Altered Carbon

Users who are viewing this thread

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim
IMDB: 8,6

TRAILER

Fantezi ve bilim kurgu romanları ile bilinen İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın 2002 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanmıştır.
25. yüzyılda geçecek hikaye eğer insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağını konu ediniyor.
Eskiden yıldızlar arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs 500 yıl boyunca hapis edilir ve istemediği bir geleceğe indirilir.
Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse, ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

MV5BMjQyOTE4NjE0M15BMl5BanBnXkFtZTgwMzcxMzY1NDM@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

yeni sezon çıkacaktır muhtemelen. kurgusunu aşırı klişe bulsam da dizinin geçtiği evreni hayranlıkla izledim. bilimkurgu yanı da çok güzel kotarılmış. oyuncular çok iyi (başroldeki adama benim bile içim gitti). güzel toplumsal eleştiriler var (burası da biraz klişe ama ne yapılabilir ki zaten başka). olmuş bu dizi. çevremde baya popüler olduğu için forumda sadece iki-üç entry olmasına şaşırdım.

kenterte ? said:
yeni sezon çıkacaktır muhtemelen. kurgusunu aşırı klişe bulsam da dizinin geçtiği evreni hayranlıkla izledim. bilimkurgu yanı da çok güzel kotarılmış. oyuncular çok iyi (başroldeki adama benim bile içim gitti). güzel toplumsal eleştiriler var (burası da biraz klişe ama ne yapılabilir ki zaten başka). olmuş bu dizi. çevremde baya popüler olduğu için forumda sadece iki-üç entry olmasına şaşırdım.

Dizi de beni en fazla yakalayan nokta zaten buydu. Bazı noktalarda çok güzel eleştiriler yapılmış. Sorsan çoğu kişi, '' o geleceğe bak uçan arabalar yapılmış, her yerde karı var ne kadar güzel '' derler.

Yazının buradan sonraki kısmı spoiler içeriklidir;

Dizinin ikinci sezonu çok büyük ihtimalle çıkar. Malum zaten bir kitaptan alınan bir üçleme olduğu için devamı çoktan yazılmış, çizilmiş durumda. 2.sezonda bütün karakterler değişicek ama eğer kitaba göre yaparlarsa.

Finde said:
Altered Carbon oldukça güzel bir diziydi. Sonu bir tık basit kalsa da bayağı keyif aldım. Pek tahmin edilemeyen bir dedektiflik-aksiyon dizisi arıyorsanız size göre. Bilim kurgu tabanında olduğu için bu durum daha da güçleniyor.

Dizi sağlam,yanlış hatırlamıyorsam 7.bölümünde felanım izlemeye vaktim olmuyor,inşallah üşenmeyip bitireceğim  :lol:

Back
Top Bottom