Recent content by KhergitKhan

1. KhergitKhan

Üniversite Bölümümüm Hakkında Kafa Karmaşası - Tıp, Psikoloji?

Merhabalar dostlar, Ben Ege Üniversitesi'nde 2. sınıf psikoloji öğrencisiyim. Bölümümü seçmem aslında realizm çikolatasına bandırılmış idealist bir çilek gibiydi, seçebileceğim hukuk gibi bölümler de vardı, fakat psikolojiyi o kadar çok istiyordum ki baştan aşağı sadece psikoloji yazmıştım...
  2. KhergitKhan

module_system ve Değiştirilen/Eklenen Kısımların Tespit Edilmesi

Sağol biraz kurcalayacağım.
  3. KhergitKhan

module_system ve Değiştirilen/Eklenen Kısımların Tespit Edilmesi

Merhaba; Ben kullandığım module_system üzerinde çokça değişiklik yaptım ve birkaç açık-kaynak projesinden de faydalanarak hazır kod bloklarını ekledim. Ancak aradan uzunca bir zaman geçti ve neyi nereye eklediğimi unuttum. Acaba, yapılan değişikliklerin tespit edilmesi mümkün müdür? Bunun için...
  4. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Arkadaşlar merhaba. Merak etmeyin mod iptal olmadı. Sadece biz biraz tembeliz,ve sınava hazırlanıyorum. Dikkatimi toparlamakta zaten zorlanan bir insanım ve açıkçası derslerime dahi çalışmakta zorluklar çekerken moda odaklanmam söz konusu olamıyor. Mod için sürekli tarihler vermemiz benim/bizlerin hatasıdır, en başından beri vermeme taraftarıydım ancak o kadar çok soru geliyordu ki sürekli bir tarih vermek zorunda kalıyordum. Bundan sonra herhangi bir tarih vermiyorum.

Öncelikle bilgisayarımı incelediğimde, işlerimi cidden çok dağınık yaptığımı fark ettim ve nasıl toparlayacağım konusunda bir fikrim yok. Module_system üzerine çok fazla kod yazmışım ve çok fazla kodu da haliyle yarım bırakmışım, dolayısı ile oyun içi sürekli hatalar almaktayım ancak hataların nereden kaynaklandığının tespiti benim için çok zor, birçok şeyi de unuttum çünkü. 

Son 3-4 gündür sahnelerimizi yeniden inceliyorum. Oyunun genel flora (ağaç çiçek çimen işte, bitki yapısı) halini değiştirmek için bir açık kaynaktan faydalanmıştım, ki bu da sahnelerimi biraz bozmuş, onları düzenliyorum. Açıkçası sahne tasarlamak beni daha eğlendiren bir iş, çünkü kod üzerine çok uzman olmadım hiçbir zaman, birçok kez hayal ettim ve hayallerimi koda dökmeye çalıştım ama birkaç kez başarısız olunca insanın hevesi kaçıveriyor.

Ben bana azar azar yardım edebilecek bir "kodlamacı" arıyorum çünkü tek başıma kodlamak benim için cidden çok zaman alıcı olacak, bu sefer derslere odaklanamayacağım. Tabii ki module_system'i o kişiye vereyim tüm kodlamaları o yapsın demiyorum, ancak takıldığım yerlerde bana destek versin ve yaratıcı fikirlerle modun gelişimine destek olsun, yeter.

İyi kalın...

5. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Matt Hatter ? said:
    Çıksın ustam çıksın. Bırakmayın beta da olsa çıkarın emeğinize yazık. Hiçbirşey için değilse o site için bari. Zaman güzel mekan güzel karakterler silahlar iyi herşey güzel. Tek sorun grafikler. Enb eklemişsiniz ancak oyuna grafik değil kontrast ayarı falan artırarak grafik yaptık eheh demiş o kodu yazan. Yani size demiyorum o enbyi yapana diyorum. Kendi grafikleri daha iyi olur aksi takdirde fotoğraflara baktığım anda gözlerim göz karıncaklaması geçirdi.

ENB moda ait değil sorun yok :grin: Benim hoşuma gittiği için oyunla beraber kullanıyorum. Yani siz istediğiniz ENB serisini kullanabileceksiniz sıkıntı yok  :wink:

Mavi Gürz said:
    omeerfaruk said:
    Modu bırakmadık, bir süreliğine ara verdik. Hatta çok çok az da olsa yine de bir şeyler yapılıyor bazen. Eğer tamamen vazgeçersek olabilir.
    Modun hazırlanmış kısmını paylaşırsanız çok seviniriz.

Mod bir oradan, bir buradan şeklinde. Kodlarken yarım bıraktığım çok görev var(dı) çünkü sıkılıyorum genelde, biraz da farklı bir göreve geçiyorum. O yüzden çıkartırsan kafamı duvara sürterim sanırım :/

Mod herhalde 2 ay gibi bir süredir donuk bir şekilde duruyor. Ancak ben yavaş yavaş tekrar başlamayı düşünüyorum. En önemli eksiğimiz 3D modelleme yapabilecek arkadaşların üniversite hazırlığında bulunması, başkalarının da olmaması. Ancak üstesinden yavaş yavaş kalkarız diye düşünüyorum. İyi forumlar  :wink:
  6. KhergitKhan

Şehir simülasyonu modu (sp) (WB) Başka bir modla birleşti

Kortılça'yı severim. Modu bekliyorum, kolay gelsin  :wink:
  7. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Black Dead said:
    taht animasyonunu geri verin lan

Sen bi ver 2 dakika deneyelim sonra iade ederiz  :lol:

FoulMonster said:
    Güyya bu aylarda çıkacaktı  :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :meh: :meh: :meh:

Üzülme, sürprizli geleceğiz :grin:

Buraya yazıldığı zaman pek cevap gelmiyor o yüzden pek etkin olamıyorum/olmak istemiyorum. Ama öldüğümüz yok tabi, devam ediyoruz :grin: Zamanında çok fazla resim ve bilgi paylaştık, dolayısı biraz daha sessiz ilerlemeyi düşünüyoruz.
  8. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

q2OnG.jpg
    SQ6qM.jpg

Bir kıyı şehri/kalesi, açıkçası ne olacak karar veremedim. Black Dead biraz detay istediği için başlamak istedim, fakat ilerledikçe sanırım kıyıda bulunan yerleşkeyi resmen bir şehir haline getirdim. Ne olmalı ?
  9. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Black Dead said:
    Madende inek kemikleri saçma değil mi? yani ne bileyim biraz saçma geldi de.Onun dışında çok güzel sahneler, lakin kalelerin biraz daha üzerinde uğraşılmalı bence.

Dışarısı karlı, dolayısı ile et gibi yiyecekleri direk içeri sokuyorlar.

Kale için, ne gibi uğraşılmalı ?

Düzenleme : Birkaç kale, normal Native kalelerinin üstüne inşaa edildi, yapımcılara sormak lazım  :mrgreen:
  10. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Çift-gönderiden dolayı özür dilerim.

RXY3s.jpg
    kpKj1.jpg
    Vzsr8.jpg
    2m3uM.jpg
    qMbD0.jpg

Bunu daha önceden diğer paylaşım platformlarımızdan paylaşmıştım, fakat sanırım burayı kullananlardan bir kısmı Facebook gibi sosyal paylaşım siterlerine bakmıyor/bakmak istemiyor.

Burası bir maden. Demir çıkartabileceğimiz türden bir maden. Tabi, ilk önce haydutları temizlemeniz gerek :smile:
  11. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

dHA5I.jpg

Bu kaleyi ele geçirmek için yapay nehri geçmek gerekli, köprüler var, o köprülerin savaş sıasında indirilmesini sağlayacak bir trigger yapmaya çalışacağım.

mxBwq.jpg
    oORLB.jpg

tVS9H.jpg
    U6Yin.jpg
  12. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

HemŞehri(huseyinotlu12) said:
    Black Dead said:
    bu mod çıkmaz, iptal , beklemeyin, gidin mb sp oynayın daha güzel, bu mod çok kötü, ciddiyim, bırakın modu, çıkarmayacaklar 2 sene oldu, bir de utanmadan 1 sene diyorlar, adam ayın modellemecisi 1 saatte 1 model yapıyor 1 saatte 50 model yapar insan, kergit kağan vefat etti yalan söylüyor yok öyle biri, beni de facebook grubundan attılar, faceim çalındı kimin çaldığı belli bırakın modu oynamayın, oynattırmayın çıkmayacak çıkmaz

başarılar
    :grin: olaylar bi anda gelişti birde modun ekiplerinde ateist varmış.İSLAMA sövüyorlarmış diye duydum.Doğrumu?

Ekibimizdeki arkadaşların farklı siyasi görüşleri var. Yeni gelen tasarımcı bir arkadaşımız diğeri ile uyuşamayacınca bir sıkıntı çıktı ve tartıştılar, fakat tasarımcı arkadaş baya sinirlenip çoğumuzu engelledi. Ama dini değerlere sövme kesinlikle yok, olsa ekipte barındırmam zaten.

Düzenleme: Bu söylentiyi yayan arkadaşı da uyarıyorum, mümkünse o yazıları vesaile tekrar incelesin. Benim de tartışmamaları için yaptığım uyarıya da baksın.
  13. KhergitKhan

Modlar Hakkında Soru Cevap Konusu

seriousgigi said:
    acok oynayan var mı? askerler çok uzun sürede level atlıyorlar 90 gün geçti daha herhangi bir köylünün şövalye olduğunu göremedim. mod gereksiz yere çok zor yapılmış.

Asker ağacında bulunan askerlerin seviyelerine bağlı. Çok hızlı atlatmak istiyorsan Morgh's Tools indirip txt kısmından krallığın askerlerinin seviyelerini düşürebilirsin.
  14. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Afa Pottersson ??➕❌ said:
    Diplomasi yönünden çok güzel ve çeşitli seçenekler, özellikle yok olan krallıkların tekrar dönebilmesi fikrini beğendim.

Teşekkür ederim :smile:

Hatta haftasonu gibi bu seçenekleri arttırmayı planlıyorum. Örneğin, bir imparatorluğun küçük bir despotluğa göre avantajları olması gerekir, bunu sağlamak istiyorum fakat aklıma herhangi bir fikir gelmiyor. Önerisi olan varsa her zaman açığım :smile:
  15. KhergitKhan

[TO][SP] Kalradya 249

Bugünlerde modellemecimiz Partizanes meşgul olduğundan dolayı, sizlere kod tabanlı gelişmelerden bahsedeceğim;

Code:
    *Krallıklar eğer şehir kaybedip küçülmeye devam ederlerse krallık olmaktan çıkarlar ve bunun sonucu küçük despotluklara, boylara dönüşmeleri ile sonuçlanır. Bununla birlikte yöneticinin de namı değişir tabi.

*Krallıklar eğer şehir fethedip büyümeye devam ederlerse krallık olmaktan çıkarlar ve bunun sonucu olarak büyük imparatorluklara dönüşürler. Bununla birlikte yöneticinin de namı değişir.

*Sizlerin taht varisine gitmenize gerek yok, çünkü artık varisler kendileri taraftar toplayıp isyan çıkarabilecek.

*Devletler içinde sivil savaş çıkabilir.

*Yok olan krallıklar tekrar dönebilirler, ve devletinizden de parçalar koparabilirler.

*Bir devlete kral, prens, veya lord olarak başlayabileceksiniz. Ama bunu sadece bir devlet için ayarlayacağım, ve daha sonra bunun için bir senaryo da yapacağız.

*Devletler içinde kralların oğulları/kızları bulunabilecek. Bu oğullar/kızlar, devletin kültürüne göre nam alacak (Prens, Prenses, Şad gibi). Eğer devlet büyüyüp imparatorluğa dönüşürse onların da namı değişecek ve (Yüksek Prens/Yüksek Prenses) şeklinde anılacaklar.

*Birkaç küçük değişiklik daha (Örn. Lord/leydilerinizin namını değiştirme, parti isminizi değiştirme, devlet renginizi değiştirme tarzı).

*Freelancer bugları düzeltildi.

Esenlikte kalın  :grin:
Back
Top Bottom