1.6.4 Yoldaşları Lord yaparken Klan seviyesin 2 başlaması

Users who are viewing this thread

Yeni gelen özellik gayet iyi fakat yoldaşa Şehir veya Kale verilip Lord yaptığımızda kurduğu Klan seviyesinin 2 ile başlaması mantıksız hiçbir şehir veya kale klan seviyesi 2 olan bir klana verilmez.O kadar para ve nüfuz verip şehir verip klan seviyesi 2 olduğu için sadece 80 kişilik bir ordu topluyor bence en azından klan seviyesi 3 olarak başlamalı ki verdiğimiz kale veya şehre değsin ve oyunun mantığına göre zaten klan seviyesi 3 olmayan birine kale bile verilmez.Umarım bunu düzeltirler.

Bence 2 lvl olarak başlamaları mantıklı ama şehir vererek oluşturmamız saçma. 3-4 olduğu zaman veririz ondan önce vasal olarak bizim altımızda kasılsınlar. Zar zor bir şehir alıyoruz onu da gidip 2 lvl klana vermek saçma. Şahsen gidip lord çekmekle uğraşmak saçma geliyor o yüzden oyunda krallık kurmuyorum. Şimdi kurmam için güzel bir özellik eklediler ama kurma olayı saçma olmuş. Şehir vermek yerine daha çok para verebiliriz. 1.6.5 de umarım ayar çekerler.

Kardeşim bence 2 level başlamasının hiçbir artısı yok 80 nin üstü birlik kuramıyor + klandaki yoldaşlarını da birlik kurduramıyor.3 level başlayıp 90 lık bir ordu + bir yoldaşının da ordu kurması yeni kurduğumuz krallığın güçlenmesi için daha mantıklı öbürtürlü 2 level klan hiç bir işe yaramıyor.Oyunun başında da lord çekemediğimiz için yeni kurduğumuz krallığa çok zorluyor.3 level olsun şehir de kale de veririm sorun değil.

demircilik harici oyuna parasal çözüm bulunması gerekiyor. birlik ücretleri aşırı komik. üzerinde 1 milyon altın değerinde silah zırh olan katafraktı toplamda 300 paraya geliştirebiliyoruz ayrıca bu kadar özel bir asker günlük 10 altına benim için ölüyor.

Kardeşim 2 level klanlar krallığa katılamaz zaten 2 level klandan da hayır gelmez sadece 60 kişilik tek ordu toplayabiliyor.Yoldaşların mininmum 3 level klan seviyesi ile başlaması lazım

Krallık kurup bir klana verdim. 2 lvl klan gerçekten çok gereksiz. 3 lvl olarak başlaması lazım ya da kale şehir vermeden vasal almamız lazım.2 lvl klana hiçbir şey verilmez dediğiniz gibi. Adamların klanı lvl atlasın diye savaş açmadım ömrüm çürüdü. Belki 3 lvl olurlarsa kaleyi savunurlar dedim. Eskiden parayı verip vasal alıyordum. Şimdi o da olmuyor kime gitsem parana ihtiyacım yok deyip gönderiyor. :grin:

Krallık kurup bir klana verdim. 2 lvl klan gerçekten çok gereksiz. 3 lvl olarak başlaması lazım ya da kale şehir vermeden vasal almamız lazım.2 lvl klana hiçbir şey verilmez dediğiniz gibi. Adamların klanı lvl atlasın diye savaş açmadım ömrüm çürüdü. Belki 3 lvl olurlarsa kaleyi savunurlar dedim. Eskiden parayı verip vasal alıyordum. Şimdi o da olmuyor kime gitsem parana ihtiyacım yok deyip gönderiyor. :grin:
E kardeşim ben boşuna konuşmuyorum 400 saatim var bannerlorda oyunda herşey güzel ayarlanmış oyunu çözdüm paradır namdır kolaylıkla yapıyorum.Ama krallık kurduğun zaman birsürü şehir kalem var lord sorunu var.Şehir verelim kalede verelim ama değsin yoldaşlar 3 seviye başlasın ordu toplasınlar krallığımız güçlensinki şehirlerinde kalelerinde bi anlamı olsun şehir aldıkça sürekli yeni yoldaşları lord yapıp ordu kasabilelim oyun tadından yenmez.Oyunun şu mekaniğini çözerlerse efsane olur.

E kardeşim ben boşuna konuşmuyorum 400 saatim var bannerlorda oyunda herşey güzel ayarlanmış oyunu çözdüm paradır namdır kolaylıkla yapıyorum.Ama krallık kurduğun zaman birsürü şehir kalem var lord sorunu var.Şehir verelim kalede verelim ama değsin yoldaşlar 3 seviye başlasın ordu toplasınlar krallığımız güçlensinki şehirlerinde kalelerinde bi anlamı olsun şehir aldıkça sürekli yeni yoldaşları lord yapıp ordu kasabilelim oyun tadından yenmez.Oyunun şu mekaniğini çözerlerse efsane olur.
muhtemelen taleworlds sadece yandaşlardan oluşan vasalları krallığımızda görmek istemeyip, az da olsa diğer lordları da krallığımızda görmek istediği için olabilir böyle bir yola girmiş olabilir.

öte yandan oyun içi mekaniklere bakarsak aslında 2 lwl başlaması normal zira 2 lwl olduğumuzda vasal olabiliyoruruz.

muhtemelen taleworlds sadece yandaşlardan oluşan vasalları krallığımızda görmek istemeyip, az da olsa diğer lordları da krallığımızda görmek istediği için olabilir böyle bir yola girmiş olabilir.

öte yandan oyun içi mekaniklere bakarsak aslında 2 lwl başlaması normal zira 2 lwl olduğumuzda vasal olabiliyoruruz.
Dostum 2levelde paralı asker olarak giriyoruz ve 2 level klana hiçbirşey verilmez O şekilde bu oyun oynanmaz.Lord çekmek daha da zorlaştı gerekirse kendi aldığımız kalemizi şehirlerimizi verelim yoldaşlarımızı lord yapıp krallığımızın askeri güç altyapısını dizebilelim klan seviyesi 3 olması lazım yoldaşlarımızın ki ilk etapta belli şekilde askeri güçlenip sonradan lord çekelim.Şu anda modsuz hilesiz bu oyunu oynayıp ta krallıkla haritayı ele geçiren yoktur.İlk etapta askeri gücün az olduğu için herkes savaş açıyor barış yaparsan ekstra birde haraç alıyor iyice krallığın çöküyor lord çekmekte çok zor ve çok masraflı olduğu için oyun orda tıkanıyor yoldaşlarımız kesinlikle klan seviyesi 3 başlayıp kendi lordlarımızı yapabilmemiz lazım.

Dostum 2levelde paralı asker olarak giriyoruz
1 levelde paralı asker 2 levelde vasal olarak giriyoruz.
2 level klana hiçbirşey verilmez
Burası doğru zira zayıflar fakat en iyi seçenek içine asker koyduğumuz kaleler gibi duruyor.
Lord çekmek daha da zorlaştı
Bu noktada talewords aramızdaki ilişkiler gibi ticaret yeteneğinizinde gelişmesini istiyor olabilir. ( tic 300 olduğunda lorda yerleşke teklif edebiliyoruz)
lord yapıp krallığımızın askeri güç altyapısını dizebilelim klan seviyesi 3 olması lazım yoldaşlarımızın ki ilk etapta belli şekilde askeri güçlenip sonradan lord çekelim
Biraz realist olarak bakın; yeni kurulmuş devletin- krallığın güçlü bir şekilde kurulması mümkün mü? Hele hele vasal vasıfı hiç taşımamış yandaşlarla.

Sizin dediğiniz gibi olursa hızlı kartopu efekti olur.
Şu anda modsuz hilesiz bu oyunu oynayıp ta krallıkla haritayı ele geçiren yoktur
Burada haklısınız. Hiç bir şey kullanmazsanız bile siege tower fix yamasını kesinlikle kullanmak zorundasınız.

Yoldaşların özelliklerini değiştirmeye yarayan modlar var. Belirli seviyeye ayarlayıp ondan sonra vasal yaparsanız en azından 80 kişi yerine 150 kişi gezebilirler. Biraz daha gerçekçi oluyor. Benim kullandığım mod character manager 1.6.4 te çalışıyor.
https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2382?tab=description

Bu arada denemek için yoldaşın bütün özelliklerini 300 yaptım çok az kayıpla karşı tarafın ordusunu yok ediyorlar. Gerçekçiliği kalmıyor. 150-220 arası değer verirseniz daha gerçekçi olur. :grin: :grin:

Yoldaşların özelliklerini değiştirmeye yarayan modlar var. Belirli seviyeye ayarlayıp ondan sonra vasal yaparsanız en azından 80 kişi yerine 150 kişi gezebilirler. Biraz daha gerçekçi oluyor. Benim kullandığım mod character manager 1.6.4 te çalışıyor.
https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2382?tab=description

Bu arada denemek için yoldaşın bütün özelliklerini 300 yaptım çok az kayıpla karşı tarafın ordusunu yok ediyorlar. Gerçekçiliği kalmıyor. 150-220 arası değer verirseniz daha gerçekçi olur. :grin: :grin:
Bense bunu tamamen hile olarak görüyorum.

Bense bunu tamamen hile olarak görüyorum.
Bakış açısı önemli. Ben leş gibi özellikleri olan kişileri vasal yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. O yüzden liderlik, taktik ve idarecilik yeteneklerini 120-150 arası ayarlıyorum.(Diğer özelliklerini ellemiyorum) Öyle çok büyük bir fark olmuyor. Zaten karşı tarafın vasallarına baktığın zaman özellikleri bu civarda. Oyun genelde 2-3 tane liderlik ve taktik özelliği 100 olan yoldaş veriyor. İdareci özelliği olmadan birlik büyüklüğü de aşırı düşük. Klanlarının lvl atlamasını istiyorsan savaşmak durumundasın bu adam 80 kişiyle nasıl savaşsın. En azından 120-130 olursa savaşıp yenme ihtimali var klanı lvl atlar krallığının gücü artar. Klanlarını lvl atlatmak için savaş aç ve barış yap taktiğini kullanabiliyorsun. Hem kartopu etkisi de yaratmıyor bu civarda olunca. Bu arada diğer ülkelerden vasal çekmek aşırı zor. Oyunun başında yatırım yapman lazım. Hangi ülkenin yenileceği de belli değil. Güçlü ülkelerden vasal çekmek imkansız.

Yoldaşlarının idarecilik yeteneğini artırması için çeşitli yiyecekler alması lazım. Yiyecek veriyorum birlikteki yoldaş şehre uğrayıp satıyor. Oyunun zekası bu kadar olunca kendine işkence etmeye gerek yok. :grin:

Bakış açısı önemli. Ben leş gibi özellikleri olan kişileri vasal yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. O yüzden liderlik, taktik ve idarecilik yeteneklerini 120-150 arası ayarlıyorum.(Diğer özelliklerini ellemiyorum) Öyle çok büyük bir fark olmuyor. Zaten karşı tarafın vasallarına baktığın zaman özellikleri bu civarda. Oyun genelde 2-3 tane liderlik ve taktik özelliği 100 olan yoldaş veriyor. İdareci özelliği olmadan birlik büyüklüğü de aşırı düşük. Klanlarının lvl atlamasını istiyorsan savaşmak durumundasın bu adam 80 kişiyle nasıl savaşsın. En azından 120-130 olursa savaşıp yenme ihtimali var klanı lvl atlar krallığının gücü artar. Klanlarını lvl atlatmak için savaş aç ve barış yap taktiğini kullanabiliyorsun. Hem kartopu etkisi de yaratmıyor bu civarda olunca. Bu arada diğer ülkelerden vasal çekmek aşırı zor. Oyunun başında yatırım yapman lazım. Hangi ülkenin yenileceği de belli değil. Güçlü ülkelerden vasal çekmek imkansız.

Yoldaşlarının idarecilik yeteneğini artırması için çeşitli yiyecekler alması lazım. Yiyecek veriyorum birlikteki yoldaş şehre uğrayıp satıyor. Oyunun zekası bu kadar olunca kendine işkence etmeye gerek yok. :grin:
oyun zaten 100 olarak yandas veriyor sana üstüne zaman ilerledikçe daha fazla taktik seviyesi yüksek yandaş veriyor zaten. neden bunu yapayım ki?

oyun zaten 100 olarak yandas veriyor sana üstüne zaman ilerledikçe daha fazla taktik seviyesi yüksek yandaş veriyor zaten. neden bunu yapayım ki?
En fazla 100 gördüm ben, büyük çoğunlukla 60 civarı çıkıyor. Taktik ve Liderlik yeterli mi sence? Oyunda idarecilik yeteneği 0 olan yandaşı vasal yapıyorsun 80 kişilik ordusu oluyor. Ben de mod yardımı ile idarecilik veriyorum. 20-30 ekstra asker almasını sağlıyorum. Diğer türlü aşırı güçsüz. 60-80 asker ile savaşabilir mi sence? Taktik ve Liderlik 120-150 arası olunca gözle görülmeyecek bir değişiklik oluyor.
Mantıklı gibi görünen vasal olacak yoldaşın 100 Taktik, 100 Liderlik, 80-100 arası da İdarecilik yeteneği olması lazım.
Ya da 60 Taktik, 60 Liderlik olan yandaşın 40-50 civarı idarecilik yeteneği olması lazım.
Oyundaki yapay zeka senin gibi erzak çeşitliliğini artırayım idarecilik kasayım asker sayım artsın demiyor.

En fazla 100 gördüm ben, büyük çoğunlukla 60 civarı çıkıyor. Taktik ve Liderlik yeterli mi sence? Oyunda idarecilik yeteneği 0 olan yandaşı vasal yapıyorsun 80 kişilik ordusu oluyor. Ben de mod yardımı ile idarecilik veriyorum. 20-30 ekstra asker almasını sağlıyorum. Diğer türlü aşırı güçsüz. 60-80 asker ile savaşabilir mi sence? Taktik ve Liderlik 120-150 arası olunca gözle görülmeyecek bir değişiklik oluyor.
Mantıklı gibi görünen vasal olacak yoldaşın 100 Taktik, 100 Liderlik, 80-100 arası da İdarecilik yeteneği olması lazım.
Ya da 60 Taktik, 60 Liderlik olan yandaşın 40-50 civarı idarecilik yeteneği olması lazım.
Oyundaki yapay zeka senin gibi erzak çeşitliliğini artırayım idarecilik kasayım asker sayım artsın demiyor.
Yeni kurulan krallıklar zaten güçsüz olmalı bunda oyunun bir hatası yok ki ? Biraz gerçekçi düşünün binlerce gerçekçi ve zor seven insanlar var.Zor olması ve 2 seviye başlaması bence çok güzel olmuş.

Yeni kurulan krallıklar zaten güçsüz olmalı bunda oyunun bir hatası yok ki ? Biraz gerçekçi düşünün binlerce gerçekçi ve zor seven insanlar var.Zor olması ve 2 seviye başlaması bence çok güzel olmuş.
bana daha gerçekçi geliyor.
anlıyorum ve bunun için taktik ve liderliği 100 olan yoldaşları direk yanıma alarak level almalarını saglıyorum. bayaa ıyı oluyor.

Kardeşim sana %100 katılıyorum bu kadar mantıksız olmasının bi mantığı yok.Buna zorluk denmez çünkü emek versen bile olmayacak bir konu bu. Ben oyundan zevk almak istiyorum.Kendi yoldaşlarımında güçlü olup kendimde güçlenmek istiyorum.Kartopu martopu boş iş bu konuşan arkadaşlarında hiç birinin adam gibi emek verip ticaret demircilik yaparak para kasıp savaş yapıp nam kasarak klan seviyesini 5 e getirip 8 10milyon kadar para kasıp krallık kurduğunda da ne yoldaşların toprak verdiğinde karşılığını veriyor ne lord geliyor krallık ordun güçlenmiyor.Önüne gelen 10klık ordulu krallıklar savaş ilan ediyor sonra hepsine haraç vere vere nere paran kalıyor ne gücün yoldaşlarından da haraç kesiliyor zaten güçsüzler iyice çöküyorlar boşuna bütün emekler gidiyor sinirden save leri kaç kere silip başladım oyunun son noktalarında kopukluk var. burda zorluk yok imkansızlık var klan seviyesi 2 ile ne adam level atlar ne krallığa fayda sağlar.bu da eksik demek.Bu noktada Zevk alamıyorum Buna kartopu denmez ben karşılığını veriyorum şehir vereyim kaleler vereyim ama hakkını versin yoldaşlarda güçlü olsun zaten karşılığında mülk veriyorsun kartopu denmez havadan ordu kasmıyorsun bedelini veriyorsun para + yonetme hakkı verıyorsun zaten bedelini veriyorsun.Klan seviyesi yoldaş güçsüzlüğü burayı düzeltselerde krallık kurma büyütme genişleme kral olma zevki yaşasak gerçekten Mount and blade oynasak...

Back
Top Bottom