Bannerlord için gelebilecek güncellemeler bulunmuş (İngilizce Reddit link)

Users who are viewing this thread

Yerli firmadan, yerli oyudan yabancı birisi sızdırma yapıyor. Sızdırmak için bile değerimiz yok ve biz bu oyuna 150 TL verdik.
Kimse yerli oyuncuları tutmadı hocam bizden birisi de oyun dosyalarını inceleyip böyle bir liste çıkartabilirdi, yapmamış ama. Verdiğin parayla hiçbir alakası yok yani malesef.

Gameplay kısmında şunlardan bahsediyor: Yerlilere savaş hikayeleri anlatma, meyhanede kumar oynamak (kasaba ile nüfuz artıyor)
Soylularla tanışmak (efendilerle etki yaratır), lordlar ile avlanmaya gitmek (Lordlar ile etki yaratır) Kasaba muhafızlarını eğitmek (herhangi bir nedenden dolayı, sonucu 'Para Kazanma'dır. Kasabayı korumak (para da toplar). Ayrıca evlenmeden önce nişanlı olmaktan da bahsediyor.

Görevlerle alakalı olarak: Savaş (Faction savaşını ilerleten oyuncu), Destek cephaneliği (bir orduyu destekleme görevi), Yıkılma (gelecekteki bir savaş için zemin hazırlar) Eşkiyalığa karşı olmak, Aile davaları, Küçük factionlara yardım edin (yetkisiz tüccarları uzaklaştırmak, dövüşle denemeler yapmak), Bir kasaba / lord için bir öğeyi ele geçirmek/almak, Bağımsız Savaş Görevleri, Genel ekonomik saldırılarla alakalı bir şeyler, Haydutları köyden uzaklaştır, Kasaba tesisinde belirli miktarda haydut öldür; ve siyasi olaylarla alakalı görevler: Gümüşle bir casus tutmak veya bir savaş konseyinde bir efendiyi desteklemek, savaşı bitirmek için birini desteklemek.

Geriye kalanları teknik ve çok da önemli değil.
seni yiyeyeyyrim
<3

Ben o anlamda söylemedim. Bunu yapan adam kendi emek vermiş dosyaları incelemiş ve bu sonuçlara ulaşmış yani değer vermekle hiçbir alakası yok.
Hahaha, sefa anlamamakta ısrarcı biraz ama sende adamın mis gibi dramasını ne bozuyosun adam zannediyorki Armağan Yavuz bizzat mail atıyor yabancı oyunculara. Kardeşim Türk oyunculardan daha fazla şu oyunun torrentini indiren başka bir oyuncu kitlesi daha yoktur ve ayrıca eğer bugün bu noktadaysa bunun nerdeyse tamamını yabancı oyunculara borçlu oyüzden yok değer görmüyoruz triplerini bir kenara bırakalım . Bu güne kadar maddi desteğin neredeyse tamamını gösteren ve manevi olarak da çokça destekleyen bir oyuncu grubu olarak bence değer görmeyi de sonuna kadar hak ediyorlar. Umarım Türk oyuncu kitlesi de bir gün değerli işleri destekleyecek ortak vizyonu ve bilinci oluşturabilir. @sefa05

Hahaha, sefa anlamamakta ısrarcı biraz ama sende adamın mis gibi dramasını ne bozuyosun adam zannediyorki Armağan Yavuz bizzat mail atıyor yabancı oyunculara. Kardeşim Türk oyunculardan daha fazla şu oyunun torrentini indiren başka bir oyuncu kitlesi daha yoktur ve ayrıca eğer bugün bu noktadaysa bunun nerdeyse tamamını yabancı oyunculara borçlu oyüzden yok değer görmüyoruz triplerini bir kenara bırakalım . Bu güne kadar maddi desteğin neredeyse tamamını gösteren ve manevi olarak da çokça destekleyen bir oyuncu grubu olarak bence değer görmeyi de sonuna kadar hak ediyorlar. Umarım Türk oyuncu kitlesi de bir gün değerli işleri destekleyecek ortak vizyonu ve bilinci oluşturabilir. @sefa05

Haklısın anlamamış olabilirim. Bu konu uzun konu, söyleyeceğim çok şey var lakin susmak en iyisi şuan.

Haklısın anlamamış olabilirim. Bu konu uzun konu, söyleyeceğim çok şey var lakin susmak en iyisi şuan.
Kendini ifade ediş şeklin gayet güzel. Ben daha agresif bir çıkış bekliyordum ne yalan söyleyeyim. :d Bu üslupta sunduğun sürece fikirlerini okumak isterim. Her ne kadar yabancı oyuncu kitlesine ayrı bir alaka gösterildiği ve bunun yanlış olduğu görüşlerine katılmasam da. Ne kadar mantıklı bir hesaplama şekli bilmiyorum ama steame gelen inceleme sayısın %8-9'u Türkçe (bana kalırsa bütün oyuncular içinde de Türk oyuncu sayısının oranı bundan da düşüktür), hadi diyelim ki oyuncu kitlesinin bu oranı Türk oyuncu olsun. İşte yabancı oyuncu daha çok olduğu için herkese aynı oranda cevap verseler bile Türkçe foruma daha az dönüt olması normal. Yani bir yerde atıyorum 50 bin oyuncun bir şey soruyor bir yerde de 5 bin oyuncun birşey soruyor, bunun gibi düşün. Ve eklemeden bitirmeyeyim bir moderatör Türkçe foruma bundan sonra daha çok cevap vermeye çalışacağız gibi bir şey söylemişti.
İyi akşamlar.

Kendini ifade ediş şeklin gayet güzel. Ben daha agresif bir çıkış bekliyordum ne yalan söyleyeyim. :d Bu üslupta sunduğun sürece fikirlerini okumak isterim. Her ne kadar yabancı oyuncu kitlesine ayrı bir alaka gösterildiği ve bunun yanlış olduğu görüşlerine katılmasam da. Ne kadar mantıklı bir hesaplama şekli bilmiyorum ama steame gelen inceleme sayısın %8-9'u Türkçe (bana kalırsa bütün oyuncular içinde de Türk oyuncu sayısının oranı bundan da düşüktür), hadi diyelim ki oyuncu kitlesinin bu oranı Türk oyuncu olsun. İşte yabancı oyuncu daha çok olduğu için herkese aynı oranda cevap verseler bile Türkçe foruma daha az dönüt olması normal. Yani bir yerde atıyorum 50 bin oyuncun bir şey soruyor bir yerde de 5 bin oyuncun birşey soruyor, bunun gibi düşün. Ve eklemeden bitirmeyeyim bir moderatör Türkçe foruma bundan sonra daha çok cevap vermeye çalışacağız gibi bir şey söylemişti.
İyi akşamlar.

Ön yargılı neden davranıyorsunuz benim hakkımda keza üyeliğim eski fakat kullanmamıştım forumu. Benim düşüncem şu yöndeydi. Dediğinize bir bakıma katılıyorum yabancı oyuncu kitlesi fazla, bu insanlar parasıyla alıp orjinal oynuyorlar ve destek almakta da haklılar. Fakat sen, ben, biz gibi çok düşük sayıda var olan Türk oyuncu kitlesi için de bu yaklaşım bana hoş gelmiyor. Ben kendimi bildim bileli Taleworlds için olumsuz birşey söylemedim ve destekledim. Bununla beraber insan az da olsa ilgi bekliyor. Forumda moderatör yok, konulara sizin bizim gibi insanlar yardım etmeye çalışıyor. Gelen güncelleme açıklamaları dahi ingilizce geliyor ama bunu türkçe yayınlamak zor olmamalı bir yerli firma için. Kurunun yanında yaşta yanıyor bizim gibi yani. Aslında demek istediğim buydu.

Ön yargılı neden davranıyorsunuz benim hakkımda keza üyeliğim eski fakat kullanmamıştım forumu. Benim düşüncem şu yöndeydi. Dediğinize bir bakıma katılıyorum yabancı oyuncu kitlesi fazla, bu insanlar parasıyla alıp orjinal oynuyorlar ve destek almakta da haklılar. Fakat sen, ben, biz gibi çok düşük sayıda var olan Türk oyuncu kitlesi için de bu yaklaşım bana hoş gelmiyor. Ben kendimi bildim bileli Taleworlds için olumsuz birşey söylemedim ve destekledim. Bununla beraber insan az da olsa ilgi bekliyor. Forumda moderatör yok, konulara sizin bizim gibi insanlar yardım etmeye çalışıyor. Gelen güncelleme açıklamaları dahi ingilizce geliyor ama bunu türkçe yayınlamak zor olmamalı bir yerli firma için. Kurunun yanında yaşta yanıyor bizim gibi yani. Aslında demek istediğim buydu.
Önyargım vardı ama bunu kırdın, seni kırdıysam da ben özür dilerim, bir miktar sarkastik yaklaştım evet. Taleplerinde haksız değilsin kesinlikle. Taleworlds'ü de istediğin gibi eleştirip sevmemek senin hakkınken neden demek benim veya başkasının haddi değil pek tabi. Benim sana olan sarkastik yaklaşımımın sebebi senin yanlış anlamış olduğun bir konudan dolayı yaptığın haksız eleştiriydi. Şuan söylediklerindeki gerekçelerin farklı ve benim aradığım şeyler yada önceliğim olan şeyler olmasa da kendi açından haklısın. Ben Taleworlds'e hak verebiliyorum sadece işlerin neden böyle işlediği hakkında. Belki de eğer Türkçesini yayınlarsa bunu diğer oyuncu grupları da talep edecektir, Alman'ından Çinli'sine bir çok dilde yama notu yayınlamakla uğraşmak istemiyorlar diye tahmin ediyorum. Benim Taleworlds'e bakış açımsa iki yönlü, birincisi ülkede üstlendikleri teknolojik ve teknik ürünleri bu ülkenin mühendisleriyle dünya çapında kaliteli bir biçimde ortaya koyup daha nice Taleworlds'lere ışık olma misyonu; diğeri ise severek oynadığım oyunun daha iyi bir hale gelmesi ve git gide üstüne koyarak bu sevdiğim oyunun ilerletilmesi misyonu. Bannerlord'un beni en çok heyecanlandıran tarafı elde ettiği ticari başarıyla ilk misyonunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşması.

Back
Top Bottom