Recent content by itsmeares

1. M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

Karakterin Adı: Curthan (elraenn'den çaldım :grin:)
    Kiminle Savaştınız: Kral Ragnar
    Arazi: Çöl
    Savaş Türü: Meydan Muharebesi
    Kullandığınız Mod: - (Native)
    Zorluk Seviyesi: 86%
    Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Rodok
    Ordunuzun Sayısı: 150 civarı (110 ya da 120 kadarı Rodok Keskin Nişancısı kalanı Rodok Çavuşu)
    Düşmanınızın Sayısı: Yaklaşık 500 kişilik bir ordu
    Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Dağda S*k Taktiği
    Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Nam, para, güçsüz bir nord krallığı ( kale almamda çok yardımcı oldu) ve bir kaç esir lord.

Bu taktikte Rodok Keskin Nişancıları çok önemliler, Rodok Çavuşu olmasına çok gerek yok ama gelen düşmanı oyalayabilmesi için kullanabilirsiniz. Öncelikle savaşa girmeden önce tüm askerleri ateş kes taktiğine alıp kendinizi takip ettiriyorsunuz, ardından hızlıca gidebileceğiniz, en yakın yüksek yere düşman gelmeden gidiyorsunuz. Burası çok önemli! Keskin Nişancıları ya da her neyse kullanıyorsanız (arbaletçi veya okçu olmak zorunda) gittiğiniz dağ ya da onun gibi bir yerin EN üst noktasında bırakıyorsunuz ardından eğer piyade birliğiniz varsa 10-15 adım ilerisinde bu konumda kal diyoruz. Bunu yaptıktan sonra düşmanın bizim 70-80 adım uzağımıza gelmesini bekleyin, geldiklerinden sonra okçu birliğinize ateş izni veriyorsunuz ve düşmanın ölmesini bekliyoruz. Düşmanın yaklaşık %80 kadarı indiğinde eğer piyadeniz kaldıysa onları hücum ettirebilirsiniz, hücum ettikten sonra zaten kolayca kazanırsınız. Ben yaklaşık 500 kişilik bir orduyla savaştım ve 10-20 ölü ve 40-45 gibi bir yaralı sonucuyla çıktım, bu taktik çok işe yarar benden söylemesi :grin:.
Back
Top Bottom