Mirac Kandili

Users who are viewing this thread

Koyurtang said:
Simit almayı unuttum :shock:
ben unutmadım yedim :mrgreen: dalga geçme amaçlıysa cidden üzülürüm.

pasa said:
Oguzhan said:
ya orasını boş ver Türk abartısı işte, başka ülkelerde sallayan yok zaten :smile:

abi sen ne yaptın ya bu gerçek kuranda ayetler var hatta bu mübarek gecede yapılan ibadetlerin duaların hepsinin kabul olacağı müjdelenmiş
hiç kendin okudun mu? Teyzem Arapça biliyor, kuranı da hatmetti, kesinlikle böyle bir şey yok diyor. Yani bizim yaptığımız gibi kutlama tarzı bir şey yok. Zaten sadece Türk ülkelerinde kutlanıyor.

Ama Oğuzhan burda kutlamadan kastımız milli bayramlardaki gibi davullu zurnalı vs. falan değil.Sadece insanların birbirini tebrik ederek,oturup dua ederek anması şeklinde.En azından böyle olması gerektiğini düşünüyorum  :roll:

işte bizim kültürümüzde böyle :smile:  Yoksa bizim din konusunda abarttığımız o kadar şey var ki...
Neyse herkese iyi geceler, ben yatıyorum :smile:

abi sen ne yaptın ya bu gerçek kuranda ayetler var hatta bu mübarek gecede yapılan ibadetlerin duaların hepsinin kabul olacağı müjdelenmiş
[/quote]hiç kendin okudun mu? Teyzem Arapça biliyor, kuranı da hatmetti, kesinlikle böyle bir şey yok diyor. Yani bizim yaptığımız gibi kutlama tarzı bir şey yok. Zaten sadece Türk ülkelerinde kutlanıyor.
[/quote]

kudüsten yayın yapıldı dün, türk abartısı olduğuna inanmıyorum olsa olsa diğerlerinin önemsemezliği olabilir.

fark ettiysen zaten sadece Mescidi Aksanın(ya da kubbetüs) içinde kutlanıyordu. Dışarıda kandili sallayan yok :smile:

ha bir de, nedendir bilinmez, Kudüste Kur'an okuyan imamlar Fetullah Gülen'in cüppelerinden giyiyordu :smile:

Oguzhan said:
fark ettiysen zaten sadece Mescidi Aksanın(ya da kubbetüs) içinde kutlanıyordu. Dışarıda kandili sallayan yok :smile:

ha bir de, nedendir bilinmez, Kudüste Kur'an okuyan imamlar Fetullah Gülen'in cüppelerinden giyiyordu :smile:
O cübbeyi herkes giyiyor hacı, f.g'ye özgü değil :smile:

Gel tanışalım önce, ben kısaca f.g, ama sen bana uzun uzun hocaefendi de...

Back
Top Bottom