla bir yolu yok şuan dengesiz halde bu durum herhangi bir krallık bir anda tüm haritayı ele geçirebiliyor. Lordlar ekonomik sıkıntıya girmesinden asker toparlayamıyor hatta açlıktan dolayı olan askerleri gittiğinden dolayı ve daha bir çok sebepten dolayı kartopu olan krallığa kimse karşı koyamıyor.
  10. Meastx

Bu oyun zevkini öldürür!

200 sınırı gelmeden önce de böyleydi, atölyeleri düzelttiklerini söylemişlerdi ama fayda etmemiş demek. Bugdan ziyade dengesizlik var atölyelerde
  11. Meastx

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

single player oynayıp oyunu sevmeyen arkadaşlar, ben de sizlerden birisiydim. hatta ilk önce o kadar hayal kırıklığına uğradım ki oyunu iade ettim, sonra pişman olup tekrar aldım ve 11.saatimi az önce devirdim. bu oyunda warbanda kıyasla gelişmek çok daha yavaş, ve ilk oyuna başladığımız karakter acayip hantal, kimseye hasar vuramayan, odun gibi bir karakter olarak başlıyor. biraz zaman tanıyın, turnuvaları kovalayın, turnuvalardan çok güzel silahlar geliyor onları kullanın, ufak ufak yeni kombata ve yeni animasyonlara alışıp eskisi gibi adam kesip biçmeye başladığınızda çok zevk alıyorsunuz. ben oyunun ragdoll efektlerine bayıldım açıkçası. adama çift elli balta ile koyunca o çift elli baltayı yediğini hissettiriyor, savrularak yere düşüyor. kombat animasyonlarını kimler yaptıysa ellerine sağlık gerçekten acayip değişik bir keyifle oynuyorum.

ancak hala tek elli silah+kalkan dövüşlerine elim oturmadı, bazen bloklasam bile karşıdaki elemanın saplama saldırılarını yiyorum, ve nedense oyundaki her kılıcın tipi aynıymış gibi geliyor çeşitliliği belki ben keşfedemedim ama kılıç modelleri biraz fazla düz, daha şaşalı kılıç arayışındayım ama şehirlerde falan güzel bir şey bulamadım daha bakıcaz. bir de yetenekleri geliştirmek ne zor olmuş öyle ya, oyunun başından beri elimden geldiğince ok ve yay kullanıyorum daha 70 barajını yeni aştım, gelişmiyor resmen meret. diğer beceriler de öyle, mesela ben attan çok nadir indiğim için karakterin atletizmi acayip düşük kaldı, ne zaman bir sığınak bassam herkes yanımdan koşup geçip gidiyor kimseye yetişemiyorum mesela.

Biraz zaman tanıyın demişsin ama şuan ki halinde oyun sana buna bile imkan vermiyor.15 saat oynadığım bir karakterde zamanımı skilleri test etmek için grind yaparken(Ayrı bir mevzu) bir bakmışsın krallıktan biri tüm haritayı ele geçirmiş ve oyun bitmiş daha bir skill ağacını 100 bile yapamamış olmama rağmen.Krallıklardan biri rastgele bir şekilde rüzgarı arkasına bir alıyor her yeri ele geçiriyor ve bu oyuncunun etkisi olmamasına rağmen gerçekleşiyor. Sırf buna karşı koymak için tek başına krallık kurup direnmeye çalışan insanlar gördüm ama 15k lık ordu gelince karşısına pek fayda etmiyor tabi.

Oyunun bu kadar zamandır çıkmamasının sebebinin bu tarz denge ve akılda olan fikri oyuna istedikleri gibi yansıtamadıklarından dolayı olduğunu düşünmeye başladım. Yinede eğer topluluğu dikkate alırlarsa oyunun toparlanacağına inanıyorum çok iyi fikir sunuyor insanlar şimdiden, umarım yeterince değer verirler bu geri dönüşlere.
  12. Meastx

Türkçe dil desteği hakkında

Zamanla yeni metinler ekleneceği için ne kadar mantıklı olur bilemedim.
  13. Meastx

Kargı Vuruşu !

Kendi eşyalarını düzenlediğin ekrana gelince üst ortada isminin olduğu yerde oklar var ona basıp öteki karakterlere geçebilirsin.

Köyün içinde "alt" tuşuna basarsan köyde olan kişilerin isimlerini görebilirsin.(Merkezden en uzakta olan kişi)

Warband da vardı ama Bannerlord da yok şuan neden bilinmiyor.
Back
Top Bottom