Recent content by exapterygon

1. exapterygon

Mount & Blade Warband taktik önerisi

Tek başına krallık kuruyorsan yani yanında lord bulunmuyorsa ve çok fazla toprağın varsa yapay zekanın yapacağı en mantıklı hamle sana savaş açmaktır. Toprak aldıktan sonra öncelikle yapman gereken şey yanına toprak vererek lord çekmek yani bir lordun krallığına gelmesini ikna etmek olur.

3-4 Lord çektikten sonra yanına zaten aileleri de yakın zamanda gelir böylelikle kişi olarak fazlalaşırsınız ve yapay zeka sana savaş açmakta 2 belki 3 kez düşünür. Sonrasında yapman gereken en kaotik durumda olan Veagir topraklarında genişlemen çünkü batı tarafında sadece yaya askerlerden oluşan Nord Krallığı, Güneydoğu bölümünde sadece atlı askerlerden oluşan Kergit Krallığı(Hanlığı?) var. Veagirden topladığın yayaları Kergit Krallığına karşı kullanabilirsin, topladığın süvarileri ise Nord Krallığına karşı kullanabilirsin. Tabii bu denklemde Lordların elma toplamayacak onlarda savaş meydanında cenk edecek. İlk başta kendini Mareşal yap sonrasında 15 Lord gibi bir sayıya ulaştığında Mareşal seçimleri başlat. En fazla oy alanı seç ki lordlarla ilişkin artsın. En fazla namı ve nüfuzu olana şehir, onlardan azlara kale, onlardan azlara köy ver (yani şehir>kale>köy) ki dengeli olsun ve ilişkilerde kafayı yemesin. Lordları aman çok güçlendirme max 1 şehir-3 kale-5 köy ver ki ortalamaya vurunca aynı asker sayısı çıkarabilsinler.

Bir kaç aile var onlardan kız alabileceğin evlenmedilerse aman kaçırma direkt onlarla evlen ve onların lordlarını yanına çek.

Sonrasında fetih okunu doğrulttuğun krallıklarda toprak fethetmeye başladıktan sonra topraksız bıraktığın lordları onların topraklarını vererek yanına çek bu şekilde 2-3 krallık yok olduktan sonra çok rahat gelişirsin.

Yani Böl-Parçala-Yönet :smile:
  2. exapterygon

Patch Notes v1.1.0

That's awesome, i installed the update as i see it.
    I wish the banner we commissioned had more effective powers.
    But this update is ok for me.
  3. exapterygon

Archer Scripts by Aesirlord [PK] [gitHub]

TR:
    Script'ler mevcut değil.
    EN:
    Scripts not available.
  4. exapterygon

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

6 yıl sonra geri döndüm. Meğersem ne çok özlemişim Mount&Blade evrenini!
  5. exapterygon

Önceki oyunda olup bu oyunda eksikliği hissedilen şeyler?

Benim fikrimce, sadece grafikleri geliştirilip önümüze sunulmuş bir oyun. Açıkçası daha iyi olabilir diye şans veriyorum hala çünkü gerçekten son güncellemeler bunu destekliyor ( Beta Patch Notes v1.1.0 ).
  6. exapterygon

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Kendi krallığımı kurdum ve 4 şehrim 3-4 kalem var. Bütün etkenlerin uygun olmasına rağmen krallığıma hiç lord katılmak istemiyordu sebebi bütün o şehir ve kaleleri kendi üzerime almamdanmış sanırım. Yani boşta toprak olmadığından. Bazı topraklarımı yönetmekten nasıl vazgeçebilirim? Hileli ve dosyalarla oynamalı çözüm önerseniz de olur.
    Ona bağlı olabilir fakat idare hakkına da bağlıdır. 'İdare Hakkı' denilen şeyi şöyle alıntı yaparak açıklayayım;
    İdare Hakkı kendi ülkeni kurduğun zaman işe yaramaya başlayan bir kavramdır .

Eğer İdare Hakkın yüksek olursa derebeyleri seni gerçek bir kral olarak görmeye başlar ve senin yanına daha kolay katılırlar . Eğer idarehakkın olmazsa/az olursa diğer krallıklar seni bir gürültücü/haydut gibi görürler , derebeyleri sana katılmazlar ve diğer kralıklar sana daha kolay savaş açarlar. Aynı zamanda başka krallığın derebeyleri ile konuştuğun zamanda konuşma esnasında sana saygı göstermezler . Krallık kurmadan önce idare hakkı toplamayı unutma . idare Hakkının sınırı 99 'dur . Daha fazla yükselmez .

İdare hakkını arttırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz :

1-) Yoldaşlarını seni kral olarak tanıtmaları için göndermek. (Derebey olmanız bir şey fark etmez gönderebilirsiniz.)
    2-) Barış Yapmak (Tam emin değilim ancak bunun için kazanan taraf da olmak gerek galiba . Ve yine derebey olmanız bir şey fark etmez.)
    3-) Evlenmek .
    4-) Başkentinizin içinizdeki Bakana 'Bir elçi göndermek istiyorum' seçeneğine bastıktan sonra sallıyorum Nord Krallığı na basın ondan sonrasında 'İyi niyetlerimi ...' gibi bir seçenek çıkacak (3 nokta o satırı tam hatırlayamadığım için) eğer sizi hükümdar görüyorlarsa idare hakkı kazanırsınız.

Eğer üstteki 4 maddeyi yaparsanız İdare Hakkı kazanırsınız ve sizi Haydut/Gürültücü olarak görmez ve size bağlılıklarını sunar ve tüm Kalradya'yı isimlendirdiğiniz krallığa ait kılabilirsiniz !

NOT!!!!!!;
    Bu arada derebeylerine toprak vermezseniz ilişkiniz düşer 1 köy olsa bile verin :smile:
  7. exapterygon

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

bir sorum var cevabını biliyor musun;
    kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin: (not kaleyi ele geçirdikten sonra oyun içinde 5 6 gün falan oldu yada daha fazla)

test etmek amacıyla yeni oyun açtım karakteri kız yaptım 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?
    MODUN ADI : Diplomacy 4.litdum

ek olarak ekleyim unutmuşum suno leydisi isolla svadya krallığın asıl hükümdarı ama taç şuan kral harlaus da. benim görevim kral harlausu indirip suno leydisi isollayı başa geçirmek yani şuan ki krallığım svadya asileri isollayı başa geçirmeye çalışıyorum normal derebey gibi değil yani anlamışsınızdır :grin:
    Şöyle ki Suno Leydisi Isolla'ya bağlılık yemini etmişsin yani şöyle açıklayayım; Sen gidip Kral Ragnar, Sancar Han, Kral Harlaus'a ettiğin yeminlerin aynı mantığı. Yani derebeyi(vassalı) olmuş bulunmaktasın. Suno Leydisi Isolla Svadya Krallığının hükümdarı olarak sayıyor kendini ama tahtının işgal ettiğini beyan etmekte eğer yardım edeceğim ve senin adına yemin ediyorum dersen onun vassalı(derebeyi) olursun(Kont Klargus, Emir Atis gibi bi krallığa bağlı olursun).

Kimseye bağlı olmadan bir yeri fethedersen de kendini kendinin kralı yani tek tabanca Kalradya diyarını fethetmeye çalışırsın. Yani 6 krallıktan bağımsız olarak 7. krallık kurarsın. Tecrübeliysen ve oyunu biliyorsan belki imparatorluk bile yapabilir Steam Başarısını(The Golden Throne adlı başarım.) kazanabilirsin !
  8. exapterygon

ŞİKAYETNAME(Hile&Destek)

Katılıyorum
Back
Top Bottom