Muhtemel FPS Değerim

Users who are viewing this thread

Selamlar forum sakinleri , maalesef beta bana çıkmadığı için oyunu oynayamadım ve 30 mart saat 1 de çıkar çıkmaz satın alacağım ancak sisteme baktığımda kendimde bir endişe hisettim ve sizlere bir danışayım dedim.
Baştan belirteyim FPS delisi değilim oyle ultra grafik felanda beklemiyorum ama acaba sistemimle medium ayarlarda siege girebilirmiyim kasma ,donma olmadan 45-50 fps alabilirmiyim diye de düşünmüyor değilim bi yardımcı olabilir misiniz ?
Sistem: 1050 Tİ (2GB Vram)
İ5-7300HQ
8GB Ram (yetersizse arttırabilirim)

medium bence
Merak ettiğim şey mediumda bi kasma donma hissetmeden oyunumu akıcı bir şekilde oynayabilirmiyim ? Çünkü yaptığım araştirmalara göre Bannerlord ekran kartindan veya ramden çok devasa savaş ortami için işlemci istiyor. Ve ne kadar yeterli olur sistemim bi beta key cikmadiği için bilemiyorum :sad:

sistem gereksinimlerine göre ram yeterli işlemci ve ekran kartın önerilenle minimumun ortasında diyebiliriz medium da 45 50 fps alabileceğini düşüyorum. Tabi erken erişim olduğu için tam sürüm gibi optimizasyon olmayacak normalin altında fps değerleri göreceksin

Merak ettiğim şey mediumda bi kasma donma hissetmeden oyunumu akıcı bir şekilde oynayabilirmiyim ? Çünkü yaptığım araştirmalara göre Bannerlord ekran kartindan veya ramden çok devasa savaş ortami için işlemci istiyor. Ve ne kadar yeterli olur sistemim bi beta key cikmadiği için bilemiyorum :sad:
valla hocam bende de r3 2200g ve rx 570 var ben de tedirginim

sistem gereksinimlerine göre ram yeterli işlemci ve ekran kartın önerilenle minimumun ortasında diyebiliriz medium da 45 50 fps alabileceğini düşüyorum. Tabi erken erişim olduğu için tam sürüm gibi optimizasyon olmayacak normalin altında fps değerleri göreceksin
Çok teşekkür ediyorum. İçime bir kurt düşmüştü oyunu satın alıpta sistemin kaldırmaması gibi üzerimden bir yük kaldırdınız :smile:
valla hocam bende de r3 2200g ve rx 570 var ben de tedirginim
Senin sistem benimkinden 1-2 tık daha iyi durumda gözüküyor ben mediumda 45-50 fps alabiliyorsam sende bi 50-60 alabilirsin ve optimizasyondan yana buyuk problem yaşamazsak ikimizde rahatça oynarız gibi.

Önerilenle senin sistemin arasında farkı görmen için linkleri bırakıyorum

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :mrgreen:
Onerilen sisteme sahip birisi yuksek ayarlarda oynayabilir demek mi oluyor ? Eğer o şekildeyse sizinde soylediğiniz gibi karşılaştırmalara göre mediumda akıcı oynamam lazım ama önerilen sistem medium içinse ben low a düşüyorum galiba.

Onerilen sisteme sahip birisi yuksek ayarlarda oynayabilir demek mi oluyor ? Eğer o şekildeyse sizinde soylediğiniz gibi karşılaştırmalara göre mediumda akıcı oynamam lazım ama önerilen sistem medium içinse ben low a düşüyorum galiba.
Önerilen sistem gereksinimleri en üst seviyede oynaman içindir minumum ise very low yani oyunu açmana yarıyan gereksinimler :grin: kısacası mediumda rahatça oynarsın dert etme ben şuan beta 1650 ile oynuyorum 1050 ti ile arasında çok bir fark yok 60 fps i geçiyorum arada 55 e düştüğü oluyor o da optimizasyonla alakalı. Büyük savaşlarda işlemcin biraz zorlanacaktır o kadar. Yani mediumda oynarsın

en yüksek ayarlara yakın şekilde oynayabilirsin diye düşünüyorum.
Önerilen sistem gereksinimleri en üst seviyede oynaman içindir minumum ise very low yani oyunu açmana yarıyan gereksinimler :grin: kısacası mediumda rahatça oynarsın dert etme ben şuan beta 1650 ile oynuyorum 1050 ti ile arasında çok bir fark yok 60 fps i geçiyorum arada 55 e düştüğü oluyor o da optimizasyonla alakalı. Büyük savaşlarda işlemcin biraz zorlanacaktır o kadar. Yani mediumda oynarsın
Hepinize içime su serptiğiniz için teşekkür ediyorum.O zaman pazartesi günü kalradyayı feth ederken görüşmek üzere :smile: :smile:

1050 Ti ile orta-yüksek ayarlarda 30-45 fps alarak oynayanlar var oyunu, tabi MP beta için bu. SP'de 500 v 500 savaşlarda ne kadar fps alırsın belli olmaz ama oyunu orta-yüksek ayarlarda rahatça çalıştırır ve savaş büyüklüğünü de biraz kısarak oynayabilirsin gibi geliyor; optimizasyona da bağlı bunlar.

Vaktiyle GTX 1050'im var iken betada denemeler yapmış ve 30 civarı fps almıştım medium ayarlarda. Gtx 1050ti ile 40-45 alınır muhtemelen yine mediumda. 2gb vram biraz düşündürücü ama. Düşük biraz. Onun dışında single player savaşları tarafı başka bir mesele. Pek umutlu olmamakta ve yeni bir GPU (söz gelimi 1660ti) almakta fayda var şu durumda. Zira savaş büyüklüğü Bannnerlord'un parlatmayı istediği önemli noktalardan ve elbette oyuncular için de büyük bir satım alım eşiği. Bunu deneyimlemek Bannerlord'a hakkını vermek olacaktır nihayetinde.

Bir aksilik olması durumunda 2 saatlik oyun süresini geçmediğin takdirde oyunu iade edebilirsin. Tabi bu durum Steam için geçerli. Epic Games'in politikası nasıldır bilemiyorum.

Selamlar forum sakinleri , maalesef beta bana çıkmadığı için oyunu oynayamadım ve 30 mart saat 1 de çıkar çıkmaz satın alacağım ancak sisteme baktığımda kendimde bir endişe hisettim ve sizlere bir danışayım dedim.
Baştan belirteyim FPS delisi değilim oyle ultra grafik felanda beklemiyorum ama acaba sistemimle medium ayarlarda siege girebilirmiyim kasma ,donma olmadan 45-50 fps alabilirmiyim diye de düşünmüyor değilim bi yardımcı olabilir misiniz ?
Sistem: 1050 Tİ (2GB Vram)
İ5-7300HQ
8GB Ram (yetersizse arttırabilirim)
Bir arkadaşım bunun gibi bir sistemde hight da oynuyor ve 40-50 alıyor sen medium da oyna bence 60+ alırsın veya sabit 60

Çok teşekkür ediyorum. İçime bir kurt düşmüştü oyunu satın alıpta sistemin kaldırmaması gibi üzerimden bir yük kaldırdınız :smile:

Senin sistem benimkinden 1-2 tık daha iyi durumda gözüküyor ben mediumda 45-50 fps alabiliyorsam sende bi 50-60 alabilirsin ve optimizasyondan yana buyuk problem yaşamazsak ikimizde rahatça oynarız gibi.

1050 ti ile rx 570 arasında 570 tarafında 30-40 fps yakın bir fark var oyunlarda.Birde senin sadece 1050 2 gb modeli. Tİ bile değil. Öyle yazmışsın ama Tİ modelleri 4 gb olur.

1050 ti ile rx 570 arasında 570 tarafında 30-40 fps yakın bir fark var oyunlarda.Birde senin sadece 1050 2 gb modeli. Tİ bile değil. Öyle yazmışsın ama Tİ modelleri 4 gb olur.
Yanlışınız var,. Asus Fx553ve Dm-416 model bir laptop kullaniyorum ve mobile olmasi lazimdi galiba değişik bir şey sayesinde 2GB 1050Tİ kullaniliyor. Laptopta , yaygin değil hatta çok nadirde olsa 2GB 1050Ti mevcut. Kaldı ki araştirmalarima gore bannerlordda yuksek grafiklerde 50-55 fps alan mediumdada 50-55 fps aliyor yani bu tarz ekran kartlari arasinda inanilmaz bir fark gözükmüyor. Bannerlordun umursadığı şey işlemci performansı uzerinden devasa savaş alanı bunuda zaten onerilen sistemdeki işlemciden anlayabiliriz normalde Rtx 2070 , 1080 ile kullanilmasi beklenen işlemciyi 10603GB ile kullanip yuksek ayarlarda oynayabileceğimizi soyluyorlar. Dolayisiyla ekran karti vrami veya performansinin inanilmaz etkili olmadığı kanısına varıyoruz.

Last edited:
Ben kendi sistemimi ve fps değerimi yazayım ordan kıyasla istersen,
ryzen 7 3750h
gtx 1660ti
8gb ram
512 sdd

high ayarlarda ortalama 70-80 fps (vysnc kapalı ve anti alising fxaa olarak)
medium ayarlarda ortalama 50-60 fps (vysnc kapalı ve anti alising fxaa olarak)

Back
Top Bottom