Recent content by freebard

1. Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

o kadar yol al, dünyaca tanınan oyun ol, binlerce fanın olsun ama yaptığın teaser'a bak. kardeşim böyle dandik bir duyuru olur mu ya, insan biraz özenir, iki merak uyandıracak görsel koyar, içerikten bahseder; yazıyı bam diye koyup titretmek ne allah aşkına !!!
  2. Kızılderililer gerçekten Türk mü?

Konunun son 2-3 sayfasını okuyup yazıyorum bunları, geri kalanını da okumak isterim ancak zamanım yok. Sadece bugün "Türkiye'de yaşayan Türk" dediğimiz zaman ne anlamamız gerektiğini çok güzel açıklayan bir kitap önermek istiyorum : Türkiye Halkının Ortaçağ Tarihi , Bilge Umar , İnkılap Kitabevi.  Bence kahvede dönen yüzeysel muhabbetler, ya da evde babadan,amcadan duyulan sığ tarih tartışmlarıyla beslenmek yerine olaylara daha objektif ve gerçekçi bakmanızı sağlayacak bir kitap. Ama bu gayrete girmeyecekler için özetliyim yine de. İskender anadoluyu fethettiğinde anadolunun eski halkları (hitit,grek,urartu,pers..vs ) kültürel olarak Helenleşti (rumlaştı) ve Türkler geldiklerinde anadolu halkına Rum dedi. Aslında anadolunun eski halkları buharlaşıp yerine binlerce grek gelmemişti sadece Helen kültürü bu insanları siyasi ve kültürek olarak yeniden kodlamıştı. İşte aynısı Türkler anadoluyu fethedince yine yaşandı ve anadolu halkları bu sefer de siyasi ve kültürel olarak türkleşti. Yani yine anadolu halkı savaşlarla, ya da köle ticaretiyle ya da kovularak buharlaştırılmadı, birçoğu yerinde yurdunda kaldı, kimisi müslüman oldu 'türkleşti', kimisi türkçe konuştu 'türkleşti', elbette ortaasyadan gelen türklerle de birlikte anadolu  Türk olarak kodlandı.  Tabiki  ilkçağdaki anadolu  gen havuzuyla, günümüz anadolusunun gen havuzu arasında minör farklar vardır, ancak bu fark günümüz ortaasya gen havuzuyla, günümüz anadolu gen havuzu arasındaki major farklardan kat be kat küçüktür. bunu anlamak bu kadar da zor olmasa gerek etrafınıza bir bakın , gördüğünüz insanlar ortadoğu/akdeniz profiline mi daha benzer yoksa çekik gözlü mongoloid profile mi? Yani bugün bahsettiğimiz türklük siyasi ve kültürel bir yapıdır, ve bunu bilmek bizim ayrışmamıza,bölünmemize  sebep olmaz.
  3. M&B Warband Beta version 0.640 is released

Is there any solution for this glitching bug. its totally unplayable after 0,640 patch ?
  4. Native OSP 3D Art Unique Armoury 1.1 (Litchina)

I would be very pleasent if you will model a flail. Maybe I'm mistaken but I didt see it in any mod,does game engine (or what  responsible of that kind of things  :oops:) capable of modelling a flail ?
    Klassischer-Flegel.jpg
  5. Graphical Enhancement 2.5, version 3 is in Pioneer's Guild.

Zaro thank you for your efforts, 3d grass is great but I think this shiny layer out of 3d grass kills the beauty of Mod, yes grass color is more lively but it isnt  well matched with  trees and other plants. Can you fix this problem,it would be great.
  6. HDR in Mount and Blade!

Yes after I posted, I tried the same thing but I didnt copy any files of Bloomfix folder,it works but as you mentioned interface is too shiny. Could someone  make same trick for menus..etc for version 1.003 ?
  7. HDR in Mount and Blade!

is there any way to work HDR without touching the interface textures. You now this version is compatible with 9.6x so it uses old interface textures, but I want the new 1.x version menus,inverntory..etc.. Is there any way to fix this?
  8. Why all NPC's havent dynamic animations?

I loved new animations of NPCs,but why not all of them have these pretty animatons? For example in a town guards have dynamic animations and they look like real on duty guards while they are waiting, but guild masters or merchants who we interact more common are still stand as impaled on the...
  9. Mount&Blade Version 1.011 is ready

Cong. all dev team and especially Armagan and Ipek, I think you are a milestone for Turkish game industry,you cant imagine how I admire your success. Now I want a wife who understands games, you are my idol partner :smile: sizinle gurur duyuyorum ve emeği geçen herkesi candan kutluyorum.
  10. EURO 2008

Comeback kings did it again..:grin: It was a good match,its half past two and folk are still celebrating. I wouldnt think what if football had not invented and came to this lands, its the only thing to smile Turkey... My lonely and beautiful country :smile: (yes I like Ceylan :smile: )  . Thanks to Croatians for fairplay and goodplay. 
  11. OSP 2D Art World Map Punkt's High Resolution Texture Pack 1.2 (Feb.16.08)

Textures work great for campaign map ,  I suppose you fix the problem that square looking of textures while zooming out with reflecting sky on the ground. But this thrick is doing same thing for battlemaps too, battlemap textures looks a bit weird,look like they are shining. So if you fix this problem too , you would do a perfect work.I dont have enough knowledge about modding, maybe I'm mistaken.
  12. Mount&Blade: RPG mi, FRP mi, ya da ne?

Rpg öğeleriyle süslenmiş aksiyondur M&B,oyun bittiğinde ne hale gelir bilmem ama şu anki diyaloglar ve senaryo (ki senaryo diyebileceğimiz elle tutulur bişey yok) ile Rpg ya da FRP diyemeyiz bence. Ama bu M&B'i kötü bir oyun yapmaz bence türünün çok başarılı bir örneği. Hatta bence şimdiye kadar yapılmış tekrar oyananabilitesi (güzel bi terim oldu) en yüksek oyunlardan biri. Oyun bittiğinde de eminim ki rpg öğeleri daha da sağlamalaştırıcak. Ha bir de benim senaryoya ya da diyaloğa ihtiyacım yok ben kendim de rol yapabilirim diyenler varsa bu da oyunu FRP yapabilri,yani tartışılır...
  13. SÝZCE FANTAZÝ BÝR DÝYAR DOÐRU SEÇÝM MÝ?

Öncellikle seni ve eþinin çok çok kutluyorum armagan abi .oyunu ilk olarak level dergisini karýþtýrýrken gördüm ve ekran görüntüsünü görürü görmez heyecanlandým cd yi takýp anýnda yükledim ve oynayýnca ikinci bir heyecana kapýldým. hayalini kurduðum rpg i bir türk yapmýþ ve oyun acyip...
Back
Top Bottom