Recent content by hecalis

1. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Oyunda lordlardan birini ikna ettim ve kendi krallığımıza dahil ettim. Lakin sürekli konuşma ekranı açılıyor ve Arkadaşım...Sanırım şansın tükendi. ile diyalog başlatıyor. Tekrar haritaya geldiğimde nereye tıklasam ayrılamıyorum. Tekrar tekrar diyalog ekranı açılıyor. Bilginize.
  2. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

ben bu olayın şöyle geliştiğini tahmin ediyorum. ekibin test ettiği oyun farklıydı. içerisinde daha fazla değişkenler bulunuyordu. ama bu değişkenler bug yaratabildiği için oyundan çıkarttılar. mesela çıkartılan değişkenlerden bazıları isyanlar olabilir. ben oyunda şuana kadar isyan görmedim. isyanı çıkartınca da krallık büyüdükçe büyüyor ve onu durduran herhangi bir durum yok.

bunların haricinde şunu da yapmaları gerekiyor. şehirler ve kaleler inanılmaz kolay fethediliyor. warbandde dengeyi sağlayan önemli unsurlardan biriydi bu. burada adam geliyo bi dalıyo bitti gitti.

bu arada getirdikleri patch hiçbir şeyi düzeltmemiş. yine 12 saat sürdü oyun. düzeltmeyeceği de belliydi zaten.

Haklısın hacım öyle kolay değil mantıksal kurguyu düzenlemek, bu mantıksal kurgu için yüzlerce sayfa mod yazılıyor. Bilmiyorum hiç küçük bir programın mod sayfasını incelediniz mi : ) İnanılmaz büyük inanılmaz karmaşık bir durum. Bu oyunun mod dökümünü hayal bile edemiyorum. Kolay değil yani bunu düzenlemek. Umarım bir planları vardır bu konuları çözmek için. O yüzden bir iki günde gelen ya da gelecek patchler ile düzeltilemez diye düşünüyorum Benim tahminim bu oyun yaklaşık 1 yıl kadar süre daha geliştirmeye devam edecektir. Biz de oynayarak ve hataları buralarda bildirerek bildiğimiz mount and blade efsanesini yeniden hayata geçirmeye çalışmalıyız.
  3. Sadece Story mod 'da mı oynayabiliyoruz?

Aaaah kimse anlamamış sefer, native, sandbox, campaign ve strory hepsi aynı mod!!!

Ahhh dostum : ) bütün hayallerimi yıktın. 24 saatte biten bir oyun yapmışlar dedim belki sandbox ya da diğer modlarda uzuuun süreler oynayabileceğimiz bir mod vardır diye ummuştum. Madem hepsi aynı mod o zaman ne diye ayrı isimlerle yazıyorlar bunu da bir anlatıver bana sana zahmet hacım : )

Keyifli oyunlar dilerim (tabi bu haliyle pek mümkün değil ama düzelecektir umarım.). Selamlar.
  4. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

Burada bazı arkadaşlar optimizasyon sorunun daha kritik olduğunu söylemiş. Optimizasyon sorunu çözülebilir, lakin oyunun ana mekaniği ve mantıksal kurgusu ile ilgili çok temel bir hata var bence. Asıl burasının düzenlenmesi çok zor olacaktır. Nasıl olur da oyunun test edicileri bu oyunun bu hale geldiğini fark etmemişler. Ya da fark ettiler de vakitleri mi olmadı düzeltmeye (9 YIL). Burada enteresan bir durum var bence. Sonuçta saatlerce günlerce aylarca oynanabilen bir oyun vardı elimizde (warband) şimdi 20 saatte biten bir oyan. Bize bu oyunu dört gözle bekleten temel oynanabilirlik ve devamlılık mantığını nasıl olur da hesaba katmazlar burası benim anlayamadığım kısım. Aynı firmadan bahsediyoruz kendi ayaklarına sıkacak kadar da anlamsız bir şey yapmazlar. Zaman içinde düzelecektir diye umuyorum ama bana kalırsa bazı arkadaşların söylediği kadar kolay değil o iş.
    Mesela bir oyundan daha bahsedeyim. Baldur's Gate RPG oyun severlerin 90 lı yıllardan gelen fenomen oyunu. Şimdi yenisini yapıyorlar. lakin oyunun yeni yapımcıları var ve oyun mekaniğini değiştirmişler. Divinity Original Sin adındaki oyunun mekaniğini Baldur's Gate'e yerleştirmişler ve Divinity Original Sin 3 ü çıkartmış oldular. Ben 90 lı yıllardan bu yana Buldur's Gate oynarım oyunun yeniden yapılacağını duyunca çok sevindim, lakin oyun mekaniğine baktığımda oyunu oyun yapan temel mekaniği değiştirmişler ve tüm hayallerimi yıktılar.
    Burada da aynı durum var üzülerek görüyorum, yolun başındayken umarım bu oyunu bizim aylarca oynadığımız oyun haline getirmeliler. Yoksa büyük hayal kırıklığı olur.24 saatte biten Mount and Blade oyunu olmaz olamaz.

Selamlar.
  5. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

Oyun bu noktada bitmiş oluyor zaten aslında. Yani story mod'un bu kadar kısa sürmesi normal değildir herhalde. Yani ya burada bir hata var ya da hikaye farklı bir şekilde ilerleyecektir. Tüm haritayı benim de klan olarak katıldığım krallık ele geçirmek üzere. Zaten nihai amaç bu değil mi tüm haritanın ele geçirilmesi, bu kadar büyük bir mantık hatası yapılmış olamaz bu noktada. Bir de sadece bu story mod'da mı oynayabiliyoruz biz bu oyunu, native ya da sandbox olarak belirttileri modlar oynanamıyor mu? Ben bir de bunu anlamadım, erken erişim oyunu normaldir diyeceğim ama çok temel mantıksal hatalar var oyunda. Bir de en azından bir açıklama yapsalar bu konularda araştırıyorum lakin hiç bir şey görmedim henüz yapım ekibinden bir açıklama anlamında. Bakalım neler yapacaklar. Göreceğiz.
  6. Sadece Story mod 'da mı oynayabiliyoruz?

Benim anlamadığım bir şey var oyun giriş ekranında native, story, sandbox gibi modlardan bahsediliyor ama biz sadece story mod'u mu oynayabiliyoruz? Mesela native modunda oynamak istiyorum veya sandbox modunda bu mümkün değil mi yoksa ben mi beceremedim acaba bu modlarda oynamayı?
  7. Arzagos/Istiana Komplosu

Bu görevle ilgili ne yapacağımız belli değil, görevlere açıklama eklenmesi lazım. Adminler bu konuda bir açıklama yapar mı acaba?
  8. Bannerlord Bug Listesi

Görevlerde açıklamaya ihtiyaç var mesela try to stop conspricay görevinde tam olarak ne yapacağımı bir türlü anlayamadım. Bu esnada istinia'ya gittim belki oradan bir şey yapmam gerekiyor diye bu sefer de oyun takılıyor. Bana verdiğin görev hakkında seçeneğini seçtiğimde oyun takılıyor, ilerlemiyor ve çıkamıyorum da konuşmadan. Bu tarz sorunlar sanırım olacak oyun içerisinde ilginize sunarım.
  9. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

komployu durdur görevinde ne yapmamız gerekiyor tam anlamadım
    Görevlerde açıklamaya ihtiyaç var mesela try to stop conspricay görevinde tam olarak ne yapacağımı bir türlü anlayamadım. Bu esnada istinia'ya gittim belki oradan bir şey yapmam gerekiyor diye bu sefer de oyun takılıyor. Bana verdiğin görev hakkında seçeneğini seçtiğimde oyun takılıyor, ilerlemiyor ve çıkamıyorum da konuşmadan. Bu tarz sorunlar sanırım olacak oyun içerisinde ilginize sunarım.
  10. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Back
Top Bottom