Recent content by Ar-Pharazon

1. Ar-Pharazon

Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

Oyun geliştirme hakkında ne biliyorsun da bana anlatıyorsun kanka? "Haksız eleştiri" falan diyorsun bir de. Hiçbir eleştiri haksız olamaz, "eleştiri" denen şeyin amacı eleştirilen şeyi yermek değil, daha iyi olmasını sağlamak içindir, sorunlar göz ardı edildikçe büyür ortada olan bir sorunu görmezden gelip "Bir sorun yok" dersek bu gittikçe büyük ve sorun olmaktan çıkıp felakete döner. Oyun dünyasında Bannerlord bu konunun en güzel örneklerinden birisi, başta ben dahil olmak üzere herkes "Oyun daha erken erişim, olur öyle" dedi, ama o da bir yere kadar tabi. Biz burada oyunu eleştirirken gidip de TaleWorlds'e aksilik olsun diye yapmıyoruz, bunu benim yazdığım iletilere bakarak da görebilirsin (Gerçi bana yanıt verdiğin iletimi bile okumamışsın ki diğer iletilerimi okuyasın "Haksız eleştiri" ithamında bulunuyorsun :grin: ) .
    şu yazı çoğu yerde halkımıza da okutulmalı sadece burada kalmamalı diline sağlık
  2. Ar-Pharazon

arzagostan kendi krallıgını kurmak

Önce kendi krallığınızı krallık kurma sekmesinden kurun. Sonra Arzagos'a gidip diyeceksiniz.
    teşekkür ederim krallıktan cıktıktan sonra sancagımın rengini degiştiremiyorum şimdide çözümünü biliyormusunuz
  3. Ar-Pharazon

arzagostan kendi krallıgını kurmak

ejderha sancagını sadece mevcut bir krallıga verebiliyorum 1 kalem 1 şehrim var klan levelimde 4 neden kendi krallıgımı kurmak için bir seçenek vermiyor ?
  4. Ar-Pharazon

Garip yüz şekli

Bannerlord cini bu, bir rivayete göre hile yapanlara musallat oluyormuş 🙄
    yeminle bir kere hile yapmadım save almak hile degilse tabi :grin:
  5. Ar-Pharazon

Garip yüz şekli

Bazı anlarda ekran komple bu yüzle anlık degişip geliyor bazen şehir simgeleri kale simgeleri değişiyior nedenini bilen varmı ?https://www.hizliresim.com/3qy9zap
  6. Ar-Pharazon

98° Gaming Community // Greztens [GRZ]

Başarılar
  7. Ar-Pharazon

Gelecek Planları

Nasıl mutlu oldum anlatamam
  8. Ar-Pharazon

Düello Modu

Duel serverında crash yiyenler varmı benim gibi ?
  9. Ar-Pharazon

Düello Modu

Anlık blok yaparsan karşı taraf biraz savuşur. Bundan dolayı savunma yaparken sağ tuşa basılı tutmak yerine anlık blok yapmaya çalışın. Zaten anlık blok yaparsan senin karaktere saldırma animasyon starter ı geliyor
    deniycem teşekkür ederim
  10. Ar-Pharazon

Düello Modu

Düello modu taş kağıt makastan farksız. Bazı classlar bariz olarak diğer classlara üstün. Farklı class ile beni 3-0'layan elemanı ben aynı classa geçince rahatlıkla alabiliyorum. Kılıç boyutu, hızı, hasarı vb. her anlamda üstün olup bir de sergean armoru ile dolaşan adam olunca yenmek mümkün olmuyor. Sistem olarak Warband duel sisteminden çok daha güzel (ne kadar çok geç olsa da) ama oyunun temelinde sorun var ya, 10 saat duel oynadıktan sonra baymaya başladım. Muhtemelen birkaç haftaya oyunu silerim, oyun sildirtecek kadar dengesiz olmamalı classlar :sad:
    class farkı olduguna bende eminim ayrıca 5 aydır spama karşı ne yapmam gerektigini çözemedim biri aydınlatırsa sevinirim menavliondan bile spam yiyebiliyorum :razz:
  11. Ar-Pharazon

Düello Modu

ya merak etme hepsi parayla olmayacak. Sistemi halletsinler 2 yildir painten 2 badge cizip kodu ctrl c, ctrl v yapmaya üsenen takim seni unuturmu o sistemi aktif ettikten sonra. Levelle vs gelen oyun ici paraylada 3-5 skin acicaksin sen hem ayrica sadece kozmetik bunlar senin oyundan niye sogutsun ki. Asyalilar cok seviyor mesela kutulari özellikle cinliler. Bak o kadar ugrasiyorlar onlar icin oyun cikarken Cinceyide eklediler asya marketide saglam. Takma kafana, bak oyun türkce olmayadabilirdi. Veya ekonomik olarak kötü bir kitada yasabilirdin mesela Güney Amerika.

bak üstünden 1.5 yil gecti neredeyse armagan bile forum sifresini hatirlayip yazmis fakat onlar ekonomik olarak bir kazanc beklemiyorlar demekki güney amerikadan ki hala acilmadi serverlari. fakat zengin olan sadece 25 milyon insanin yasadigi avustralya kitasina server aciyorlar bir sürü.Yada amerika kitasinida dogu batiya böldüler. (Ha o bölme isi ne kadar iyi oldu dersen bence iyi olmadi cünkü zaten az olan oyuncu sayisini 2 ye böldüler) Ama unutma oyun daha early acces oyun cikinca serverlar dolup tasicak. ne diyor avrc.

Insanlarin sükretmeyi ögrenmesi lazim(!)
    "Takma kafana, bak oyun türkce olmayadabilirdi" eğer bu olsaydı söyleyecek bişey bulamazdım
    " Veya ekonomik olarak kötü bir kitada yasabilirdin" bu zaten oldu :/ neyse skin vesaire kabul edilebilir ama real tl ile bi ayrıcalık alınamıcaksa yani az bile olsa p2w kokmayacaksa dedigin gibi cokta sorun olmaz
  12. Ar-Pharazon

Güncel Mod Listesi

Yienim şimdi asker döndügünde daha iyi modlarla sizinle paylaşıcaktır
  13. Ar-Pharazon

Düello Modu

unknown.png
    unknown.png

0.8.9 da bile calisiyordu harita (daha ileri bir versiyonda yapilmis olmasina ragmen) Taleworlds halihazirda oyunda var olan (misal bu ekran görüntüleri 0.8.9 dan düsün) oyun ici server acmayi geri aktif etme veya custom server modunu engellemekten vazgecmedigi sürece böyle kalicak maglesef.

Ha server acma ne zaman gelir dersen, oyun ici gercek parayla skin kasa vs satmayi aktif etmelerini beklemen gerekicek
    Artik loyality cut meselesi midir yoksa takimin kiskanclikla yaptigi bir sey mi yoksa armagan mi önüne geciyor bu konunun bilemem.
    Dönüp biride bana eger avrc o yorumu yanlis okuyupta yorum yapti derse diye asagiya tekrar 3-5 sey birakiyorum.
    2020-11-23_12h39_49.jpg

Screenshot_20200427_222601_com.discord.jpg
    bide konu birakayim
    zkh ise baska projelere/takima yönlendirildi. ( Bu leakler ile ilgisi var mi yoksa baska nedenden mi bilemem)
    bide bunu koyayim bilmeyen insanlara yeterli bilgiyi verir.
    eğer skin kasa gelirse beni biraz soğuturlar oyundan umarım daha mantıklı çalışmaları projeleri vardır
  14. Ar-Pharazon

Düello Modu

Modelleme bitti zaten yanlış bilmiyorsam. Custom serverlar açılmadığı için getiremiyorlar
    tw den bi haber geldi mi custom serverlerla ilglili ?
  15. Ar-Pharazon

Düello Modu

Bannerlord'da bugüne kadar eklenen en güzel şey. Tüm classlar için uygun. Okçularla okçulara özel alanlarda okçu dueli yapabilir, atlılarla atlılara özel alanlarda atlı dueli yapabilrisin. Piyadeleri saymıyorum bile zaten :smile: düello modu için bile olsa indirip oynamalı bu keyfi almalısın.

Ben çok sevdim.
    sizin bannerlorda arena getiriyoruz isimli bi konunuz vardı ne oldu ona hala bekliyorum :smile:
Top Bottom