Recent content by hck1

1. Before post: Crash and RUNTIME ERRORs Look here

Idibil said:
    Ok, this could be a problem with language. Could you try run your game in english and see if problem dissapear?
    Thank you so much. The problems solved. I think changing language is solution.
  2. Before post: Crash and RUNTIME ERRORs Look here

hck1 said:
    CeltiberoCaesar said:
    Hi hck1,
    Thank you for your report, We will investigate that issue. Could you provide your rgl_log and a savegame with that error?
    Thank you.

My rgl_log file    https://yadi.sk/i/wGAiewPniR5SE
    My savegame    https://yadi.sk/d/6a_r5xJqiR5YL

I hope my files correct what you said.

I could only find my rgl_config.txt in my documents\warband folder. I changed values what you said, but my problems continue. I realize that use_ondemand_textures_mt was changing to 0 after I got error.
  3. Before post: Crash and RUNTIME ERRORs Look here

CeltiberoCaesar said:
    Hi hck1,
    Thank you for your report, We will investigate that issue. Could you provide your rgl_log and a savegame with that error?
    Thank you.

My rgl_log file    https://yadi.sk/i/wGAiewPniR5SE
    My savegame    https://yadi.sk/d/6a_r5xJqiR5YL

I hope my files correct what you said.
  4. VC - Hatalar Listesi [2.005 Sürümü]

Virüs taraması bitti, üzerine windows 10 kurdum. Hala aynı sorunlar devam ediyor. Üstüne üstlük sefer haritasında ve büyük savaşlardaki donmalar arttı, rahat dövüşemiyorum.
  5. VC - Hatalar Listesi [2.005 Sürümü]

Negatrm said:
    Çözümünü sadece yapımcıları bulabilir. Bende de aynı problem vardı defalarca yok say diyerek bakıyordum herhangi bir karaktere. Olası tüm çözümleri denediğine göre İngilizce dilin iyiyse bir de ana bölümünde derdini anlat. Muhtemelen modül sistemin yeterli olmamasından ötürü başvurdukları diğer kodlama yöntemleri ile böyle bir hata ortaya çıktı. Çözülür diye umuyorum.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Daha kısa bir versiyonunu İngilizce foruma yazdım bakalım orası da ilgilenecek mi. Bu arada siz nasıl çözdünüz, yada çözebildiniz mii?
  6. Before post: Crash and RUNTIME ERRORs Look here

Hi everyone. Sorry, my English is not so good. I have Runtime problem on Viking Conquest. I know, web is full of solutions. I tried all of them (cmd codes, uninstall/install/update visual c++, rgl_log configurations) but i failed.
    I have Lenovo Y510p notebook. GeForce Experience, all Visual C++, Net Framework updated. I uninstalled all warband and install again. Im scanning PC now. My rgl_log file is exactly correct according to forum.
    I was playing Warband for years, I have never provided error. But in the characters scene of VC

Please help me...
  7. VC - Hatalar Listesi [2.005 Sürümü]

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim üzere M&B Warband Viking Conquest oyununda hata alıyorum. Öncelikle sistemimi tanıtayım.

Lenovo Y510P Notebook
    İntel Core İ7-4700MQ 2.4 GHz CPU
    16 Gb RAM
    4 Gb Nvidia GeForce 755M Ekran Kartı
    Windows 8.1 Single Language 64 bit İşletim Sistemi

Görüldüğü gibi sistem gerek CPU gerek GPU olarak gayet yeterli. Şimdi, uzun zamandan beri Warband oynuyordum ve en yüksek grafik özelliklerde oynamama rağmen hiçbir sıkıntı (donma, yavaş çalışma, oyundan atma, hata verme vs.) yaşamadım. Viking Conquest DLCsini bir hafta önce kurdum. Bu DLCde ise önce sefer haritasında Ctrl+T yaptığımda (Bütün haritayı gösterir.) karakterim ilerlerken belli aralıklarla çok kısa donmalar yaşadım. Hareketimi hızlandırmak için Ctrl+Space yaptığımda ise kesintiler daha belirginleşti ve donma aralıkları kısaldı, yani sıklaştı. Bu, Ctrl+T hilesini pek kullanmadığım için üstesinden gelinebilir bir sıkıntıydı ancak sonrasında, notlardan karakterler ekranına girdiğimde asıl hata ortaya çıktı. Hata tam olarak şu şekilde:

Microsoft Visual C++ Runtime Library
    Assertion failed!
    Program:...
    File:../rgl/rglstring.cpp
    Expression: i<str_length
    For information how your program can cause an assertion failure, see the Visual C++ documentation on asserts
    (Press retry to debug the application - JIT must be enabled)

Durdur dediğim anda oyun kapanıyor, Yeniden Dene dediğimde çözüm arıyor ancak bulamıyor, Yoksay dediğimde ise tekrar aynı hatayı veriyor. Fazlaca kez Yoksaya bastığımda ise sonunda kayboluyor ancak başka bir karakter sayfasına tıkladığım anda tekrar veriyor.

Biliyorum, aslında gayet bilindik bir hata. Daha önce Warband oynayanların karşılaştığı, başka oyunlarda da karşılaşılabilen bir sorun. İnternette bir sürü yerde çözümleri var ve hepsi birbirinden farklı. Cmdden kod yazanlar var, 4 farklı cmd kodu denedim ancak olmadı. Visual C++ programı eksikliği yada bozukluğu olduğu yazan yer vardı, bütün C++ programlarını kaldırdım, 2005ten 2013e kadar hepsinin x64 ve x86 sürümlerini kurdum, hatta farklı kombinasyonlar denedim örneğin sadece 64 bitleri kurmak, sadece 32 bitleri kurmak, sadece 2013ü kurmak, sadece 2010u kurmak gibi, tamamen kaldırmak gibi. Hiçbiri olmadı. Oyunu silip tekrar kurdum, olmadı. Eski sürümü kurdum, olmadı. Nvidia GeForce güncellenmesi gerekiyor yazan vardı, programım zaten günceldi. Microsoft .Net Framework bilgisayarda zaten vardı, 4.5 sürümünü kurdum, değişen bir şey olmadı. Ekran kartı driverını silip varsayılan ayarlarıyla yeniden yükledim, olmadı. Son okuduğum yerlerde bir virüsten kaynaklı demişler, şu an Avirayı kurup taratıyorum, daha önceden Microsoft Smart Security çalışıyordu. Visual Studio programıyla yönerge yazan bir site ve Clean Boot ile çözüldüğünü yazan yerler de var, onları da taramadan sonra deneyeceğim.

4 gündür gece-gündüz bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Bilgisayarla aram da pek kötü değildir, uyguladığım yöntemlerin hepsini doğru yaptığıma eminim yani. Bu problemin çözümüyle alakalı denemediğim, başka bir çözümü olan varsa lütfen bana yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler...
  8. Microsoft Visual C++ Runtime hatası

Tam konu açacaktım ki burayı gördüm. Aynı hatadan ben de muzdaribim. İnternetteki bütün çözümleri denedim, olmadı. Sanırım yepyeni bir çözüme ihtiyacımız var. :cry:

Bende de Lenovo Y510P var. Windows 8.1 64 bit. Nolur bilen bir arkadaş yardım etsin.
Back
Top Bottom